بهترین روان کننده ها برای رابطه جنسی

نحوه انتخاب بهترین روان کننده ها برای رابطه جنسی: انواع روان کننده ها، جوانب مثبت و منفی

روان کننده برای چه مواردی استفاده می شود؟ انواع روان کننده جنسی، نحوه استفاده از روان کننده، بهترین روان کننده برای رابطه جنسی، چه چیزی به عنوان lube استفاده نمی شود.


امروز، ما در تلاش هستیم تا دریابیم که بهترین روان کننده برای رابطه جنسی چیست. روغن، طبیعی، سیلیکون و روان کننده های مبتنی بر آب برای رابطه جنسی در این رقابت هستند. واقعیت این است که، در بعضی مواقع رابطه جنسی همیشه آنقدر عاشقانه نیست که ممکن است که مورد علاقه شما به نظر برسد. گاهی اوقات، ناراحت کننده، بدون هماهنگی است و می توان از یک روان کننده جنسی کم به منظور صاف کردن موارد استفاده کرد. بعضی اوقات، مرد آماده است اما یک زن کاملاً مناسب نیست یا ممکن است در طول رابطه جنسی طولانی مدت نتواند از نظر جسمی مرطوب بماند.
گفتنی است برای این مشکل رایج، راه حل های زیادی وجود دارد مانند استفاده از کاندوم های روانکار؛ با این وجود، شما تعجب خواهید کرد که می دانید با یک روان کننده جنسی استاندارد چقدر فاصله دارید.
خرید روان کننده جنسی، به ویژه برای خانمها، در بهترین حالت ممکن است شرم آور و در بسیاری موارد، گیج کننده باشد. به خصوص اگر تنها نوع روان کننده خریداری شده از نزدیکترین داروخانه شما باشد.
در صورتی که شما از یک روان کننده جنسی کم کیفیت استفاده می کنید (یا از آن کاملاً اجتناب کرده اید)، احتمالاً باید یک نوع متفاوت از روان کننده را تجربه کنید.

روان کننده مورد استفاده برای چیست؟

بعضی اوقات، زنان می توانند خشکی متوسط و شدید واژن را تجربه کنند. واژن به اندازه کافی روغن کاری نمی کند که می تواند منجر به ناراحتی یا درد شود. خشکی واژن همچنین ممکن است هنگامی اتفاق بیفتد که زنان تحت شیمی درمانی، شیردهی قرار بگیرند یا در مواردی مانند سرطان پستان تحت درمان قرار بگیرند.
به همین دلیل است که زنان بیشتر از آنچه بدنشان تأمین می کند روان کننده را ترجیح می دهند. روان کننده جنسی می تواند در این شرایط کمک کند. روان کننده جنسی یک ژل یا مایع است که ممکن است زنان و یا شرکای آنها در طی مقاربت جنسی از آن استفاده کنند تا واژن، والو یا ناحیه مقعد مرطوب تر شود.
علاوه بر این، روان کننده نیز می تواند به راحتی روی آلت تناسلی مرد استفاده شود تا لغزنده تر شود.

در ادامه بخوانید: درمان زود انزالی

انواع روان کننده جنسی

هنگام خرید، انواع مختلفی از روان کننده ها را انتخاب می کنید.
محبوب ترین پایه برای روان کننده ها عبارتند از:
آب
سیلیکون
روغن
طبیعی
روان کننده های هیبریدی معمولاً ترکیبی از آب و سیلیکون هستند و هر دو عنصر را دارند. به خاطر داشته باشید که چندین فرمول مختلف وجود دارد که می تواند نیازهای خاص شما را کاملاً مطابقت دهد.

روان کننده های جنسی مبتنی بر آب

اینها رایج ترین روان کننده های جنسی محسوب می شوند. آنها در مارک های مختلف موجود هستند. همچنین، آنها هیچ طعم و مزه ندارند مانند روان کننده طبیعی هستند و احتمال تحریک پوست حساس، شما کمتر است. علاوه بر این، این روان کننده ها هیچ ارتباطی با رابطه جنسی دهانی ندارند. آنها همچنین ارزان هستند و یافتن آنها آسان است.
از آنجا که این روان کننده ها مبتنی بر آب هستند به سرعت جذب پوست شما می شوند و این ممکن است باعث شود که روان کننده جنسی کمی سریع تر خشک شود.
برای خلاص شدن از این مسئله، بسیاری از روان کننده های حاوی آب به طور دقیق با مرطوب کننده های باکیفیت مانند کاراگینان یا آلوئه ورا تدوین شده اند. این مرطوب کننده ها کمک بزرگی می کنند. این به این دلیل است که آنها پوست را تسکین می دهند خشکی را کاهش می دهند و در تجربه جنسی شما دخالت نمی کنند.
روان کننده های جنسی مبتنی بر آب، علاوه بر این که اکثریت روان کننده های جنسی مبتنی بر روغن تمایل به خوردن لاتکس را دارند فواید کاملاً سازگار با کاندوم دارند.
با این حال، شما باید مراقب یک چیز باشید. بسیاری از روان کننده های جنسی مبتنی بر آب حاوی گلیسیرین هستند که می تواند به راحتی در زنان عفونت ایجاد کند و تمیز کردن بعد از رابطه جنسی لازم می شود. نکته مهم این است که روان کننده های جنسی مبتنی بر آب با اکثر اسباب بازی های جنسی سازگار است. گفته می شود آنها برای حمام یا دوش ایده آل نیستند (زیرا تمایل به شستن مناسب دارند) و همچنین ماندگاری چندانی ندارند.

روان کننده های جنسی مبتنی بر روغن

اگر فردی هستید که به هنگام استفاده مجدد از روان کننده ها به هیچ وجه نگران نمی شوید این روان کننده جنسی یک هدیه ایده آل است که باعث می شود شما و راه خود را ادامه دهید. روان کننده های جنسی مبتنی بر روغن احساس خوبی دارند و می توانید آنها را به راحتی در آشپزخانه بیابید (روغن زیتون و نارگیل بسیار عالی عمل می کنند).
و در اینجا نکته دیگری برای طرفداران است. روان کننده های جنسی مبتنی بر روغن به راحتی می توانند برای سرگرمی و زمان ماساژ جنسی را دو برابر کنند. با این حال، وقتی از کاندوم لاتکس استفاده می کنید روند نزولی پیدا می کند. به خاطر داشته باشید که این نوع از روان کننده جنسی می تواند خطرات کاندوم پاره شده را افزایش دهد و هدف کاندوم را در روند کار شکست دهد.
علاوه بر آن، روان کننده جنسی مبتنی بر روغن نیز به میزان بالاتر برای عفونت ها، مانند واژینوز باکتریایی مرتبط است. و دلیل دیگری که ممکن است شما مایل به استفاده از این روان کننده ها نباشید ملافه های گران قیمت است. این فقط به این دلیل است که روغن می تواند ملافه ها و همچنین لباس ها را لکه دار کند و تمیز کردن آنها را بسیار دشوار می کند.
روان کننده های جنسی مبتنی بر روغن ممکن است برای زوج هایی که در روابط طولانی مدت قرار دارند و به استفاده از کاندوم احتیاج ندارند و همچنین برای افرادی که می خواهند از مواد نگهدارنده و مواد افزودنی خاصی جلوگیری کنند که معمولاً در سایر روان کننده ها استفاده می شود ایده آل به نظر برسد.

روان کننده های جنسی مبتنی بر سیلیکون

روان کننده های مبتنی بر سیلیکون اغلب فاقد آب هستند. توجه داشته باشید که این ممکن است برای بعضی ها یک مزیت بزرگ باشد در حالی که برای دیگران ضرر دارد.
روان کننده های مبتنی بر سیلیکون نسبت به بیشتر روان کننده های دیگر احساس متفاوتی دارند به ویژه از آنجایی که سیلیکون توسط پوست شما جذب نمی شود که این مورد در مورد آب یا روغن وجود ندارد. این می تواند امکانات کاملاً جدید و مهیج را فراهم کند و چاشنی برای زندگی جنسی شما باشد از آنجایی که سیلیکون ضد حساسیت است اکثر مردم واکنشی را تجربه نخواهند کرد. علاوه بر این، این نوع روان کننده های جنسی نیز تمایل به ماندگاری بیشتر دارند.
این امر ممکن است برای شما مناسب باشد اگر به چیزی علاقه مند هستید که مجبور به استفاده مجدد از آن و استفاده بیشتر از آن بشود و طولانی تر باشد.

روان کننده جنسی طبیعی

اگر نگران این هستید که چه عناصری را در آنجا قرار می دهند پس نگران نباشید زیرا روان کننده های طبیعی برای شما مناسب هستند. روغن نارگیل هنگام انتخاب روغنهای طبیعی یک انتخاب بسیار محبوب است.
گفته شده می تواند خطر شکستن کاندوم را افزایش داده و لکه ها را ایجاد کند زیرا روغن ها می توانند اثر لاتکس را خراب کنند.

نحوه استفاده از روان کننده برای رابطه جنسی

در صورت استفاده از کاندوم، پس از قرار دادن آن، روان کننده جنسی را در قسمت بیرونی کاندوم خود قرار دهید. در حالی که کمی روان کننده آلت تناسلی در داخل کاندوم ممکن است خوب باشد مطمئناً شما نمی خواهید آنجا زیاد باشد.
اگر با این حال اگر در یک رابطه هستید و از اشکال دیگر کنترل تولد استفاده می کنید می توانید روان کننده جنسی را مستقیماً روی واژن یا آلت تناسلی خود بمالید. توجه داشته باشید که روان کننده کاری این قسمت ها نیز برای پیش نمایش ایده آل است.

بهترین روغن برای رابطه جنسی مقعد چیست؟

اگر چه رابطه مقعدی خطرات سلامتی زیادی دارد و استفاده از این گونه روابط به شدت منع می شود ولی در برخی موارد بدون در نظر گرفتن خطرات سلامت، از این روش استفاده می شود لذا باید بدانید که اغلب، روان کننده های غلیظ تر برای رابطه جنسی مقعد مناسب هستند. این امر به این دلیل است که دیواره های مقعد نسبت به دیواره های واژن ظریف تر و نازک تر هستند و از این رو به جنسی احتیاج دارید که بتواند آنها را لغزنده و روان نگه دارد تا خطرات پارگی و بریدگی داخل روده شما کاهش یابد.
به طور کلی، رابطه جنسی مقعد به خصوص در هنگام انتقال STI خطرناک تلقی می شود. به همین دلیل است که استفاده از کاندوم ضروری است (مگر اینکه در یک رابطه طولانی مدت و یکپارچه قرار داشته باشید و هم شما و همسرتان مورد آزمایش قرار گرفته اید). همچنین، به همین دلیل ضروری است که اطمینان حاصل کنید که از روان کننده جنسی استفاده می کنید که مناسب لاتکس باشد.
نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که مقعد آب را خیلی سریع جذب می کند و هنگام استفاده از هرگونه روان کننده بر پایه آب، کاملاً خشک می شود. از این رو، روان کننده های جنسی مبتنی بر سیلیکون اغلب بهترین برای رابطه جنسی مقعدی هستند. به عنوان مثال، هر چیزی در آشپزخانه به عنوان مثال، روغن نارگیل با یک کاندوم قابل استفاده نیست.

موادی که نباید از آنها به عنوان روان کننده استفاده کنید

شما قصد دارید انواع خرید را در بازار پیدا کنید وقتی می توانید به خرید روان کننده بپردازید. این موارد شامل طبیعی، طعم دار، گرم شدن و سوزن سوزن شدن است. اگرچه بسیاری از این روان کننده های جنسی می توانند سرگرم کننده باشند اما باید به مواد تشکیل دهنده آن نگاه کنید و همچنین یک آزمایش برای مقدار pH محصولات مختلف بدون نسخه و با استفاده از نوارهای لیتموس انجام دهید.
واژنهای سالم دارای سطح pH در حدود 3.5 تا 4.5 هستند. از این رو، روان کننده جنسی که شما انتخاب می کنید نیز باید در همان سطح باشد. به همین دلیل است که شما همیشه باید به همه مواد تشکیل دهنده ذکر شده توجه ویژه ای داشته باشید. برخی از اسامی وجود دارد که باید از آنها دوری کنید زیرا می توانند باعث التهاب یا سوزش شوند. این شامل:
Nonoxynol-9
گلیسرین
نفت خام
کلرهگزیدین گلوکونات
پروپیلن گلیکول
به خاطر داشته باشید: همیشه بهتر است از یک ماده اختصاصی و آزمایش شده به عنوان ماده اصلی برای روان کننده جنسی استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا از حساسیت دوری کنید و از رابطه جنسی بیشتر لذت ببرید.

در ادامه بدهید: آتروفی واژن: درمان های خانگی، علل و درمان


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید