چگونه برای کاهش وزن از توپیرامات استفاده کنیم؟

توپیرامات اشتها را کم می کندtopamax - توپیرامات داروی ضد تشنج است که به کاهش حملات تشنج و کاهش یا جلوگیری از میگرن کمک می کند. همچنین به کاهش وزن نیز کمک می کند. توپیرامات به عنوان داروی ضد تشنج برای بیماران حداقل 2 ساله فروخته می شود.

این می تواند در کمک به کاهش تعداد حملات تشنج و کاهش یا جلوگیری از میگرن استفاده شود. این دارو برای جلوگیری از تشنج و یا سردرد که قبلاً آغاز شده نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد.

توپیرامات و کاهش وزن

در حالی که این دارو برای این منظور تایید نشده است توپیرامات به کاهش وزن کمک می کند در اینجا برخی از نظریه های احتمالی وجود دارد.
توپیرامات تغییر احساس طعم باعث کاهش تولید بزاق می شود. این می تواند احساس طعم و مزه را کاهش دهد محروم کردن از برخی از لذات همراه با خوردن می شود. این می تواند به بیماران کمک کند تا از اضافی خوردن اجتناب کنند و می تواند منجر به کاهش وزن شود.
کاهش کورتیزول تولید کاهش کورتیزول: همچنین ممکن است تولید کورتیزول، یک هورمون استرس را کاهش دهد انسولین را کاهش می دهد. این می تواند میل و اشتهای غذایی را کاهش دهد و همچنین به بیماران کمک می کند تا از خوردن بیش از حد و یا خوردن غذاهای غلیظ غنی جلوگیری کنند.
تولید انسولین. این می تواند میل و اشتهای غذایی را کاهش دهد همچنین به بیماران کمک می کند تا از خوردن بیش از حد و یا خوردن غذاهای غلیظ غنی جلوگیری کنند
روی ترشح انسولین و گلوکز خون اثر می کند: توپیرامات سبب کاهش ترشح انسولین شده و به بدن در کنترل قند خون کمک می کند. این می تواند به بیماران اجازه دهد تا چربی های ذخیره شده را به عنوان یک منبع انرژی به جای تمرکز بر مصرف کربوهیدرات های اضافی برای حفظ سطح انرژی استفاده کنند. این به این معنی است که بیماران احساس گرسنگی کمتر داشته و وزن بیشتری می سوزانند.
می تواند روی مرکز اعتیاد در مغز اثر کند. این می تواند به بیماران کمک کند تا تمایل به مصرف موادی مانند توتون یا الکل را محدود کنند. همچنین می تواند میل بیمار برای خوردن غذاهای اعتیاد آور مانند غذای ناخواسته یا دسر را محدود کند
هشدارها هنگام استفاده از توپیرامات برای کاهش وزن
توپیرامات می تواند سبب اختلال در تفکر یا تاری دید شود. بیماران باید از رانندگی یا انجام هر فعالیتی که نیاز به توجه دارد اجتناب کنند. بیماران باید از مصرف الکل جلوگیری کنند زیرا این می تواند خطر ابتلا به عوارض جانبی توپیرامات را هنگام استفاده افزایش دهد.
توپیرامات همچنین ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهد. هر گونه رژیم غذایی که باعث افزایش میزان مصرف نمک یا سایر عوامل خطرناک شود می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه شود و لذا باید از مصرف این دارو اجتناب شود. این شامل رژیم های "کتوز" است که دارای چربی زیاد هستند و باعث کاهش مصرف کربوهیدرات می شوند

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com