جدیدترین درمان اگزما

اگزمااگزما یا درماتیت آتوپیک، که یک بیماری پوستی است در بعضی افراد ممکن است به شکلی متفاوت و ناتوان کننده در آید.

اگزما در اغلب مردم از کودکی شروع شده و تا دوران نوجوانی ادامه می یابد ولی برخی افراد، مکرر افت و خیز راش های پوستی و خارش را در طول عمر تجربه می کنند اینک محققین، درمان جدید و با پتانسیل بالا برای این عارضه کشف کرده اند.
محققین بیمارستان کودکان بوستون توانسته اند با بلوک کردن سلول های اختصاصی T در موش به کاهش شدت بیماری کمک کنند.
در بیماری اگزما سلول های T در سیستم ایمنی به پوست تهاجم نموده و موادی ترشح می کنند که باعث پاسخ آلرژیک پوست و در نتیجه خارش می شود. دکتر رایف گیها از بیمارستان کودکان بوستون و همکارانش اکنون نشان داده اند که خراشیدن پوست به واسطه تحریک دیگر سلول های دفاعی که نوعی نوتروفیل نامیده می شود باعث تشدید عارضه می گردد این نوتروفیل ها یک ماده چربی به نام لکوترین B4 ترشح می کنند که سایر نوتروفیل ها و مهمتر از آن، سلول های T نیرومند که منادی اگزما هستند را فرا می خواند این سلول ها باعث التهاب می شوند که خود به تشدید عارضه پوستی کمک می کند. محققین بر این باورند که مهار کردن یورش این سلول ها می تواند به تخفیف بیماری و یا حتی به توقف آن منجر گردد.
دکتر گیها و تیم وی نشان دادند که تولید لوکوترین B4 عامل فراخواندن سلول های T به موضع است. دکتر گیها خاطر نشان ساخت در مدل اگزمای موش، دارویی که باعث وقفه تولید لوکوترین B4 می شود التهاب پوستی ناشی از آلرژی را نیز مهار می کند. تیم وی همچنین دریافتند که حذف گیرنده های موجود بر روی سلول های دفاعی که به لکوترین B4 متصل می شوند نیز تاثیر مشابهی دارد.
دکتر میچیکو اویوشی اظهار می دارد یافته ها نشان می دهد که نوتروفیل ها نقش کلیدی در التهاب پوست داشته و مهار لوکوترین B4 و گیرنده های آن ممکن است روش درمانی جدیدی برای اگزما باشد.


چاپ  

دیدگاه‌ها   

+2 #1 ارمین 1394-07-06 10:30
من سالهاست از بیماری اگزما رنج میبرم وهمه داروها را استفاده کردم و همه روشها طب سنتی و سنگ در مانی و....حالا چطوری میشه وقفه در تولید لوکترین بی 4 ایجاد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید