رابطه جنسی در بارداری چگونه باشد

رابطه جنسی در دوران بارداری - پوزیشن مناسب کدام است؟

رابطه جنسی در دوران بارداری موضوعی است که هر زوج از آن تعجب می کنند. اسطوره ها و عقاید زیادی پیرامون این موضوع وجود دارد که باید برای به دست آوردن بیشترین استفاده از بارداری و زندگی زناشویی روشن شوند.

این کاملاً بی خطر است که یک زن در طول دوران بارداری خود رابطه جنسی برقرار کند مگر اینکه پزشک یا ماما به او گفته باشد. در حقیقت، ممکن است میل جنسی یک زن در مراحل خاصی از بارداری افزایش یابد و رابطه جنسی می تواند فوایدی داشته باشد.
هرچه شکم او بزرگتر می شود ممکن است یک زن متوجه شود که موقعیت های خاصی برای او راحت تر است. صحبت صریح در مورد رابطه جنسی می تواند به هر دو شریک کمک کند که در طول دوران بارداری از رابطه جنسی لذت ببرند.
در این مقاله، مسائل ایمنی و خطرات را بررسی می کنیم و به نکاتی درباره رابطه جنسی در دوران بارداری می پردازیم. ما همچنین بحث می کنیم که چه زمانی باید از رابطه جنسی اجتناب کنیم و چگونه ممکن است رایطه جنسی در سه ماهه دوم و سوم تغییر کند.

رابطه جنسی در دوران بارداری

بسیاری از افراد بارداری را یک وضعیت پزشکی می داند و زن باردار را بسیار شکننده می دانند. آنها فکر می کنند این عمل منجر به سقط جنین یا عوارض دیگری به وجود می آید. در بیشتر موارد، رابطه جنسی در دوران بارداری کاملاً بی خطر است. در حقیقت رابطه جنسی از بسیاری جهات به بارداری کمک می کند.
با این وجود، مگر اینکه از برخی شرایط رنج برده باشید یا پزشک به شما توصیه کند این کار را انجام دهید لازم نیست که از رابطه جنسی خودداری کنید. رابطه جنسی ممکن است در سه ماهه اول و چند هفته قبل از زایمان ناراحت کننده باشد اما در کل کاملاً بی خطر است.

آیا رابطه جنسی در بارداری با رابطه جنسی معمولی متفاوت است؟

بله و خیر. در دوران بارداری، تغییرات زیادی در بدن اتفاق می افتد که می تواند برای هر زن دیگری متفاوت باشد. در بعضی از خانم ها، افزایش جریان خون در قسمت های پایین بدن وجود دارد که می تواند باعث افزایش حساسیت شود در حالی که برخی دیگر ترشحات واژینال را تجربه می کنند که ممکن است رابطه جنسی را برای آنها راحت تر کند.
اما از طرف دیگر، برخی ممکن است به اندازه کافی خوش شانس نباشند که رابطه جنسی داشته باشند. این خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی می توانند خستگی را تجربه کنند در حالی که جریان خون می تواند رابطه جنسی آنها را ناراحت کننده و تحریک پذیر کند.

آیا رابطه جنسی می تواند به کودک من آسیب برساند؟

این بیماری یکی از شایع ترین دغدغه های یک خانم باردار است و گاهی اوقات این حس وجود دارد زیرا آنها بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن در مورد کودک خود می کنند. اما واقعیت دقیقاً برعکس است. از آنجایی که کودک تحت پوشش محافظ کیسه آمنیوتیک قرار دارد رابطه جنسی به کودک شما کمترین آسیبی را نمی رساند.
و در مورد مردانی که نگران رابطه جنسی هستند مطمئن باشید که هیچ آلت تناسلی به اندازه کافی طولانی نیست که حتی به کودک نزدیک شود. ممکن است داخل بدن فرد در حین مقاربت حرکت جنین کند شود و بعد از ارگاسم لگد بزند و پیچش یابد. اما حتی این واکنش طبیعی جنین به هرگونه فعالیت مربوط به رحم است. به عبارت ساده، رابطه جنسی در دوران بارداری هیچ آسیبی به بار نمی آورد مسئله سقط جنین را کنار بگذارید.

آیا بارداری روی میل جنسی زن تأثیر می گذارد؟

هر بارداری متفاوت است. به دلیل تغییرات هورمونی، برخی از زنان ممکن است میل جنسی کم را تجربه کنند و بعضی اوقات می توانند به طور کامل از حالت خلقی خارج شوند. این معمولاً در سه ماهه اول به دلیل حالت تهوع و خستگی اتفاق می افتد. با این حال، با کاهش این علائم نگران کننده و بازگرداندن انرژی، نیاز به مقاربت در سه ماهه دوم برمی گردد.

موقعیتهای جنسی ایده آل در دوران بارداری چیست؟

زوج هایی هستند که می دانند رابطه جنسی در دوران بارداری بی خطر است اما نمی دانند کدام موقعیت برای آنها بهترین است. در ماه های اولیه، هر موقعیتی بی خطر است (مگر اینکه پزشک به شما توصیه کند) تا زمانی که راحت باشید. اما با افزایش ضربات، برخی از موقعیتها ممکن است برای یک زن راحت نباشد.
اما اگر می بینید شکم شما مانع است هیچ نگرانی وجود ندارد. هنوز موقعیت ها و تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید برای لذت بردن از لحظه های مقاربت استفاده کنید. در اینجا برخی از:
نگه داشتن وزن شکم بهترین وضعیت است. به شریک زندگی خود بگویید که روی پشت خود قرار گیرد و شما در بالا قرار بگیرید که بیشتر به سبک کابوی معروف است. به این ترتیب شما قادر هستید هم مقدار نفوذ و هم سرعت ورود را کنترل کنید.
موقعیت قاشقی. موقعی که می خواهید از نفوذ عمیق خودداری کنید موقعیت جانبی یا قاشقی بهتر است. شما به پهلو دراز بکشید و شریک زندگی پشت شما دراز بکشید و نفوذ انجام شود. یک بالش برای پشتیبانی بگیرید.
سبک سگی. در سه ماهه سوم بی خطر و به خصوص مفید است. همچنین می تواند درد لگن را بهبود بخشد.
موقعیت لبه تخت. برای لذت بردن است. فقط کافی است روی لبه تختخواب دراز بکشید. شریک زندگی شما با ایستادن یا زانو زدن بین پاهای شما نفوذ می کند. این موقعیت در سه ماهه اول و دوم بهترین است. برای جلوگیری از سرگیجه باید در سه ماهه سوم از بالشی در پشت کمر خود استفاده کنید.

آیا در دوران بارداری فواید سلامتی جنسی وجود دارد؟

بله، تعداد زیادی وجود دارد شما و شریک زندگی تان ممکن است قبل از بارداری چندین جلسه اتاق خواب داشته باشید و اکنون ممکن است رابطه جنسی ساده نباشید. اما فواید سلامتی بیشماری وجود دارد از جمله مواردی که می توانند علائم را تا حدودی کاهش دهند. رابطه جنسی در دوران بارداری:
فشار خون را کاهش می دهد یا خطر ابتلا به پره اکلامپسی را کاهش می دهد.
سکس اندورفین ها را آزاد می کند عضلات را شل می کند و به شما در داشتن خواب خوب کمک می کند.
ارگاسم اکسی توسین را آزاد می کند هورمون خوبی است که می تواند تحمل درد را افزایش دهد.
رابطه جنسی نزدیک به زمان زایمان می تواند به دلیل هورمونهای پروستاگلاندین موجود در اسپرم باعث زایمان شود.
ارگاسم بهتر است زیرا جریان خون در ناحیه perineal افزایش یافته و باعث ایجاد احساس بیشتر می شود.

آیا کودک در دوران بارداری از رابطه جنسی سود می برد؟

بله، اما غیر مستقیم. از آنجا که در هنگام رابطه جنسی کالری می سوزانید می تواند مانع از افزایش وزن اضافی شوید از این رو بدن قوی تر و سیستم ایمنی بدن که می تواند کودک شما را از اثرات سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت کند بسیار آسان تر عمل می کند. مزایای عاطفی نیز هست. احساس خوب باعث می شود کودک شما کمتر در معرض هورمون های استرس مانند کورتیزول قرار بگیرد و این به معنای تأثیر مثبت در رشد کودک کوچک شما است.

خطرات سلامتی - چه کسی باید از رابطه جنسی در دوران بارداری جلوگیری کند؟

در حالی که هیچ محدودیتی برای حاملگی های بدون عارضه وجود ندارد پزشک ممکن است بیماران خاصی را برای جلوگیری از رابطه جنسی پیشنهاد کند.
مشکلات دهانه رحم که می تواند احتمال سقط جنین یا وارد شدن به زایمان زودرس را افزایش دهد.
بارداری با دوقلوها.
پلاسنتا پراویا، جایی که جفت به طور جزئی یا کامل ورودی دهانه رحم را پوشانده است.
بی کفایتی دهانه رحم، جایی که دهانه رحم زودرس باز می شود.
سابقه رفتن به زایمان زودرس.
از دست دادن قابل توجهی خون یا خونریزی غیر قابل توضیح واژن.
نشت مایع آمنیوتیک.
پارگی کیسه اب که ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد.
ضروری است که یک زن باردار از خود و نوزاد خود در برابر عفونت های مقاربتی (STI) محافظت کند. این به معنای استفاده از کاندوم در تمام فعالیتهای جنسی با شرکای جنسی جدید است.
آیا کاندوم لازم است؟
کاملا! اگر اخیراً شریک زندگی شما به عفونتهای مقاربتی مبتلا شده است. بیماریهای مقاربتی مانند سوزاک، کلامیدیا و HIV می توانند به کودک شما آسیب برساند. بنابراین، اگر فکر می کنید خود یا شریک زندگی تان در معرض خطر هستید با پزشک خود صحبت کنید و مورد آزمایش قرار بگیرید. با این حال، اگر شما دارای یک همسر هستید به طور کلی کاندوم لازم نیست.

خونریزی بعد از رابطه جنسی - آیا مضر است؟

رابطه جنسی همچنین می تواند باعث خونریزی بعد از رابطه جنسی شود اما در حدود 15-20 درصد از بارداری ها اتفاق می افتد اگرچه این امر کاملاً طبیعی است. با این حال، ممکن است به دلیل برخی شرایط اساسی مانند قطع جفت باشد. خونریزی به طور کلی در سه ماهه دوم یا سوم رخ می دهد. همچنین اگر بعد از مقاربت احساس درد یا گرفتگی های قاعدگی دارید سریعاً باید با پزشک تماس بگیرید.
در صورت پیروی از بهترین روشها، رابطه جنسی در دوران بارداری می تواند یک تجربه عالی باشد. اما مهمترین چیز این است که شما باید احساسات خود را با شریک زندگی خود برقرار کنید. بنابراین، روش های متنوعی را تجربه کنید از حالت سعادتمندانه لذت ببرید و روابط خود را تغذیه کنید.


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید