برنامه رژیم لاغری جهانی چیست؟

برنامه رژیم لاغری جهانی چیست؟

برنامه رژیم لاغری جهانی برنامه کاهش وزن محبوب در انگلستان است. در حال حاضر برای مشتریان در ایالات متحده در دسترس است

این برنامه اعضا را برای خرید و خوردن غذاهای کامل، مغذی و محدود کردن مصرف غذاهای چرب، شیرین و یا فرآوری شده آموزش می دهد. پشتیبانی و راهنمایی انگیزشی برای تشویق سبک زندگی فعال، اجزای حیاتی برنامه است.

لاغری جهانی چیست؟

رژیم لاغری جهانی در سال 1969 توسط مارگارت میلتز برامول، یک رژیم نویس بریتانیایی در سال 1969 ارائه شد.
این برنامه فقط برای مشتریان در انگلستان تا سال 2016 در دسترس بود سپس برای افراد مبتلا به رژیم غذایی در ایالات متحده در دسترس قرار گرفت.
برنامه لاغری جهانی بر اساس این باور است که حمایت از اعتماد سازی و انتخاب غذای سالم می تواند باعث کاهش وزن بدون شمارش کالری یا محدودیت شدید مصرف غذا باشد. برای پیگیری این برنامه، مشتریان برای عضویت (تقریبا 10 دلار در ماه) ثبت نام می کنند که به آنها اجازه می دهد جلسات پشتیبانی هفتگی و سایر منابع را برای کمک به آنها برای ساخت غذا و عادت های روزانه که موجب کاهش وزن می شود دسترسی داشته باشند.
لاغری جهانی برای مصرف کنندگان 18 سال و بالاتر با BMI 23 یا بالاتر در دسترس است. کسانی که دارای شرایط خاص پزشکی مانند کلسترول بالا و یا دیابت هستند نیز ممکن است از این طرح با راهنمایی یک پزشک استفاده کنند. وگان و گیاهخواران نیز با حمایت از این رژیم غذایی لاغر می شوند. این برنامه برای زنان باردار یا افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند توصیه نمی شود.

چگونه لاغری جهانی کار می کند؟

اگر برای عضویت در لاغری ثبت نام کنید برنامه کاهش وزن شما شامل سه جزء کلیدی می شود: یک برنامه غذا، یک طرح حمایت و یک برنامه فعالیت.
برنامه غذایی لاغری جهانی
بر خلاف بسیاری از رژیم های محبوب تجاری، هیچ غذای بسته بندی شده برای خرید وجود ندارد هیچ نان یا نوشیدنی جایگزین غذا و هیچ اهداف کالری خاصی برای دیدار وجود ندارد.
در عوض، اعضای دنیای لاغری بدنبال بهینه سازی غذا برای جلوگیری از گرسنگی و رضایت مندی خود عمل می کنند. بهینه سازی غذا به این معنی است که شما غذاهایی را در اطراف غذاها قرار می دهید که به یکی از سه دسته تقسیم می شوند:
غذاهای آزاد: اعضاء این غذاها را اندازه گیری یا محدود نمی کنند. غذاهای آزاد شامل گوشت بدون چربی و مرغ، ماهی و غذاهای دریایی، سیب زمینی، ماکارونی، برنج، تخم مرغ، لوبیا و عدس، میوه ها و سبزیجات و سایر غذاهایی است که کم انرژی دارند (کم کالری) و بسیار سیر می کنند. بعضی از غذاهای آزاد غذاهای سریع را در نظر می گیرند و به اعضاء دستور داده می شوند تعداد معینی از غذاهای سریع را در هر وعده غذایی اضافه کنند. غذاهای سریع غذاهایی هستند که کالری کمتری دارند اما دارای مواد مغذی بالا هستند.
افزودنی های سالم: اعضاء باید مواد غذایی را در این دسته اندازه گیری و محدود کنند. سایر غذاهای سالم عبارتند از غذاهای غنی از کلسیم و فیبر مانند غلات، پنیر، شیر و محصولات نان کامل است. این غذاها تغذیه را فراهم می کنند و باعث تشدید سیری می شوند اما مصرف کالری روزانه را افزایش می دهد. از افزودنی های های سالم در مقادیر کمتری لذت می برند.
Syns اینها غذاهایی هستند که بعضی از آنها ممكن است باعث تلخی شوند. Syn مخفف " سینرژی هم افزایی" است و کلمه نشان دهنده تمام رفتارهایی است که به ما لذت می دهند و به ما کمک می کند تا با رژیم هایمان کنار بیاییم. Syns شامل غذاهائی مانند شکر خوب پخته شده، آب نبات، بستنی است.
اگرچه برنامه قول داده است که شما مجبور نیستید غذاها را اندازه گیری کنید کالری ها را مصرف کنید و یا غذاهای خاص را از بین ببرید اگر می خواهید موفق شوید قواعدی را دنبال کنید. بنابراین واقعی است که شما ممکن است احساس محروم شدن و یا مبارزه با خوردن غذاهای جدید و محدود کردن و یا اجتناب از غذاهای راحتی خاص را داشته باشید که در لیست غذاها نیست. اما بسیاری از غذاها که بر روی این طرح تأکید شده اند از نظر مواد مغذی مورد استفاده قرار می گیرند و اکثر متخصصان سلامت آن ها را برای رژیم غذایی سالم مهم می دانند. آنها همچنین غذاهایی هستند که احتمالاً به شما کمک می کنند بعد از غذا احساس سیری کنید تا گرسنه نباشید.

پشتیبانی لاغری جهانی

جزء کلیدی برنامه لاغری جهانی پشتیبانی است که از طریق ابزارهای آنلاین و جامع ارائه می شود. در طول 12 هفته اول برنامه، شما به یک برنامه ساختاری دسترسی پیدا خواهید کرد که به شما در مورد برنامه غذایی کمک می کند. شما همچنین برای یک گروه «لاغری آنلاین» ثبت نام می کنید که در یک زمان مناسب با شما ملاقات می کنند.
مشارکت در گروه لاغری براساس بیانیه شرکت است "برنامه بر اساس درک عمیق استوار است که افرادی که اضافه وزن دارند بار دوگانه را تحمل می کنند: بار وزن خود و بار سنگین تر گناه، انتقاد از خود و عزت نفس پایین". به همین علت، اعضاء در طول جلسه یک ساعته یکدیگر را پشتیبانی می کنند که در آن تمرکز بر حذف شرم و ایجاد اعتماد به نفس است.
هر جلسه توسط مشاور آموزش لاغری جهانی هدایت می شود. قبل از هر جلسه، اعضا ممکن است انتخاب کنند که تغییر وزن خود را وارد کنند. هیچ کس نباید پیشرفت و یا وزن خود را به دیگر اعضای گروه نشان دهد. با این حال، اگر آنها این کار را انجام دهند می توانند انتظار داشته باشند که از موفقیت یا مبارزات خود حمایت و بازخورد دریافت کنند. در طول جلسه پرسش ها پاسخ داده می شود و اعضای راهنمایی ها به یکدیگر کمک می کنند تا در مسیر حرکت قرار گیرند.

برنامه ورزشی لاغری جهانی

اگرچه به فعالیت بدنی شدید تشویق می شود ورزش در برنامه لاغری جهانی نیازی ندارد. در واقع، این شرکت اذعان می کند که تمرین برای کاهش وزن لازم نیست. اما آنها اعضای را تشویق می کنند که فعالیت روزانه را با کاهش وزن افزایش دهند تا وزن آنها دوباره بازگشت نکنند.
برای افزایش فعالیت فیزیکی، لاغری جهانی برنامه Body Magic را ترویج می دهد برنامه شما برای سوختن کالری بیشتر با ترکیب جنبش بیشتر بر روال روزانه است. این برنامه با همکاری کن فاکس، استاد کارشناسی ارشد بهداشت و سلامت دانشگاه بریستول، انگلستان توسعه یافت.
به عنوان یک عضو جهانی لاغری، شما از استراتژی های مبتنی بر شواهد برای تدریج افزایش حرکت روزانه و ایجاد برنامه فعالیت های پایدار خود استفاده خواهید کرد. هدف از برنامه این است که در نهایت در 150 دقیقه فعالیت شدید متوسط در هفته شرکت کنید.
هیچ برنامه تمرینی خاص ارائه نشده است اما اعضای برنامه ریز فعالیت آنلاین تعاملی را فراهم می کند که توسط مجموعه ای از پاداش ها پشتیبانی می شود. اعضا تشویق می شوند که فعالیت هایی را که قبلاً از آنها لذت می بردند کشف کنند.

آیا برنامه لاغری جهانی موثر است؟

به عنوان یک عضو لاغری جهانی، می توانید انتظار داشته باشید که زمان و انرژی زیادی را در تغییر سبک زندگی و عادت های روزانه خود قرار دهید. اما فعالیت هایی که شما را تشویق به شرکت در آن می کنند در مقادیر زیادی از شواهد صحی قرار می گیرند. بنابراین برای بسیاری از رژیم های غذایی، این ممکن است مسیر هوشمندانه ای برای کاهش وزن پایدار باشد.

علم در لاغری جهانی

مطالعات متعدد منتشر شده در مجله ها و یا در کنفرانس های بزرگ ارائه شده اند از لاغری جهانی به عنوان یک برنامه کاهش وزن موثر پشتیبانی می کنند:
مطالعه ای که در BMC Public Health منتشر شد نتایج ابتلا وزن را در بین 1356105 فرد بزرگسال در طول سه ماه اول حضور خود در لاغری جهانی بررسی کرد. محققان گزارش دادند که میانگین میزان کاهش وزن تقریباً 8.5 پوند است و میانگین حضور در جلسه 7 /8 گزارش شده است. برای شرکت کنندگان که حداقل 75 درصد جلسات هفتگی ممکن را داشتند میانگین وزن حدود 15 پوند بود.
مطالعه ای که در انجمن جامعه شناسی رفتاری در سال 2016 ارائه شده است پس از سه سال، 356 شرکت کننده در لاغری جهانی (همه زنان) را ارزیابی کرد. در جریان این نظرسنجی، کسانی که در حال حاضر در گروه لاغری جهانی حضور داشتند به طور متوسط 9.6 درصد وزن بدن را از دست داده بودند.
مطالعه ای که در مجله تغذیه و رژیم غذایی منتشر شد، 67 مرد عضو لاغری جهانی را ارزیابی کرد و دریافت که مردانی که به مدت 12 هفته عضو بودند به طور متوسط 9.2 درصد از وزن اضافه را از دست دادند و در 24 درصد به طور متوسط 10 درصد وزن اضافه را از دست دادند.
مهم است که توجه داشته باشید که بیشتر یافته های تحقیقاتی منتشر شده و آمار منتشر شده توسط لاغری جهانی نیز توسط این شرکت تامین می شود و یا توسط تیم تحقیقاتی لاغری جهانی انجام می شود. اما پایه اساسی برنامه (ایجاد یک غذای تغذیه ای و برنامه فعالیت های پایدار) توسط سایر سازمان های محترم، از جمله کسانی که در ایالات متحده هستند حمایت می شود.
به عنوان مثال، ساختار برنامه غذا به عنوان برنامه USDA's My Plate منعکس شده است که دستورالعمل های مشابه را دنبال می کند که آمریکایی ها را تشویق می کند که بشقاب خود را با سبزیجات، میوه، غلات کامل و گوشت بدون چربی پر کنند. علاوه بر این، این برنامه افراد رژیمی را تشویق می کند تا مصرف کالری خالی را محدود کنند و برای رضایت کامل غذاها (با تاکید بر میوه ها و سبزیجات) برای تقویت سلامت، یک رویکرد تغذیه از ابتکار سلامت واقعی حمایت کند.
سرانجام، این برنامه، اعضای بدن را برای پیوستن به 150 دقیقه تمرین متوسط در هفته توصیه می کند توصیه هایی که توسط کالج آمریکایی ورزش های پزشکی و سایر سازمان های سلامتی پشتیبانی می شود.

چه مقدار کاهش وزن با لاغری جهانی خواهید داشت؟

برنامه لاغری جهانی برای حمایت از کاهش وزن به میزان 1-2 پوند در هفته طراحی شده است. اکثر متخصصان بر این باورند که این یک معقول و پایدار است که در آن وزن کم می شود. با این حال، میزان وزن که از دست می دهید به چند عامل بستگی دارد.
در حالی که پایه اساسی غذا، پشتیبانی و برنامه های حرکت لاغری جهانی، صدق می کند برنامه ممکن است کار بیشتری نسبت به سایر برنامه های محبوب تجاری مانند جنی کریگ یا Nutrisystem انجام دهد. هیچ غذا ارائه نمی شود بنابراین اعضاء باید یاد بگیرند که وعده های غذایی خود را آماده کرده و انتخاب های غذایی فراوان را در طول روز انجام دهند. برای برخی، این رویکرد ممکن است غافلگیر کننده باشد. به عبارت ساده، این برنامه راحتی یا انعطاف پذیری ارائه شده توسط دیگر سیستم های کاهش وزن را فراهم نمی کند.
علاوه بر این، اعضاء نیاز به دسترسی به کالا و خدمات منطقی سالم برای این برنامه برای کار دارند. اگر شما یک بازار نزدیک دارید که می توانید مواد غذایی مغذی را خریداری کنید و اگر شما زمان برای آماده سازی غذا را نداشته باشید ممکن است زمان زیادی برای رسیدن به این طرح وجود داشته باشد. شما همچنین باید زمان و انرژی را برای ایجاد یک برنامه برای افزایش حرکت روزانه برای برنامه فعالیت به کار گیرید.
سرانجام، این برنامه توسط سرویس سلامت ملی انگلستان مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا اطلاعاتی را برای اعضاء در مورد کالری و اندازه سهم غذا ارائه نمی دهد. با این حال، این سازمان، برنامه را نسبتاً خوب رتبه بندی کرد و بیان کرد که وعده های غذایی به طور کلی متعادل است.
بسیاری از کارشناسان رژیم غذایی معتقدند که کلید کاهش پایدار در زندگی، تعهد شخصی قوی به زندگی سالم و پایه ای از انتخاب های غذایی مغذی است. بنابراین اگر زمان و انرژی برای یادگیری در مورد خوردن غذای دقیق تر داشته باشید و اگر انگیزه ای برای ایجاد و حفظ الگوی حرکت روزانه داشته باشید ممکن است یک برنامه هوشمند برای شما باشد.
نکته:
هیچ رژیم غذایی یا برنامه کاهش وزن برای همه کار نمی کند. بنابراین قبل از اینکه شما تصمیم به سرمایه گذاری در یک برنامه تجاری کنید هوشمندانه ارزیابی کنید. سؤالات کلیدی در مورد شیوه زندگی، بودجه و سابقۀ رژیم غذایی گذشته خود را برای اطمینان از انتخاب برنامه ای که احتمالا برای شما مناسب است انتخاب کنید.
به خاطر داشته باشید که برنامه کاهش وزن شما ممکن است محبوب ترین برنامه یا برنامه ای که برای دوستان و اعضای خانواده شما کار کرده باشد نباشد. اما اگر یک برنامه غذا خوردن و شیوه زندگی است که با روش روزمره شما کار می کند بیشتر احتمال دارد که شما بتوانید مدت طولانی رعایت کنید تا نتایج را در مقیاس ببینید و سپس برنامه نگهداری را برای نگه داشتن پوند به خوبی رعایت کنید.


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید