رژیم غذایی

سردرد پیشانی - علت درد در جلوی سر (بالای چشم ها)

سردرد پسشانیسردرد ممکن است در هر نقطه از زندگی افراد تاثیر بگذارد اما 1 نفر از 5 نوجوان و بزرگسال از سردرد منظم رنج می برند. در ایالات متحده این تعداد تا 4 درصد از مراجعین به اتاق اورژانس است و یکی از دلایل بالا برای دیدن پزشک است.

سردرد بیشتر در میان زنان شایع است و در مقابل هر دو مرد حدود 3 زن سردرد دارد. اغلب این سردردها گذرا هستند و در عرض چند ساعت تا چند روز بدون هیچ گونه عارضه حل می شوند.
انواع مختلفی از سردردهای شناخته شده در علم پزشکی وجود دارد اما اکثر مردم سردرد را براساس مکان، ماهیت درد و علائم همراه توصیف می کنند. بنابراین شنیدن در مورد سردرد در پشت سر، بالای سر، در طرفین (شقیقه)، در اطراف یا در پشت چشم ها و در جلوی سر اتفاق نمی افتد. به طور مشابه می توان آن را به عنوان یک تشدید سردرد یا سردرد با حالت تهوع توصیف کرد.

سردرد پیشانی چیست؟

سردرد پیشانی دردی است که در جلوی جمجمه، قسمت جمجمه ای که مغز در آن قرار دارد تجربه می شود. این به طور چشمگیری با پیشانی، ناحیه سر که در بالای ابروها و زیر خط مو قرار دارد همبستگی دارد. با این حال، از لحاظ مرز دوم (یعنی خط مو) این می تواند بسته به اینکه آیا یک فرد دارای خط ریزش موی بالا یا پایین یا طاس است متفاوت باشد.
اصطلاح "فرونتال" درد ناشی از استخوان پیشانی جمجمه است. گاهی اوقات این ممکن است شدید ترین منطقه درد باشد اما سردرد به این منطقه خاص محدود نمی شود. ممکن است مقداری از درد در سر و یا در قسمت های دیگر، به عنوان مثال شقیقه، همراه با درد در جلوی سر باشد. ماهیت درد و شدت می تواند در سردرد پیشانی متفاوت باشد و اغلب علایم همراه با ناراحتی چشم نیز وجود دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علائم و نشانه های سردرد پیشانی چیست؟

درد یک علامت است و بنابراین درد جلویی سر ممکن است به تنهایی یا با نشانه های همراه دیگر رخ دهد. این ویژگی های همراه ممکن است بر اساس علت سردرد پیشانی متفاوت باشد. با این حال، در بسیاری از موارد ممکن است سر درد با یک یا چند مورد از این علائم همراه باشد.
چشم درد
حساسیت به نور
اختلالات دید نظیر تار شدن دید
درد بیش از حد
درد بینی
احتقان بینی یا آبریزش بینی
تغییرات در بویایی
از نظر فنی، درد نیز شامل صورت (درد صورت) می شود در حالی که سردرد به طور خاص به بقیه سر به جز صورت اشاره دارد.

علل سردرد پیشانی

ممکن است علل مختلفی برای سردرد پیشانی وجود داشته باشد. معمولا این شامل آسیب یا التهاب ساختارهای اطراف مانند بافت نرم، از جمله پوست و عضلات، حفره ها و درزها (مانند حفره بینی یا جمجمه) و یا اندام هایی نظیر مغز یا چشم باشد.
با این وجود، علل ممکن است با مشکلات عصبی همراه شوند هرچند آسیب و التهاب مشخص در ناحیه جلوی پیشانی وجود ندارد. به عنوان مثال در نورالژی اکسیپیتال، اعصاب در پشت گردن ممکن است فشرده شوند (که منقبض می شوند) و می تواند باعث درد در جلوی سر شود.

تروما

آسیب به سر، به ویژه جلوی سر، می تواند یک سردرد پیشانی ایجاد کند. این ممکن است شامل ترومای مکانیکی (سقوط، ضربه به سر) و همچنین آسیب های شیمیایی (قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی) باشد. میزان آسیب ممکن است بیش از حد به بافت نرم محدود یا به استخوان محدود شود.
در بعضی موارد ممکن است آسیب های داخلی نیز وجود داشته باشد که بر مننژ، بافت مغزی و یا رگ های خونی در کاسه چشم بروز می کند که می تواند منجر به ایجاد شرایطی مانند ضربه مغزی یا خونریزی ساب آراکنویید در اثر آسیب دیده می شود. دومی می تواند جدی باشد و حتی ممکن است سبب یک سکته مغزی پیچیده شود.

عضلات

فشار عضلات سر، به خصوص عضلات فرونتالی، همچنین ممکن است باعث سردرد پیشانی شود. این یکی از علل شایع تر است و به نظر می رسد یکی از عوامل مهم کمک به سردرد تنشی باشد. با این وجود ممکن است عوامل دیگری از جمله عوامل روانشناختی نیز برای این نوع سردرد وجود داشته باشد. فشار عضلانی هنگامی رخ می دهد که عضلات با آسیب، استرس روانی و سایر علل بیش از حد کار کنند.

چشم ها

تعدادی از شرایط چشم ممکن است به سر درد کمک کند. مکان ممکن است از چشم شما تا حدقه (اطراف چشم)، پشت چشم و پیشانی متفاوت باشد. چشم آبی یک علت شایع است و اغلب با سرگیجه بیش از حد مرتبط است. به طور مشابه شرایط چشم مانند ملتحمه، کراتیت، یوئیت و ورم ملتحمه نیز ممکن است منجر به سرگیجه شود که به نوبه خود می تواند به سر درد عضله کمک کند.

بینی و سینوس ها

شرایط مختلفی که شامل حفره بینی و پارانازال می باشند ممکن است به سردرد پیشانی منجر شود. سینوزیت یک علت شایع سردرد پیشانی است به ویژه زمانی که سینوس های فرونتال ملتهب شده و پر شده باشند. اغلب حفره بینی نیز درگیر است. عفونت ها یک علت شایع هستند اما شرایط غیر عفونی مختلف مانند یک سپتوم منحرف یا پولیپ بینی ممکن است باعث رینیت (بینی) و سینوزیت نیز بشود که به طور کلی به عنوان رینوسینوزیتیس شناخته می شود.

مغز و مننژ

التهاب مغز (انسفالیت) یا مننژها (مننژیت) همچنین ممکن است باعث سردرد شود اما درد همیشه در جلوی سر نیست مگر اینکه التهاب فقط شامل این بخش مغز یا مننژها باشد. یک گروه دیگر شرایط مغز و مننژیت نیز ممکن است مسئول سردرد های جلویی که ممکن است ناشی از تروما، عفونت، خونریزی (خونریزی) یا تومور باشد.

استرس و بی خوابی

دو عامل که اغلب به عنوان علت سردرد جلوی سر به چشم می خورد استرس روانی و خواب ضعیف هستند. امروزه استرس روانشناختی یکی از مهمترین عوامل موثر در سردرد تنش همراه با فشار عضلانی است. به دلایل مختلف، خواب ناکافی نیز می تواند به سردرد کمک کند. هر دو استرس و بی خوابی نیز ممکن است موجب میگرن شوند.

علل دیگر سردرد پیشانی 

گروه دیگری از عوامل ممکن است سردرد ایجاد کند هرچند ممکن است با سردرد پیشانی مشخص شوند. این علل عبارتند از:
استفاده از الکل و یا مواد مخدر غیر مجاز، به ویژه پس از مسموم شدن (انقباض).
از دست دادن آب بدن، که ممکن است به علت اضافه الکل باشد.
افسردگی، اضطراب و سایر شرایط سلامت روانی.
غذاها و نوشیدنی ها، به ویژه حاوی نیترات ها و سولفیت ها.
رژیم غذایی شدید و گرسنگی بیش از حد.
دندان درد و یا مشکلات فک، به ویژه مفصل (TMJ).

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (77)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 38 رای

 1. محمدهادی

سلام دکترخسته نباشید پسرم یه مدت هست سردردددرد بین دوابروش وپشت ابروش مخصوصا بعدسرماخوردگی ۱۶ سالشه میشه راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمدهادی
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت بالا است و باید نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. محمدرضا

سلام من سابقه سینوزیت داشتم
چندوقتی اروم بود یه هفته هست سردردشدید جلوی سرپیشانی بین ابروها دارم به طوری که بالمس کردن پیشانی دردتشدیدمیشه یاوقتی راه میرم سرم به طرف پایین خم میشه درحال رانندگی که ماشین تکون میخوره دردسرم خیلی شدیدمیشه ممنون میشم...

سلام من سابقه سینوزیت داشتم
چندوقتی اروم بود یه هفته هست سردردشدید جلوی سرپیشانی بین ابروها دارم به طوری که بالمس کردن پیشانی دردتشدیدمیشه یاوقتی راه میرم سرم به طرف پایین خم میشه درحال رانندگی که ماشین تکون میخوره دردسرم خیلی شدیدمیشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمدرضا
 1. 4.5 / 5

سلام شما سینوزیت دارید نزد پزشک بروید تا دارو برایتان نسخه نمایند

  پیوست ها
 

 1. تارا
 1. 4 / 5

سلام من چند ساله سرگیجه دارم چند دکتر رفتم گقتن از گوشهاتونه دارو دادن ولی فقط یه مدت خوب بودم الان چند روزه بجز سر گیجه سردرد هم دادم بعضی موقع خیلی شدید میشه چشمام هم نزدیک بین اصلا داغونه همش انگار یه جیزی رو چشمم هست میشه راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    تارا
 1. 4.5 / 5

سلام احتمال سینوزیت هم وجود دارد یک سی تی اسکن از سینوس ها انجام دهید اگر مشکل داشت دارو مصرف نمایید

  پیوست ها
 

 1. B.n174

سلام خسته نباشید
ببخشید من چند روز پیش تلفن محکم خورد پشت سرم سمت چپ چند روزی هس که سردرد گرفتم همان موقع که تلفن خورد به سرم
سرم کمی سوت کشید و سردرد گرفتم ولی کم بود نه زیاد
ممنون میشم راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. لیلا

سلام خسته نباشید من حدود10 سال پیش تویه درگیری مشتی بین دو آبروی من خورد الان مدتی هست که درد شدیدی میکشه وتا نوک بینیم میاد قبلا درد گذری بود ولی الان دو روز که درد خیلی شدیدی بین دوابروهست واصلا بامسکن هم خوب نمیشه میشه راهنمایم کنید ممنون

  پیوست ها
 

 1. رضا

با سلام
اقایه دکتر من چن روز پیش سرما خوردم و الان سردرد زیادی رو جلویه سر بالایه دو ابرو دارم
که با لمسه ناحیه درد مثله لمس کردن جایه کوفتگی درد میگیره . مسکن تاثیری رویه درد نداره
و زمانه سردردم زیاده تا ۵ساعت و هر روز
ممنونم راهنمایی کنین

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رضا
 1. 4.5 / 5

سلام از عوارض سرماخوردگی می تواند سینوزیت باشد جهت نسخه دارو به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. حکمت الله

سلام داکتر صاحب.
من چندی قبل در قسمت پیش روی سر ام که بلای پیشانی میشود، ضربه خوردم اما بعد از چند روز سفری داشتم با اتوبوس به یکی از مناطق دور دست، در جریان سفر یک حمله شدیدی از درد در قسمت پیشانی ام آمد که درد اش غیر قابل تحمل بود. پس از آن از...

سلام داکتر صاحب.
من چندی قبل در قسمت پیش روی سر ام که بلای پیشانی میشود، ضربه خوردم اما بعد از چند روز سفری داشتم با اتوبوس به یکی از مناطق دور دست، در جریان سفر یک حمله شدیدی از درد در قسمت پیشانی ام آمد که درد اش غیر قابل تحمل بود. پس از آن از طرف روز مخصوصا پس از ساعت ۱۱ قبل از ظهر در قسمت پیشانی ( بالای چشم و پایین خط مو) ام درد دوام دارد ایجاد میشود. لطف نموده رهنمایی کنید که چه کار کنم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حکمت الله
 1. 4.5 / 5

سلام احتمال سینوزیت وجود دارد با سرم نمکی داخل بینی خود را مرتب شستشو بدهید و یک دوره درمان آنتی بیوتیک 10 روزه هم مصرف نمایید

  پیوست ها
 

 1. زهره

سلام خسته نباشید دخترم ۱۵سالشه چن وقتیه قسمت گیجگاهش قسمت کنارهای پیشونیش درد میگیره طوری که عصبی میشه لطفا راهنمایی کنید .ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهره
 1. 5 / 5

سلام احتمال میگرن وجود دارد نزد پزشک بروید

  پیوست ها
 

 1. علی اکبر

سلام دکتردختر۶ساله ام یهماه پیش وامشب دم صبح ازخواب بلندشدوگفت وسط پیشونیش دردداره تامن بهش پروفن دادم خوابید علتش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی بکنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی اکبر
 1. 5 / 5

سلام درد می تواند مربوط به سینوزیت باشد نیاز به معاینه دارد

  پیوست ها
 

 1. اصلان

باسلام آقاى دكتر من امروز واكسن آسترازنكا تزريق كرده ام ولى امشب از درد جلوى پيشانى نتوانستم بخوابم لازم به ذكر است كه من چندين سال است كه هرشب يك قرص آسپرين بچه مصرف مى كنم ضمنا من دو روز قبل در منزل بعلت عدم تعادل بزمين افتادم ...

باسلام آقاى دكتر من امروز واكسن آسترازنكا تزريق كرده ام ولى امشب از درد جلوى پيشانى نتوانستم بخوابم لازم به ذكر است كه من چندين سال است كه هرشب يك قرص آسپرين بچه مصرف مى كنم ضمنا من دو روز قبل در منزل بعلت عدم تعادل بزمين افتادم وبالاى ابروى راست صدمه ديد وخونريزى كرد ولى هيچ مشكل ديگه از فبيل درد وتهوع واستفراغ نداشتم به پزشك هم مراجعه كردم فقط پانسمان كرد ولى صبح واكسن كرونا زدم شب درد جلوى پيشانى دارم البته بيخواب هم شده ام نمى دانم علت به كدام موضع مربوط مى شود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. جعفری

سلام
مردی ۴۳ساله هستم حدود ۵ساله سردردهام اکثرا دربالای ابرو به اندازه بند انگشت هست
شاید در ماه اصلا سردرد نشم وبعضی وقت ها چند مرتبه در هفته.
سردرد من به صورت خیلی خفیف شروع شده و بعد از چند ساعت شدید می شود و حتما باید از شیاف استفاده کنم...

سلام
مردی ۴۳ساله هستم حدود ۵ساله سردردهام اکثرا دربالای ابرو به اندازه بند انگشت هست
شاید در ماه اصلا سردرد نشم وبعضی وقت ها چند مرتبه در هفته.
سردرد من به صورت خیلی خفیف شروع شده و بعد از چند ساعت شدید می شود و حتما باید از شیاف استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام
من 30ساله هستم و از دوره نوجوانی حداقل هفته ای یک بار دچار سردرد در قسمت پیشانی ، چشم و ابرو میشوم که بطور ثابت فقط در یک طرف صورت هست و هیچگاه در تمام پیشانی نیست ... سر درد همیشه نسبتا شدید است حدود نمره 8 یا 9 ... لطفا راهنمایی بفرمایید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد
 1. 5 / 5

سلام ابتدا یک معاینه چشم انجام دهید اگر مشکلی نداشتید احتمال سینوزیت وجود دارد که نیاز به گرافی می باشد نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. پروین

سلام ....حدود یک هفته هست که سرگیجه های خیلی خفیف و زودگذر همراه با کمی سردرد و ملتهب بودن چشمهام رو دارم .....به چشم پزشک مراجعه کرد م و مشخص شد که چشمهام مشکل خاصی ندارن ..... میخواستم بدونم علت سرگیجه من چیه ....؟؟؟ ممنون از شما دکتر. عزیز

  پیوست ها
 

 1. احسان

سلام آقای دکتر وقت بخیر
من ۱۸ سالمه و تقریبا از ۱۴ الی ۱۵ سالگیم دچار سردرد در ناحیه پیشانی شدم البته بعضی از اوقات این درد همراه با درد در ناحیه گردن هم همراهه
طی یک ماه گذشته حالت گزگز سطحی در ناحیه بینی احساس می کنم(در ۱۲ سالگی عمل شکستگی...

سلام آقای دکتر وقت بخیر
من ۱۸ سالمه و تقریبا از ۱۴ الی ۱۵ سالگیم دچار سردرد در ناحیه پیشانی شدم البته بعضی از اوقات این درد همراه با درد در ناحیه گردن هم همراهه
طی یک ماه گذشته حالت گزگز سطحی در ناحیه بینی احساس می کنم(در ۱۲ سالگی عمل شکستگی بینی انجام دادم) و از دیروز هم بالای چشم چپم هم به طور خفیف درد می کنه
ممنون میشم راهنمایی بکنید⁦??⁩⁦??⁩

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    احسان
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت ناحیه فرونتال وجود دارد به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. الهام

با سلام ،من دوماه هست سردر وسرگیجه دارم و پلک های چشمانم خیلی سنگین است دکتر خیلی زیاد رفتم متخصص داخلی،گوش وحلق وبینی ،مغزواعصاب اما داروها هیچکدام اثر نداشتن و مهمترین چیزی که خیلی منو عذاب میده سنگینی سر هست لطفا منو راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    الهام
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت ناحیه فرونتال وجود دارد نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. سحر

سلام وقت بخیر
من هرچند وقت یکبار چشم درد می شوم .سپس این درد به پیشانی و شقیقه ها منتقل می شود وبه گونه ای است که با چندین مسکن قوی ارام می شود. و بعد از ارام شدن درد، با لمس پیشانی دردی را متحمل می شوم مانند درد حاصل از لمس کردن یک عضو کبود...

سلام وقت بخیر
من هرچند وقت یکبار چشم درد می شوم .سپس این درد به پیشانی و شقیقه ها منتقل می شود وبه گونه ای است که با چندین مسکن قوی ارام می شود. و بعد از ارام شدن درد، با لمس پیشانی دردی را متحمل می شوم مانند درد حاصل از لمس کردن یک عضو کبود شده و این درد را در تمام سطح پیشانی احساس میکنم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سحر
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا از نظر سینوزیت بررسی شوید اگر سینوزیت نبود نزد متخصص چشم بروید تا فشار چشم شما اندازه گرفته شود

  پیوست ها
 

 1. مائده
 1. 5 / 5

سلام آقای دکتر
وقتتون بخیر باشه
من سه چهار روزیه به صورت مداوم سردرد دارم
مسکن هم خوردم تاثیری نداشته
تا الان سردرد هام بعد از استراحت خوب میشدن
اولین باره که اینقدر مداوم سرم درد میکنه
وقتی از جام بلند میشم یا تحرک دارم درد سرم ضرباندار میشه، با...

سلام آقای دکتر
وقتتون بخیر باشه
من سه چهار روزیه به صورت مداوم سردرد دارم
مسکن هم خوردم تاثیری نداشته
تا الان سردرد هام بعد از استراحت خوب میشدن
اولین باره که اینقدر مداوم سرم درد میکنه
وقتی از جام بلند میشم یا تحرک دارم درد سرم ضرباندار میشه، با گوشی کار میکنم احساس میکنم یکم دردش بیشتر میشه
پیش چه دکتری باید برم؟
آیا امکان داره چیز خطرناکی باشه همش میترسم تومور مغزی باشه
ممنون میشم راهنماییم کنین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مائده
 1. 5 / 5

سلام احتمال میگرن وجود دارد نزد پزشک نرولوژی بروید

  پیوست ها
 

 1. فروغ کلانتریان

سلام اقای دکتر من یه پسر ۱۰ ساله دارم که الان چند ماهی که بعضی روزها از سر درد در ناحیه پیشانی و چشم راست شکایت میکنه که با خوابیدن یا خوردن مسکن بهتر میشه دلیلش چی میتونه باشه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فروغ کلانتریان
 1. 5 / 5

سلام سردرد در این ناحیه می تواند به علت سینوزیت باشد نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود با تشکر

  پیوست ها
 

 1. نگار

سلام وقت بخیر..سردر شدید پیشانی و پشت و اطراف چشم دارم . ب چ دکتری مراجعه کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.مشکل من چیست.در سرما سردردم بیشتر می شود.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نگار
 1. 5 / 5

سلام شما سینوزیت ناحیه فرونتال دارید نزد پزشک گوش و حلق و بینی بروید تا معاینه و درمان لازم انجام شود توصیه های لازم برای شما علاوه بر درمان با آنتی بیوتیک ها استفاده از سرم نمکی برای شستشوی بینی می باشد که روزانه باید انجام شود سر خود را گرم نگه...

سلام شما سینوزیت ناحیه فرونتال دارید نزد پزشک گوش و حلق و بینی بروید تا معاینه و درمان لازم انجام شود توصیه های لازم برای شما علاوه بر درمان با آنتی بیوتیک ها استفاده از سرم نمکی برای شستشوی بینی می باشد که روزانه باید انجام شود سر خود را گرم نگه دارید و بعد از حمام سر خود را خشک نمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فرشته

سلام آفای دکتر .من ۲۰ ساله وه سردردم. با کوچکترین سرما و یا گرما سردرد میشم .سی تی شدم ام آر ای هم رفتم .کلی دارو مصرف کردم ولی خوب نمیشم .بهدخدا کلافه ام .گاهی اوقات تصمیم به خودکشی میگیرم .اصلا آسایش ندارم شما رو به خدا چاره ای کنید تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرشته

سلام در هوای سرد از یک کلاه برای گرم کردن سر استفاده نمایید و مدتی از سرم نمکی برای شستشوی بینی استفاده نمایید و نزد پزشک گوش و حلق و بینی هم بروید تا از نظر سینوزیت بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. نرگس
 1. 3.5 / 5

پیشانی وپشت چشمام دردمیکنه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نرگس
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت فرونتال وجود دارد نزد پزشک بروید تا دارو برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. Anita
 1. 2.5 / 5

ببخشید .من بعصی موقع ها سردرد های بسیار شدیدی میگیرم. که چشمام رو درگیر میکنه.و ابریزش بینی میگیرم.چشمام تار میشه. انقدر درد میگیره ک توان صحبت کردن رو ندارم. و چشمام سنگین میشه. یه بار هم حالت تحوع بهم دست داد بخواطر این سردرد. ممنون میشم ک یه...

ببخشید .من بعصی موقع ها سردرد های بسیار شدیدی میگیرم. که چشمام رو درگیر میکنه.و ابریزش بینی میگیرم.چشمام تار میشه. انقدر درد میگیره ک توان صحبت کردن رو ندارم. و چشمام سنگین میشه. یه بار هم حالت تحوع بهم دست داد بخواطر این سردرد. ممنون میشم ک یه کمکی کنید ک چیکار باید کنم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Anita
 1. 5 / 5

سلام احتمال میگرن وجود دارد نزد پزشک بروید تا دارو برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. نرگس
 1. 2.5 / 5

سلام من پیشانیم درد میکنه انگاری فقط فشار سر پوستم میاد ینی پوست پیشانیم درد میکنه،بطوری روی پوست پیشانیم خط میندارز،انگار چشمم خسته هست،ممونم ازشما

  پیوست ها
 

 1. سبزی

سلام وقت بخیر من هر روز صبح حدود ساعت ۴ یا ۵ یا ۶ بخاطر فشار سر درد البته پیشانی و جلو سر از خواب بیدار میشم آیا دلیلی خاصی داره . ممنون ببخشید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سبزی
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت وجود دارد اگر در شب کنار پنجره می خوابید از برخود هوای سرد به ناحیه پیشانی جلوگیری کنید و یک دوره درمان سینوزیت با نسخه پزشک انجام دهید

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام وقت بخیر من چند روزه در قسمت پیشانی سر درد دارم به چه دلیل است راهنمایی کنید ممنون میشم.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی
 1. 5 / 5

سلام سردرد قسمت پیشانی اگر با خم شدن به جلو بدتر می شود می تواند مربوط به سینوزیت فرونتال باشد

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام من در طول هفته تقریبا ۳ روز را سردرد ان هم در قسمت پیشانی و شقیقه سمت راست دارم هر قرصی را استفاده مسکنم تاثیری ندارد و به خاطر هزینه بالای درمان هم به دکتر نمیروم شما قرص یا روشی برای بهتر شدنم پیشنهاد کنید لطفا

  پیوست ها
 

 1. خانم

سلام دکتر یک ماه سردرد دارم پیشانی وپشت سرم انگار سرم رو فشار میدن آستامینوفن میخورم ولی بهتر نمیشم برای سینوزیت رفتم دارو خوردن ولی خوب نشدم درد سر فشار سردرد راهنمایی بفرمایید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    خانم
 1. 5 / 5

سلام
یک فشار خون بگیرید اگر بالا بود درمان کنید اگر بالا نبود از باید اسکن سر یا mri انجام دهید اگر سینوزیت باشد درمان لازم انجام شود نزد متخصص داخلی بروید تا بررسی انجام شود

  پیوست ها
 

 1. زهرا .

سلام خسته نباشید ببخشید من الان نزدیک ب دوماهه سردرد مداوم دارم بیشترین وسط پیشانی بعد ب بالای سرم میرسه ..سر گیجه و حالت تهوع هم بعضی مواقع دارم وچشمام از زمانی ک سردردم شروع شده تار میبینه وب نور حساس شده ممنون میشم راهنماییم کنید ک چ مشکلی دارم

  پیوست ها
 

 1. سلین

سلام ببخشید من الان ۱سال هست که هروقت ناراحت میشم رگ های قلب م میگیره ویا سمت چپ گردن و شانه ام دردمیگیره .
۲ماه ی هم هست سردرد قسمت بالای ابرو خیلی درد میکنه و روزی چندبار اینجوری میشم.
۳یا۴بار هم خون لتخه وقتی از خواب بیدارمیشم از بینی م میاد .
...

سلام ببخشید من الان ۱سال هست که هروقت ناراحت میشم رگ های قلب م میگیره ویا سمت چپ گردن و شانه ام دردمیگیره .
۲ماه ی هم هست سردرد قسمت بالای ابرو خیلی درد میکنه و روزی چندبار اینجوری میشم.
۳یا۴بار هم خون لتخه وقتی از خواب بیدارمیشم از بینی م میاد .
اگرمیشه جواب بدین و بگین مشکل من چیه؟؟
ممنون میشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سلین
 1. 4.5 / 5

سلام سردرد شما مربوط به سینوزیت ناحیه پیشانی است نزد پزشک بروید تا یک دوره دارو برایتان نسخه شود استرس نیز می تواند در مشکلات قلبی نقش داشته باشد

  پیوست ها
 

 1. نامی
 1. 5 / 5

سلام خدمت شما . من الان دو ماهه که در قسمت پیشانی و وسط پیشانی و شقیقه ها و بین دو ابرو و گوش هام ( در یک گوش خیلی بیشتر ) درد داره ، دردی که گاهی حالت تیر کشیدن داره و گاهی حالت رفت و برگشت ، درد با سرگیجه همراه است . سابقه ی سینوزیت هم دارم و...

سلام خدمت شما . من الان دو ماهه که در قسمت پیشانی و وسط پیشانی و شقیقه ها و بین دو ابرو و گوش هام ( در یک گوش خیلی بیشتر ) درد داره ، دردی که گاهی حالت تیر کشیدن داره و گاهی حالت رفت و برگشت ، درد با سرگیجه همراه است . سابقه ی سینوزیت هم دارم و دکترم قبلا به من گفته بود اگر دوباره اینجوری شدم ، چون مدام این مشکل و دارم از قرص لووفلوکساسین استفاده کنم . بنابراین در طول این مدت یک دوره (۵ عدد) از این دارو مصرف کردم . ولی مشکل بر طرف نشد و همچنان ادامه داره . با دارو ( استامینوفن کدیین ) به صورت موقتی برطرف میشه ، اما نه به صورت اینکه کامل درد برطرف بشه به صورت نصفه و نیمه. میخواستم بدونم مشکل من از چیه و چه کاری میشه انجام داد تا به کل دیگه به سینوزیت و از این قبیل بیماری ها مبتلا نشم و سوال دیگر اینکه به طور کلی علت سینوزیت چیه !؟ و اینکه مشکل من کلا چیه ؟ سپاس از مهرتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. آرش

سلام
من الان بالای چشم جپم بشکل یک نقطه درد دارم مثل زمانی که جوش زیر پوستی دارم ولی الان جوش ندارم ولی یک نقطه بالای ابروی چشم چپم اذیتم میکنه و دو روزی هست که درد گرفته ممنون میشم راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. مانی

سلام ببخشید من بین دو ابروم و پیشانیم احساس درد دارم سنمم ۱۵ میباشد به نظر شما علت چیست

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مانی
 1. 5 / 5

سلام احتمال سینوزیت وجود دارد نزد پزشک بروید تا برایتان دارو نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. فرید محمدی

سلام دکتر من گاهی اوقات فوتبال بازی میکنم ولی هر بار بعد بازی از ناحیه پیشانی و گیجگاه دچار سردرد میشم. ممنون میشم پاسخ بدید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرید محمدی
 1. 5 / 5

سلام این مشکل می تواند در اثر سینوزیت باشد که نیاز به معاینه می باشد و یا ممکن است یک افت قند خون نیز سبب این مشکل شود که باید رژیم غذایی بهد ورزش را عمل نمایید

  پیوست ها
 

 1. saeedi

سلام اقای دکتر.من یه دختر 17 سالم و الان سه چهار روزه سردرد های شدیدی توی پیشونیم و پشت سرم دارم . علت چیه؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    saeedi
 1. 4.5 / 5

سلام یک فشار خون را بگیرید اگر طبیعی بود احتمال عفونت سینوس وجود دارد باید نزد پزشک بروید تا دارو برایتان نسخه شود اگر سردرد شدت زیادی دارد و با حالت تهوع و استفراغ همراه است به پزشک داخلی مغز و اعصاب مراجعه شود

  پیوست ها
 

 1. Zahra

سلام جناب دکتر. وقتتون بخیر. ببخشید من شنبه هفته پیش، سمت چپ سرم یعنی بالای گیجگام و نزدیک پیشونیم خورد به دسته چوبی مبل، از فرداش تا به الان کل پیشونیم و چشمام درد میکنه و حتی صورتم. اما حالت تهوع و سرگیجه نداشتم. استامیتوفنم خوردم ولی اونقدر...

سلام جناب دکتر. وقتتون بخیر. ببخشید من شنبه هفته پیش، سمت چپ سرم یعنی بالای گیجگام و نزدیک پیشونیم خورد به دسته چوبی مبل، از فرداش تا به الان کل پیشونیم و چشمام درد میکنه و حتی صورتم. اما حالت تهوع و سرگیجه نداشتم. استامیتوفنم خوردم ولی اونقدر فایده تداشت. دلیلش همون ضربست؟ چرا خوب نمیشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. علیرضا

با سلام،چهل و یک ساله،در قسمت چپ سر از بالای ابرو تا قسمت پشت سر(بالای گوش سمت چپ) داخل سرم سوزش بسیار دارم،لطفا راهنمایی کنید،ممنون،با تشکر

  پیوست ها
 

 1. Zienab
 1. 4.5 / 5

سلام من خانمی۲۳ساله هستم،بارها بعلت درد پیشانی و پشت چشمهام یعنی ابروها وزیر ابروهام ودرد شقیقه ک بسیاری ک از مواقع باگردن درد همراهه ب پزشکهای مختلفی مراجعه کردم ک هیچ نتیجه ای نداشته،این درد بشدت کلافه کننده اس و باعث گیجی و اختلال حواسم شده ک...

سلام من خانمی۲۳ساله هستم،بارها بعلت درد پیشانی و پشت چشمهام یعنی ابروها وزیر ابروهام ودرد شقیقه ک بسیاری ک از مواقع باگردن درد همراهه ب پزشکهای مختلفی مراجعه کردم ک هیچ نتیجه ای نداشته،این درد بشدت کلافه کننده اس و باعث گیجی و اختلال حواسم شده ک بشدت کیفیت زندگی و توان تمرکزم رو پایین اورده ومرور داره شدیدتر میشه. طبق نظر پزشک متخصص هم سینوزیت ندارم.ممنون میشم ک پاسخ بدید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. shayan    Zienab

سلام منم همین مشکلو دارم و پزشک های بسیاری رفتم سی تی و ام ار ای شدم مشکلی نبوده سینوزیتم نداشتم طبق نظر پزشکان اگه مشکل شما حل شده منم کمک کنین

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Zienab
 1. 5 / 5

سلام یک عکس برای نداشتن سینوزیت انجام شود اگر سینوزیت نداشتید می تواند مربوط به میگرن باشد

  پیوست ها
 

 1. Shahla.m

سلام من خانمی ۴۴ ساله هستم چندین سال هست که سردرد دارم اما الان مدتی هست که مدام جلو سرم درد میگیرد چه در بیداری وچه از خواب که بیدار میشوم جلو سرم ویا دو طرف سر وچشمها درد دارم ایا دلیل این سردرد میتواند نشانه ای باشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Shahla.m
 1. 5 / 5

سلام. سردرد شما احتمالا به علت سینوزیت است به پزشک مراجعه نمایید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. مهرداد

با سلام و احترام
جوانی ۲۶ ساله هستم
اکثرا پیشانی و زیر چشمهایم سوزش شدیدی دارد که با نگاه کردن ب تلوزیون و گوشی شدیدتر هم میشود
و هم چنین باهمین حال حس هواس پرتی عدم تمرکز و گاها حالت تهوع نیز دارم
ممنونم اگه راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. فائزه
 1. 5 / 5

سلام آقای دکتر.خسته نباشین.من ۲۸سالمه.الان یه مدتی هس که دچارسردرد درقسمت پیشانی سر وشقیقه شدم وبه پشت سر وگردنم هم میزنه.وقتی هم بهش فک میکنم میترسم.به نظرشماچی میتونه باشه؟؟؟!

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فائزه
 1. 5 / 5

با سلام
این نوع سردرد می تواند مربوط به سینوزیت ناحیه فرونتال باشد نزد پزشک بروید تا برایتان دارو نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. النا

سلام اقای دکتر من یه خانم بیستو پنج سالم و یه دختر دارم که شیرش میدم با توجه به این که در دوران شیر دهی باید گرسنه ام باشه ولی اصلا حتی میل به خوردن میوه هم ندارم یه وعده غذای کم هم که میخورم انگار احساس میکنم پر شدم از ناهار تا فردا برای...

سلام اقای دکتر من یه خانم بیستو پنج سالم و یه دختر دارم که شیرش میدم با توجه به این که در دوران شیر دهی باید گرسنه ام باشه ولی اصلا حتی میل به خوردن میوه هم ندارم یه وعده غذای کم هم که میخورم انگار احساس میکنم پر شدم از ناهار تا فردا برای صبحانه هیچی هم نخورم اصلا گرسنم نمیشه سر گیجه میگیرم میدونم بدنم نیاز داره ولی اصلا میل نداذم یه وعده ی کم هم که شام میخورم صبح با سر درد و احساس پری بیدار میشم و حتی میل به چای هم ندارم خیلی معذرت میخوام اروغ میزنم دوس دارم بالا بیارم تا معدم سبک بشه ولی دریغ از یک بار سرم هم که درد میکنه نمیدونم چیکار کنم خسته شدم از این که هیچی میل ندارم لطفا راهنماییم کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. افسانه

سلام پدر من هرووز صبح زود یا وقت غروب افتاب سردرد شدید میگیره تازگی هم ورم بالای ابرو داره هردکتر رفته کلی ازمایش اینا انجام دادن چیزی سردرنیووردن به نظر شما علتش چیه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    افسانه
 1. 5 / 5

با سلام احتمال سینوزیت وجود دارد نزد پزشک گوش وحلق و بینی ببرید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. علیزاده
 1. 5 / 5

سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
من حدود 7روز هست که دچار سردرد شدید شده ام در ناحیه سمت راست پیشانی و تا حدودی کاسه چشم راست ،حالت تیر کشیدن دارد و با استراحت بهبود نمی یابد فقط با مسکن بهتر میشود که آن هم برای چند ساعت هست. حدود یک ماه پیش پر کردن...

سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
من حدود 7روز هست که دچار سردرد شدید شده ام در ناحیه سمت راست پیشانی و تا حدودی کاسه چشم راست ،حالت تیر کشیدن دارد و با استراحت بهبود نمی یابد فقط با مسکن بهتر میشود که آن هم برای چند ساعت هست. حدود یک ماه پیش پر کردن دندان در سمت راست فک هم داشته ام

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علیزاده
 1. 5 / 5

با سلام سردرد شما احتمالا مربوط به سینوزیت می باشد نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. فرزین
 1. 5 / 5

عالی بود، ممنون

  پیوست ها
 

 1. داریوش

سلام داریوش ۴۰ ساله.نزدیک به یک ساله سردرد های شدیدی که گاه ۱۲ ساعت طول میکشه همراه با درد شدید در دو طرف شقیقه به حدی که غیر قابل تحمل از کمترین نور و صدا عصبی بینی هام گرفته در حالت خوابیده و بیشتر مواقعی که دراز میکشم ویا میخوابم تشدید...

سلام داریوش ۴۰ ساله.نزدیک به یک ساله سردرد های شدیدی که گاه ۱۲ ساعت طول میکشه همراه با درد شدید در دو طرف شقیقه به حدی که غیر قابل تحمل از کمترین نور و صدا عصبی بینی هام گرفته در حالت خوابیده و بیشتر مواقعی که دراز میکشم ویا میخوابم تشدید میشود .کلافه شدم به دکتر های متعدد مراجعه فقط مسکن. لطفا کمک کنید .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. امان ا...

واقعا از ناحیه پیشیانی ام به شدت گرفتار دردم کلافه ام چندین بار به پزشکان مراجعه کردم اما درمان نشد

  پیوست ها
 

 1. هادی    امان ا...

الان چطورید؟ منم تو ناحیه پیشانیم یک حس عجیب بد دارم.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search