7 ماده غذایی غنی از پروتئین

بعضی از منابع غذایی هستند که دارای پروتئین بالایی هستند.

ولی شما از آنها اطلاعی ندارید در این مقاله 7 ماده غذایی که دارای پروتئین هستند مختصر توضیح داده می شود.

نخود سبز

آیا می دانید یک وعده از نخود سبز به اندازه یک وعده از کره بادام زمینی پروتئین دارد؟ یک فنجان واحد از نخود شامل هشت گرم پروتئین و همچنین نزدیک به 100٪ از نیاز روزانه به ویتامینC  را فراهم می کند و نیز مقدار زیادی از فیبر دارد.

تخمه کدو

دانه کدو تنبل در پاییز محبوب است ولی شما می توانید در تمام طول سال مصرف کنید 29 گرم کدو تنبل نه گرم پروتئین دارد شما سعی کنید آن را به بلغور جو دوسر اضافه کرده و در صبح مصرف کنید.

دانه شاهدانه

این ماده دارای پروتئین و اسیدهای آمینه ضروری است 28 گرم از شاهدانه شامل شش گرم پروتئین است به اندازه یک تخم مرغ پروتئین دارد این ماده غذایی را می توان به سهولت به هر وعده غذایی را اضافه کرد. همچنین دارای مواد مغذی خوب از جمله ( فیبر، اسیدهای چرب امگا سالم، مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی و پروتئین گیاهی بسیار قابل هضم ) می باشد.

نخود

نصف فنجان از این میان وعده بیش از هفت گرم پروتئین دارد نخود را برای افزایش مقدار پروتئین به سالاد، سوپ، سیر، سرکه و روغن را به کباب اضافه کنید.

پنیر Gruyere

28 گرم از این پنیر محبوب هشت گرم پروتئین ( بیش از یک تخم مرغ ) دارد.

آوکادو

از آنتی اکسیدان ها با چربی های تک اشباعی است آووکادو دارای مواد مغذی خوب از جمله پروتئین است در هر فنجان بیش از چهار گرم پروتئین دارد آن را به سالاد، ساندویچ ها اضافه کنید. و سبزیجات دیگری مانند ( چغندر، کلم بروکلی، کدو، کرفس و بامیه ) نیز دارای پروتئین هستند.

گوجه فرنگی خشک

یک فنجان گوجه فرنگی خشک شامل هشت گرم پروتئین است.


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید