رژیم غذایی

هیپنوتیزم و تاثیر آن در رژیم لاغری

هیپنوتیزم و لاغری

طبق نظر مجله روانشناسی بالینی، هیپنوتیزم در بعضی موارد در روند کاهش وزن کمک کننده و موثر است. اکثر مردم دارای رژیم لاغری با غذاهای خاصی مبارزه می کنند. به عنوان مثال، بسیاری از افراد دارای رژیم غذایی می گویند که آنها با شیرینی مبارزه می کنند در حالی که برخی دیگر می گویند که چالش های آنها با غذاهای شور و ترد است

رژیم گیرندگان اغلب گزارش می دهند که زمان های خاصی از روز برای آنها مشکل است. در مواردی که الگوهای غذا خوردن و عادتها سبب مشکلات وزن می شوند هیپنوتیزم می تواند الگوهای کالیبراسیون غذایی را دوباره تنظیم کند. هیپنوتیزم به طور گسترده ای برای کمک به غلبه بر ترس و تغییر رفتارهای خاص مانند مصرف الکل یا دخانیات استفاده می شود. جالب توجه است برخی ادعا می کنند که می تواند باعث کاهش وزن شود. بسیاری از مردم هنگام خوردن ناراحت هستند عصبانی هستند یا نیاز به حمایت عاطفی دارند. از طریق هیپنوتیزم، شما به پیدا کردن اعتماد به نفس و متکی به خود هستید. به این ترتیب شما دیگر نیازی به غذا برای حمایت از خود نخواهید داشت. شما تنها زمانی می توانید غذا بخورید که گرسنه باشید. هپنوتیزم راهی برای حل مسائل اساسی است که با خوردن در هم آمیخته اند.
پیروی از رژیم غذایی سالم و یا برنامه ورزشی برای سلامت مهم است اما فقط تلاش برای پیگیری یک برنامه غذایی سالم همیشه به مسائل ریشه ای از رفتارهای خوردن ناسالم کمک نمی کند.
هیپنوتیزم می تواند به تغییر نوع تفکر در مورد غذا کمک کند و می تواند باعث افزایش آرامش شود. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید که چه چیزی ممکن است از نظر جسمی روانی برای تلاشهای کاهش وزن و چگونگی دور شدن از آنها اثر داشته باشد.
هیپنوتیزم می تواند یک ابزار برای افزایش توجه به ذهن با خوردن غذا و همچنین افزایش اعتماد به نفس و تمرکز شما باشد.
بر خلاف رژیم های غذایی خاص و یا مکمل های کاهش وزن، هیپنوتیزم بلافاصله باعث کاهش چشمگیر وزن نمی شود.
در حالی که، همانطور که هر چیزی ممکن است دارای نتایج متفاوت باشد اما کاهش وزن با هیپنوتیزم رفتاری و حرکت روانی به معنای تغییرات طولانی مدت است.
بنابراین، کاهش وزن از طریق هیپنوتیزم ممکن است به جای یک تغییر فوری در طول مسیر بلند تر سازگار باشد.
بلافاصله، کاهش وزن جدی ممکن است با هیپنوتیزم رخ دهد اما ممکن است برای همه وجود نداشته باشد.
با این حال، این نباید مانع از تلاش برای هیپنوتیزم شود زیرا تغییرات درازمدت برای کاهش وزن برای کاهش وزن ضروری است.
رسیدگی به مسائل ریشه ای در اطراف مواد غذایی می تواند برای حفظ سلامتی و حفظ سلامت دراز مدت مفید باشد.

تحقیق برای هیپنوتیزم و کاهش وزن

آیا هیپنوتیزم یکی دیگر از دلایل کاهش وزن است؟ تحقیقات زیادی در مورد هیپنوتیزم برای کاهش وزن انجام نشده است اما تحقیقات انجام شده نشان می دهد که این می تواند موفقیت آمیز باشد.
با افزایش چاقی، روشی جدید برای درمان چاقی مورد نیاز است. محققان از مطالعه ماه می2017 علاقه مند به هیپنوتیزم به عنوان روشی مناسب و غیر تهاجمی برای درمان چاقی هستند.
در مقاله 1996 نتایج پنج مطالعه که شامل هیپنوتیزم برای کاهش وزن بودند مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
همه پنج مطالعه نشان داد که هیپنوتیزم در مقایسه با رفتارهای شناختی در مقایسه با افرادی که وزن کمتری داشتند به میزان قابل توجهی کاهش وزن داشتند.
یک مطالعه نشان می دهد که هیپنوتیزم ممکن است بیشترین نتایج را داشته باشد اگر هیپنوتیزم برای هر فرد، اختصاصی باشد.
مقاله 2014 نشان می دهد که هیپنوتیزم برای کاهش وزن ممکن است بر اشتها و هورمون های اشباع تأثیر بگذارد که همچنین می تواند بر خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تاثیر بگذارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چه چیزی را برای هیپنوتیزم و کاهش وزن باید در نظر گرفت؟

هیپنوتیزم می تواند گزینه ای برای بسیاری از افراد برای کاهش وزن باشد و این می تواند یک ابزار موفق برای کاهش وزن طولانی مدت باشد.
هیپنوتیزم برنامه رژیم غذایی نیست. بنابراین، در حالی که بر تمرکز ذهنی کار می کنید مهم است که به یاد داشته باشید که یک رژیم سالم و متعادل با یک شیوه زندگی فعال داشته باشید.
تحقیق از دانشگاه استنفورد همچنین نشان می دهد که هر کسی نمی تواند هیپنوتیزم شود.
مهم است که به هر گونه مواد متابولیک یا دیگر مشکلات سلامت برای کاهش وزن توجه شود.
هیپنوتیزم می تواند تمرکز ذهنی، آرامش، خوردن عاطفی و ذهنیت را مورد توجه قرار دهد اما برای راهنمایی های سلامتی دیگر نیازمند راهنمایی های پزشکی دیگر است.
افرادی که با هیپنوتیزم در کاهش وزن موفق هستند اغلب می گویند که در گذشته رژیم های مختلفی را بدون موفقیت کاهش وزن تجربه کرده اند.
هیپنوتیزم میتواند موفقیتی را برای موفقیت در کاهش وزن ایجاد کند که در آن رژیمهای غذایی دیگر کار نکرده اند.
در حقیقت، افراد بدون مسائل مربوط به سلامت روان می توانند حتی بتوانند از یک برنامه هیپنوتیزم بالینی طراحی شده توسط خود در خانه برنامه ریزی را دنبال کنند.
مطالعات انجام شده با نتایج هیپنوتیزم در کاهش وزن نشان داده شده است و مطالعات نشان می دهد که هیپنوتیزم می تواند یک استراتژی جدید کاهش وزن غیر تهاجمی باشد

تغییر دیدگاه

هدف اصلی هیپنوتیزم تغییر دیدگاه یا نگرش فرد در شرایط خاص است. دادن موضوع به نظر، طعم و مزه یا احساس یک واقعیت جایگزین به ذهن ناخودآگاه شما است ذهن ناخودآگاه تفاوت بین فانتزی و واقعیت را نمی داند. معرفی آن به دیدگاه های جدید می تواند به سرعت چشم انداز شما را گسترش دهد.

عدم انسجام

یکی از شیوه های اولیه که یک هیپنوتراپیست می تواند شروع به تغییر در دیدگاه موضوع کند از بین بردن است. مردم تمایل قوی دارند که با افکار و تصوراتشان با ذهنشان ارتباط برقرار کنند. تحت هیپنوتیزم، فرد از افکار خود و حتی مفهوم بدن آگاه می شود و او در ذاتش افکار خودش را مشاهده می کند نه در افکار خودش.

ساخت مجدد

تکنیک دیگری که برای هر کسی که مایل به کاهش وزن است بسیار مهم است. درست همانطور که ما خودمان را با افکارمان مرتبط می کنیم ما همچنین داستان هایی را که به خودمان می گوییم باور داریم. با توجه به سخنان خود، متوجه می شویم که ما دائماً چنین چیزهایی را می گوئیم: این تنها راهی است که من هستم. ذهن ناخودآگاه این را باور دارد و خود را به این واقعیت می اندازد. یکی از سریعترین راههای تغییر دادن این است که داستان جدیدی را به شما بگویم. به جای "من به شکلات معتادم" در گذشته، "با شکلات به چالش کشیده شدم" یک دنیا تفاوت هست.

نحوه استفاده از هیپنوتیزم در کاهش وزن

با استفاده از هیپنوتیزم برای از دست دادن وزن، مجددا برنامه ریزی ذهن خود را انجام می دهید. با برخی برآوردها، برای تغییر درازمدت، 21 تا 30 روز برنامه ریزی ثابت را طی می کند. گوش دادن به یک جلسه هیپنوتیزم مناسب حداقل یک بار در هر روز برای آن دوره از زمان. تکرار بیشتر بهتر است. اگر شما به دنبال یک هیپنوتراپیست هستید که به شما کمک کند مهمترین عامل ارتباط است. اگر اعتقاد دارید که فرد توانایی کمک به شما را دارد احتمالاً می تواند باشد. اگر شخص را دوست ندارید یا به مهارتهای او اعتماد نکنید هیپنوتیزم تقریباً قطعاً تاثیری نخواهد داشت.

چه هنگامی هیپنوتیزم موثرتر است

موقعیت هایی وجود دارد که در آن هیپنوتیزم یک راه حل مناسب نیست. اولین مورد این است که به موضوع اعتقاد ندارد که او میتواند هیپنوتیزم کند یا اینکه هیپنوتیزم میتواند به او کمک کند. اینها ایده های خودخواهانه هستند و احتمالاً مانع از موفقیت او خواهد شد. علاوه بر این، اغلب شرایط پزشکی خاصی وجود دارد که باعث می شود افراد از وزن خود رها شوند. به طور معمول شرایطی که به طور مستقیم بر کاهش وزن اثر می گذارند شامل عدم تعادل تیروئید، فشار خون بالا، افسردگی، بی خوابی و استفاده از داروهای ضد افسردگی و فشار خون بالا است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search