بعد از خوردن غذا

برخی کارها هستند که انجام انها بعد از غذا خوردن سبب مشکلاتی می شود لذا بعد از خوردن غذا این کارها را نکنید

 

سیگار کشیدن

تجربیات نشان می دهند که کشیدن یک عدد سیگار بعد از خوردن غذا اثری معادل کشیدن ۱۰ سیگار دارد و خطر ابتلا به سرطان رو افزایش می دهد.

خوردن میوه

خوردن میوه بلافاصله بعد از غذا یا در کنار غذا، باعث می شود که میوه و غذا به دیواره های معده بچسبند و به موقع تخلیه نشده و در زمان مناسب وارد روده نشوند. در نتیجه، به جای اینکه در زمان مناسب وارد روده شود، در داخل معده شروع به فاسد شدن،‌ می کند و غذای موجود در معده رو هم فاسد می کند. توصیه می شود که میوه رو یک ساعت بعد یا یک ساعت قبل از غذا مصرف کنیم. اما بهترین زمان برای مصرف میوه، صبح ها می باشد زیرا در زمان صبح، بدن می تواند از مواد مغذی موجود در میوه به بهترین شکل استفاده کند و روز رو به شکل بهتر و با انرژی آغاز نماید.

نوشیدن چای

برگ های چای حاوی مقدار زیادی اسید هستند. این ترکیب باعث می شود که پروتئین غذایی که مصرف کرده ایم، سفت شده و به سختی هضم شود. بهتر است که چای، حداقل یک ساعت بعد از غذا صرف شود.

شل کردن کمربند

بعضی از ما تصور می کنیم که غذای خوب و پر و پیمون یعنی غذایی که با خوردن اون مجبور شویم، کمربند رو شل کنیم. اما باید بدانیم که اگر بعد از خوردن غذا مجبور شویم که کمربند رو شل کنیم، نشانه خوبی نیست زیرا با زبان بی زبانی به ما می گوید که پرخوری کرده ایم. از طرفی، شل کردن کمبرند باعث می شود که فکر کنیم که باز هم برای غذا خوردن جا داریم و همچنان به خوردن ادامه دهیم. پس تا حدی غذا بخورید که نیاز به شل کردن کمربند خودتون نداشته باشید.

حمام کردن

حمام کردن بعد از صرف غذا باعث می شود که جریان خون به سمت دست ها و پاها و بدن سوق پیدا کند و جریان خون در معده کمتر شود. در  نتیجه، دستگاه هاضمه و معده در هضم غذا اونطور که باید کار نکرده و عملکرد ضعیفی خواهند داشت.

پیاده روی

پیاده روی بلافاصله بعد از خوردن غذا، کار درستی نیست زیرا باعث برگشت اسید معده به بالا و سوء هاضمه می شود. بهتر است که بین خوردن غذا و پیاده روی، ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت فاصله بیندازید و فقط ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید تا از بالا آمدن اسید معده و مشکلات گوارشی جلوگیری شود.

خوابیدن بعد از غذا

هرگز بلافاصله بعد از خوردن غذا، نخوابید. خوابیدن بعد از صرف غذا باعث می شود که غذا به درستی در معده ما هضم نشود. در نتیجه با مشکلاتی مثل ورم معده، مواجه می شویم.

منبع:http://yeka.ir

مترجم شهرزاد رضاصادقی

 


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید