خواص عرق کاسنی

در ایران، از قدیم از فواید عرق کاسنی اطلاع داشتند و از عرق کاسنی به عنوان شستشو دهنده کبد و تصفیه کننده خون استفاده می کردند
 

گیاهان دارویی

گیاهان زیادی هستند که مصارف دارویی دارند و  در درمان بسیاری از بیماریها موثر می باشند در این مقاله تعدادی از ان ها توضیح داده می شود.
 

خواص آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا شگفت انگیز است، بسیاری از خواص درمانی آن در برگ های این گیاه می باشد که در برگ ها مایع زرد رنگ است که می تواند معجزه کند.
 

یک شاخه رزماری یک دنیا خاصیت

رزماری یعنی معدن خاصیت، یعنی دوست سلامت بدن، یعنی عطر دل انگیز تندرستی! در این مطلب کوتاه گلچینی از خواص این گیاه معطر و روش‌های استفاده از آن را مرور می‌کنیم.
 

خواص آووکادو

آووکادو درختی است که ارتفاع آن به حدود 6 متر می رسد و درقسمت های گرم آمریکا و برزیل و غرب هندوستان پرورش می یابد.
 

آقطی سیاه ( انگور کولی )

آقطی سیاه که در همدان انگور کولی نامیده می شود از زمانهای قدیم مورد مصرف مردم بوده و از آن برای رفع امراض مختلف مانند دفع بلغم و صفرا استفاده می کرده اند.
 

خواص آفتابگردان

هنگانیکه از گیاه آفتاب گردان سخن بمیان می آید معمولا تخم آفتاب گردان در ذهن تداعی می شود زیرا که همه ما با تخم آن آشنایی داریم
 

گیاهان دارویی موثر در درمان بواسیر

بواسیر(هموروئید)، بیماری دردناکی است که باعث التهاب و بزرگ شدن رگ های اطراف مقعد می شود. درمان های طبیعی برای بواسیر وجود دارد.
 

خواص درمانی گیاه بارهنگ

طبع بارهنگ، سرد و خشک در درجه‌ی دوم است. همه‌ی بخش‌های گیاه بارهنگ شامل برگ و ریشه و دانه‌ی آن، مصارف دارویی دارد.
 

درمان سرفه با گیاهان دارویی

شاید این روزها خیلی شنیده‌اید که دوستان و اطرافیان شما پس از بهبود سرماخوردگی همچنان از سرفه رنج می‌برند و شاید هم خود شما این مشکل را دارید. سرفه مزمن می‌تواند علل مختلفی داشته باشد.
 

خواص هلو

هلو با پوست نرم و گوشت شیرین خود، یکی از بهترین میوه‌های تابستانی است.
 

خواص به

به ( quince )
Quince
کليات گياه شناسي:
به درخت کوچکي است که پوست ساقه و تنه آن قهو ه اي بوده و در اکثر نقاط اروپا، نواحي مديترانه، آسيا و آفريقاي شمالي مي رويد. برگهاي آن پوشيده از کرک و صاف است.
 

خواص بادام

کليات گياه شناسي:
درخت بادام به بلندي 8 متر مي رسد. درختي است زيبا که از زمانهاي قديم در نواحي مرکزي و غربي آسيا مخصوصا افغانستان و ايران، سوريه و فلسطين پرورش مي يافته است.
 

خواص نعناع

کليات گياه شناسي نعناع
نعناع گياهي است علفي و چند ساله که علاوه بر ساقه زير زميني که گياه را در خاک مستقر مي سازد داراي ساقه هوايي نيز هست.
 

خواص هندوانه

کليات
هندوانه گياهي است يکساله و يک پايه ساقه آن خزنده و پيچک دارد و برگهاي آن پهن با بريدگيهاي عميق مي باشد. گلهاي آن کوچک و زرد رنگ است.
 

خواص انواع توت ها

با شروع بهار سرو كله توت هاي رنگارنگ هم كم كم در سفره تغذيه اي ما مردم ايران زمين پيدا مي شود. ميوه هاي ترش و شيريني كه به قول دوستي مثل زندگي هستند.
 

گیاه گل ساعتی

گیاهی است همیشه سبز که احتیاجات نوری بالایی دارد ، گلهای آن از اوایل تابستان تا اواسط پائیز ظاهر میشن.نامگذاری اون به دلیل شباهت گلبرگها و پرچمها و مادگی به شماره ها و عقربه های ساعت است.
 

درمان بیماری عصبی با خوردن سبل الطیب

انسان شهرنشین امروزی از هر طریقی بدنبال کاهش در میزان تنش های روزمره خود می باشد.
 

جلوگیری از ریزش مو با شنبلیله

دانه و برگ های شنبلیله به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه که خواص دارویی زیادی داشته و بیماری های متعددی را درمان می کند.
 

گیاهان انرژی زا

گیاهان انرژی زا، علاوه بر ایجاد انرژی، سلامت و تعادل سیستم دفاعی بدن را نیز بهبود می بخشد.