رژیم غذایی

رژیم لاغری آنلاین، نرم افزار رژیم لاغری

قابل توجه کاربران گرامی برنامه رژيم لاغری آنلاین برای اولين بار توسط تيم فنی سايت رژيم سلامتی زير نظر دکتر فتحی افتتاح گرديد. با استفاده از این برنامه به صورت آنلاين و رایگان، شما می توانيد از کالری متابولیسم پایه، کالری روزانه مورد نياز برای ثابت نگهداشتن وزن، کالری کاهش وزن خود جهت دریافت رژیم با توجه به ( جنسيت، سن، قد، وزن و ميزان فعاليت بدنی ) آگاهی یافته و سپس برنامه رژیم لاغری خود را دريافت نمائيد.

 

برنامه رژیم لاغری آنلاین (رایگان)

جنسیت خود را مشخص نمایید.
قد خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
سن خود را وارد نمایید.
وزن خود را به صورت صحیح وارد نمایید.
میزان فعالیت خود را انتخاب کنید.
میزان کاهش وزن درخواستی برای شما مجاز نمی باشد. مقدار کاهش وزن درخواستی را کاهش دهید.
تعداد روز لازم جهت رسیدن به کاهش وزن وارد نگردیده است
شماره همراه صحیح نیست
نام ونام خانوادگی
0
برنامه رژیم لاغری رایگان می باشد و این هزینه صرف نگهداری، توسعه و پشتیبانی از برنامه می گردد. در حال حاضر هزینه پشتیبانی 1ماهه، 9800 تومان است.
قابل پرداخت آنلاین با استفاده از کلیه کارت های بانکی
 

قبل از استفاده از برنامه راهنمای برنامه را مطالعه نمایید.

برنامه رژیم لاغری آنلاین

راهنمای برنامه

قبل از استفاده از برنامه رژیم لاغری، راهنمای زير را به دقت مطالعه نماييد و سپس فرم درخواست برنامه رژیم لاغری آنلاین را در بالا پر نمایید بعد از پر کردن فرم بالا و پرداخت هزینه پشتیبانی به صورت آنلاین بلافاصله (در صورت صحیح وارد کردن اطلاعات) رژیم غذایی به ایمیل شما ارسال می شود. توجه داشته باشید که نوشتن ایمیل یا شماره همراه در فرم درخواست رژیم لاغری الزامی است در صورتی که حداقل یکی از آنها را در فرم وارد نکنید رژیم برای شما ارسال نخواهد شد.

 • رژیم لاغری، کنترل آگاهانه یا محدود کردن رژیم غذایی برای از دست دادن وزن، سابقه ای طولانی و رنگارنگ دارد و اغلب افراد تمایل به پیروی از رژیم غذایی شخص دیگری بدون در نظر گرفتن نوع بدن، سلامت و سطح فعالیت خود دارند و کورکورانه از رژیم های لاغری بدون چربی، رژیم لاغری با پروتئین بالا، رژیم غذایی هوس گونه یا رژیم گیاهخواری پیروی می کنند حقیقت این است که نوع بدن افراد متفاوت است و رژیم غذایی یکسان و متناسب برای همه وجود ندارد. بسته به نوع بدن شما، برنامه رژیم غذایی نیز متفاوت خواهد بود سه دسته مختلف از نوع بدن شامل اکتومورف یا کمبود وزن، اندومورف یا اضافه وزن، مزومورف یا عضلانی می باشد بنابراین، با توجه به نوع بدن مصرف ریزمغذی ها تنظیم می شود. توجه داشته باشید که افراد بندرت داخل یکی از این دسته ها هستند و اغلب ترکیبی از این مشخصه ها را دارند مطالعات نشان می دهد که رژیم لاغری و محروم کردن خود از مواد غذایی خاص به احتمال زیاد سبب افزایش هورمون های استرس می شود بنابراین، شما سعی خواهید کرد با خوردن مواد غذایی آشغال جبران کنید. لذا یک رژیم غذایی ایده آل به نوع بدن، اهداف، سطح فعالیت های شما و چندین پارامتر دیگر بستگی دارد که ما در این برنامه رژیم لاغری همه این موارد را در نظر گرفته ایم.
 • آیا می دانید یک رژیم غذایی سالم بر روی مصرف ( میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار، شیر کم چربی یا بدون چربی و سایر محصولات لبنی ) و همینطور مصرف ( گوشت بدون چربی، مرغ، ماهی، حبوبات، تخم مرغ و آجیل ) و کاهش مصرف ( چربی های اشباع، چربی ترانس، کلسترول، نمک (سدیم) و قندها ) تاکید دارد.
 • شاید اگر برای اولین بار در یک مسابقه تیر اندازی شرکت می کنید نتوانید گلوله را به هدف بزنید در مسیر زندگی هم برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد با هر بار شکست تجربه می کنید که سریع یاد بگیرید سریع عمل کنید و منصرف نشوید که همیشه دیر است شما باید برای هدفتان برنامه ریزی کنید مثلاً اگر هدفتان این است که 15 کیلو از وزنتان را کم کنید ولی دلیلی برای کم کردن وزن ندارید هرگز موفق نمی شوید پس بهتر است دلیلتان این باشد که 6 ماه دیگر که عروسی دوستتان است خوش اندام باشید وقتی شما دلیل خوشایندی برای هدفتان داشته باشید می توانید موفق شوید. وقتی به عوارض چاقی مانند ( فشار خون، دیابت، بیماری های عروق کرونر، سکته مغزی، سایش مفاصل، کبد چرب، سرطان، سکته قلبی، فشارهای روحی ) فکر کنید و دلیلتان این باشد که به این بیماریها گرفتار نشوید مطمئن باشید که در برنامه لاغری موفق می شوید.
 • همه کالری ها برابر نیستند غذاهای مختلف با راه های متابولیکی مختلف در بدن شما عبور می کنند. آنها می توانند بر گرسنگی، هورمون ها و تعداد کالری هایی که می سوزانید تاثیرات متفاوتی داشته باشند. لذا اگر تصمیم به لاغر شدن دارید در انتخاب غذاها دقت لازم را داشته باشید
 • در برنامه رژیم لاغری آنلاین بیش از 2000 دستور غذایی قرار داده شده است که در نوع خود بی نظیر و با دقت بالا، برنامه ی غذایی شما را ارائه می دهد
 • پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود، یک کد رهگیری به ایمیل شما و همزمان لینک برنامه به همراه شما ارسال می شود این در صورتی است که اطلاعات درخواستی صحیح وارد شود اگر اطلاعات غلط وارد شود مدت 24 ساعت صبر نمایید مجددا پس از اصلاح اطلاعات توسط پزشک سایت رژیم غذایی ارسال می شود اگر ارسال نشد ممکن است ایمیل شما اشتباه وارد شده یک ایمیل بزنید تا رژیم به ایمیلتان ارسال شود توجه داشته باشید که وارد کردن حداقل ایمیل یا شماره همراه الزامی است.
 • قبل از استفاده از برنامه رژيم لاغری آنلاين، جهت اطلاع از وضعيت بدنی خود از برنامه آنتروپومتری ( تن سنجی ) که در پايين همین صفحه قرار دارد استفاده نموده و از وضعيت اضافه و يا کاهش وزن خود مطلع گرديد. در برنامه محاسبگر شاخص توده بدن علاوه بر محاسبه ی bmi ( شاخص توده بدن )، بازه وزنی مناسب شما را نيز محاسبه می نماييد.
 • در اين برنامه جهت کاهش وزن، شما مجاز به انتخاب حداکثر 0.5 - 1 کيلوگرم در هفته يا 2 - 4 کيلوگرم در ماه هستيد.
 • به هيچ عنوان مقدار کاهش وزن خود را بيشتر از 4 کيلوگرم در 30 روز قرار ندهيد. زيرا بدن شما با کمبود ويتامين و املاح مواجه شده و خطرات جبران ناپذيری دارد. توصيه ما اين است که مقدار کاهش وزن خود را کمتر از 4 کيلوگرم در ماه در نظر بگيريد.
 • در صورتی که میوه فصل مورد علاقه شما در برنامه رژیم لاغری آورده نشده است شما می توانید از قسمت محاسبگر تن سنجی- آنتروپومتری در قسمت پایین برنامه رژیم لاغری استفاده کرده و مقدار کالری مورد نیاز میان وعده ها را پیدا نمایید و به اندازه مقدار کالری ذکر شده از جدول کالری ها میوه مورد علاقه خود را پیدا کرده و در میان وعده ها استفاده نمایید.
 • روزانه 30 - 45 دقيقه پياده روی داشته باشيد.
 • برای تهيه دستور پخت غذاهای رژيمی از آشپزخانه من در سايت استفاده کنيد.
 • در صورتی که پس از محاسبه با هشدار مواجه شديد شما نمی توانيد از اين برنامه استفاده کنيد در صورت نياز به برنامه رژيم غذايی، فرم در خواست برنامه رژيم پزشک را در سايت پر نمائيد.
 • اين برنامه، برنامه ايی کامپيوتری و براي يک فرد سالم و بدون بيماری، افراد بالای 18 سال و زير 50 سال طراحی گرديده و ( عادات غلط غذايی، بيماری، سلايق غذايی و بسياری از مسائل ديگر ) در نظر گرفته نشده است جهت درخواست رژيم غذايی که توسط پزشک و منحصراً برای شما طراحی می گردد کليک نماييد.
 • اين رژيم غذایی براي مادران باردار و شيرده مناسب نيست
 • در رژيم غذايی آنلاين مصرف سبزيجات و سالاد بدون سس در وعده هاي غذايی توصيه می گردد.
 • در مورد تمام نان ها يک واحد نان مساوی يک کف دست ولی يک واحد نان لواش مساوی 4 کف دست مي باشد و منظور از کف دست سينه دست را می گويند و انگشتان دست را شامل نمی شود. يک واحد نان مساوی با 30 گرم نان است. شما اگر از نان لواش استفاده می کنيد به جای يک کف دست 30 گرم نان لواش مصرف کنيد. توصيه ما اينست که تا حد امکان از نان لواش مصرف نکنيد. در برنامه لاغری آنلاین اگر نوع نان مشخص نشده باشد شما می توانید از هر نانی استفاده نمایید.
 • در ايام ماه رمضان مي توانيد با پر کردن فرم در خواست رژيم توسط پزشک رژيم لاغری خود را دريافت نماييد.
 • از ماه دوم رژیم غذایی باید از مکمل های مولتی ویتامین و آهن و غیره استفاده کنید که می توانید با نسخه پزشک تهیه و مصرف نمایید البته اگر از میوه و سبزیجات تازه به اندازه کافی استفاده کنید نیازی به مکمل غذایی پیدا نمی کنید.
 • ایمیل خود را بدون www وارد کنید تا رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال شود. توصیه ما این است که حتما ایمیل خود را وارد کنید اگر ایمیل ندارید در صورت نوشتن شماره همراه، کد رژیم غذایی برای شما پیامک خواهد شد.
 • برای کاربرانی که از سرویس gmail استفاده می کنند ممکن است رژیم غذایی به قسمت promotions یا اسپم spam ایمیل فرستاده شود لذا آن قسمت ها را نیز بررسی نمایید. اگر ایمیل در قسمت اسپم بود دکمه not spam را زده تا ایمیل شما از اسپم خارج شود.
 • کسانیکه با پرداخت حق پشتیبانی به هر دلیلی مثلاً ( وارد کردن اشتباه ایمیل، وارد کردن کاهش وزن بیش از مقدار مجاز ماهیانه، اشتباه در پر کردن فرم ) نتوانند رژیم لاغری آنلاین را دریافت کنند و یا توانایی پرداخت حق عضویت را ندارند می توانند در قسمت نظرات، تماس با ما و یا ایمیل ما مطرح نمایند تا رژیم غذایی آن ها بررسی و مجدداً ارسال شود به عنوان مثال اگر شما کاهش وزن بیشتر از 4 کیلوگرم در ماه درخواست کنید ممکن است کامپیوتر به شما برنامه غذایی ندهد لذا شما باید با ما تماس گرفته تا رژیم غذایی شما اصلاح و مجددا به شما ایمیل گردد پرداخت حق پشتیبانی جهت پاسخ دهی به سوالات و اصلاح رژیم غذایی شما عزیزان می باشد. ( نکته: همه ی رژیم های غذایی کاربران در مدت 24 ساعت بررسی و در صورت داشتن مشکل، اصلاح گردیده و مجدداً به ایمیل آنها ارسال می شود اگر بعد از مدت 24 ساعت اصلاح نشد در قسمت تماس با ما مطرح نموده تا بررسی و پاسخ داده شود )
 • از آنجايی که اين برنامه نرم افزاری می باشد لذا در ثبت اطلاعات در فرم دقت لازم را بنمایید تا در دریافت برنامه غذایی با مشکل مواجه نشوید. و در صورت بروز مشکل در دریافت برنامه رژیم لاغری، برای مدت ۲۴ ساعت منتظر بمانید برنامه ی شما اصلاح و مجدداً به ایمیلتان ارسال می گردد در صورت عدم دریافت رژیم لاغری پس از این مدت، در قسمت تماس با مطرح تا رژیم شما اصلاح و به ایمیلتان ارسال گردد.
 • پس از 7 سال ارائه برنامه رژيم لاغری رايگان و استفاده بيش از یک میلیون نفر از کاربران، اکنون با توجه به افزايش هزينه های نگهداری و پشتیبانی سایت، این برنامه با پرداخت هزینه پشتیبانی ارائه می گردد. با این حال در صورتی که توانایی پرداخت حق پشتیبانی کاربران را ندارید می توانید در قسمت تماس با ما، پارامتر های ( سن، قد، وزن و میزان فعالیت ) را ارسال نموده تا برنامه لاغری آنلاین برای شما ارسال گردد.
 • اگر در برنامه غذايی خود مشکل تايپی يا غذای تکراری مشاهده کرديد در قست تماس با ما با ارسال کد رهگيری، عنوان مشکل و ذکر وعده ی غذايی اطلاع داده تا بررسی شود.
 • برنامه رژيم لاغری رايگان می باشد فقط مبلغ 9800 تومان پس از تکمیل فرم درخواست رژیم بابت حق پشتیبانی کاربران دریافت می شود.
 • توجه:
  ما معتقدیم کلید کاهش وزن پایدار در زندگی، تعهد شخصی قوی به زندگی سالم و پایه ای از انتخاب های غذایی مغذی است. بنابراین اگر زمان و انرژی برای یادگیری در مورد خوردن غذای دقیق تر داشته باشید و اگر انگیزه ای برای ایجاد و حفظ الگوی حرکت روزانه داشته باشید ممکن است این یک برنامه هوشمند برای شما باشد.
  هیچ رژیم لاغری یا برنامه کاهش وزن برای همه کار نمی کند. بنابراین قبل از اینکه شما تصمیم به سرمایه گذاری در یک برنامه تجاری کنید هوشمندانه ارزیابی کنید. سؤالات کلیدی در مورد شیوه زندگی، بودجه و سابقۀ رژیم لاغری گذشته خود را برای اطمینان از انتخاب برنامه ای که احتمالا برای شما مناسب است انتخاب کنید.
  به خاطر داشته باشید که برنامه رژیم لاغری شما ممکن است محبوب ترین برنامه یا برنامه ای که برای دوستان و اعضای خانواده شما کار کرده باشد نباشد. اما اگر یک برنامه غذا خوردن و شیوه زندگی است که با روش روزمره شما کار می کند بیشتر احتمال دارد که شما بتوانید مدت طولانی رعایت کنید تا نتایج را در مقیاس ببینید و سپس برنامه نگهداری را برای نگه داشتن وزن به خوبی رعایت کنید.

 • نسخه برنامه رژيم لاغری آنلاين 2.3

کتابچه رژیم لاغری

مطالعه این کتابچه باعث افزایش اطلاعات شما برای تهیه یک برنامه غذایی می شود در صورت تمایل به افزایش اطلاعات، مطالعه آن توصیه می شود بیش از یک میلیارد نفر در جهان (20 سال یا بالاتر) دارای اضافه وزن هستند و به طور متوسط یک فرد در ایالات متحده آمریکا 3،766 کالری را در روز مصرف می کند.
چاقی هر روز در حال رشد است و هزاران نفر از مردم در طول روز با یک سوال اصلی که چطور لاغر شوم؟ از وب سایت ما دیدن می کنند.
آیا می توانم چربی شکم را از دست بدهم؟ با توجه به این، ما یک رژیم غذایی ساده برای این مشکل ایجاد کرده ایم راه حل متعادل برای مسائل چربی شکم را نیز برای شما ارایه می دهیم.
علاوه بر کالری رژیم غذایی، ما راهنمایی های عملی و اطلاعات کاهش وزن را نیز آورده ایم که می تواند به شما کمک کند.
شما برای کاهش وزن خود تلاش می کنید و ما تجربه و تخصص خود را به این منظور برای شما جمع آوری کرده ایم. سایت رژیم سلامتی با گردآوری این مطلب تلاش دارد تا اطلاعات تغذیه مردم کشورمان را بالا برده و بتواند در پیشرفت سلامتی جامعه نقش موثری داشته باشد. در صورتی که قصد لاغر شدن داشته باشید این کتابچه رژیم لاغری می تواند کمک موثری برای شما باشد.

آیا برای چربی شکم نیاز به یک رژیم غذایی خاص دارم؟
از رژیم چه انتظاری دارید؟
خطرات رژیم لاغری چیست؟
راهنمای کاربر رژیم لاغری
اصول رژیم لاغری
لیست غذاها برای رژیم لاغری

چربی شکم چیست؟

شما فکر می کنید که چربی، چربی است و جایی که هست مهم نیست.
چربی مقداری از انرژی اضافی است که بدن در بافت ها و اندام ها برای استفاده بعدی ذخیره می کند. چربی نه تنها برای انرژی استفاده می شود.
بلکه همچنین برای بعضی از فرآیندها و برای عایق کردن بلوک ساختمانی در سلول ها، هورمون ها و غیره استفاده می شود.
بنابراین چربی یک جزء حیاتی برای زندگی است.
چربی را می توان به چربی سفید و چربی قهوه تقسیم کرد. چربی قهوه ای به طور کلی در بسیاری موارد یافت می شود و مقدار کمی در بدن انسان وجود دارد (برخی از تفاوت ها از فرد به فرد وجود دارد)
و برای فعالیت های متابولیک موثر است. چربی سفید به طور کلی چربی است که ما عمدتاً می شناسیم و می توان آن را به زیر جلدی و احشایی تقسیم کرد.
چربی زیر جلدی چربی ذخیره شده در سطح، به طور مستقیم زیر پوست است.
در مقایسه چربی احشایی خطرناک است نوعی که در حفره شکم و در داخل ارگان ها ذخیره می شود.
چربی احشایی که به صورت متابولیک فعال در نظر گرفته شده است و یک عضو غدد درون ریز است بدان معنی است که هورمون هایی که در متابولیسم انرژی و تنظیم اشتها دخیل هستند تولید می کند.
نوع چربی احشایی، چربی شکم با تعدادی از بیماری ها مرتبط است. بعضی مثالها عبارتند از:
افزایش خطر ابتلا به سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2
شامل افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، بیماری های کبدی، التهاب، کلسترول، دیس ليپیدمی و غیره
به طور کلی با عوارض متابولیک چاقی همراه است.
لازم به ذکر است که شما نیازی به چاق بودن برای داشتن یک خطر بالا برای توسعه هر یک از موارد بیماری های بالا را ندارید. و ممکن است چاقی شما پنهان باشد.

آیا برای چربی شکم نیاز به یک رژیم غذایی خاص دارم؟

در مواردی که چربی شکم به علت شرایط خاص سلامتی باشد ممکن است لازم باشد رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید
و مشکل را حل کنید. من همیشه توصیه می کنم برای پیشگیری از تغییرات با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.
از متخصصان واجد شرایط مناسب برای ارائه توصیه های رژیمی و درمان بیشتر استفاده کنید.
به طور کلی، پس از هر رژیم لاغری کاهش وزن که باعث کاهش وزن می شود باید چربی شکم را از دست بدهید.
هنوز هم یک پزشک حرفه ای برای اطمینان از رژیم لاغری مناسب لازم است.
به دنبال یک رژیم متعادل که متناسب با سبک و ترجیحات شما است همیشه بهترین راه گرفتن رژیم است.
برای بهترین نتایج در مورد چربی شکم و سلامت، سعی کنید هر رژیم لاغری را با ورزش همراه کنید.

چه چیزی در مورد این رژیم متفاوت است؟

این رژیم لاغری قصد دارد یک راه حل رژیمی انعطاف پذیر ارائه دهد. این طراحی شده است تا افراد بتوانند رژیمی را انتخاب کنید.
آنچه برای هر وعده غذایی از لیست غذا داده می شود. با اطلاعات تغذیه ای که ارائه می شود آن را آسان می کند.
در محدوده ی کالری قرار می گیرید و به هر فرد اجازه می دهد کاهش وزن پیدا کند.
علاوه بر این، رژیم انعطاف پذیر بر اساس الگوی غذایی رژیم مدیترانه ای با متوسط مغذی های (کربوهیدرات، پروتئین و چربی) است.
این سبک رژیم لاغری با کاهش وزن و نتایج مثبت سلامت ارتباط دارد. یکی از
عناصر اصلی الگوی غذای مدیترانه، مصرف زیاد غذاهای حاصل از گیاهان است
مانند میوه و سبزیجات. غذاهای گیاهی داراي فیبر، ویتامین های مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها هستند.
که می تواند منجر به تعدادی از مزایای سلامت شود. مطالعات نشان می دهد که چنین عناصری نقش محافظتی در برابر سرطان و CHD (بیماری های قلبی عروقی) دارند.
بسیاری از ویژگی های غذاهای مشتق شده از گیاهان مصرف شده، در الگوی رژیم غذایی مدیترانه مانند آجیل، میوه ها، سبزیجات، سیر، گیاهان دارای مقدار زیادی ترکیبات زیستی فعال هستند. این می تواند به طور جمعی مزایای سلامتی قابل توجهی را ارائه دهد. به عنوان مثال، آجیل، غنی از فنل، فلاونوئیدها و فیتوسترول هستند.
میوه ها و سبزیجات حاوی فلاونوئیدها، کاروتنوئید، اسید فولیک و فیبر هستند که در کاهش خطر بیماری قلبی عروقی بسیار مهم هستند.

از رژیم چه انتظاری دارید؟

اگر شما می خواهید به نتایج کاهش وزن قابل اندازه گیری دسترسی پیدا نمایید شما باید به دنبال رژیم لاغری مناسب باشید. ‍‍‍
حداقل 2 هفته.
در هفته اول رژیم لاغری، (با هر رژیم غذایی)، کاهش وزن معمولاً ترکیبی از آب، گلیکوژن (شکر ذخیره شده در داخل ماهیچه و کبد) و مقداری از پروتئین و مقداری از چربی است. با این حال، مقدار چربی از دست داده به طور قابل توجه قابل اندازه گیری نیست. علاوه بر این، به طور متوسط بدن برای سازگار شدن با تغییرات متابولیک به طور کامل نیاز به 2 هفته زمان دارد.
و هر گونه مزایایی احتمالاً قبل از آن دوره قابل مشاهده نیست.
رژیم غذایی مناسب باعث انعطاف پذیری در مقدار کالری در هر روز می شود که هر فرد می تواند مصرف کند.
مقدار وزنی که هر شخص از دست خواهد داد بستگی به میزان کالری مصرفی آنها دارد.
در بخش «راهنمایی» ما نکاتی را درباره چگونگی محاسبه میزان کالری به شما ارائه می دهیم.
که تقریبا همراه با محدوده توصیه شده است.
به غیر از مقدار کالری مصرفی فرد، تعدادی از عوامل دیگر نیز وجود دارد که می توانند بر روی رژیم تاثیر بگذارند که عبارتند از: تفاوت های فردی، وضعیت سلامتی، سطح فعالیت های جسمانی و غیره.
در نهایت، چربی شکم با افزایش خطر متابولیک، ابتلا به مقاومت به انسولین همراه است.
همانطور که قبلاً ذکر شد رژیم لاغری بر اساس یک طراحی سبک مدیترانه ای از رژیم لاغری است که باعث مصرف متوسط پروتئین، کربوهیدرات و چربی می شود. این سبک غذا خوردن با نتایج مثبت مقاومت به انسولین (بهبود حساسیت به انسولین) و کاهش آن مرتبط است.

خطر ابتلا به دیابت، التهاب و سایر شرایط.

همانطور که متوجه می شوید در رژیم غذای سالم، کربوهیدرات ها از لحاظ بار گلیسمی (GL) اندازه گیری می شوند.
به جای مقدار کربوهیدرات در گرم. بار Glycemic گلیسمی با پاسخ انسولین در خون متصل است.
غذاهایی که GL پایین دارند با پاسخ انسولین پایین به این غذاها ارتباط دارد.

نقش GL و انسولین چیست؟

بار (Glycemic (GL ترکیبی از شاخص گلیسمی یک غذا با مقدار کلی کربوهیدرات (در گرم) است. به عبارت ساده، شاخص گلیسمی برای رتبه بندی غذاها به ترتیب به میزان هضم، جذب و ظاهر شدن آنها در جریان خون می باشد (پاسخ گلیسمی).
"کربوهیدراتهای ساده" که به نظر می رسد دارای GI بالا هستند تمایل به شکستن و جذب سریع دارند و میزان گلوکز خون را به سرعت افزایش می دهند. هنگامی که قند خون در خون افزایش می یابد بدن یک هورمون به نام انسولین ترشح می کند که یکی از نقش های آن برای ذخیره سازی قند در بافت ها است.
پاسخ گلیسمیک بدن برای غذا، بستگی به نوع کربوهیدرات و مقدار محتوای مواد غذایی دارد.
به همین دلیل بار Glycemic GL نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
بار گلیسمیک و شاخص گلیسمی با محدودیت های آنها همراه است. یکی از محدودیت های GL تفاوت های فردی در متابولیسم مواد غذایی و مواد مغذی است.
GL فقط در هنگام رتبه بندی کیفیت غذا استفاده نمی شود بلکه همانند سایر موارد مورد استفاده است.
ترکیب با عناصر دیگر.
اهمیت حفظ قند خون و سطوح انسولین پایدار و یا نسبتاً ثابت است نه تنها برای اهداف از دست دادن وزن، بلکه همچنین به دلایل سلامت است. به طور کلی، می تواند منجر به نوسانات سریع قند در خون شود.
احساس گرسنگی بین وعده های غذایی، می تواند بر خلق و خو اثر و همچنین استفاده از چربی برای سوخت را مهار کند.
نمودار زیر چرخه مصرف غذا، گلوکز و انسولین را در بدن توضیح می دهد
نوسانات سریع در گلوکز و انسولین وجود دارد.
پیشنهاد شده است که به مقاومت با انسولین ارتباط داشته باشد یک پیشرونده برای ایجاد شرایطی مانند دیابت، سندرم متابولیک و حتی احتمالاً بیماری قلبی است.
رژیم های کم GL / GI به عنوان یک راه برای تأثیر مثبت بر پارامترهای مورد استفاده به عنوان مارکرها تعدادی از شرایط سلامتی (یعنی چاقی و بیماری قلبی عروقی) پیشنهاد شده است.

خطرات رژیم لاغری چیست؟

محتویات کتابچه فقط پیشنهادات است و مانند هر رژیم توصیه می شود که با پزشک مشورت کنید.
اگر شما هر گونه بیماری یا شرایط متابولیک دارید باردار یا تغذیه یا مادر شیرده هستید لذا این رژیم لاغری برای شما مناسب نیست بنابراین بسیار مهم است که شما با متخصصان پزشکی مناسب مشورت کنید و از توصیه های آنها پیروی کنید. علاوه بر این، با توجه به مقدار زیادی از مصرف پروتئین در رژیم لاغری، ممکن است برای کسانی که مبتلا به بیماری کلیوی هستند مناسب نباشد.
در نهایت، از طریق این رژیم لاغری توصیه می شود تا مقدار زیادی آب مصرف کنید و بدن خود را به خوبی آب بندی کنید.

راهنمای کاربر رژیم لاغری

در این بخش ما شامل همه چیزهایی هستیم که باید بدانید تا بتوانید از رژیم لاغری استفاده کنید. ما با در نظر گرفتن اصول اصلی که رژیم لاغری را بر مبنی کالری آغاز می کنیم. پس از آن گام به گام پیش می رویم.
این راهنمایی توضیح می دهد که چگونه می توانید از این رژیم غذایی پیروی کنید آنچه شما مجاز به انجام آن هستید و آنچه که باید اجتناب کنید.

اصول رژیم لاغری

1. اصل اصلی این رژیم لاغری انعطاف پذیری در هر دو انتخاب غذا و کالری در روز است.
2. بعضی از اصول، الگوی غذای مدیترانه ای را دنبال می کند. این به معنای مصرف مقدار زیادی از سبزیجات و سالاد، مقادیر متوسط میوه ها، زیتون و روغن زیتون به جای روغن های گیاهی و مارگارین است.
3. این رژیم اجازه می دهد مصرف متوسط کربوهیدرات، پروتئین و چربی داشته باشید. هر منبع پروتئینی شامل (ماهی، گوشت قرمز، پنیر، تخم مرغ) است، هرچند توصیه می شود از مقدار کم چربی یا بدون چربی استفاده شود. این شامل چربی هایی مانند امگا 9 و چربی ها از ماهی های چرب است. علاوه بر این، کربوهیدرات با GL پایین توصیه می شود.
۴. صبحانه، ناهار و شام بر پایه پروتئین و در صورت تمایل با مقدار کمی کربوهیدرات هستند.

راهنمای گام به گام کاربر

این رژیم لاغری طراحی شده است بنابراین رژیم های لاغری انعطاف پذیری برای انتخاب و آنچه که می خواهید بخورید را فراهم می کند رژیم غذایی شامل 2 غذای اصلی طبق "جداول غذا" هستند.
دو جدول اصلی شامل 1 جدول برای صبحانه و 1 جدول برای ناهار و شام است. علاوه بر این 2 جدول اصلی جداول اضافی برای گزینه های صبحانه، ناهار یا شام و جدول با تنقلات اضافه شده است. در اینجا چند مرحله برای کمک به رژیم لاغری شما وجود دارد:
از ۲ جدول اصلی به عنوان ستون اصلی برای 3 وعده غذایی اصلی صبحانه، ناهار و شام استفاده شود.
مثال:

ناهار مخلوط لوبیا (تقریبا 150 گرم)    

153

کیلو کالری

شام

1 فیله ای از ماهی کاد (پخته یا سرخ کرده در یک قاشق مرباخوری روغن زیتون) با سس جعفری ۲ قاشق چای خوری      

سپس از جداول "اضافی" استفاده کنید و هر چیز دیگری که می خواهید با غذای اصلی بخورید را انتخاب کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید 2 کراکر چاودار و یا یک قهوه را به صبحانه خود اضافه کنید یا ممکن است بخواهید سالاد را به ناهار و برنج را به شام خود اضافه کنید. فقط بر روی وعده های غذایی بسته به طعم و ترجیحات خود اضافه کنید.
✓ در همین حالت از لیست میان وعده استفاده کنید و میان وعده را به آن اضافه کنید.
مثال:

صبحانه 2 تخم مرغ پخته شده (حدودا 50 گرم هر کدام) + 2 برش گوشت ران بدون چربی پخته شده 2 کراکر چاودار 1 قهوه سیاه 206 کیلوکالری + 64 (2 کراکر) + 5 (قهوه) = 275 کیلوکالری
ناهار لوبیا مخلوط (حدود 150 گرم)     153 کیلوکالری + 13 (سالاد) = 166 کیلوکالری
شام 1 فیله ماهی کاد (پخته یا سرخ شده در 1 قاشق مرباخورید زیتون روغن) با سس جعفری (2 قاشق چای خوری). 180 گرم فیله     390 کیلوکالری + 111 (برنج) + 26 (2 قسمت سالاد) = 527 کیلوکالری
میان وعده زیتون و پنیر یک فنجان چای سبز    ۵۹ کیلوکالری+ 2=  61 kcal
  کل کالری 1029 کیلوکالری

✓ جدول فوق تنها نمونه ای از چگونگی ترکیب غذاها از طریق رژیم لاغری است.

در این رژیم شما می توانید:

 1. مقدار سهم وعده های غذای اصلی را افزایش دهید (به عنوان مثال 200 گرم لوبیا به جای 150 گرم). اطمینان حاصل کنید هنگام تغییر در سهم (افزایش یا کاهش) مقدار درست کالری را محاسبه کنید.
 2. هر یک از گزینه های غذایی را حتی از وعده های غذایی اصلی ترکیب کنید. به عنوان مثال اگر میخواهید ماهی آزاد و تخم مرغ را برای صبحانه درست کنید فقط به یاد داشته باشید که محاسبه کالری درست باشد.
 3. در هدفتان محدوده کالری را تنظیم کنید نه یک کالری دقیق روزانه. شما می توانید در هر روز کمی منحرف شوید اما محدوده کالری خود را نگه دارید. نتایج مربوط به سیکل کالری (به عنوان مثال یک روز کالری کم و یک روز کالری بالا مصرف کنید اما یک انحراف کوچک در حدود 100 تا 200 کیلوکالری غیر محتمل است.

روش محاسبه طیف وسیعی از کالری که باید برای کاهش وزن بدست آورید.

 1. حداکثر دو روز میان وعده را داشته باشید. گزینه ها کاملاً به هر فرد بستگی دارد. اگر دوست ندارید تنقلات را مجبوری نخورید.
 2. مقدار زیادی از سالاد و سبزیجات داشته باشید.
 3. مقدار زیادی آب بنوشید انتخاب غذا حاوی مقادیر مناسب پروتئین است که می تواند منجر به از دست رفتن آب بیشتری از بدن شود. به طور کلی، توصیه می شود به طور متوسط ​​2 لیتر آب در روز مصرف کنید. من ترجیح می دهم بگویم اطمینان حاصل کنید که هیدراته هستید به خصوص اگر ورزش می کنید و یا در آب و هوای گرم هستید.

در رژیم لاغری از غذاهای زیر اجتناب کنید:

 1. نوشیدنی های گازدار مانند کوکاکولا و لیموناد. شما می توانید از نوشیدنی های بدون قند مانند کک صفر استفاده کنید آگاه باشید که برخی از شیرینی ها ممکن است اثرات منفی سلامتی داشته باشند. به طور کلی بهتر است بیش از 2 لیوان در روز برای اهداف این رژیم مصرف نشود.
 2. آب میوه ها. آنها مقدار زیادی قند و کالری دارند.
 3. الکل را ترک کنید. الکل می تواند مقدار زیادی قند و کالری داشته باشد. علاوه بر این، نوشیدنی هایی مانند آبجو با افزایش چربی شکم مرتبط است.
 4. اگر شما برنج را به عنوان یک سهم "اضافی" دارید با کراکر چاودار و یا کراکر برنج ترکیب نکنید. این بدان معنی است که GL کلسترول را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
 5. سس ها و میوه ها مانند سس مایونز، سس گوجه فرنگی و مارگارین.

لیست غذاها برای رژیم لاغری

لیست غذا برای صبحانه

برای صبحانه، هر یک از موارد زیر را انتخاب کنید

 GI

۱- ۱۰۰

پروتپین گرم چربی گرم کالری kg توجهات 

½ آووکادو (تقریبا 100 گرم)، + 2

توت فرنگی (متوسط تقریبا 12 گرم) +

1 قاشق غذاخوری از آجیل مخلوط (هر کدام از انتخاب ها حدود 12 گرم)

۲ ۵ ۲۲ ۲۵۲  
2 تخم مرغ آب پز (هرکدام تقریبا 50 گرم) ) + 2 برش گوشت بدون چربی پخته شده ۲ 17 (12+10)

12

(10+2)

206

(154+52)

منبع خوبی از پروتئین، آهن و ویتامین D است

3 برش یا نیم فیله ماهی سالمون دودی

(حدود 124 گرم)

0

32

۵

۱۸۵

منبع خوب اسید چرب امگا 3 ضروری است.

2 تخم مرغ املت با 15 گرم شکر

و یک قاشق غذا خوری 18 گرم از پنیر ریکوتا (حدود 100 گرم کل)

۲

۱۰

۹

۱۴۰

ارزش های تغذیه می توانند

بسته به مارک و  یا نوع پنیر متفاوت است.

1 قوطی تن ماهی (165 گرم، ترجیحا در محلول نمک یا آب) + 1 قاشق چایخوری روغن زیتون + 1 قاشق

پودر لیمو (اختیاری)

0

42

6 233

ممکن است ضد التهابی داشته باشد

برای خواص می توانید ½ پیاز و جعفری خرد شده را به سلیقه اضافه کنید

 

یکی از گزینه های اضافی صبحانه را انتخاب کنید تا با گزینه های غذایی لیست صبحانه اصلی ترکیب کنید

اطلاعات تغذیه ای

 

GI

 ۱- ۱۰۰

پروتپین گرم

چربی گرم

 کالری kg

کراکر چاودار یا نان ترد (تا 4 مجاز)

(مقادیر برای 1 10 گرم ویفر نمایش داده می شود و می تواند کمی برای هر یک متفاوت باشد

برای هر برند تجاری)

هر کدام ۴

۱

۰

۳۲

 

نان برنج (تا 4 مجاز)

(غلیظ نشده، ترجیحا برنج قهوه ای یا چاودار است. ارزش برای 9 گرم

کراکر نان برنج و می تواند کمی برای هر نام تجاری متفاوت باشد)

 

 

۵

۱

۰

۳۵

 

1 فنجان قهوه (حدود 1 قاشق چایخوری 227 میلی لیتر )

 

۰

۰

 

۵

 

(شیر اجازه داده شده، مقادیر برای قهوه سیاه فوری با

30 گرم شیر خامه ای)

۱

با شیر

۱

با شیر

۰

با شیر

۱۶

با شیر

 

1 فنجان چای بدون قند (1 قاشق چایخوری حدود 227 میلی لیتر)

۰

۰

 

۲

 

(شیر اجازه داده شده، مقادیر برای چای سیاه دم کرده و ۳۰ گرم شیر خامه گرفته)

۱

با شیر

۱

با شیر

۰

با شیر

۱۳

با شیر

 

1 چای سبز یا چای گیاهی

(بدون شکر، حدود 227ml)

 

 

 

 

 

 

یکی از موارد زیر را برای میان وعده صبحانه یا بعدازظهر، انتخاب کنید

اطلاعات تغذیه ای

GI

۱- ۱۰۰

پروتپین گرم

چربی گرم

کالری kg

 

آجیل خشک شده 28 گرم. تقریبا (یک مشت)

بو داده یا نپخته بدون نمک، از آنها که در در روغن های گیاهی پخته شده اجتناب کنید)

۰

۵

۱۴

۱۶۶

 

1 میوه (مثال: سیب، گلابی، موز)

اطلاعات تغذیه برای هر میوه ممکن است متفاوت باشد. سیب متوسط می تواند حدوداً 77 kcal باشد گلابی 86 kcal در حالی که موز می تواند 105 kcal باشد.

 

زیتون و پنیر

ارزش ها برای زیتون 12 گرم (حدود 8 زیتون های متوسط) و پنیر فتا 17 گرم (1 مکعب)

۱

۳

۵

۵۹

 

شما همچنین می توانید از لیست اضافی صبحانه برای تنقلات را انتخاب کنید

لیست غذا برای ناهار و شام

از لیست زیر ناهار یا شام را انتخاب کنید. تنظیم کنید

اگر بخواهید ناهار یا شام را انتخاب کنید، قسمتهای مربوطه را انتخاب کنید

اطلاعات تغذیه ای

GI

۱- ۱۰۰

پروتپین گرم

چربی گرم

کالری kg

 

2 کباب برگر گوشت بدون چربی (حدود 3

اونس یا 85 گرم ) هر مقدار 80٪ گوشت 20٪ چربی نمایش داده می شود)

۰

۴۲

۳۰

۴۲۵

مقادیر ممکن است بسته به درصد چربی و برش گوشت مورد استفاده متفاوت باشد.

لوبیا مخلوط

(حدود 150 گرم)

۱۱

۹

۱

۱۵۳

 

استیک گوشت گاو کبابی

(تقریبا 168 گرم گوشت راسته بدون چربی)

۰

۴۹

۸

۲۸۲

مقادیر تغذیه ای می تواند با توجه به برش استیک متفاوت باشد

1 فیله سینه مرغ پخته شده یا کباب شده

(حدود 140 گرم بدون پوست)

۰

۴۳

۵

۲۳۱

می توانید از یک سینه بزرگ یا یک سینه از یک مرغ کامل کبابی داشته باشید

سوپ سبزیجات

( 536 گرم)

۱۹

۸

۸

۲۷۵

ارزش ها می توانند بسته به نوع مارک و یا خانگی متفاوت باشد

میگو در لیمو سیر و گیاهان

۱

۴۲

۱۶

۳۲۳

(کبابی یا سرخ شده در 1 قاشق چایخوری روغن زیتون، مقدار برای 200 گرم نمایش داده می شود)

املت ترکیبی گیاهی (3 تخم مرغ)

مقادیر تخمین زده برای مخلوط ½ کدو سبز کوچک، ½ فلفل قرمز، ¼ پیاز و 2 تکه قارچ

۲

۲۰

۲۵

۳۱۹

 

 

برای ناهار یا شام هر یک از موارد زیر را انتخاب کنید

 

اطلاعات تغذیه ای

 

گلایسمیک ایندکس

۱- ۱۰۰

پروتپین گرم

چربی گرم

 کالری kg

2 قاشق سوپخوری فلفل و / یا گوجه فرنگی با گوشت قیمه بدون چربی و برنج قهوه ای.

(بیش از 1 قاشق غذاخوری برنج در هر

سبزیجات پر شده نباشد)

۴

۱۰

۱۷

۲۲

همچنین می توانید کدوسبز و بادمجان ها را استفاده کنید در کنار     سبزیجات گوشت قیمه بدون چربی و برنج مخلوط شود

ماهی قزل آلا با سیر (1 گل میخک) آب لیمو و آجیل کاج

(سرخ شده در 1 قاشق چای خوری روغن زیتون، مقدار

62 گرم)

۱

۱۷

۱۲

۱۸۷

اضافه کردن سیر و لیمو و گیاهان بر اساس ترجیح شخصی ماهی قزل آلا دارای ویتامین D و روغن های امگا 3 است

1 فیله کاد (پخته یا سررخ شده در

1 قاشق چای خوری روغن زیتون) با سس جعفری (2 قاشق جدول).

ارزش ها برای 180 گرم فیله نمایش داده می شود

 

۵

۴۳

۲۱

۳۹۰

 

2 گوشت کبابی در

در لیمو و 1 قاشق سوپخوری

سس خردل

ارزش ها برای 150 گرم گوشت گاو نمایش داده می شود

 

۱

۳۳

۵

۱۷۹

 

1 سینه بوقلمون (210 گرم) کبابی در

1 قاشق غذاخوری ماست یوگارت و

سیر (1 میخک) ماریناد

۱

۶۳

 

۴۷۲

سیر را به ترجیح خودتان اضافه کنید


ناهار و شام اضافی

یکی از موارد زیر را انتخاب و با گزینه های اصلی ناهار و شام لیست ترکیب کنید.

اطلاعات تغذیه ای

 

گلایسمیک ایندکس

۱- ۱۰۰

پروتپین گرم

چربی گرم

 کالری kg

1 فنجان کوچک برنج قهوه ای

* تنها 1 بار در روز انتخاب کنید ارزش ها برای 100 گرم نمایش داده می شود

۱۱

۳

۱

۱۱۱

 

سالاد مخلوط سبز

سالاد حاوی کاهو، خیار،

فلفل، و پیاز باست و ارزش ها برای 70g نمایش داده می شود.

* تا آنجا که دوست دارید انتخاب کنید

۱

۱

۰

۱۳

 

سبزیجات سبز مختلط

ارزش ها برای بروکلی، هویج و نخود (130 گرم) نمایش داده می شود.

* همانطور که دوست دارید انتخاب کنید.

۴

۳

۰

۵۹

 

پنیرکوتاژ یا ریکوتا

 

۱

۳

۱

۲۴

 

مقادیر برای مصرف 28 گرم کوتاژ (2٪) کم چربی نمایش داده می شود ۲۸ گرم پنیر ریکوتا کم چربی انتخاب نمایید.

۱

۳

۲

۳۹

 

کراکر چاودار یا نان ترد (تا 2 بار برای هر وعده) (ارزش برای یک ویفر 10 گرم نمایش داده می شود)

* با برنج ترکیب نکنید.

۴

۱

۰

۳۲

 

نان برنج (تا 2 بار در هر وعده)

(نمک نزده، برنج قهوه ای یا چاودار. حجمی که نمایش داده می شود برای ۹ گرم کراکر نان برنج و می تواند کمی برای هر نام تجاری متفاوت باشد)

* با برنج ترکیب نشود.

۵

۱

۰

۳۵

 


سس ها و دسر ها

روغن زیتون و سرکه بالزامیک

1 قاشق سوپخوری روغن زیتون و 1 قاشق سوپخوری سرکه بالزامیک (ترکیب سرکه Balsamic به سلیقه شما)

* می توانید گیاهان مانند نعناع، جعفری و غیره را اضافه کنید

ارجح.

۰

۰

۵

۴۴

 


چقدر کالری باید در روز مصرف کنم؟

خوب این سوال 1 میلیون دلاری است. چنین چیزی به عنوان پاسخ "یکی برای همه آنها" وجود ندارد. مصرف روزانه کالری مصرفی 1500 تا 2000 کیلوکالری برای زنان و 2000 تا 2500 کیلوکالری برای مردان است. برای اکثریت میانگین تفاوت زیادی در میزان متابولیسم وجود ندارد. با این حال، عواملی وجود دارد که می تواند در میزان متابولیسم تفاوت ایجاد کند. برخی از این موارد در زیر خلاصه شده است:
1. شرایط سلامت / وضعیت سلامت / بیماری
تعدادی از شرایط مختلف وجود دارد و این می تواند به نحوی آنها را تحت تاثیر قرار دهد متابولیسم و میزان متابولیسم. به عنوان مثال، در طی بیماری، میزان متابولیسم ما افزایش می یابد زیرا بدن برای مبارزه با بیماری از انرژی استفاده می کند. علاوه بر این، اختلال عملکرد تیروئید می تواند منجر به افزایش یا کاهش میزان متابولیسم شود.
2. ساختمان بدن و سایز بدن می تواند میزان استفاده از کالری را تغییر دهد. به طور کلی افراد بزرگتر و افراد چاق دارای میزان متابولیسمی بالاتری هستند.
3. توده عضلانی یا چربی بدن
در کلمات بسیار ساده بیشتر عضله ما بالاتر از نرخ متابولیسم کار می کنند و بالعکس.
4. مصرف بسیار کم کالری
این می تواند شامل رژیم های کم کالری، روزه داری برای اهداف مذهبی یا غیره و در اختلالاتی نظیر انقباض عضلانی و غيره باشد. متابوليسم، به منظور حفظ انرژی و ذخيره سازی در بدن شما، کاهش می يابد. همچنین توده عضلانی می تواند از بین برود که باعث کاهش میزان متابولیسم می شود.
5.Quantity و یا کیفیت خواب
کمبود مزمن خواب به طور مستقیم متابولیسم را کاهش نمی دهد. این بر تولید برخی از محصولات مانند هورمون هایی که در تنظیم متابولیسم و اشتها دخیل هستند تاثیر می گذارد.
۶. استرس بر تولید هورمون تاثیر می گذارد که به طور غیر مستقیم بر میزان متابولیسم تاثیر می گذارد. استرس می تواند اثر دوگانه داشته باشد. برای بعضی افراد به طور غیر مستقیم میزان متابولیسم را افزایش می دهد و برای برخی از آنها کاهش می دهد.
7. هوا / دما
دما می تواند میزان متابولیسم را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال آب و هوای سردتر میزان متابولیسم را افزایش می دهد همچنان بدن برای گرم نگه داشتن سخت تر کار می کند.
8. یائسگی. در دوران یائسگی تعدادی تغییرات هورمونی رخ می دهد که بعضی از آنها متابولیسم را تحت تاثیر قرار می دهد. یائسگی با هزینه کم انرژی در ورزش و استراحت همراه است و میزان ذخیره سازی چربی و انسولین ناشتا افزایش می یابد.
9. سن. میزان متابولیسم با سن کاهش می یابد. بعضی از دانشمندان استدلال می کنند که کاهش میزان متابولیسم از 25 سالگی آغاز می شود. یکی از دلایل تغییرات متابولیسم، کاهش توده عضلانی با سن است.
10. ورزش. میزان متابولیسم در طول ورزش افزایش می یابد بدن از انرژی برای سوخت فعالیت استفاده می کند. علاوه بر این، بدن از انرژی پس از ورزش برای اصلاح عضلات و ساخت عضلات استفاده می کند.
برای بازگشت به سوال اصلی؛ هنگام تصمیم گیری درباره میزان کالری که ممکن است لازم باشد، باید توجه داشته باشید که چه شیوه زندگی و چه عوامل ممکن است بر نیازهای انرژی شما تأثیر بگذارد.
✓ نکته: یک گام برای شروع، کشف میانگین میزان کالری است که شما قبلاً مصرف کرده اید. قبل از شروع به رژیم غذایی، برای یک هفته یک غذا و نوشیدنی بخورید.
✓ نکته: علاوه بر دفتر خاطرات غذا و نوشیدنی ها، دفترچه فعالیت را برای پیدا کردن میانگین کالری که برای یک هفته استفاده می کنید، نگه دارید. به عنوان مثال، اگر شما تمرین یا راه رفتن برای کار را انجام دهید یا اگر کار دستی داشته باشید برای همه کالری مصرف می کنید.
به زبان ساده، از دست دادن وزن به معنای آن است که کالری مصرفی بیشتر از دریافتی باشد. این می تواند به وسیله کاهش میزان کالری مصرفی و یا افزایش مصرف کالری انجام شود (یعنی با ورزش) یا هر دو با هم باشد.
در شرایط ساده ریاضی، 1 پوند چربی به 3500 کیلوکالری تبدیل می شود. بنابراین برای از دست دادن 1 کیلوگرم چربی در هفته، شما باید 500 کیلو کالری در روز کمتر مصرف کنید (3500 کیلوکالری / 7 روز = 500 کیلوکالری در روز). به طور کلی توصیه می شود که بیش از 1 - 1.5 کیلوگرم در هفته کاهش وزن نداشته باشید و کمتر از 1000 کیلوکالری در روز مصرف نکنید.
! آگاه باشید که هنگام از دست دادن وزن، فقط چربی خالص را از دست نمی دهید. شما مقداری از آب، مقداری از گلیکوژن را نیز از دست می دهید (ذخیره به صورت قند) و مقداری از پروتئین همراه با چربی.
بنابراین همه چیز را در عمل قرار دهید:
1. اگر برای مثال شما حدود 3000 کیلوکالری در روز مصرف می کنید و نیازهای انرژی شما 2000 کیلو کالری باشد شما مقدار 1000 کیلوکالری اضافی که باعث افزایش وزن شما می شود را کم کنید.
2. مصرف غذا حداقل 2000 کیلو کالری برای داشتن تعادل انرژی و وزن نیست بلکه نقطه شروع کاهش وزن است.
3. اگر می خواهید وزن کم کنید نیاز به مصرف کمتر از آنچه استفاده می کنید می باشد بنابراین شما نیاز به مصرف کمتر از 2000 کیلوکالری در روز دارید.
4. بنابراین اگر رژیم غذایی خود را دنبال کنید تا میزان 1500 کیلوکالری در روز را به دست آورید به طور متوسط 1 کیلوگرم چربی در هفته از دست خواهید داد (همانطور که در بالا ذکر شد، متوجه می شوید که در واقع شما فقط چربی خالص را از دست نمی دهید).
5. راه های توصیه شده برای پیروی از این رژیم غذایی، یک برنامه ریزی بر روی کالری است که باید دنبال کنید. برای مثال فوق می گویند که شما بین 1300 کیلوکالری و 1600 کیلوکالری در روز برنامه ریزی کنید. چند روز ممکن است انتخاب های شما روزانه حدود 1400 کیلو کالری باشد همچنین ممکن است در حدود 1600 کیلوکالری باشد. به این ترتیب شما بیشتر، رژیم غذایی آرام تر خواهید داشت انتخاب هایی را که می خواهید بدون نگرانی در کنار کالری ها قرار دهید و همچنین آن را فراهم کنید.
یک نوسان برای بدن شما. اگر چه شواهد علمی قوی برای سیکل کالری وجود ندارد به طور کلی اعتقاد بر این است که نوسانات کالری ممکن است در اجتناب از کاهش متابولیسم مفید باشد.
توجه: همیشه آگاه باشید که هر فرد دارای متابولیسم متفاوتی است و همانطور که در بالا ذکر شد در واقع شما چربی خالص را از دست نمی دهید. هر فرد ممکن است وزن خود را با سرعت متفاوت از دست بدهد زیرا کاهش وزن به عوامل بسیاری وابسته است.

آیا باید همه مواد غذایی را برای رژیم غذایی وزن کنیم؟

زیبایی این رژیم، انعطاف پذیری آن است. اکثر غذاها اطلاعات بسته بندی را در اختیار دارند.
خوب، ممکن است وزن دقیق غذا را از شما بخواهند اما فقط از یک میانگین استفاده کنید.
این یک دلیل دیگر برای داشتن طیف وسیعی از کالری است که بعد از رژیم غذایی به جای یک قاعده کالری شدید در هر روز است.
بنابراین برای مثال اگر شما یک بسته گوشت گوسفند خریداری کنید که 200 گرم است اما فقط 150 گرم می خواهید و سپس قطعه ای را انتخاب می کنید. اگر آن 145 گرم یا 160 گرم باشد رژیم غذایی شما مشکلی پیدا نمی کند به من اعتماد کنید.
تا زمانی که شما به طور متوسط و در محدوده مصرف کنید به همان خوبی است. هدف از رژیم غذایی این است که زندگی شما را سخت تر نمی کند اما به شما یک راه حل انعطاف پذیر آرام برای حذف چربی شکم ارائه می دهد.

چقدر وزن باید از دست بدهم؟

مقدار وزنی که هر شخص باید از دست بدهد بخشی از انتخاب شخصی است. بنابراین در اکثر موارد، هدف، از دست دادن وزن است.
شما می خواهید وزن از دست بدهید برای بعضی از افراد ممکن است از دست دادن وزن برای ۲ پوند باشد و برای برخی دیگران ممکن باشد خیلی بیشتر باشد. اگر شما یک هدف شخصی ندارید و مطمئن نیستید که چقدر از دست دادن وزن را هدف قرار دهید راه هایی برای پیدا کردن ان وجود دارد.
در زیر برخی از روش های معمول برای طبقه بندی افراد با توجه به وزن و شرایط خاص وجود دارد.
اندازه گیری ها می توانند در تعیین میزان کاهش وزن هر فرد کمک کند. شما می توانید از یکی از آنها یا ترکیبی از آنها استفاده کنید.
به عنوان مثال، شما می توانید از طبقه بندی BMI استفاده کنید و دریابید که شما در محدوده سالم هستید اما می توانید آن را با اندازه گیری دور کمر ترکیب کنید که ممکن است نشان دهد که شما باید دور کمر خود را کاهش دهید.
به طور کلی، توصیه می شود که هدف نهایی از دست دادن وزن بیش از 1 - 1.5 کیلوگرم در هفته نباشد و همچنین وزن خیلی زیاد که برای سلامت مناسب نیست از دست ندهید. همیشه به یاد داشته باشید که سلامت شما بسیار مهم است به طوری که به شدت توصیه می شود که از آن مراقبت کنید.
نکات زیر برای کمک به تعیین اهداف کاهش وزن شما می باشد:
1. شاخص توده بدنی (BMI) یک روش ساده برای طبقه بندی افراد در محدوده با توجه به وزن و قد است. شاخص توده بدن در واقع نمی تواند دقیقاً میزان چربی را از توده غیر چربی اندازه گیری کند. در بعضی موارد، مانند ورزشکاران خاص، BMI آنها ممکن است نشان دهنده این باشد که آنها در محدوده "اضافه وزن" هستند، اما این موضوع نیست.
این مورد به دلیل توده عضلانی آنها است. علاوه بر این، برخی افراد ممکن است در محدوده BMI سالم باشند اما ممکن است بیش از حد چربی شکم خود را حمل کنند و بنابراین در معرض خطر ابتلا به بیماری های شغلی باشند.
شما می توانید BMI را به صورت زیر محاسبه کنید:
BMI = وزن تقسیم بر (قد x قد)
به عنوان مثال: اگر وزن شما 60 کیلوگرم باشد و قد شما 1.70 متر باشد
(1.70 * 1.70÷ 60  
20.76 = 2.89 ÷ 60   
پس: BMI شما = 20.76 است
2. محدوده دور کمر اغلب برای تعیین خطرات کلی سلامت در ارتباط با دور کمر فرد استفاده می شود. افزایش چربی شکم با افزایش خطر ابتلا به برخی از بیماری ها مرتبط است. محدوده دور کمر را می توان برای افرادی که ممکن است در محدوده سالم با استفاده از اندازه گیری BMI طبقه بندی می شوند توصیه شود که ممکن است بر روی شکم خود چربی بیش از حد داشته باشند.
از اندازه گیری نوار برای پیدا کردن دور کمر خود استفاده کنید. استخوان هیپ فوقانی خود را پیدا کنید و نوار را در اطراف شکم (شکم) قرار دهید. و دور کمر را اندازه گیری نمایید جدول زیر، اندازه گیری دور کمر را در ارتباط با خطرات کلی سلامت فراهم می کند.
3. نسبت دور کمر به هیپ (WHR) یکی دیگر از راه هایی است که اغلب برای تعیین خطر کلی سلامت استفاده می شود. WHR یکی دیگر از روش های ساده طبقه بندی خطر سلامتی افراد با توجه به دور کمر و هیپ است. این می تواند در ترکیب با محاسبات BMI استفاده شود.
این محاسبه شده است:
WHR = تقسیم دور کمر به دور هیپ
برای اندازه گیری دور کمر در پایین ترین دنده و برای دور باسن از وسیع ترین نقطه باسن استفاده کنید.

مرد

زن

ریسک سلامتی تنها بر اساس WHR است

0.95 یا پایین

0.80 یا پایین

ریسک کم

0.96 – 1.0

0.81 – 0.85

ریسک متوسط

1.0 +

0.85 +

ریسک بالا

 خلاصه :
✓ حدود یک هفته قبل از شروع رژیم غذایی دفترچه غذا و نوشیدنی را آماده نمایید.
✓ اهداف کاهش وزن خود و اهداف کالری روزانه خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
✓ روز شروع رژیم لاغری را تنظیم کنید. بهتر است در روز شنبه آغاز شود که آغاز هفته است. همچنین دوره ای را انتخاب کنید که در آن هیچ گونه تعهد اجتماعی مانند مهمانی های شام، عروسی و غیره وجود نداشته باشد که ممکن است از روی رژیم غذایی خارج شوید.
✓ برنامه غذایی سالم در هفته ایجاد کنید. برنامه هفته خود را در آشپزخانه نصب و یک کپی را در کیف خود نگه دارید. تا هر زمان که بخواهید یادآوری کنید در دسترس باشد.
✓ لیست خریدی از آنچه شما برای رژیم لاغری نیاز دارید تهیه کنید. این رژیم لاغری بر اساس کالری ممکن است در انتخاب غذا ،انعطاف پذیر باشد با این حال، هنگامی که شما شروع به کار می کنید نمی خواهید روزی غذا بخورید و یا روزی را بخاطر اینکه آماده نیستید از وعده های غذایی خود استفاده نکنید.
قبل از اینکه شروع کنید دور کمر و وزن خود را اندازه گیری کنید تا نقطه شروع را بدانید و پیشرفت خود را پیگیری کنید.

نمونه رژیم لاغری یک هفته ای

 

شنبه

ماهی آزاد دودی

 

2 کراکر چاودار + 1

قهوه سیاه

سوپ سبزیجات

 

1 قسمت از سالاد +

2 کراکر چاودار

3 تیکه گوشت کبابی

1 قسمت از برنج و 1 قسمت از سبزیجات

روغن زیتون و پنیر (AM)

آجیل گردویی + 1 چای گیاهی ((PM

کل کالری = ۱۲۷۲

کل کالری: 254

کل کالری: 352

کل کالری: 439

کل کالری: 227

 

یک شنبه

تون ماهی و سس لیمو

2 نان برنج + چای سبز

میگو در سیر 

½ قسمت از سالاد + 1 قسمت از برنج

سینه مرغ کبابی

1 قسمت از سالاد 1 قسمت از سبزیجات + پنیر ریکوتا

1 قهوه + 1 موز (AM)

2 کراکر چاودار + زیتون با پنیر (PM)

کل کالری = 1324

کل کالری: 308

کل کالری: 441

کل کالری: 342

کل کالری: 233

 

دو شنبه

2 تخم مرغ آب پز +

2 تکه گوشت ران پخته شده بدون چربی 

2 کراکر چاودار + 1 قهوه شیر

لوبیای مخلوط

سالاد سبز مختلط (2 قسمت) + 1 قاشق سس سرکه + 2 کراکر برنج

1 قسمت فیله ماهی کاد (پخته یا سوپ دریک قاشق روغن زیتون) با

سس جعفری (2 قاشق طبق جدول). 

مخلوط سبزیجات پخته + 1 فنجان کوچک برنج قهوه ای

1 قسمت آجیل مخلوط (AM)

1 موز، 1 چای گیاهی (PM)

کل کالری = 1362

کل کالری: 286

کل کالری: 243

کل کالری: 560

کل کالری: 273

 

سه شنبه

½ آووکادو + 2 توت فرنگی + 1 قاشق غذاخوری آجیل مخلوط

1 چای سبز

املت سبزیجات مخلوط (3 تخم مرغ) 

2 کراکر چاودار + 1 چای سبز

استیک گوشت گاو کبابی

1 قسمت از برنج +1 بخش سبزیجات

1 سیب + 1 قهوه (AM)

2 کراکر برنج (PM)

کل کالری = 1240

کل کالری: 254

کل کالری: 385

کل کالری: 452

کل کالری: 149

 

چهار شنبه

املت تخم مرغ + پنیر ریکوتا

2 نان برنج + 1 قهوه با شیر

2 همبرگر

1 قسمت از مخلوط

سبزیجات

1 سینه بوقلمون در ماریانا

2 قسمت از سالاد + 2 کراکر چاودار

1 گلابی (AM)

 

1 گلابی (PM)

کل کالری = 1455

کل کالری: 216

کل کالری: 491

کل کالری: 562

کل کالری: 186

 

پنج شنبه

تن ماهی با ترشی لیمو 

2 کراکر چاودار + 1 چای سبز

2 گوشت گاو کباب شده ½ قسمت از سالاد + 1 قسمت پنیر ریکوتا + 2 کراکر چاودار ماهی قزل آلا با لیمو سیر و آجیل کاج. 1 قسمت از برنج + 1 قسمت از سبزیجات

زیتون و پنیر (AM)

۱ قسمت آجیل مخلوط (PM)

کل کالری = 1165

کل کالری: 294

کل کالری: 289

کل کالری: 357

کل کالری: 225

 

جمعه املت تخم مرغ و پنیر ریکوتا 2 کراکر برنج 1 فلفل پر شده 1 گوجه فرنگی پر شده ½ بخش سالاد 2 همبرگر 1 قسمت سبزیجات + 1 قسمت پنیرکوتاژ 2 کراکر چاودار. 1 سیب (AM) 2 کراکر چاودار (PM) کل کالری = 1174
کل کالری: 204 کل کالری: 229 کل کالری: 600 کل کالری: 141

 

محاسبگر تن سنجی - آنتروپومتری

با استفاده از برنامه پايين مي توانيد بازه وزنی مناسب، مقدار شاخص توده بدن (bmi)، ميزان متابوليسم پايه (BMR) يا مقدار کالری که بدن روزانه در حالت استراحت نياز دارد و ميزان چربی بدن خود را محاسبه نماييد.

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان ثبت نام or ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (810)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 65 رای

 1. زهرا میرزابابا

سلام من پول و واریز کردم ولی برای من رژیم ارسال نشده است

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا میرزابابا
 1. 5 / 5

با سلام بررسی شد شما نه اسم نه ایمیل و نه شماره تلفن، هیچکدام را وارد نکردید لذا رژیم غذایی برای شما ارسال نشده است قد، وزن و میزان فعالیت خود را به همراه یک ایمیل برای ما ارسال نمایید تا رژیم غذایی شما ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. الهام

سلام من درخواست رژیم انلاین کرده ام اما ایمیلی برای من نیامده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    الهام
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک کنید اگر نبود ایمیل دیگری بدهید تا رژیم غذایی به آن ایمیل ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. Maryam

برنامه عالی است

  پیوست ها
 

 1. ا

سلام
من هزينه مربوطه را ارسال كردم ولي برنامه يا كدرهگيري به ايميل من ارسال نشد. لطفا بررسي نماييد. تشكر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ا
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد قسمت اسپم ایمیل خود را چک کنید اگر رژیم نبود ایمیل جدید ارسال کنید تا مجددا رژیم غذایی به ایمیل جدید ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. نیایش

باسلام من پول رو پرداخت کردم ولی دریافت نکردیم لینک رژیم رو؛درضمن اسپم به کدام قسمت ایمیلم گفته میشه ایمیل من فارسی هست نوشته هاش.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نیایش
 1. 5 / 5

با سلام رژیم شما مجددا ارسال شد ایمیل خود را چک کنید همچنین قسمت اسپم ایمیل را نیز چک کنید قسمت اسپم ایمیل در منوی سمت چپ صفحه است منوی کشویی را پایین بیاورید یک علامت تعجب ! در کنار آن قرار دارد

  پیوست ها
 

 1. پریا

بچه من۱۱ ماهشه که ازشیر خودم تغذیه میکنه این رژیم روی مقدارشیرم وکیفیتش اثرنمیذاره؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    پریا
 1. 5 / 5

با سلام. این رژیم هم مشکلی ندارد ولی بهتر است شما فرم درخواست رژیم پزشک را پر نمایید زیرا از تنوع غذایی بیشتری برخوردار است

  پیوست ها
 

 1. زینب

سلام خسته نباشید.بنده دیروز برای رژیم آنلاین اقدام کردم ومبلغ واریز نمودم،اما متوجه شدم ایمیلم رو اشتباه واردکردم.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زینب
 1. 5 / 5

سلام بررسی شد شما ایمیل خود را اشتباه وارد کردید ایمیل شما اصلاح و رژیم غذاییی مجددا ارسال شد

  پیوست ها
 

 1. کرمی

سلام من چند روزه واریز کردم ولی رژیم برام ایمیل نشده درصورتی که تمام اطلاعات هم درست وارد شده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    کرمی
 1. 5 / 5

با سلام بررسی شد رژیم غذایی شما ارسال شده است قسمت اسپم ایمیل خود را چک نمایید در صورتی که ارسال نشده بود ایمیل جدید ارسال نمایید

  پیوست ها
 

 1. مهدی زاده

سلام
من پول رو واریز کردم ولی رژیم به ایمیلم فرستاده نشد
لطفا مجدد ارسال کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی زاده
 1. 5 / 5

با سلام بررسی شد شما ایمیل خود را وارد نکردید لذا رژیم لاغری برای شما ارسال نشده بود ایمیل شما وارد شد و مجددا رژیم لاغری برای شما به ایمیلتان ارسال شد.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی
 1. 5 / 5

نکات رژیم لاغری:
رژیم لاغری انواع غذاهای مغذی از همه گروههای غذایی بخورید.
شما ممکن است مقدار زیادی غذا بخورید اما بدن شما ممکن است مواد مغذی مورد نیاز بدن را نداشته باشد. مواد غذایی غنی از مواد مغذی حاوی مواد معدنی، پروتئین، غلات و سایر مواد...

نکات رژیم لاغری:
رژیم لاغری انواع غذاهای مغذی از همه گروههای غذایی بخورید.
شما ممکن است مقدار زیادی غذا بخورید اما بدن شما ممکن است مواد مغذی مورد نیاز بدن را نداشته باشد. مواد غذایی غنی از مواد مغذی حاوی مواد معدنی، پروتئین، غلات و سایر مواد مغذی هستند اما کالری کمتری دارند. آنها ممکن است به شما در کنترل وزن، کلسترول و فشار خون کمک کنند.
یک الگوی تغذیه ای سالم را که بر روی آن تمرکز دارید بخورید:
انواع میوه ها و سبزیجات
غلات کامل
محصولات لبنی کم چرب
مرغ و ماهی بدون پوست
آجیل و حبوبات
روغن های گیاهی غیر حاره ای
شما باید مصرف چربی های اشباع شده، چربی ترانس، سدیم، گوشت قرمز، شیرینی و نوشیدنی های شیرین شده با قند را محدود کنید. اگر بخواهید گوشت قرمز بخورید برچسب ها را مقایسه کنید و لاغرترین را انتخاب کنید.
یکی از رژیم های غذایی که این الگو را دارد برنامه غذاییDASH است. اکثر الگوهای تغذیه سالم را می توان بر اساس نیاز کالری و تنظیمات غذایی شخصی و فرهنگی تنظیم کرد.
همانطور که انتخاب های غذایی روزانه را انجام می دهید الگوی غذایی خود را بر اساس این توصیه ها قرار دهید:
خوردن انواع سبزیجات و میوه های تازه، منجمد و کنسرو شده بدون سس های با کالری بالا و یا نمک و قندهای اضافه. غذاهای با کالری بالا با میوه ها و سبزیجات را جایگزین کنید.
دانه های غنی از فیبر را برای بیشتر دانه های غلات انتخاب کنید.
مرغ و ماهی بدون پوست را انتخاب کنید و آنها را در روش های سالم بدون اضافه شدن چربی اشباع و ترانس تهیه کنید. اگر بخواهید گوشت را بخورید به دنبال لاغرترین گوشت در دسترس باشید و آنها را با راه های سالم و خوشمزه آماده کنید.
خوردن انواع ماهی حداقل دو بار در هفته، به خصوص ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 (به عنوان مثال، ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و شاه ماهی).
انتخاب محصولات لبنی بدون چربی (خامه گرفته) و کم چرب (1٪) را انتخاب کنید.
اجتناب از مواد غذایی حاوی روغن های گیاهی هیدروژنه به منظور کاهش چربی ترانس در رژیم غذایی خود.
چربی های اشباع شده و چربی ترانس را محدود کنید و آنها را با چربی های بهتر، تک اشباع نشده و چند اشباع نشده جایگزین کنید. اگر شما نیاز به کاهش کلسترول خون خود دارید چربی اشباع را به میزان بیش از 5 تا 6 درصد کل کالری کاهش ندهید. برای کسی که روزانه 2،000 کالری مصرف می کند آن در حدود 13 گرم چربی اشباع شده است.
نوشیدنی ها و مواد غذایی با قند اضافه را قطع کنید.
غذاها را با سدیم کمتری تهیه کنید و غذاهای کم یا بدون نمک را تهیه کنید. برای کاهش فشار خون، هدف شما خوردن بیش از 2300 میلی گرم سدیم در روز نباشد کاهش مصرف روزانه به 1500 میلی گرم مطلوب است زیرا می تواند حتی فشار خون پایین را نیز کاهش دهد.
از خوردن مشروب اجتناب کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. نگار
 1. 5 / 5

ممنون خیلی خوب بود

  پیوست ها
 

 1. مینا

سلام من پوب واریز کردم چرا برام رزیم ایمیل نشد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مینا
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما به ایمیلتان ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد اگر رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال نشده بود یک ایمیل جدید بدهید تا به آن ارسال شود در ضمن قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک نمایید موفق باشید.

  پیوست ها
 

 1. فاطیما

سلام. وقتتون بخیر.
من مبلغ را واریز کردم ولی هنوز ایمیلی ارسال نشده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطیما
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما به ایمیلتان ارسال شده است قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک نمایید

  پیوست ها
 

 1. mehrdad

slm man poolo variz kardam vali email o shomare nazashtam lotfan komak konid mamnon misham

  پیوست ها
 

 1. mehrdad    دکتر فتحی
 1. 5 / 5

slm jensiat dokhtar vazn 72 ghad 169 mizane faaliat 3 rooz tamrin sangin mersii

  پیوست ها
 

 1. mehrdad    دکتر فتحی

dokhtar hastam vazn 72 ghad 169 3 rooz faaliate varzeshie sangin daram

  پیوست ها
 

 1. mehrdad    دکتر فتحی

دختر 25 سال وزن 72 قد 169 میزان فعالیت 3 روز تمرین سنگین

  پیوست ها
 

 1. Ehsan

سلام خسته نباشید من مبلغ رو واریز کردم ولی ایمیل برایم پاک شده.
اگه لطف کنید دوباره برایم ارسال کنید.
باتشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Ehsan
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما مجددا ارسال شد

  پیوست ها
 

 1. بهاره امینی

سلام
مبلغ رو پرداخت کردم ولی هنوز ایمیل نشده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بهاره امینی
 1. 4.5 / 5

با سلام شما ایمیل خود را اشتباه وارد نمودید ایمیل شما اصلاح و رژیم شما مجددا به ایمیلتان ارسال شد

  پیوست ها
 

 1. شیرین

سلام روز بخير
من ثبت نام كردم وجه رو هم پرداخت كردم ، از حسابمم كم شد اول كدرهگيري داد بعد error زد ، و من رژيم رو هم دريافت نكردم، الان نميدونم كارم انجام شده يا نه، لطفا راهنمايي بفرماييد.ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شیرین
 1. 5 / 5

سلام
رژیم غذایی شما به ایمیلتان ارسال شده است قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک نمایید اگر ارسال نشده بود ایمیل جدید بدهید تا برایتان ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شیرین
 1. 4.5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما به ایمیلتان ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد
با تشکر

  پیوست ها
 

 1. محمد جواد حقانی فرد

سلام من پرداخت کردم ولی هنوز به دستم نرسیده

  پیوست ها
 

 1. Maryam Rezaie

سلام
من هزينه را پرداخت كردم ولي رژيمي دريافت نكردم ، هيچ خطايي هم سيستم نشان نداد
حالا بايد چيكار كنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Maryam Rezaie
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما مجددا نیز ارسال شد قسمت اسپم ایمیل خود رانیز چک نمایید

  پیوست ها
 

 1. هنگامه بهمن نیا

سلام روزتون بخیر
من هزینه رو پرداخت کردم اما هنوز رژیم برای من ارسال نشده
و فقط یک یک کد خطا آمد فکر کن ۱۵۳۳ بود.
از حساب برداشت شده اما رژیم ارسال نشده

  پیوست ها
 

 1. 5 / 5

با سلام بررسی شد شما مقدار کاهش وزن را بیشتر از مقدار نرمال قرار دادید و رژیم غذایی برایتان ارسال نشده بود رژیم لاغری شما اصلاح و مجددا به ایمیلتان ارسال شد

  پیوست ها
 

 1. مهسا
 1. 5 / 5

سلام آقای دکتر مدت ها بود که از چاقی رنج می بردم و از داروهای لاغری زیادی استفاده کردم و از برنامه های غذایی زیادی نیز استفاده کردم و هزینه بالایی هم پرداخت کردم ولی پس از چند کیلو کاهش وزن دوباره وزنم به وزن اولیه بر می گشت حتی کمی هم چاق تر می...

سلام آقای دکتر مدت ها بود که از چاقی رنج می بردم و از داروهای لاغری زیادی استفاده کردم و از برنامه های غذایی زیادی نیز استفاده کردم و هزینه بالایی هم پرداخت کردم ولی پس از چند کیلو کاهش وزن دوباره وزنم به وزن اولیه بر می گشت حتی کمی هم چاق تر می شدم تا اینکه با برنامه کم هزینه و بسیار خوب شما آشنا شدم و توانستم در مدت 4 ماه با کاهش 15 کیلوگرم از وزنم به وزن ایده ال خودم برسم و با راهنمایی های شما توانستم وزن خود را ثابت نگه دارم ولی افسوس می خورم که چرا زودتر با برنامه شما آشنا نشدم تا این همه هزینه برای لاغر شدن پرداخت نکنم من موفقیت بیشتر شما را از خداوند آرزو می کنم هر چند شما موفق هستید و خدمات بزرگی برای مردم عزیز کشورمان فراهم نموده اید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حسن

سلام اقای دکتر من پرداخت کردم پس کی به ایمیل میفرستید رژیمو؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حسن
 1. 4.5 / 5

با سلام رژیم غذایی شما قبلا به ایمیلتان ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک نمایید اگر رژیم غذایی برایتان ارسال نشده بود مشکل از ایمیلتان است یک ایمیل جدید بفرستید تا رژیم غذایی به آن ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. رضایی

سلام آقای دکتر من هزینه رو پرداخت کردم اما ایمیل رو اشتباه فرستادم بایستی چکار کنم

  پیوست ها
 

 1. فرشته
 1. 5 / 5

سلام ممنون از شما اقای دکتر بعد از 3 ماه با رژیم لاغری شما 13 کیلوگرم وزن کم کردم وبه وزن ایده ال خودم رسیدم با رژیم لاغری شما هیچ مشکلی نداشتم و اصلا سختی نکشیدم من قبلا رژیم های زیادی گرفته بودم ولی در ماه اول وزن کم می کردم ولی بعدش هر چی تلاش...

سلام ممنون از شما اقای دکتر بعد از 3 ماه با رژیم لاغری شما 13 کیلوگرم وزن کم کردم وبه وزن ایده ال خودم رسیدم با رژیم لاغری شما هیچ مشکلی نداشتم و اصلا سختی نکشیدم من قبلا رژیم های زیادی گرفته بودم ولی در ماه اول وزن کم می کردم ولی بعدش هر چی تلاش می کردم وزنم کم نمی شد و با این رژیم خیلی راحت وزن کم کردم فقط بگم من روزانه یک ساعت پیاده روی هم در کنار رژیم غذایی داشتم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. شاه محمدی

سلام من هزینه رو پرداخت کردم ولی رژیم دریافت نکردم
متاسفانه فقط شماره موبایل وارد کردم و ایمیل ندادم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شاه محمدی
 1. 5 / 5

با سلام رژیم غذایی به ایمیل شما نیز ارسال شد

  پیوست ها
 

 1. مسعود

سلام برنامه ای که میدهید . مشخص که چه غذایی در روز و چقدر باید بخوریم یا کالری و پروتینو فقط مشخص میکنه ؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مسعود
 1. 5 / 5

سلام برنامه کالری و مقدار پروتئین آنلاین و رایگان است ولی اگر هزینه پرداخت کنید رژیم غذا نیز به ایمیلتان ارسال می شود

  پیوست ها
 

 1. سمانه شیرزاد

سلام من مبلغ واریز کردم ولی رژیم رام نیومده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سمانه شیرزاد
 1. 5 / 5

با سلام رژیم شما ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد اگر بازهم به دست شما نرسید مشکل از ایمیل شما است ایمیل جدید بدهید تا رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. مرضیه

با عرض سلام
پس از ثبت و ارسال مبلغ چقدر طول میشکه تا برنامه رژیمی رو دریافت کنم؟؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرضیه
 1. 5 / 5

با سلام در صورتی که تمام اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید بلافاصله بعد از پرداخت هزینه پشتیبانی رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال می شود

  پیوست ها
 

 1. رضا پیوندی

سلام عرض میکنم اقای دکتر و ممنون از سایت خوبتون من جون خارج از کشور زندگی میکنم امکان پرداخت بانکی برایم نیست لطفا راهنمایی بفرمایید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رضا پیوندی
 1. 4.5 / 5

با سلام شما می توانید فرم درخواست رژیم غذایی در قسمت درخواست رژیم پزشک را پر نمایید تا رژیم غذایی به همراه دستورات پزشک پس آماده شدن به ایمیلتان ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. مهرناز

من متابولیسمم روی ۵۰۰ هست. بالای ۵۰۰ میخوردم ذخیره میکنه بدنم!

  پیوست ها
 

 1. حمیده یزدیان

سلام اقای دکتر من دارم دیوونه میشم کمکم کنید واینکه شرایط مالی خوبی ندارم

  پیوست ها
 

 1. kasra

سلام دکتر من 70 کیلو هستم و 155 سانتی متر قد دارم دکتر فتحی خواهش میکنم ی رژیم خوب واسم ایمیل کنید لطفا من خیلی اضافه وزن دارم......

  پیوست ها
 

 1. طناز لطفی

سلام اقای دکترخسته نباشید.اقای دکتر من یک بچه پانزده ماهه دارم که گذرا شیر مادر هم میدم.

  پیوست ها
 

 1. شيوا

سلام خسته نباشيد
آقاي دكتر من ٨٥كيلو بودم وزن كم كردم اما با رژيم بد و سخت و رسيدم به ٦٣،٦٢ اما حالا متابوليسم بدنم اومده پايين بايد چي كار كنم؟خيلي ناراحتم چون هر چند كالري كم هست اما باز وزن اضافه مي كنم ٦١بودم حالا شدم ٦٣

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شيوا
 1. 5 / 5

سلام. این یکی از دلایلی است که کارشناسان توصیه می کنند که به طور مرتب غذا بخورید و وعده های غذایی را ترک نکنید به این معنی است که بدن شما فکر می کند که قصد دارد با قحطی مواجه شود بنابراین متابولیسم شما در آماده سازی برای این موضوع کاهش می یابد....

سلام. این یکی از دلایلی است که کارشناسان توصیه می کنند که به طور مرتب غذا بخورید و وعده های غذایی را ترک نکنید به این معنی است که بدن شما فکر می کند که قصد دارد با قحطی مواجه شود بنابراین متابولیسم شما در آماده سازی برای این موضوع کاهش می یابد. رژیم غذایی سخت و کاهش شدید کالری باعث کاهش متابولیسم بدن می شود زیرا بدن ما فکر می کند که غذا کم است و بنابراین با حفظ انرژی پاسخ می دهد. در عوض، در دنبال کردن یک برنامه غذایی سالم کمی کالری را کاهش می دهند و به طور مرتب ورزش می کنید تا کالری ها را بسوزانند و ماهیچه ها را تقویت کنند با روش های زیر متابولیسم خود را افزایش دهید
عضله بسازید
اول، فعالیت های هوازی مانند راه رفتن، دوچرخه سواری و پیاده روی سریع باعث افزایش میزان کالری می شود که ما می سوزانیم.
ورزش قدرتی نیز به ایجاد عضلات بدون چربی کمک می کند. "فعالیت عضلانی راه بسیار خوبی برای سوختن کالری و افزایش میزان متابولیسم است."
آهسته غذا بخورید
در یک مطالعه، بزرگسالانی که بیش از 10 دقیقه غذا خوردند 30 کالری سوزانده شدند.
وقتی غذا یکسان در یک روز جداگانه و بیش از 40 دقیقه خوردند 81 کالری سوزاندند. تسکین دادن به مغز هم زمان نیاز دارد تا پیام "سیری" از معده دریافت کند و کمک کند تا ما برای مدت طولانی تر سیر بمانیم و میزان مصرف ما را کاهش می دهد.
مصرف غلات را افزایش دهید
غلات دارای فیبر بالا هستند بنابراین برنج قهوه ای یا ماکارونی، نان گندم کامل، غلات و جو دوسر را مصرف نمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حمید
 1. 4 / 5

سلام شما فرمودید این برنامه برای افراد بیمار مناسب نیست می خواستم بپرسم من که فشار خون و چربی بالایی دارم از چه برنامه ای استفاده کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حمید
 1. 4 / 5

با سلام شما باید فرم درخواست رژیم توسط پزشک را در سایت پر نماییذ تا رژیم غذایی مناسب بیماری شما تهیه و به ایمیلتان ارسال گردد

  پیوست ها
 

 1. علیرضا

سلام خسته نباشید من از بوشهر هستم من در دو ماه دیگه کیلو نیم وزن کم کردم بدون ورزش تحرک زیاد ندارم خواستم دلیل اش بدون قدم ۱۷۵ سن ۳۰ سال دارم وزنم شده 74/600 گرم قبلاً وزنم 77 بوده
ممنون لطفاً من راهنمایی کنید ..تشکر

  پیوست ها
 

 1. Reihanehashemi

سلام من هزینه رو پرداخت کردم ولی رژیم برام ارسال نشد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Reihanehashemi
 1. 5 / 5

با سلام
بررسی شد رژیم غذایی به ایمیل شما ارسال شده است قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک نمایید اگر ارسال نشده بود ایمیل شما اشکال دارد ایمیل جدید بفرستید تا رژیم شما مجددا ارسال شود.

  پیوست ها
 

 1. Sa

سلام من پرداخت کردم ولی رژیمی دریافت نکردم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Sa
 1. 5 / 5

با سلام بررسی شد تنها یک نفر فرم را به صورت ناقص پر نموده بود و آن احتمالا شما هستید شما هیچ مشخصاتی از خودتان وارد نکردید و ققط پرداخت هزینه پشتیبانی داشتید برای ارسال رژیم نیاز به ایمیل یا شماره همراه می باشد با شماره همراه موجود در سایت تماس...

با سلام بررسی شد تنها یک نفر فرم را به صورت ناقص پر نموده بود و آن احتمالا شما هستید شما هیچ مشخصاتی از خودتان وارد نکردید و ققط پرداخت هزینه پشتیبانی داشتید برای ارسال رژیم نیاز به ایمیل یا شماره همراه می باشد با شماره همراه موجود در سایت تماس بگبربد و مشخصات خود ( ایمیل، وزن، قد وغیره ) را اطلاع دهید تا رژیم لاغری مناسب به ایمیلتان ارسال شود شما همچنین می توانید مشخصات خود را ایمیل نمایید تا پیگیری شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. افشار

با سلام و احترام
من امروز ثبت نام كردم ايميل كد رهگيري برام ارسال نشد.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    افشار
 1. 4.5 / 5

با سلام ممکن است ایمیل خود را اشتباه وارد کرده باشید ایمیل خود را ارسال نمایید تا بررسی شود.

  پیوست ها
 

 1. مهران

سلام وقتتون بخیر.
آیا سفیده تخم مرغ آب پز چربی سوز میباشد؟

  پیوست ها
 

 1. احمد    مهران

سلام آقای دکتر
نظرتون راجع به سرکه سیب چیه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    احمد
 1. 5 / 5

با سلام. تنها راه برای لاغری رژیم غذایی سالم و ورزش است البته مصرف سرکه سیب هم با سالاد به دلیل کالری پایین مشکلی ندارد

  پیوست ها
 

 1. حجت الله

سلام خسته نباشید من توان پرداخت ندارم اگر میشود برنامه رژیم به من بدهید با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حجت الله
 1. 5 / 5

با سلام فرم درخواست رژیم را پر نمایید تا اطلاعات شما برای ما ارسال شود سپس ایمیل بزنید تا رژیم غذایی برایگان برایتان ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. شاهبیگی

با عرض سلام و خسته نباشید
من فرم دریافت رژیم از پزشک را تکمیل و هزینه پرداخت کردم اما ایمیلی که دادم مسدود شده هست امکانش هست ایمیل جایگزینی برای دریافت رژیم بدم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شاهبیگی
 1. 4.5 / 5

با سلام ایمیل جدید را در قسمت تماس با ما ارسال نمایید تا رژیم غذایی به ایمیلتان ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. ساناز

سلام من شروع کردم به شمردن کالری مواد خوراکی که میخورم و روزانه ۴۵ دقیقه هم پیاده‌رپی میکنم و شغلم هم به صورتیه که فعالیت متوسط روزانه دارم هفته‌ایی دو‌مرتبه هم یوگا کار میکنم ولی تغییر خاصی از لحاظ سایز و وزن نمیبینم تقریبا از کاهش وزنم ناامید...

سلام من شروع کردم به شمردن کالری مواد خوراکی که میخورم و روزانه ۴۵ دقیقه هم پیاده‌رپی میکنم و شغلم هم به صورتیه که فعالیت متوسط روزانه دارم هفته‌ایی دو‌مرتبه هم یوگا کار میکنم ولی تغییر خاصی از لحاظ سایز و وزن نمیبینم تقریبا از کاهش وزنم ناامید شدم به اضافه اینکه مشکل کم‌کاری تیرویید هم دارم و روزانه ۵۰میلیگرم لووتیروکسین مصرف میکنم و‌در آزمایشهای دوره‌ایی حدود یکساله که هورمونهای T3 T4 TSH در رنج نرمال هستن واقعا موندم چیکار کنم که این ۱۲ کیلو‌اضافه وزنم از بین بره در نهایت تصمیم به روشهای تهاجمی مثل جراحی لیپوماتیک گرفتم ولی به خاطر خیلی مسایل اون راه رو‌گذاشتم آخرین گزینه از نظر شما من باید چکار کنم دیگه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ساناز
 1. 4 / 5

با سلام رژیم کالری شماری با توجه به اینکه شما دارای کم کاری تیروپید هستید نمی تواند مشکل شما را حل نماید اگر مایل به کاهش وزن هستید فرم درخواست رژیم غذایی برای کاهش وزن و کم کاری تیروپید را در سایت پر نمایید تا رژیم غذایی مناسب برای شما آماده و...

با سلام رژیم کالری شماری با توجه به اینکه شما دارای کم کاری تیروپید هستید نمی تواند مشکل شما را حل نماید اگر مایل به کاهش وزن هستید فرم درخواست رژیم غذایی برای کاهش وزن و کم کاری تیروپید را در سایت پر نمایید تا رژیم غذایی مناسب برای شما آماده و به ایمیلتان ارسال شود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سلطان زاده

با عرض سلام و خسته نباشید.
من فرم بالا رو پر کردم و هزینش رو هم پرداخت کردم ولی ایمیلی برام نیومد.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سلطان زاده
 1. 5 / 5

با سلام
بررسی شد رژیم شما ارسال شده است مجددا نیز ارسال شد قسمت اسپم ایمیل خود را نیز چک نمایید

  پیوست ها
 

 1. لیلا
 1. 4.5 / 5

سلام ممنون اقای دکتر رژیم شما واقعا عالی بود 2 کیلو در 20 روز کم کردم اگر ممکن است یک قرص لاغری مناسب برایم معرفی نمایید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    لیلا
 1. 5 / 5

با سلام این مقدار کاهش وزن مناسب است شما به قرص لاغری نیاز ندارید یک ورزش پیاده روی روزانه به مدت 45 دقیقه در کنار رژیم غذایی داشته باشید

  پیوست ها
 

 1. ندا

سلام آقای دکتر می خواستم بدونم ایا بدون رژیم لاغری می توانم با مصرف قرص ای لاغری کاهش وزن داشته باشم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ندا
 1. 4.5 / 5

خوردن کمتر و حرکت بیشتر، اساس کاهش وزن است که زمان بر است. برای برخی افراد، داروهای کاهش وزن ممکن است کمک کننده باشد.
در حالی که این داروها را مصرف می کنید شما هنوز هم باید در رژیم غذایی و ورزش تمرکز کنید و بتیئ بدانید که آنها برای همه مناسب...

خوردن کمتر و حرکت بیشتر، اساس کاهش وزن است که زمان بر است. برای برخی افراد، داروهای کاهش وزن ممکن است کمک کننده باشد.
در حالی که این داروها را مصرف می کنید شما هنوز هم باید در رژیم غذایی و ورزش تمرکز کنید و بتیئ بدانید که آنها برای همه مناسب نیستند.
پزشکان معمولاً این داروها را فقط اگر BMI شما 30 یا بالاتر باشد یا حداقل 27 سال سن داشته باشید و یا شرایطی مانند دیابت نوع 2 یا فشار خون بالا داشته باشید که ممکن است با افزایش وزن شما مرتبط باشد نسخه می کنند.
رایج ترین داروهای کاهش وزن که نسخه می شوند شامل ارلیستات، Belviq، Contrave، Saxenda، phentermine و Qsymia می باشند.
قبل از اینکه داروهای تجویزی را دریافت کنید به پزشک خود در مورد تاریخچه پزشکی خود بگویید. این شامل هر گونه آلرژی و یا بیماری های دیگر شما، داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید (حتی اگر گیاهی یا طبیعی باشند) و اینکه آیا شما باردار، شیرده و یا برنامه ریزی برای به زودی باردار شدن دارید با پزشک خود در میان بگذارید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سپیده
 1. 4.5 / 5

سلام. من فرم درخواست رژیم لاغری را در سایت پر نمودم ولی رژیم برای من ارسال نشد می خواستم بپرسم من چه کاری باید انجام دهم تا رژیم برایم ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سپیده
 1. 5 / 5

با سلام بررسی شد شما فرم درخواست رژیم لاغری را پر نمودید ولی ایمیل یا شماره همراه خود را وارد نکردید برای ارسال رژیم غذایی یکی از دو مورد را برای ما ارسال نمایید تا رژیم غذایی برایتان ارسال شود

  پیوست ها
 

 1. شبنم
 1. 5 / 5

سلام. بهترین رژیم لاغری چیست؟ می خواستم سوال کنم بهترین رژیم لاغری که کارایی بالایی داشته باشد و بتوانم با آن کاهش وزن پیدا نمایم کدام است؟ و آیا مشکلات بیماری ها در این برنامه های نقش دارند؟ همچنین من وقت کافی برای غذا آماده کردن ندارم ایا می...

سلام. بهترین رژیم لاغری چیست؟ می خواستم سوال کنم بهترین رژیم لاغری که کارایی بالایی داشته باشد و بتوانم با آن کاهش وزن پیدا نمایم کدام است؟ و آیا مشکلات بیماری ها در این برنامه های نقش دارند؟ همچنین من وقت کافی برای غذا آماده کردن ندارم ایا می توانم از فست فودها استفاده کنم؟ آیا پشتیبانی لازم انجام می شود. در رژیم های قبلی من اکثرا احساس گرسنگی داشتم برای این مشکل چکار کنم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شبنم
 1. 5 / 5

هیچ برنامه رژیم لاغری وجود ندارد که برای همه کار کند. بهترین رژیم لاغری برای شما این است که شما برای مدت طولانی به آن نیاز دارید. این برنامه کاهش وزن باید متناسب با شیوه زندگی شما و برای شما آسان باشد.
پاسخ ها برنامه رژیم غذایی را نشان می دهد که...

هیچ برنامه رژیم لاغری وجود ندارد که برای همه کار کند. بهترین رژیم لاغری برای شما این است که شما برای مدت طولانی به آن نیاز دارید. این برنامه کاهش وزن باید متناسب با شیوه زندگی شما و برای شما آسان باشد.
پاسخ ها برنامه رژیم غذایی را نشان می دهد که احتمالا برای شما کار می کند.
سوالات برای یافتن بهترین رژیم غذایی
1. بودجه شما چقدر است؟ قبل از شروع خرید برای بهترین برنامه کاهش وزن، تصمیم بگیرید که آیا شما پول برای هزینه دارید و چقدر می خواهید صرف کنید.
سپس، بر اساس این اطلاعات، برنامه های رژیم غذایی را که به نظر شما جالب تر است، ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا آنها با بودجه شما مناسب هستند ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام هزینه هایی را که ممکن است درگیر باشد ارزیابی کنید. این شامل هزینه مواد غذایی، خدمات پشتیبانی، مواد مرجع و کالاهای ورزشی است. همچنین، مقدار زمان لازم در برنامه برای از دست دادن وزن هدف خود را در نظر بگیرید.
به یاد داشته باشید که هزینه یک برنامه رژیم غذایی لزوماً پیش بینی کننده موفقیت برنامه نیست. فقط به این دلیل که شما برای از دست دادن وزن هزینه می پردازید به این معنی نیست که وزن ضرورتاً کاهش می یابد. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد برنامه های کاهش وزن تجاری موفق تر از تلاش برای از دست دادن وزن توسط خود شما هستند.
اما اگر پولی برای صرف رژیم غذایی نداشته باشید، نگران نباشید. برنامه رژیم لاغری آنلاین سایت رژیم سلامتی بسیار ارزان و حتی برای افرادی که هزینه ندارند رایگان می باشد.
این برنامه ها و رژیم آنلاین سایت رژیم سلامتی کامل است اگر شما خودتان ترجیح می دهید که مستقل باشید کتابچه رژیم لاغری و ابزارهایی تناسب اندام سایت برای ایجاد برنامه کاهش وزن توسط خودتان در خانه کافی هستند.
2. آیا مسائل سلامت را باید مورد توجه قرار می دهد؟ ارائه دهنده خدمات سلامت می تواند به شما در تعیین بهترین مسائل مربوط به سلامت در هنگام انتخاب بهترین رژیم کمک کند. به عنوان مثال، افراد مبتلا به دیابت دارای نیازهای غذایی خاصی هستند که ممکن است انواع رژیم های غذایی را که می توانند انتخاب کنند محدود کنند. افرادی که فشار خون بالا دارند نامزد خوبی برای برنامه DASH هستند که به کاهش مصرف نمک کمک می کند. بیماران مبتلا به آرتریت ممکن است با برنامه های غذایی بدون ورزش سنگی راحت تر باشند .
3. آیا برنامه من برای تهیه غذا امکان پذیر است؟ یکی از دلایلی بسیاری که رژیم های غذایی شکست می خورند این است که برنامه های پر مشغله در مسیر عادت های خوب غذا قرار می گیرند.
فکر کنید که چقدر زمان برای خرید مواد غذایی و تهیه غذا وجود دارد. واقع بین باشید. اگر در زندگی به سادگی وقت کافی برای تهیه وعده های غذایی سالم نداشته باشد برنامه ای که شامل غذای آماده می شود ممکن است یک برنامه کاهش وزن بهتر برای شما باشد.
4. بخش مهمی از هر رژیم غذایی موفق، حمایت اجتماعی است. همسر حمایت کننده، یک همسایه رژیمی یا یک گروه اجتماعی می تواند کمک های احساسی برای هدایت در رژیم غذایی به شما کمک کنند.
5. تاریخچه کاهش وزن خود را ارزیابی کنید و لیستی از دلایل شکست رژیم غذایی گذشته را بررسی کنید.
اگر انتخاب های غذایی شما بیش از حد محدود بوده است؟ سپس یک رژیم غذایی را انتخاب کنید که دستورالعمل های کنترل بخشی خوب را به جای محدودیت های غذایی خاص آموزش دهد. به عنوان مثال، برنامه غذایی پزشک را در سایت پر نمایید تا انتخاب های غذایی بیشتری را توصیه نماید. غذاهای مختلف اما در مقادیر کوچکتر بخورید. از سوی دیگر، رژیم اتکینز مصرف اکثر کربوهیدرات ها را محدود می کند.
اگر همیشه گرسنه هستی؟ پس بهترین رژیم غذایی ممکن است یکی باشد که امکان مصرف غذای بیشتر را فراهم می کند اما بر مصرف غذاهای کم کالری مانند میوه ها، سبزیجات، پروتئین ضروری و لبنی تأکید دارد.
اگر انگیزه خود را از دست دادید؟ سپس یک برنامه رژیم غذایی را انتخاب کنید که شامل پاسخگویی مناسب و یک گروه پشتیبانی یا یک پزشک حرفه ای برنامه از دست دادن وزن را آماده می نمایند. این ممکن است به شما در یادگیری مهارت های انگیزشی کمک کند تا رژیم غذایی خود را در مسیر درست حفظ کنید.

بهترین رژیم برای شما چیست؟
در فرایند انتخاب بهترین رژیم غذایی برای شما، سعی کنید از ادعاهای و تبلیغات و یا تاییدیه های مشهور نادیده بگیرید. تمرکز بر ملاحظات فیزیکی، عاطفی و شیوه زندگی خود را برای یافتن برنامه ای که به شما در دستیابی به هدف کاهش وزن کمک می کند تمرکز کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. شهلا

سلام اقای دکتر ممنون از برنامه خوبتان. می خواستم بپرسم ایا درمان خانگی برای کاهش وزن و کاهش چربی شکم و داشتن شکم تخت وجود دارد اگر وجود دارد آنها چه هستند؟

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. دکتر فتحی    شهلا
 1. 5 / 5

در حالیکه همه ما می خواهیم به بهترین نحو لاغر شویم و احساس خوبی داشته باشیم از بین بردن چربی اضافی شکم نیز برای سلامتی درازمدت ما مفید است و خطر ابتلا به بیماری های جدی را کاهش می دهد. چربی بیش از حد شکم می تواند به بیماری قلبی منجر شود خطر ابتلا...

در حالیکه همه ما می خواهیم به بهترین نحو لاغر شویم و احساس خوبی داشته باشیم از بین بردن چربی اضافی شکم نیز برای سلامتی درازمدت ما مفید است و خطر ابتلا به بیماری های جدی را کاهش می دهد. چربی بیش از حد شکم می تواند به بیماری قلبی منجر شود خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهد احتمال ابتلا به فشار خون بالا بیشتر افزایش می یابد. درمان های خانگی برای کاهش وزن و کاهش چربی شکم در رژیم های لاغری وجود دارد که مختصری بیان می شود.
مصرف پروتئین در رژیم لاغری خود را افزایش دهید
افزایش مصرف پروتئین و کاهش مصرف کربوهیدرات ها، یکی از سریع ترین راه ها برای از دست دادن چربی شکم بدون ورزش اضافی است. پروتئین به تعادل قند خون و سطوح پایین انسولین کمک می کند.
روغن نارگیل را به رژیم لاغری خود اضافه کنید
روغن نارگیل از تری گلیسرید های متوسط زنجیره تشکیل شده است در حالیکه بسیاری از روغن های گیاهی و دانه ای از تری گلیسیرید هایی با زنجیره طولانی مدت (LCTs) تشکیل شده است. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از مزایای روغن نارگیل عمدتاً به دلیل مقدار بالای MCT ها می باشد. MCT ها به راحتی قابل هضم هستند به سرعت در کبد به جای ذخیره شدن به صورت چربی به انرژی تبدیل می شوند و ممکن است متابولیسم بدن شما را تحریک کند و به شما کمک کند چربی شکم را از دست بدهید.
راهی برای کاهش استرس پیدا کنید
این که آیا شما بیش از حد کار می کنید یا خسته شده اید، استرس مزمن ممکن است یکی از عواملی باشد که سبب چربی شکم مقاوم می شود. سطوح طولانی مدت کورتیزول هورمون استرس موجب اشتهای شما می شود میل شما را برای غذاهای راحت، کم کردن سوخت و ساز بدن و افزایش ذخیره چربی شکم افزایش می دهد. پیدا کردن فعالیت های آرام مانند مدیتیشن، تنفس عمیق و یا حمام آرام بخش به شما کمک می کند تا استرس روزمره خود را مدیریت کنید و به کاهش چربی شکم بپردازید. این چیزهای ساده به شما کمک می کند یک اینچ از چربی شکم را فقط در 7 دقیقه از دست بدهید.
هر روز چای سبز بخورید
کاتچین چای سبز نوشیدنی مناسب برای از دست دادن چربی شکم است. کاتچین سرعت متابولیسم شما را افزایش می دهد و به کبد شما کمک می کند تا در سوختن چربی ها کمک کند.
همراه رژیم لاغری خواب کافی داشته باشید
راه شگفت انگیزی برای از دست دادن چربی شکم بدون ورزش است تحقیقات نشان می دهد خواب برای شش تا هشت ساعت در هر شب به حفظ سطح انسولین و هورمون های استرس شما کمک خواهد کرد. به علاوه، انرژی لازم برای سوختن کالری در طول روز را به طور موثر خواهید داشت.
در وعده های رژیم لاغری خود ادویه اضافه کنید
کرکومین یک عنصر ضد التهابی است که از زردچوبه گیاهی استخراج شده است. با مصرف چند کپسول در روز و یا اضافه کردن ادویه تند به مواد غذایی خود، کورکومین با پاسخ دادن به چندین التهاب در بدن شما یک پاسخ التهابی سالم را فراهم می کند. تحقیقات نشان داده است که کورکومین یک متابولیسم سالم است و یک عنصر عالی برای افزودن به هر دستورالعملی برای درمان چربی شکم است. برای به دست آوردن حداکثر سود کورکومین، عصاره زردچوبه که حداقل 95 درصد کورکومین را شامل می شود را در نظر داشته باشید.
همراه با رژیم لاغری خود روزانه آب زیادی مصرف کنید
مصرف هشت لیوان آب در هر روز هضم غذا را کاهش می دهد نفخ را کاهش می دهد و متابولیسم شما را به بهترین نحو انجام می دهد. علاوه بر این، جایگزین کردن نوشیدنی های شیرین با آب در تمام طول روز، یک راه حل سریع برای کاهش مصرف روزانه کالری شماست که منجر به کاهش وزن کلی و صاف کننده شکم می شود. چاشنی لیمو یا آهک را اضافه کنید تا یک لیوان آب نوشیدنی هیجان انگیزتر داشته باشید و به خوبی به سمت شکم صاف خواهید رسید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. فوژان
 1. 5 / 5

سلام من رژیم های مختلف را امتحان کردم وزن کم می کنم اما دوباره بعد از مدتی به وزن اولیه، حتی بیشتر بر می گردم می خواستم بپرسم بهترین راه برای اینکه وزن کم کنم ولی این وزن کم شده ثابت بماند چیست؟ اگر ممکن است بهترین راه کاهش وزن را بیان کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فوژان
 1. 5 / 5

برای اکثر افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند ایمن ترین و موثرترین راه برای از دست دادن وزن، مصرف کمتر و ورزش بیشتر است. اگر کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید وزن کمتری خواهید داشت. به همین سادگی. هیچ قرص جادویی وجود ندارد رژیم های غذایی که صدایی...

برای اکثر افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند ایمن ترین و موثرترین راه برای از دست دادن وزن، مصرف کمتر و ورزش بیشتر است. اگر کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید وزن کمتری خواهید داشت. به همین سادگی. هیچ قرص جادویی وجود ندارد رژیم های غذایی که صدایی خیلی خوب پیدا کرده اند فقط همین هستند.
طرح های کاهش وزن موثر شامل چندین بخش است.
خوردن کمتر: اگر شما کالری کمتری از مصرف بدن بخورید شما کاهش وزن خود را از دست نمی دهید.
فعالیت فیزیکی: هر رژیم غذایی مناسب شامل فعالیت فیزیکی است. فعالیت بدنی سوختن کالری است و یک فرصت کمتر برای خوردن در طول روز است. شما باید حداقل 30 دقیقه، پنج بار در هفته ورزش کنید. ورزش منظم نیز دارای بسیاری از مزایای سلامتی دیگر است.
تغییر در عادات و نگرش ها: اکثر مردم به اندازه کافی توانایی برای کاهش وزن چند هفته دارند. برای از دست دادن وزن به اندازه کافی برای بهبود سلامت خود و حفظ آن، باید تغییری در نحوه فکر کردن در مورد غذا و ورزش داشته باشید. همانطور که می خورید، سعی کنید برخی از دلایل پنهانی که می خورید را درک کنید. شما می توانید یاد بگیرید که موقعیت هایی را مشاهده کنید که در آن شما پرخوری می کنید و سرپرستی می کنید. شما می توانید لذت بردن از خوردن غذا و فعال بودن را یاد بگیرید.
پشتیبانی: بسیاری از افراد می دانند که حمایت دوستان، خانواده و همکاران خود، برای از دست دادن وزن مفید است. مهم این است که به دنبال پشتیبانی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف خود باشید.
تغییرات شدید در عادات غذا خوردن مانند نخوردن صبحانه معمولا ناموفق هستند. خوردن کالری کم باعث کاهش سرعت سوخت و ساز بدن می شود به این معنی که بدن کالری کمتر می سوزاند.
ادعاهای مربوط به از دست دادن وزن را در هنگام خواب یا تماشای تلویزیون یا برنامه هایی که ادعا می کنند که باعث کاهش وزن بدون رژیم غذایی یا ورزش می شوند، باور نکنید. چنین جادویی نه تنها فقط کار نمی کند آنها حتی ممکن است ناایمن یا ناسالم باشند.
غذاهای سالم برای از دست دادن وزن بخورید
انجمن قلب آمریکا توصیه های رژیم لاغری زیر را که برای اکثر بزرگسالان مناسب است توصیه می کند.
خوردن پنج یا بیشتر میوه و سبزی تازه هر روز.
خوردن شش و یا بیشتر از سبزیجات (ترجیحا دانه کامل) هر روز.
خوردن لبنیات بدون چربی و کم چرب، حبوبات، غذاهای دریایی و گوشت بدون چربی.
اجتناب از غذاهای حاوی بیش از 2 گرم چربی اشباع در هر وعده.
مصرف کالری خود را با نیاز انرژی تان مقایسه کنید.
محدود کردن غذای آشغال، که کربوهیدرات های ساده بالا و مواد مغذی کم دارد.
محدود کردن غذاها با چربی اشباع و کلسترول بالا. هر روز کمتر از 6 گرم نمک بخورید.
راهنمایی های عمومی تهیه غذا و غذا: سعی کنید غذاهای میوه و سبزیجات را در هر وعده غذایی بخورید. علاوه بر خوشمزه بودن، پر از مواد مغذی و فیبر هستند. آنها حتی ممکن است به جلوگیری از سرطان های خاص کمک کنند.
جوشاندن، بخار پز کردن، پختن، کباب کردن یا خوردن غذا به جای سرخ کردن در روغن.
از چربی های غیر اشباع مانند روغن های گیاهی استفاده کنید نه چربی های اشباع مانند کره، روغن ترد کننده شیرینی و گوشت خوک.
از اسپری روغن زیتون به جای روغن پخت و پز برای تهیه غذا استفاده کنید.
خوردن مرغ گوشت سفید یا بوقلمون، گوشت بدون چربی، ماهی و یا غذاهای دریایی. پوست از مرغ را بکنید
از محصولات لبنی کم چربی یا غیر لبنی استفاده کنید.
برای فصل غذاها، آب لیمو یا لیموترش، سرکه، سس سویا کم سدیم، سس گوجه فرنگی ساده، سالسا و سایر سس های کم چربی یا خردل را انتخاب کنید. از سیر، پیاز، زنجبیل، گیاهان و ادویه ها برای طعم دهنده غذاها استفاده کنید.
اجتناب از چاشنی های با چربی و کالری بالا مانند سس مایونز، روغن، سس گوجه فرنگی، سس سالاد یا سس های آماده شده.
نوشیدن آب معدنی گاز دار، آب، نوشابه بدون کافئین، چای یا قهوه با وعده های غذایی.
پیشنهادات صبحانه
1 فنجان آب میوه یا میوه
از سفیده تخم مرغ یا یک املت جایگزین تخم مرغ در روغن زیتون استفاده نمایید
جو دوسر یا هر غلات بدون قند با 6 تا 8 اونس شیر خشک
پنیر خامه ای کم چرب، پنیر کوتاژ کم چرب، یا ماست بدون چربی
چای یا قهوه بدون کافئین
پیشنهادات ناهار
½ فنجان سبزیجات پخته مانند نخود فرنگی، لوبیای رشته ای، مارچوبه، کلم بروکلی، اسکواش تابستانی، اسکارول، گل کلم، جوانه های بروسل یا هویج
½ فنجان سبزیجات برگ دار، مانند اسفناج، کلم بروکلی یا چاودار
سالاد سبز، ساده و یا چاشنی زده با چاشنی بدون چربی، سرکه، لیمو یا هر ترکیبی از این ها (بدون روغن) - شامل سبزیجات و سبزیجات خام مانند گوجه فرنگی، فلفل، خیار، جوانه ها، تربچه، پیاز، کلم، قارچ و کرفس.
½ فنجان پاستا کامل گوشت در سس گوجه فرنگی
ساندویچ ساخته شده از دانه کامل یا نان خامه ای
2 اونس از ماهی تن و ماهی سالمون
دو برش گوشت گاو
1-2 اونس پنیر کم چرب
پیشنهادات شام
½ فنجان سبزیجات پخته مانند نخود فرنگی، لوبیا رشته ای، مارچوبه، بروکلی، اسکواش تابستانی، گل کلم، جوانه های بروسل یا هویج
½ فنجان سبزیجات برگ دار، مانند اسفناج، کلم بروکلی یا چاودار.
سالاد سبز، ساده و یا چاشنی با پودر بدون چربی، سرکه، لیمو یا هر ترکیبی از این (بدون روغن) - شامل سبزیجات و سبزیجات خام مانند گوجه فرنگی، فلفل، خیار، جوانه، تربچه، پیاز، کلم، قارچ و کرفس.
½ سینه مرغ، پخته شده و یا چهار برش بوقلمون، پوست حذف شده باشد.
ماهی سفید، مانند snapper یا فیله تنها، پخته یا بخار پز شده در سس گوجه فرنگی ساده، لیمو یا هر دو.
دو تکه نان یا کلوچه نان یا ½ فنجان کل دانه مانند برنج قهوه ای.
1/3 فنجان ماست کم چربی یا خامه ترش کم چرب
برای دسر
یک تکه کوچک از کیک یا یک کوکی، کم چربی یا بدون چربی و بدون کلسترول.
½ فنجان بستنی بدون چربی یا ماست یخ زده بدون چربی.
میوه تازه.
برای رفع گرسنگی بین وعده های غذایی، مقادیر نامحدود کرفس، کاهو، قارچ، فلفل سبز یا قرمز، مارچوبه، گل کلم، خیار و کلم بروکلی مصرف کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search