رژیم غذایی

رژیم لاغری، به روش آنلاین لاغر شوید

قابل توجه کاربران گرامی برنامه رژيم لاغری آنلاین برای اولين بار توسط تيم فنی سايت رژيم سلامتی زير نظر دکتر فتحی افتتاح گرديد. با استفاده از این برنامه به صورت آنلاين، شما می توانيد از کالری روزانه مورد نياز خود جهت کاهش وزن با توجه به ( جنسيت، سن، قد، وزن و ميزان فعاليت بدنی ) آگاهی یافته و سپس برنامه رژیم لاغری خود را دريافت نمائيد.

برنامه رژیم لاغری آنلاین (رایگان)

جنسیت خود را مشخص نمایید.
قد خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
سن خود را وارد نمایید.
وزن خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
میزان فعالیت خود را انتخاب کنید.
مقدار کاهش وزن
تعداد روز لازم جهت رسیدن به کاهش وزن وارد نگیرده است
شماره همراه صحیح نیست
Invalid Input
نام ونام خانوادگی
0
برنامه رژیم لاغری رایگان می باشد و این هزینه صرف نگهداری، توسعه و پشتیبانی از برنامه می گردد. در حال حاضر هزینه پشتیبانی 1ماهه، 7800 تومان است.
قابل پرداخت آنلاین با استفاده از کلیه کارت های بانکی

قبل از استفاده از برنامه راهنمای برنامه را مطالعه نمایید.


 

برای اطلاع از  مقدار اضافه وزن (BMI) خود، و همچنین کالری مورد نیاز بدن خود (BMR) در حالت استراحت، از قسمت محاسبه گر تن سنجی در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

برنامه رژیم لاغری آنلاین

قبل از استفاده از برنامه رژیم لاغری، راهنمای زير را به دقت مطالعه نماييد

 • رژیم لاغری، کنترل آگاهانه یا محدود کردن رژیم غذایی برای از دست دادن وزن، سابقه ای طولانی و رنگارنگ دارد و اغلب افراد تمایل به پیروی از رژیم غذایی شخص دیگری بدون در نظر گرفتن نوع بدن، سلامت و سطح فعالیت خود دارند و کورکورانه از رژیم های لاغری بدون چربی، رژیم لاغری با پروتئین بالا، رژیم غذایی هوس گونه یا رژیم گیاهخواری پیروی می کنند حقیقت این است که نوع بدن افراد متفاوت است و رژیم غذایی یکسان و متناسب برای همه وجود ندارد. بسته به نوع بدن شما، برنامه رژیم غذایی نیز متفاوت خواهد بود سه دسته مختلف از نوع بدن شامل اکتومورف یا کمبود وزن، اندومورف یا اضافه وزن، مزومورف یا عضلانی می باشد بنابراین، با توجه به نوع بدن مصرف ریزمغذی ها تنظیم می شود. توجه داشته باشید که افراد بندرت داخل یکی از این دسته ها هستند و اغلب ترکیبی از این مشخصه ها را دارند مطالعات نشان می دهد که رژیم لاغری و محروم کردن خود از مواد غذایی خاص به احتمال زیاد سبب افزایش هورمون های استرس می شود بنابراین، شما سعی خواهید کرد با خوردن مواد غذایی آشغال جبران کنید. لذا یک رژیم غذایی ایده آل به نوع بدن، اهداف، سطح فعالیت های شما و چندین پارامتر دیگر بستگی دارد که ما در این برنامه رژیم لاغری همه این موارد را در نظر گرفته ایم.
 • برنامه رژيم لاغری رايگان می باشد فقط مبلغ 7 هزار و هشتصد تومان بابت حق پشتیبانی کاربران دریافت می شود.
 • آيا مي دانيد يک رژيم غذايی سالم بر روی مصرف ( ميوه ها، سبزيجات، غلات سبوس دار، شير کم چربی يا بدون چربی و ساير محصولات لبني ) و همينطور مصرف ( گوشت بدون چربی، مرغ، ماهي، حبوبات، تخم مرغ و آجيل ) و کاهش مصرف ( چربی هاي اشباع، چربی ترانس، کلسترول، نمک (سديم) و قندها ) تاکيد دارد.
 • شايد اگر براي اولين بار در يک مسابقه تير اندازی شرکت می کنيد نتوانيد گلوله را به هدف بزنيد در مسير زندگی هم برای رسيدن به هدف بايد تلاش کرد با هر بار شکست تجربه می کنيد که سريع ياد بگيريد سريع عمل کنيد و منصرف نشويد که هميشه دير است شما بايد برای هدفتان برنامه ريزی کنيد مثلاً اگر هدفتان اين است که 15 کيلو از وزنتان را کم کنيد ولی دليلی براي کم کردن وزن نداريد هرگز موفق نمي شويد پس بهتر است دليلتان اين باشد که 6 ماه ديگر که عروسی دوستتان است خوش اندام باشيد وقتي شما دليل خوشايندی براي هدفتان داشته باشيد می توانيد موفق شويد. وقتی به عوارض چاقی مانند ( فشار خون، ديابت، بيماري هاي عروق کرونر، سکته مغزي، سايش مفاصل، کبد چرب، سرطان، سکته قلبي، فشارهاي روحي ) فکر کنيد و دليلتان اين باشد که به اين بيماريها گرفتار نشويد مطمئن باشيد که در برنامه لاغری موفق مي شويد.
 • در برنامه رژيم لاغری آنلاین بيش از 2000 دستور غذايی قرار داده شده است که در نوع خود بی نظير و با دقت بالا، برنامه ی غذايی شما را ارائه می دهد.
 • پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود، يک کد رهگيری به شما داده مي شود که شما می توانید در همان لحظه برنامه غذايی خود را با وارد کردن اين کد در قسمت رژيم من در کنار همين صفحه و يا در ايميل خود به صورت آنی ملاحظه کنيد.
 • قبل از استفاده از برنامه رژيم لاغری آنلاين، جهت اطلاع از وضعيت بدنی خود از برنامه آنتروپومتری ( تن سنجی ) که در پايين همین صفحه قرار دارد استفاده نموده و از وضعيت اضافه و يا کاهش وزن خود مطلع گرديد. اين برنامه علاوه بر محاسبه ی bmi ( شاخص توده بدن )، بازه وزنی مناسب شما را نيز محاسبه می نماييد.
 • در اين برنامه جهت کاهش وزن، شما مجاز به انتخاب حداکثر 0.5 - 1 کيلوگرم در هفته يا 2 - 4 کيلوگرم در ماه هستيد.
 • به هيچ عنوان مقدار کاهش وزن خود را بيشتر از 4 کيلوگرم در 30 روز قرار ندهيد. زيرا بدن شما با کمبود ويتامين و املاح مواجه شده و خطرات جبران ناپذيری دارد. توصيه ما اين است که مقدار کاهش وزن خود را کمتر از 4 کيلوگرم در ماه در نظر بگيريد.
 • توصيه می شود، هدف زمانی خود را 15 روز در نظر بگيرد. به عنوان مثال کاهش وزن 2 کيلوگرم در 15 روز و پس از پايان 15 روز، با دادن مشخصات جديد برنامه مجدد بگيريد.
 • روزانه 30 - 45 دقيقه پياده روی داشته باشيد.
 • براي تهيه دستور پخت غذاهای رژيمی از آشپزخانه من در سايت استفاده کنيد.
 • در صورتی که پس از محاسبه با هشدار مواجه شديد شما نمی توانيد از اين برنامه استفاده کنيد در صورت نياز به برنامه رژيم غذايی، فرم در خواست رژيم غذايی توسط پزشک را در سايت پر نمائيد.
 • قبل از استفاده از برنامه محاسبگر، وزن ايده ال و شاخص توده بدن خود را با استفاده از برنامه محاسبگر وزن ايده ال و برنامه محاسبگر شاخص توده بدن اضافه وزن خود را بدست آوريد.
 • اين برنامه، برنامه ايی کامپيوتری و براي يک فرد سالم و بدون بيماری، افراد بالاي 18 سال و زير 50 سال طراحی گرديده و ( عادات غلط غذايی، بيماری، سلايق غذايی و بسياری از مسائل ديگر ) در نظر گرفته نشده است جهت درخواست رژيم غذايی که توسط پزشک و منحصرا برای شما طراحی می گردد کليک نماييد.
 • اين رژيم غذايي براي مادران باردار و شيرده مناسب نيست
 • در رژيم غذايی آنلاين مصرف سبزيجات و سالاد بدون سس در وعده هاي غذايی توصيه می گردد.
 • در مورد تمام نان ها يک واحد نان مساوی يک کف دست ولی يک واحد نان لواش مساوی 4 کف دست مي باشد و منظور از کف دست سينه دست را می گويند و انگشتان دست را شامل نمی شود. يک واحد نان مساوی با 30 گرم نان است. شما اگر از نان لواش استفاده می کنيد به جای يک کف دست 30 گرم نان لواش مصرف کنيد. توصيه ما اينست که تا حد امکان از نان لواش مصرف نکنيد. در برنامه لاغری آنلاین اگر نوع نان مشخص نشده باشد شما می توانید از هر نانی استفاده نمایید.
 • در ايام ماه رمضان مي توانيد با پر کردن فرم در خواست رژيم توسط پزشک رژيم لاغری خود را دريافت نماييد.
 • اگر در برنامه غذايی خود مشکل تايپی يا غذای تکراری مشاهده کرديد در قست تماس با ما با ارسال کد رهگيری، عنوان مشکل و ذکر وعده ی غذايی اطلاع داده تا بررسی شود.
 • از ماه دوم رژیم غذایی باید از مکمل های مولتی ویتامین و آهن و غیره استفاده کنید که می توانید با نسخه پزشک تهیه و مصرف نمایید البته اگر از میوه و سبزیجات تازه به اندازه کافی استفاده کنید نیازی به مکمل غذایی پیدا نمی کنید.
 • ایمیل خود را بدون www وارد کنید تا رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال شود. توصیه ما این است که حتما ایمیل خود را وارد کنید اگر ایمیل ندارید در صورت نوشتن شماره همراه، کد رژیم غذایی برای شما پیامک خواهد شد.
 • برای کاربرانی که از سرویس gmail استفاده می کنند ممکن است رژیم غذایی به قسمت promotions ایمیل فرستاده شود لذا آن قسمت را نیز بررسی نمایید.
 • کسانیکه با پرداخت حق پشتیبانی به هر دلیلی مثلاً ( وارد کردن اشتباه ایمیل، وارد کردن کاهش وزن بیش از مقدار مجاز ماهیانه، اشتباه در پر کردن فرم ) نتوانند رژیم لاغری آنلاین را دریافت کنند و یا توانایی پرداخت حق عضویت را ندارند می توانند در قسمت نظرات، تماس با ما و یا ایمیل ما مطرح نمایند تا رژیم غذایی آن ها بررسی و مجدداً ارسال شود به عنوان مثال اگر شما کاهش وزن بیشتر از 4 کیلوگرم در ماه درخواست کنید کامپیوتر به شما برنامه غذایی نمی دهد لذا شما باید با ما تماس گرفته تا رژیم غذایی شما اصلاح و مجددا به شما ایمیل گردد پرداخت حق پشتیبانی جهت پاسخ دهی به سوالات و اصلاح رژیم غذایی شما عزیزان می باشد. ( نکته: همه ی رژیم های غذایی کاربران در مدت 24 ساعت بررسی و در صورت داشتن مشکل، اصلاح گردیده و مجدداً به ایمیل آنها ارسال می شود اگر بعد از مدت 24 ساعت اصلاح نشد در قسمت تماس با ما مطرح نموده تا بررسی و پاسخ داده شود )
 • از آنجايی که اين برنامه نرم افزاری می باشد لذا در ثبت اطلاعات در فرم دقت لازم را بنمایید تا در دریافت برنامه غذایی با مشکل مواجه نشوید. و در صورت بروز مشکل در دریافت برنامه مدت ۲۴ ساعت منتظر بمانید برنامه ی شما اصلاح و مجدداً به ایمیلتان ارسال می گردد سپس در صورت عدم دریافت رژیم لاغری ایمیل زده تا رژیم شما اصلاح و ارسال گردد.
 • پس از 5 سال ارائه برنامه رژيم لاغری رايگان و استفاده بيش از 400 هزار نفر از کاربران، اکنون با توجه به افزايش هزينه های نگهداری و پشتیبانی سایت، این برنامه با پرداخت 7 هزار و هشت صد تومان حق پشتیبانی ارائه می گردد. با این حال در صورتی که توانایی پرداخت حق پشتیبانی کاربران را ندارید می توانید در قسمت تماس با ما، پارامتر های ( سن، قد، وزن و میزان فعالیت ) را ارسال نموده تا برنامه لاغری آنلاین برای شما ارسال گردد.
 • توجه:
  ما معتقدیم کلید کاهش وزن پایدار در زندگی، تعهد شخصی قوی به زندگی سالم و پایه ای از انتخاب های غذایی مغذی است. بنابراین اگر زمان و انرژی برای یادگیری در مورد خوردن غذای دقیق تر داشته باشید و اگر انگیزه ای برای ایجاد و حفظ الگوی حرکت روزانه داشته باشید ممکن است این یک برنامه هوشمند برای شما باشد.
  هیچ رژیم لاغری یا برنامه کاهش وزن برای همه کار نمی کند. بنابراین قبل از اینکه شما تصمیم به سرمایه گذاری در یک برنامه تجاری کنید هوشمندانه ارزیابی کنید. سؤالات کلیدی در مورد شیوه زندگی، بودجه و سابقۀ رژیم لاغری گذشته خود را برای اطمینان از انتخاب برنامه ای که احتمالا برای شما مناسب است انتخاب کنید.
  به خاطر داشته باشید که برنامه رژیم لاغری شما ممکن است محبوب ترین برنامه یا برنامه ای که برای دوستان و اعضای خانواده شما کار کرده باشد نباشد. اما اگر یک برنامه غذا خوردن و شیوه زندگی است که با روش روزمره شما کار می کند بیشتر احتمال دارد که شما بتوانید مدت طولانی رعایت کنید تا نتایج را در مقیاس ببینید و سپس برنامه نگهداری را برای نگه داشتن وزن به خوبی رعایت کنید.

 • نسخه برنامه رژيم لاغری آنلاين 2.3

محاسبگر تن سنحی - آنتروپومتری

با استفاده از برنامه پايين مي توانيد بازه وزني مناسب، مقدار شاخص توده بدن (bmi)، ميزان متابوليسم پايه ( BMR ) يا مقدار کالري که بدن روزانه نياز دارد و ميزان چربي بدن خود را محاسبه نماييد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.


کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (701)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 2 رای
 1. پرنیان
 1. 4 / 5

سلام من از برنامه استفاده کردم و خیلی راضیم امیدوارم تا عید وزنم به ایده آل برسه

  پیوست ها
 
 1. نازنین

با سلام. من برنامه رژیم آنلاین شمارو شرکت کردم. البته همین الان ثبت نام کردم. ولی جایی برای اینکه بیماریم رو هم ذکر کنم نداشت. حالا چطور مشکلم رو هم براتون توضیح بدم؟

  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    نازنین

با سلام
برنامه رژیم انلاین برای افراد سالم است و اگر شما دارای بیماری خاصی هستید باید رژیم پزشک را از طریق فرم درخواست برنامه پزشک را پر نمایید

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 5 روز قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی
 1. زینب آکوچکیان

سلام.
ممنون از سایت خوبتان.
من 2هفته پیش ثبت نام کردم و تا الان با برنامه ام 2.5 کیلو کاهش وزن داشتم.

  پیوست ها
 
 1. علی اصغر
 1. 5 / 5

با تشکر از سایت خوبتان

  پیوست ها
 
 1. آنا

سلام من قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۶ میشه من رو در رژیم ۶ذایی راهنمایی کنید در ضمن باید چند روز بعد از رژیم وزن بگیریم تا درست نشون بده

  پیوست ها
 
 1. مریم

سلام می خواستم از اقای دکتر به خاطر برنامه خوبشان تشکر نمایم من در مدت 3 ماه توانستم 9 کیلوگرم از وزنم را کاهش دهم و به وزن ایده ال خودم برسم بابت همه زحمات شما ممنون

  پیوست ها
 
 1. monirbozorg

سلام من دیابت نوع ٢وکبدچرب گرید٢واضافه وزن دارم لطفا راهنماییم کنید.سپاسگزارم

  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    monirbozorg

با سلام
فرم درخواست رژیم غذایی را در سایت پر نمایید و در فرم خود ذکر نمایید رژیم غذایی برای دیابت نوع 2 و کبد چرب می خواهم در ضمن ورزش پیاده روزانه 30 - 45 دقیقه حتماٌ داشته باشید.

  پیوست ها
 
 1. فاطمه

من فاطمه محمودیان هستم ۲۳ اردیبهشت ۹۶ عمل ابدو انجام دادم از ۱۱۸ کیلو به۹۶ کیلو رسیدم البته با رژیم بعد از دوره نقاهت.کبدمچرب گرید دو دارم پیش دیابت هم دارم روزی یک قرص متفورمین مصرف میکنم و آرتوروز زانو هم دارم میخوام حداقل به وزن ۸۰ برسم چه...

من فاطمه محمودیان هستم ۲۳ اردیبهشت ۹۶ عمل ابدو انجام دادم از ۱۱۸ کیلو به۹۶ کیلو رسیدم البته با رژیم بعد از دوره نقاهت.کبدمچرب گرید دو دارم پیش دیابت هم دارم روزی یک قرص متفورمین مصرف میکنم و آرتوروز زانو هم دارم میخوام حداقل به وزن ۸۰ برسم چه رژیمی بگیرم لطفا راهنمایی کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. زهرا

من 43سال وزن66قد157رژیم میخواهم

  پیوست ها
 
 1. پگاه

سلام وقتتون بخیر
اول میخواستم تشکر کنم بابت برنامه ی غذایی فوق العاده ای که به من دادین که باعث شد به وزن
ایده الم برسم
و بعد. یک سوال داشتم درباره ی اینکه برای اینکه وزنم رو ثابت نگه دارم چه مقدار کالری باید در روز مصرف کنم؟
هنردوست
سن : ۲۲
قد :...

سلام وقتتون بخیر
اول میخواستم تشکر کنم بابت برنامه ی غذایی فوق العاده ای که به من دادین که باعث شد به وزن
ایده الم برسم
و بعد. یک سوال داشتم درباره ی اینکه برای اینکه وزنم رو ثابت نگه دارم چه مقدار کالری باید در روز مصرف کنم؟
هنردوست
سن : ۲۲
قد : ۱۵۷
وزن : ۴۸
بعد یک سوال دیگه هم دارم اینکه من حدودا دو ماه هست که در روز به طور متوسط ۸۰۰ تا ۹۰۰ کالری مصرف دارم و در این. دوماه وزنم روی ۴۸ کیلو گرم ثابت مانده و پایین تر نیامده ،ایا این به این معنی هستش که اگه متوسط مصرفی روزانه ام از ۹۰۰ کالری بیشتر باشد وزنم اضافه میشود؟؟!

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    پگاه

با سلام
شما می توانید مقدار bmr ( کالری مورد نیاز روزانه ) خود را از محاسبگر تن سنجی در پایین صفخه رژیم لاغری انلاین سایت ( همین صفحه) مخاسبه نمایید ولی این به آن معنی نیست که یک دفعه همان مقدار کالری را مصرف نمایید می توانید ماهیانه 100 کالری...

با سلام
شما می توانید مقدار bmr ( کالری مورد نیاز روزانه ) خود را از محاسبگر تن سنجی در پایین صفخه رژیم لاغری انلاین سایت ( همین صفحه) مخاسبه نمایید ولی این به آن معنی نیست که یک دفعه همان مقدار کالری را مصرف نمایید می توانید ماهیانه 100 کالری اضافه نمایید تا به کالری مورد نیاز خود برسید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. کیمیا

سلام من قدم 160 هست و وزنم 56 هستش چن کیلو باید کم کرد و ببخشید یه سوال داشتم چن روز بعد از رژیم وزن کنیم که وزن واقعی رو نشون بده ؟>

  پیوست ها
 
 1. banoo

لاغری واسم آرزو شده واقعا میخوام دیگه لاغر بشم

  پیوست ها
 
 1. مرجان

نمیدونم چ کنم ک اشتهام کوربشه وایقدگرسنم نشه وزنم رسیده۹۱

  پیوست ها
 
 1. bita

سلام یه رژیم خوب میخوام که حداقل پانزده کیلو کم میکنم من شصت و‌پنج کیلو هستم

  پیوست ها
 
 1. امیر

من ۶۸ کیلو وزنم هست و ۱۵۸ سانتی متر قد من هستش میخواستم رژیم غذایی مناسب خودمو بدونم

  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    امیر

با سلام
فرم درخواست رژیم غذایی را در سایت پر نمایید

  پیوست ها
 
 1. Sepideh

سلام من۲۰سالمه و۶۴کیلووزن دارم ومیخام۶کیلولاغرشم چیکارکنم

  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    Sepideh

با سلام
فرم درخواست رژیم غذایی را پر نمایید تا رژیم مناسب برایتان ارسال شود

  پیوست ها
 
 1. هانیه محمدی

سلام و وقت بخیر نمازروزهاتون قبول حق
بنده اضافه وزن دارم و از زمان دبیرستان انواع رژیمهای سخت پزشکان مختلف راانجام دادم و هیچ وقت بیشتر از 2 کیلو کم نکردم با قرص ..رژیم .. دمنوش وقهوه سبز..تخم کتان و ......
لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم
و...

سلام و وقت بخیر نمازروزهاتون قبول حق
بنده اضافه وزن دارم و از زمان دبیرستان انواع رژیمهای سخت پزشکان مختلف راانجام دادم و هیچ وقت بیشتر از 2 کیلو کم نکردم با قرص ..رژیم .. دمنوش وقهوه سبز..تخم کتان و ......
لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم
و متذکرم که فعالیت بدنی انچنانی ندارم یعنی سرد و تر بلغمی هستم و دست خودم نیست بدنم همیشه سست هست

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    هانیه محمدی

با سلام
برای کاهش وزن نیاز به رعایت موارد زیر می باشد
1. اصلاح الگوی مصرف
2.رژیم غذایی مناسب
3. ورزش پیاده روی به مدت 30 - 45 دقیقه روزانه
4. در صورت داشتن BMI بالای 40 استفاده از قرص لاغری

  پیوست ها
 
 1. الناز

ممنون دکتر

  پیوست ها
 
 1. Mahbobe

با سلام .. من از نظر رژیم غذایی سیستم منعطفی دارم دوس دارم یه رژیم گیاه خواری ک با صرف کمترین غذا باشه و در ماه 7 الی 10 کیلو لاغرشم .. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  پیوست ها
 
 1. ندا بدری

سلام من وزنم بین 57و 58چاق نیستم قدم 162چهار ساله که هفته ای سه روز بدنسازی کار میکنم تقریبا هفته ای 5روز هم هوازی میرم اما دوست دارم وزن مانکنی به دست بیارم فرم پرم کردم رژیمم چه زمانی برام ایمیل میشه

  پیوست ها
 
 1. دکتر فتحی    ندا بدری

با سلام
رژیم شما اصلاح و به ایمیلتان ارسال شد

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به صورت مهمان ثبت نام or ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
© 2018 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search