خواص اسطوخدوس

خواص اسطوخدوس

اسطوخدوس یک بوته گل چند ساله بومی شمال آفریقا و منطقه مدیترانه است که تاریخ آن به بیش از 2500 سال پیش می رسد اسطوخودوس شامل بیش از 150 عامل فعال است که غنی از استرها و مولکول های معطر هستند که حاوی خواص ضد اسپاسم، آرام بخش و تحریک کننده هستند.

خواص عرق کاسنی

در ایران، از قدیم از فواید عرق کاسنی اطلاع داشتند و از عرق کاسنی به عنوان شستشو دهنده کبد و تصفیه کننده خون استفاده می کردند

گیاهان دارویی

گیاهان زیادی هستند که مصارف دارویی دارند و  در درمان بسیاری از بیماریها موثر می باشند در این مقاله تعدادی از ان ها توضیح داده می شود.

خواص آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا شگفت انگیز است، بسیاری از خواص درمانی آن در برگ های این گیاه می باشد که در برگ ها مایع زرد رنگ است که می تواند معجزه کند.

یک شاخه رزماری یک دنیا خاصیت

رزماری یعنی معدن خاصیت، یعنی دوست سلامت بدن، یعنی عطر دل انگیز تندرستی! در این مطلب کوتاه گلچینی از خواص این گیاه معطر و روش‌های استفاده از آن را مرور می‌کنیم.

خواص آووکادو

آووکادو درختی است که ارتفاع آن به حدود 6 متر می رسد و درقسمت های گرم آمریکا و برزیل و غرب هندوستان پرورش می یابد.

آقطی سیاه ( انگور کولی )

آقطی سیاه که در همدان انگور کولی نامیده می شود از زمانهای قدیم مورد مصرف مردم بوده و از آن برای رفع امراض مختلف مانند دفع بلغم و صفرا استفاده می کرده اند.

خواص آفتابگردان

هنگانیکه از گیاه آفتاب گردان سخن بمیان می آید معمولا تخم آفتاب گردان در ذهن تداعی می شود زیرا که همه ما با تخم آن آشنایی داریم