1. رضا
  2. مباحث پزشکی
  3. یکشنبه, 08 دی 1398
سلام اقای دکتر می خواستم بپرسم عوارض جانبی قرص فیناستراید چیست من روزانه یک عدد از این قرص فیناستراید 5 میلیگرمی مصرف می کنم ولی با مصرف این قرص کاهش میل جنسی پیدا کرم می خواستم ببینم از عوارض این قرص می باشد از وقتی که این قرص را مصرف می کنم مشکلات پروستات که داشتم خوب شده است حلا نگرانم چکار کنم ممنون می شم راهنمایی کنید
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
Propecia (finasteride) یک مهارکننده 5a-reductase است که فقط برای مردان در درمان ریزش موی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) و درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات استفاده می شود. Propecia به صورت عمومی در دسترس است. عوارض جانبی Propecia عبارتند از:
ناتوانی جنسی،
از دست دادن علاقه به رابطه جنسی،
مشکل داشتن ارگاسم،
انزال غیر طبیعی،
تورم در دست یا پایتان،
تورم یا حساسیت در سینه های شما،
سرگیجه،
ضعف،
سردرد،
آبریزش بینی ،
بثورات پوستی،
عوارض جانبی جنسی Propecia ممکن است بعد از قطع مصرف آن ادامه یابد. اگر در مورد این عوارض جانبی نگرانی دارید با پزشک خود مشورت کنید. Propecia همچنین ممکن است باعث کاهش در سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات خون (PSA) شود و می تواند بر آزمایش خون PSA تأثیر بگذارد.
Propecia در قرص های 1 میلی گرم موجود است. دوز توصیه شده Propecia یک قرص (1 میلی گرم) است که یک بار در روز مصرف می شود. به طور کلی استفاده روزانه به مدت سه ماه قبل از مشاهده مزایا ضروری است. برداشت از درمان منجر به بازگشت اثر در مدت 12 ماه می شود. پروپسیا ممکن است با سایر داروها در تعامل باشد. تمام داروها و مکمل های مورد استفاده را به پزشک خود بگویید. پروپسیا برای استفاده در زنان مشخص نشده است. خانم ها نباید هنگام بارداری از قرص های Propecia خرد شده یا شکسته استفاده کنند. در مردان مسن که دارای هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) هستند باید با احتیاط استفاده شود میزان PSA تقریباً 50٪ کاهش می یابد. مردان 55 ساله و بالاتر خطر ابتلا به سرطان پروستات درجه بالا را با مهار کننده های 5a-reductase افزایش داده اند. در مصرف پروپسیا در بیمارانی که ناهنجاری عملکرد کبدی دارند باید احتیاط کرد. پروپسیا برای استفاده در کودکان وجود ندارد.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1

هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید