رابطه جنسی و پیری

رابطه جنسی و پیری - زندگی جنسی چگونه در مردان و زنان با سن تغییر می کند؟

رابطه جنسی و پیری موضوعاتی است که اکثر خانمهای مسن نمی خواهند درباره آنها صحبت کنند. بارزترین تغییر در بدن زن هنگام پیری یائسگی است. در دوران یائسگی، کاهش سطح استروژن باعث تغییرات جسمی می شود که ممکن است بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد. پیری همچنین ممکن است احساساتی را به همراه داشته باشد که می تواند در رابطه جنسی اختلال ایجاد کند.

یکی از اسطوره های پیری این است که یک زندگی جنسی رضایت بخش و لذت بخش بعد از 60 سال غیرممکن است. فریب نخورید و ناامید نشوید. مانند اکثر اسطوره ها، این یکی نیز از مدت ها قبل رد شده است. مطمئناً شما در مورد تضعیف میل جنسی بسیار شنیده اید که می تواند با افزایش سن زندگی شما را متوقف کند. این خصوصاً در سالهای بعدی زندگی صحیح است. بسیاری از افراد با این تصور که افراد مسن رابطه جنسی ندارند یا رابطه جنسی برقرار نمی کنند وقتی در مورد افراد بزرگتر صحبت می کنیم از ان غافل می شوند. اما واقعیت این است که بسیاری از افراد مسن در طول زندگی خود از نظر جنسی پر جنب و جوش هستند. این برای آنها عذاب و اندوه نیست.

رابطه جنسی و پیری - چرا رابطه هنوز در پیری مهم است؟

عشق بر همه سنین غلبه می کند و رابطه صمیمی یک ادامه منطقی برای رابطه های عاشقانه است. آنچه مهمتر است صمیمیت و ارتباط مناسب در سالهای بعد زندگی است. با این حال، پیش بینی علاقه جنسی به پیری می تواند از طریق فراوانی رابطه جنسی در زمان جوانی مشخص شود. اگر صمیمیت و ارتباط در سن 30 سالگی به اوج خود رسیده بود احتمالاً باید در سن 60 سالگی قوی باشد.
همچنین، در پیری، دلبستگی ممکن است از جذابیت بیشتر شود. بیشتر افراد در این سن، لذت رابطه خود را از نظر گرمی یا محبت، تعهد و امنیت به جای رضایت جنسی اندازه می گیرند. بنابراین یادگیری بیشتر در مورد علل و عادت های جنسی می تواند. به شما کمک می کند تا با پیر شدن، قدم های مناسبی برای لذت بردن از زندگی جنسی سالم بردارید.
چرا و چگونه میل و رفتار جنسی با افزایش سن تغییر می کند؟
کاهش در صمیمیت و رفتار جنسی در مردان و زنان متفاوت است. این موارد شامل اختلالات جنسی است که همچنین بر دستگاه تناسلی مردان و زنان نیز تأثیر دارد. بیایید آنها را یک به یک نام ببریم:

در مردان مسن

کاهش تولید هورمون تستوسترون که به معنی تولید اسپرم کمتر است.
نعوظ به دلیل کاهش جریان خون به آلت تناسلی، مدت زمان بیشتری طول می کشد.
زمان بهبودی بین نعوظ تا 24 ساعت افزایش می یابد.
نعوظ ممکن است به سختی سن جوانی نباشد.
کاهش قدرت انزال.
عدم تمایل ناشی از داروها یا مشکلات عاطفی.
بهداشت عمومی ضعیف یا شرایط مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا و بی اختیاری ادرار.

در زنان مسن تر

تغییرات هورمونی در نتیجه یائسگی.
کاهش در میزان لغزندگی.
کاهش در اندازه کلیتوریس.
ارگاسم با شدت کمتر.
روشهای پزشکی مانند هیسترکتومی و ماستکتومی.
دیابت، فشار خون بالا یا افسردگی.
خشکی واژن (آتروفی).
اما، با وجود دلایل فوق، فعالیت های جنسی مانند ماساژ با دست، بوسه و دوست داشتن ممکن است بخشی از زندگی باشد. علاوه بر این، برخی از بیماری ها یا ناتوانی ها ممکن است فرد را وادار کند که موقعیت جنسی متفاوت را امتحان کند. این می تواند برای دیگران ناراحت کننده باشد در حالی که برخی دیگر از آن لذت می برند.

روشهای پزشکی و تمایلات جنسی

احساسات می تواند هم بر میل جنسی و هم بر رضایت جنسی تأثیر بگذارد. با افزایش سن زنان، تغییرات در بدن آنها می تواند احساسات قدرتمندی را برانگیزد. روشهای جراحی همچنین می تواند احساس زن را نسبت به بدن خود تغییر دهد. برخی از نمونه هایی از چگونگی تأثیر پیری بر رابطه جنسی از طریق احساسات عبارتند از:
هیسترکتومی (برداشتن رحم و بعضی اوقات تخمدان ها): این عمل جراحی توانایی جنسی برای زن را تغییر نمی دهد هر چند احساسات شدید در مورد این روش و تغییر در هورمون ها می تواند بر میل جنسی تأثیر بگذارد.
ماستکتومی (برداشتن پستان به دلیل سرطان): ماستکتومی می تواند بطور اساسی تغییر دهد که چگونه زن زیبایی و جذابیت جنسی خود را درک می کند. ارتباط باز با شریک جنسی شما می تواند کمک شگرفی کند.

شرایط سلامتی و عملکرد جنسی

بسیاری از شرایط سلامتی مزمن می توانند در رابطه جنسی اختلال ایجاد کنند. شرایطی مانند آرتروز می تواند رابطه جنسی را دردناک کند. بیماری قلبی می تواند فعالیت بدنی رابطه جنسی را دشوار کند. با مدیریت تهاجمی شرایط سلامتی خود می توانید کیفیت تجربیات جنسی خود را بهبود بخشید.

یائسگی و کاهش در استروژن

در دوران یائسگی، میزان استروژن کاهش می یابد. این استروژن باعث کاهش ضخامت و اندازه اندام تولید مثل زن می شود. این تغییرات شامل موارد زیر است:
از دست دادن خاصیت ارتجاعی و نازک شدن بافت واژن.
کاهش در میزان لغزندگی.
کاهش در اندازه کلیتورال، بافت واژن و لبیال ها
اندازه دهانه رحم، رحم و تخمدان کاهش می یابد.

ادراک پیری

چگونگی درک زنان از سن خود، تا حد زیادی بر میل جنسی تأثیر می گذارد. در فرهنگ ما دائماً در معرض تصاویر جوانان هستیم. با افزایش سن، اطمینان چندانی برای زنان وجود ندارد که هنوز هم از نظر جنسی جذاب و زیبا هستند. به همین دلیل، ممکن است زنان با افزایش سن، علاقه خود را به رابطه جنسی از دست دهند. صحبت در مورد این احساسات با شریک جنسی شما می تواند به رفع برخی از استرس های مربوط به تصویر بدن و پیری کمک کند.

اثر بر رابطه جنسی

این تغییرات تجربه رابطه جنسی را به روش های زیر تغییر می دهد:
انتظار قبل از ارگاسم کاهش می یابد.
ارگاسم ممکن است شدیدتر باشد.
ممکن است میل جنسی کاهش یابد.
اما حساسیت کلیتوریس یکسان است.

درمان - چگونه می توانیم زندگی جنسی رضایت بخش را در پیری حفظ کنیم؟

این واضح ترین سؤال پس از این بحث است كه چگونه می توان زندگی جنسی را با افزایش سن بهبود داد؟ راهکارهای زیر ممکن است به شما کمک کند تا میل جنسی را افزایش دهید.

فعالیت جنسی مناسب داشته باشید - به خودتان لذت بدهید

بسیاری از تحقیقات می گویند مردانی که تحت تحریک مکرر آلت تناسلی قرار می گیرند می توانند نعوظ را بهتر حفظ کنند. از طرف دیگر، زنانی که تحریک منظم دستگاه تناسلی یا کلیتوریس دارند ممکن است از لغزندگی بهتری برخوردار باشند. بنابراین دیدگاه خود را در مورد رابطه جنسی گسترش دهید. این صرفاً یک تمرین بدنی یا دستیابی به لذت از طریق مقاربت نیست. اگر نمی خواهید خودتان لذت ببرید از شریک زندگی خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

برون سپاری - به نفوذ واژن فکر کنید

Outercourse اصطلاحی است به معنای ارعاب جنسی بدون نفوذ در واژن. همه چیز در مورد لذت و ارتباط با یکدیگر است. بنابراین، از تجربه بی نظیر جسمانی لمس کردن، بوسه، دوست داشتن لذت ببرید بحث در مورد فانتزی های جنسی همچنین می تواند جایگزین خوبی برای رابطه جنسی باشد.

ارتباط خود را گسترش دهید - بازخورد جنسی را به اشتراک بگذارید

اجازه ندهید زندگی جنسی شما با افزایش سن تغییر کند. با به اشتراک گذاشتن ترس، افکار و خواسته های خود با شریک زندگی خود ارتباط خود را بهبود بخشید. شاید بتوانید از ناراحتی خلاص شوید و زندگی جنسی خود را بهتر کنید. این می تواند موقعیت جدید یا نوع جدیدی از فعالیتهای جنسی باشد که ممکن است بخواهید انجام دهید. ممکن است یکی از شما خجالت بکشد اما به یاد داشته باشید اگر به درستی ارتباط برقرار می کنید در حال حاضر قدمی در بهبود زندگی جنسی خود دارید.

تغییراتی در روال جنسی ایجاد کنید - زمان بندی مهم است

در سنین پایین تر، شما ممکن است حتی اگر خسته باشید از نظر جنسی فعال بوده اید اما ممکن است این مسئله در بزرگسالی بیشتر نباشد. زمان صمیمیت خود را تغییر دهید رابطه جنسی خود را در زمانی که پر از انرژی هستید حرکت دهید. در صبح بعد از گرفتن قدرت از یک خواب خوب شب، رابطه جنسی برقرار کنید.
همچنین تماشا کنید

علم رابطه جنسی را بیاموزید - چگونه اغلب زوجین در رابطه جنسی شرکت می کنند؟

انتظارات خود را کنترل کنید - شما دیگر ماشین جنسی طولانی مدت نیستید.
در حقیقت پیری است که تغییرات زیادی از جمله ضعف در بدن شما ایجاد می کند. از خودتان انتظار نداشته باشید که ماشین فعالیت جنسی باشید. این خصوصاً در مورد افرادی که در سن جوانی فعال جنسی نبودند قابل استفاده است. اگر سطح ارتباطات و گفتگوهای جالب شما در دوره جوانی وجود نداشت در دوران سالمندی نیز ادامه خواهد یافت. بنابراین انتظار نمی رود که رابطه جنسی پر انرژی داشته باشید.
ممکن است به کمک پزشک احتیاج داشته باشید
روش های بسیاری وجود دارد که یک پزشک می تواند در حفظ هاله صمیمیت جنسی به شما کمک کند. در صورت بروز هرگونه بیماری زمینه ای با پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از مردم از بی خوابی رنج می برند و نمی دانند که این به زندگی جنسی آنها آسیب می رساند. علاوه بر این، افراد مسن نیز مستعد ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند زگیل تناسلی، کلامیدیا، تبخال دستگاه تناسلی، سوزاک، سیفلیس و غیره هستند. بنابراین مطمئن شوید که در حال انجام رابطه جنسی ایمن هستید. برای برخی از زوج ها، اختلال نعوظ (ED) می تواند به یک مسئله تبدیل شود. اگر چنین است با پزشکان خود صحبت کنید. روش های زیادی برای درمان ED و مدیریت آن وجود دارد. روش های جراحی، دستگاه های خلاء و داروها از جمله مواردی هستند که پزشک ممکن است توصیه کند.
به همین ترتیب، خشکی واژن می تواند باعث ایجاد ناراحتی در طی مقاربت شود. روان کننده مبتنی بر آب در دسترس است. این همچنین می تواند انگیزه اضافی برای آزمایش انواع مختلف بازی های مقدماتی را فراهم کند که می تواند برانگیختگی جسمی را به طور مؤثرتر القا کند.
خلاصه:
واقعیت این است که بسیاری از افراد از زندگی جنسی سالم به خوبی در سالهای طلایی خود لذت می برند. به ویژه به دلیل مراقبت های پزشکی خوب و بهبود تغذیه و مراقبت های بهداشتی، مردم عمر طولانی دارند. کیفیت زندگی در سالهای بعد نیز در حال بهبود است. در نتیجه ادامه روابط جنسی قوی تر می شود. بررسی ها نشان می دهد که تعداد دفعات رابطه جنسی با سن ارتباط ندارد.
تغییر در تمایل و رفتار جنسی یک بخش عادی از پیری است. با این حال، صمیمیت بدنی به همان اندازه برای افراد مسن مهم است. تناسب جنسی، گسترش ارتباطات و تغییر در روال جنسی ممکن است پیشرفتهای زیادی در زندگی جنسی شما ایجاد کند.
سلامت جنسی بخشی جدایی ناپذیر از سلامت و رفاه عمومی است. از سلامتی جنسی خود صرفنظر نکنید زیرا همه چیز متفاوت است. با شریک زندگی خود صحبت کنید و آنچه را که هر دو با او راحت هستید کشف کنید. صمیمیت می تواند شما را خوشحال کند و رابطه شما را بدون توجه به سن شما قوی نگه دارد.
همچنین تغذیه سالم، خوابیدن مناسب و ورزش منظم می تواند دنیای تغییر ایجاد کند. نکته آخر: رابطه جنسی ایمن بدون توجه به سن شما بسیار مهم است.

در ادامه بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری - پوزیشن مناسب کدام است؟


چاپ  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید