رژیم غذایی

داروهای لاغری

درمان دارویی برای کسانی که بعد از 6 ماه تغییر در سبک زندگی قادر به کاستن حداقل نیم کیلوگرم از وزن خود نبوده اند و یا افرادی که به شدت چاق بوده و اضافه وزن آنها خطرات زیادی برای سلامتی آنها دارد. مورد استفاده قرار می گیرد. دو داروی ارلیستات ( xenical ) و سیبوترامین ( meridia با ریداکتیل ) تنها داروهای مورد تائید FDA برای استفاده طولانی مدت در چاقی هستند. سیبوترامین که یکی از داروهای مورد تائید سازمان نظارت بر داروی آمریکا است عوارض جانبی مانند سردرد، اضطراب، یبوست و فشار خون را به همراه دارد. کسانیکه دچار فشار خون نامنظم، تپش قلب، بیماری قلبی یا سکته هستند نباید از این دارو استفاده کنند. امروزه همین عوارض دارویی بالا سبب شده تا مصرف داروی سیبوترامین ممنوع اعلام شود.

مصرف قرص ارلیستات نیز عوارضی مانند دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، دل درد، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی های روده ای را به همراه دارد. داروهای مورد استفاده در چاقی به چند گروه تقسیم می شود.

داروهای کاهش دهنده اشتها

این داروها مدت های زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد. ولی متاسفانه عوارض شدید بدنی برای مصرف کننده دارند. این داروها شامل چند گروه هستند. الف- کاته کول آمینرژیک ها شامل sanarex ,tenuate, zantryl, obenix, fastin, adipex-p, mazanor ب- سرکوتونرژیک ها که دو داروی فن فلورامین و دکس فن فلورامین از این گروه که دارای عوارض قلبی هستند. ج- ترکیبی از دو گروه قبل است که سیبوترامین ( مریدیا ) از این دسته است که حتما با کنترل ضربان قلب و فشار خون برای بیمار تجویز می شود. این دارو ها را در افراد مسن و کودکان نباید استفاده کرد. ریمونابانت داروی ضد چاقی جدید است این دارو با تاثیر روی مغز سبب کاهش اشتها می شود و با نام های ریمونابانت ( rimonabant ) یا آکومپلیا ( acomplia ) در دسترس می باشد این دارو باعث افزایش گرمای بدن و درنتیجه افزایش انرژی صرف شده می شود ولی تاثیر آن از سایر داروها بیشتر نیست و به علت تعریق بالا دارو، کمتر مصرف می شود. این دارو در اروپا، مکزیک و برزیل مجوز لازم را داشت ولی با توجه به برخی گزارشات از مشکلات جدی روانی و حتی خودکشی در میان بیماران مصرف کننده ریمونابانت (ACOMPLIA)، سازمان پزشکی اروپا، تجویز این دارو را برای درمان افراد چاق تعلیق کرده و به همین علت در آمریکا نیز مورد تایید قرار نگرفته است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

داروهای جلوگیری کننده از جذب چربی در دستگاه گوارش

مصرف این داروها باعث شل شدن مدفوع می شود از این گروه قرص کارنیتین  ( carnitin )و ارلستات  (( orlistat که در بازار ایران موجود است . ونوستات ( ارلیستات ) یک مهار کننده برگشت پذیر آنزیم لیپاز است که با برقراری پیوند با این آنزیم، آن را غیر فعال می نماید. این داروها موجب تجزیه نشدن چربی ها در روده شده و منجر به اسهال چرب می شوند. از آنجایی که این داروها معمولا جذب بدن نمی شوند جزء دسته داروهایی هستند که عوارض کمتری دارند ولی در طولانی مدت باعث دفع ویتامین های محلول در چربی ( D, E, A, K ) شده و فرد را با سوء تغذیه روبرو می کند که بایستی به عنوان مکمل این ویتامین های محلول در چربی را برای فرد تجویز کرد.

داروهای چربی سوز

گروه داروهایی که با نام سوزاننده چربی و افزایش دهنده سوخت وساز بدن به بازار عرضه می شود. مانند (atro-phex  - Rapidcuts - lipo6-black thermo Gain - Lipo6 silver - Hydroxycut - Citoleanv2 - Fatburners - Grenide - Zenadrine ) این دسته داروها هستند که امروزه در ماهواره ها و در سطح کشورها تبلیغات بسیاری برای آنها می شود که عوارض زیادی دارند که عمدتا از هند و پاکستان وارد می شود و خیلی گران نیز می باشند. از این دسته داروها از زایمکس ( zymax )  میتوان نام برد این دارو تا زمانی که مصرف شود روند کاهش وزن را سرعت می بخشد اما در صورت قطع دارو، عدم تحرک و عدم ارائه رژیم لاغری،  افزایش وزن آغاز و اثرات دارو خنثی می شود. زنادرین ( zenadrine  ) این دارو با افزایش مصرف انرژی موجب تسریع لاغری خواهد شد و در بیماری های سیستمیک منع مصرف دارد. Cidervinegar که همان قرص اسید سیب که باعث سوخت چربی های بدن می شود. قرص های چربی سوز اغلب دارای کافئین و افدرین هستند که این مواد عوارض بسیار زیادی دارند این داروها سوخت و ساز بدن را بالا برده به دستگاه گوارش آسیب رسانده و باعث می شوند چربی وارد چرخه سوخت نشود. این داروها با از بین بردن چربی های سلولی به بدن آسیب می رساند. بی احتیاطی و نا آگاهانه مصرف کردن آنها باعث مشکلات قلبی عروقی و مرگ می شود.

ملین ها

اگر بیمار بتواند این گروه دارویی را تحمل کند اثرات مطلوبی بر جای می گذارد. مثلا پودر دینه برن ( dineh bran ) که در دسترس است دو قاشق آن را داخل یک لیوان شیر یا آب میوه مخلوط کرده و نیم ساعت قبل از ناهار و شام مصرف شود.  این پودر باعث کاهش اشتها و کاهش جذب در دستگاه گوارش می گردد.

قرص گیاهی کارویل

که از 4 گیاه ( کرفس، زیره سبز، ترشک، انیسون ) ساخته شده است.این دارو در کاهش وزن و اشتها موثر است  مصرف این فراورده در بیماران کلیوی و مادران باردار ممنوع است مصرف زیاد و طولانی مدت باعث اختلال آب و الکترولیت های موجود در بدن می شود.

قرص گیاهی اسلیم کوئیک

( Slim quick ) این دارو ساخت شرکت گل دارو بوده و از طریق کم کردن اشتها باعث کاهش وزن می شود. هر قرص روکش دار از عصاره خشک و پودر بذر گیاه کرفس (20 میلیگرم ) عصاره و پودر بذر گیاه شوید ( 40 میلیگرم ) و چای سبز ( 190 میلیگرم ) تشکیل شده است. از مصرف در حساسیت های گیاهی و همزمان با داروهای فشار خون پرهیز شود

قرص متفورمین

در صورتی مصرف آن در چاقی مجاز است که فرد علائم سندرم متابولیک را داشته باشد. در صورتی که از این قرص مصرف می نمائید اگر علائمی مانند خستگی، تنگی نفس، درد معده، خواب آلودگی، دردهای عضلانی، پیدا کردید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید. زیرا این علائم می تواند مربوط به اسیدوز لاکتیک باشد که اغلب کشنده است.

قرص لوتیروکسین

این قرص باعث افزایش متابولیسم بدن می شود در صورتی در چاقی مصرف می شود که فرد دارای کم کاری تیروئید باشد. ولی زمانی که عملکرد تیروئید طبیعی است اگر از این دارو استفاده شود موجب اختلال در کارکرد تیروئید می شود. در صورت بروز هر کدام از این علائم ( تنگی نفس، تندی ضربان قلب، سردرد شدید، درد قفسه سینه، بثورات جلدی ) دارو را قطع کرده و به پزشک اطلاع دهید. اگر در حین مصرف دارو دچار علائم ( اسهال، تب، عدم تحمل گرما، تعریق، بی قراری، تحریک پذیری، لرزش دستان، کاهش وزن، تغییر اشتها، مشکل در به خواب رفتن، تغییر در عادت ماهیانه ) شدید یعنی مقدار دارو بیش از نیاز بدنتان است و شما دجار علائم پرکاری تیروئید شده اید. با دستور پزشک دوز دارو را کاهش دهید.

داروهای موضعی لاغری

که شامل ژل ها، محلولها و چسب های لاغری می شود این داروها اثرات بسیار ضعیفی در چاقی موضعی دارند از این دسته کرم لاغری بادی دکلیک ( body declic ) محصول شرکت فیتومر را می توان نام برد.
توصیه ما به شما این است که برای لاغری از مثلث رژیم غذایی، دارو و فعالیت فیزیکی پیروی کنید چرا که کاهش وزن در کنار رژیم غذایی سالم، کم کالری و فعالیت فیزیکی می تواند برای فرد نجات بخش باشد. لذا از مصرف خودسرانه دارو اجتناب کرده و تجویز دارو را به پزشک واگذار نمائید

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (60)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

 1. maryam

سلام جوشانده برگ سنا هر سه روز یکبار برای ازبین بردن چربی بدن ایا ضرر ندارد
همینطور ترک ناهار بیشتر وقتها برای لاغری ایا راه درستی است؟
سوال بعدی در مورد بدن کلویید ساز است چه راه قطعی برای درمان وجود دارد؟ به دارو جواب نداده در شانه وکتف با...

سلام جوشانده برگ سنا هر سه روز یکبار برای ازبین بردن چربی بدن ایا ضرر ندارد
همینطور ترک ناهار بیشتر وقتها برای لاغری ایا راه درستی است؟
سوال بعدی در مورد بدن کلویید ساز است چه راه قطعی برای درمان وجود دارد؟ به دارو جواب نداده در شانه وکتف با شروع سن بلوغ شروع شده الان ۱۸ ساله است ایا حجامت فایده دارد؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. nima

با سلام
مرسي از مطالب سايتتون خيلي مفيد بود
من خودم از قرص زنوور استفاده ميکنم و برخلاف
قرص هاي ديگه ناراحتي معده و روده پيدا نکردم
با تشکر

  پیوست ها
 

 1. مريم

سلام آقاي دكتر من ديابت نوع ٢ دارم و متفورمين و آكاربوز مصرف ميكنم ميخوام بدونم آكاربوز روي لاغري تاثيري داره چون الان يك ماه است اكاربوز كه روزي ٣ تا ١٠٠ ميخوردم با گلي گلازيد جايگزين كردم اما فكر ميكنم از وقتي آكاربوز را قطع كردم چاق شدم حالا...

سلام آقاي دكتر من ديابت نوع ٢ دارم و متفورمين و آكاربوز مصرف ميكنم ميخوام بدونم آكاربوز روي لاغري تاثيري داره چون الان يك ماه است اكاربوز كه روزي ٣ تا ١٠٠ ميخوردم با گلي گلازيد جايگزين كردم اما فكر ميكنم از وقتي آكاربوز را قطع كردم چاق شدم حالا ميخوام بدونم اكاربوز در لاغري تاثيري داره ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مريم

با سلام آکاربوز یک داروی تجویز شده برای درمان دیابت و سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS است و توسط شرکت بایر تولید شده است آکاربوز به عنوان مارک های Precose و Glucobay در دسترس است این به بسیاری از افراد کمک می کند تا آسان تر کاهش وزن پیدا کنند از...

با سلام آکاربوز یک داروی تجویز شده برای درمان دیابت و سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS است و توسط شرکت بایر تولید شده است آکاربوز به عنوان مارک های Precose و Glucobay در دسترس است این به بسیاری از افراد کمک می کند تا آسان تر کاهش وزن پیدا کنند از آنجا که اضافه وزن با دیابت و سندرم تخمدان پلی کیستیک همراه است اگر شما با هر کدام از این شرایط، دچار اضافه وزن هستید و علاقه مند به این دارو می باشید با دکتر خود صحبت کنید.
آکاربوز زمانی که با انسولین یا داروهای دیگر تنظیم کننده قند خون گرفته شده ممکن است سطح قند خون را به طور خطرناکی کاهش دهد علائم زودرس هیپوگلیسمی شامل گرسنگی، لرزش، ضعف، عصبانیت، تحریک پذیری، سرگیجه، سبکی سر، سردرد و عرق کردن است اگر وضعیت حل نشود هیپوگلیسمی شدید می تواند ایجاد شود و می تواند سبب سردرگمی، از دست دادن هوشیاری و کما شود هیپوگلیسمی در ارتباط با آکاربوز باید با یک محصول گلوکز مانند Insta-Glucose به جای قند یا مواد غذایی شیرین درمان شود به دلیل اینکه آکاربوز مانع شکست قندهای غیر از گلوکز می شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. Marziye

با سلام
آقای دکتر دختری هستم 21ساله.برای لاغری به پزشک مراجعه کردم قرص اسلیم رایت slim rite را تجویز کردند...میخواستم بدونم مشکلی نداره؟؟گیاهیه؟؟تایید شده توسط وزارت بهداشت هست یانه؟؟و اینکه تولید کدوم شرکته
باتشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Marziye

با سلام
این قرص Slim-Rite ساخت کمپانی HealthAid در انگلستان است این قرص گیاهی است ولی در مورد مجوز بهداشت از داروخانه سوال فرمائید توجه داشته باشید که لاغر شدن بدون ورزش و رژیم غذایی ممکن نیست.

  پیوست ها
 

 1. سحر شهریاری

با سلام
آقای دکتر من دو روزه کپسول اسلیم مکس رو از عطاری گرفتم و روزی ۴عدد از این قرص را ۲ساعت بعداز صبحانه و ۳ساعت بعد از شام می خورم تا لاغر بشم ۹کیلو اضافه وزن دارم و مربی ورزش هم هستم که به علت مصرف یک سری داروهای هورمونی و مکملها که پزشک...

با سلام
آقای دکتر من دو روزه کپسول اسلیم مکس رو از عطاری گرفتم و روزی ۴عدد از این قرص را ۲ساعت بعداز صبحانه و ۳ساعت بعد از شام می خورم تا لاغر بشم ۹کیلو اضافه وزن دارم و مربی ورزش هم هستم که به علت مصرف یک سری داروهای هورمونی و مکملها که پزشک برایم تجویز کرده بود چاق شدم اما متاسفانه دیگرهرچه تلاش کردم نتونستم به وزن سابقم برگردم با وجودی که نزدیک یک سالی هست که داروهام و قطع کردن.
همسرم مخالف مصرف قرص اسلیم مگس است و دوستشون که عطاری دارن گفتند که برای قلب و فشار خونم خطر ناکه.
البته من احساس می کنم بدنم سرد شده ولی خیلی حس خوبی دارم چون مشکل یبوست شدید من و حرارت بالام و حل کرده حالا شما چی دستور میدید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سحر شهریاری

با سلام
این دارو دارای تخم کرفس، رازیانه، عصاره زیره سبز و کاسنی می باشد و در صورت که از داروخانه تهیه شود و دارای مجوز بهداشت باشد مصرف آن مشکلی ندارد توجه داشته باشید که قرص های لاغری تاثیر زیادی در لاغری ندارد و برای لاغر شدن رژیم غذایی و...

با سلام
این دارو دارای تخم کرفس، رازیانه، عصاره زیره سبز و کاسنی می باشد و در صورت که از داروخانه تهیه شود و دارای مجوز بهداشت باشد مصرف آن مشکلی ندارد توجه داشته باشید که قرص های لاغری تاثیر زیادی در لاغری ندارد و برای لاغر شدن رژیم غذایی و فعالیت بدنی موثر است.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فرزانه

سلام . می خواستم نظر انجمن سلامتی را در تأئید کردن قرص لاغری اسلیم فول که حاوی پودر سرکه سیب، چای سبز، و جلبک است بدانم که چقدر در لاغری موثرند و مضرات جانبی دارند یا نه؟ و چقدر وزن کم می شود بر روی کاتالوگ آن چیزی از زمان کاهش نگفته فقط 60 عدد...

سلام . می خواستم نظر انجمن سلامتی را در تأئید کردن قرص لاغری اسلیم فول که حاوی پودر سرکه سیب، چای سبز، و جلبک است بدانم که چقدر در لاغری موثرند و مضرات جانبی دارند یا نه؟ و چقدر وزن کم می شود بر روی کاتالوگ آن چیزی از زمان کاهش نگفته فقط 60 عدد روزی 6 عدد خورده بعد از هر وعده غذا 2 عدد کپسول. اگر روزی 3 تا خورده شود تأثیری دارد یا نه؟ لطفا به من پاسخ دهید. با تشکر فراوان

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرزانه

با سلام
کپسول اسلیم فول در شرکت سبز دارو ساخته می شود و طبق گفته آن شرکت این دارو از پودر سرکه سیب، چای سبز و جلبک دریایی، کلسیم پیروات، ویتامین B6 و کــروم غذایی تشکیل شده است. در دوران بارداری و شیر دهی، افراد زیر 18 سال و بیماران دارای پرکاری...

با سلام
کپسول اسلیم فول در شرکت سبز دارو ساخته می شود و طبق گفته آن شرکت این دارو از پودر سرکه سیب، چای سبز و جلبک دریایی، کلسیم پیروات، ویتامین B6 و کــروم غذایی تشکیل شده است. در دوران بارداری و شیر دهی، افراد زیر 18 سال و بیماران دارای پرکاری تیروئید مصرف نشود هر دارویی دارای عوارض جانبی می باشد ممکن است سبب واکنش های آلرژی مانند تپش قلب ، سرگیجه، تنفس کوتاه، اسهال، سوزش معده و غیره شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. رقیه اذری

آیا لیپولیز کردن برای لاغری موضعی موثر است؟تا کی تاثیر خود را بروز میدهد؟ماندگاری آن تاچه زمانی است؟آیا لیپولیزبه کبد آسیب می رساند؟ بهترین لپپولیز در ایران کجامیباشد؟

  پیوست ها
 

 1. نازی

من خیلی وزن بالایی دارم اما نمیتونم ک غذا نخورم هزاران مدل رژیم را امتحان کرده ام اما ب کم خوردن عادتی ندارم یا باید بی نهایت غذا بخورم یا اصلا غذا نخورده و فقط میوه بخورم ب نظر ما چ قرصی مصرف کنم تا اشتهایم کم شود

  پیوست ها
 

 1. مریا

من مشکل افسذدگی و کم کاری تیرویید داشتم و طبیعتا لاغر بودم اما به دلیل مصرف دارو از45 کیلو به 65 کیلو افزایش وزن داشتم و از ناحیه شکم و رونهایم بسیار چربی گرفته اما حال لوتیریکسین نمیخورم یک سال هست و همینطور داروی افسردگی شبی یک پرفنازین لطفا...

من مشکل افسذدگی و کم کاری تیرویید داشتم و طبیعتا لاغر بودم اما به دلیل مصرف دارو از45 کیلو به 65 کیلو افزایش وزن داشتم و از ناحیه شکم و رونهایم بسیار چربی گرفته اما حال لوتیریکسین نمیخورم یک سال هست و همینطور داروی افسردگی شبی یک پرفنازین لطفا مرا راهنمایی کنید برای سوختن چربی و کاهش وزنم زیرا اندامم بدریخت شده دختر جوانی هم هستم متشکرم مممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. تمنا عرب

سلام جالب بود.لطفا راجع به قرصای اسلیم لول توضیح دهید زیرا من مصرف میکنم.با تشکر

  پیوست ها
 

 1. تمنا عرب

جالب بود .اگه ممکنه راجع به قرصای اسلیم فول هم اطلاعاتی بدهید زیرا من مصرف میکنم ولی 3 سایز کم شده انگار در وزنم تاثیری نداشته.متشکرم

  پیوست ها
 

 1. پریسا دمضانی

سلام
مطالب بسیاری عالی و جامع بود.
ممنون

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام اقای دکتر خسته نباشید ،بنده دختری دارم که فقط با دارو میتونه رژیم بگیره میل بهرژیمهای غذایی نشون نمیده میشه داروی کم ضرر ولی موثر نام ببرید که در. اروخانه ها موجود باشد با تشکر

  پیوست ها
 

 1. الناز افشار

سلام.یه جوشونده موثر میخوام

  پیوست ها
 

 1. معصومه سلماسی

رژیم غذایی برای لاغری میخواستم.

  پیوست ها
 

 1. سمیه

سلام کرم های لاغری ایا عوارضی پوستی دارند؟؟

  پیوست ها
 

 1. پریسا

با سلام می خواتم راجع به قهوه سبز بدونم ایا مصرف ان مضر است

  پیوست ها
 

 1. حاج امیر حسین عباسی

سلام العلیکم.
چه داروهای گیاهی مجاز است که برای چاقی و چربی خون کودکان بالای 6سال استفاده شود؟
باتشکر.امیرحسین عباسی.

  پیوست ها
 

 1. محسن

سلام اقای دکتر
میخواستم بدونم کپسول اسلیم مکس برای زنان باردار عوارض داره؟؟؟؟خواهش میکنم جوابمو بدید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن

با سلام
مصرف قرص های لاغری در بارداری ممنوع است

  پیوست ها
 

 1. سامان

سلام

  پیوست ها
 

 1. عجب ناز هزاروند

سلام، خیلی متشکرم از مطالب مفیدو آموزنده ای که در اختیارمون گذاشتید،

  پیوست ها
 

 1. faeze

man az slim quik va slim max estefade kardam tasir dasht

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 10 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. faeze

  پیوست ها
 

 1. فراز

سلام لطفا برای مشکلات پوست و راه های درمان آن هم در سایت مطلب بگذارید.

  پیوست ها
 

 1. neda

سلام.نظر شما راجب قرصهای لاغری lipo6چیست؟آیا عوارضی دارند؟

  پیوست ها
 

 1. نوشین

من از قرص اسلیم کوییک استفاده می کنم تقریبایک هفته می شه اما الان احساس می کنم که این قرص روی اعصابم اثرمی زاره و عصبیم کرده ایا می تونه دلیلش این قرص باشه ؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نوشین

با سلام
می تواند مربوط به چای سبز موجود در قرص اسلیم کوئیک باشد.

  پیوست ها
 

 1. maryam

سلام دکتر خوبی؟دکتر قرص متورمین رو واسه لاغری چه موقع باید خورد؟روزی چندتا؟
مرسی

  پیوست ها
 

 1. محمد شاكرى

ايا قرص شويد باعث لاغرى ميشود?

  پیوست ها
 

 1. مهرداد

با سلام خدمت جناب دکتر
میخواستم بپرسم استفاده از قرصای اسلیم مکس برای کاهش وزن
100درصد گیاهی که ساخت ایرانه و تو داروخونه ها هم هست عوارضی نداره؟؟؟؟؟
من فشار خونم دارم و والسارتان40هم مصرف میکنم
با تشکر

  پیوست ها
 

 1. سارا

با سلام.من 24سالمه و 15 گیلو اضافه دارم و فقط میخوام 10 کلو کم کنم.از چند جا پرسیدم و گفتند تنها دارویی که عوارض نداره اسلیم گوئیک هست.اگه میشه راهنماییم کنین اگه مضر هست شروع نکنم.اشتهای من خیلی بالاست و به هیچ وجه نمیتونم رژیم غذایی دتشته...

با سلام.من 24سالمه و 15 گیلو اضافه دارم و فقط میخوام 10 کلو کم کنم.از چند جا پرسیدم و گفتند تنها دارویی که عوارض نداره اسلیم گوئیک هست.اگه میشه راهنماییم کنین اگه مضر هست شروع نکنم.اشتهای من خیلی بالاست و به هیچ وجه نمیتونم رژیم غذایی دتشته باشم.به دلیل نوع کارم تحرک اصلا ندارم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهري مالكي

ياسلام:نظرتان راجع به قرص فيل اسليم چيست؟

  پیوست ها
 

 1. سیما

ممنون از اطلاعات فوق العاده مفیدتون

  پیوست ها
 

 1. panah

سلام، من چندین بار رژیم گرفتم و رها کردم" احساس میکنم دیگه وزنم پایین نمیاد چکار کنم، دارم انگیزمو از دست میدم لطفا راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. roya1001

سلام آقای دکتر امیدوارم که حالتون خوب باشه جناب آقای دکتر ممنون از سایتتون جدان خسته نباشید
راستش من تا سه سال پیش کار می کردمو و قبل کار هم ورزش رزمی انجام می دادم در حال حاضرم با وجود اضافه وزنی که دارم (10 کیلو ) بازم فعالم منتها نه مثل سابق...

سلام آقای دکتر امیدوارم که حالتون خوب باشه جناب آقای دکتر ممنون از سایتتون جدان خسته نباشید
راستش من تا سه سال پیش کار می کردمو و قبل کار هم ورزش رزمی انجام می دادم در حال حاضرم با وجود اضافه وزنی که دارم (10 کیلو ) بازم فعالم منتها نه مثل سابق الان کم کم بازم رفتم باشگاه (کیک بوکسینگ) قبلانم رژیم گرفتم اما پوستم خیلی شل و افتاده شدو گونه هام خیلی تو رفت و بدنم به مرور باز اضافه وزن پیدا کرد من الان با وجود ورزشم هفته ی 3 روز 1/5 ساعت و کم کردن چربی و روغن از غذام که البته قبلانم اینکارو انجام میدادم ولی نمیدونم چرا وزنم کم نمیشه الان با مشورت استادم یه بسته قرص اسلیم مکس گرفتم آیا این قرص در کنار ورزشم مو ثره و من به وزن ایده الم می رسم ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مجید    roya1001

سلام
بهترین راه لاغری رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی است سعی کنید زیر نظر پزشک یا کارشناسان تغذیه رزیم غذاییی مناسب داشته باشید قرص های لاغری دارای عوارض زیادی هستند و تاثیر زیادی هم در لاغری ندارد و اگر می خواهید داروی لاغری مصرف کنید نسخه آن را...

سلام
بهترین راه لاغری رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی است سعی کنید زیر نظر پزشک یا کارشناسان تغذیه رزیم غذاییی مناسب داشته باشید قرص های لاغری دارای عوارض زیادی هستند و تاثیر زیادی هم در لاغری ندارد و اگر می خواهید داروی لاغری مصرف کنید نسخه آن را از پزشک دریافت کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سیما

با سلام.من لاغر هستم اما سایز سینه ام مناسب با اندامم نیست.آیا چسب لاعری می تونه کارساز باشه؟
مرسی.

  پیوست ها
 

 1. سمیه لطفی

سلام من 35 سل دارم حدود 14 سال هست که کم کاری تیروئید دارم و روزانه یک و یک چهارم قرص لو تیروکسین مصرف میکنم وزنم حدود 98 کیلو هست البته گاهی وقتها داروی لاغری مصرف میکنم ورژیم غذایی دارم ولی لاغر هم نمیشم بدون داروی لاغری لطفا راهنمایی کنید چطور...

سلام من 35 سل دارم حدود 14 سال هست که کم کاری تیروئید دارم و روزانه یک و یک چهارم قرص لو تیروکسین مصرف میکنم وزنم حدود 98 کیلو هست البته گاهی وقتها داروی لاغری مصرف میکنم ورژیم غذایی دارم ولی لاغر هم نمیشم بدون داروی لاغری لطفا راهنمایی کنید چطور رژیمی بگیرم که وزنم کم بشه همیشه احساس ضعف میکنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. شادمان

سلام آقای دکتر فتحی؛<br />کاشکی به سوالات دوستان پاسخ می گفتین چون بسیاری از سوالات بی جواب ایشان سوالت ما هم هستند.<br />در مورد تاثیر چسب لاغری بوتانیکال که داره تو ماهواره تبلیغ میشه برامون بنویسین.<br />متشکرم

  پیوست ها
 

 1. الهام دهقان

با سلام لطفا بی ضررترین قرص کاهش اشتها را به من معرفی کنید

  پیوست ها
 

 1. الهام دهقان

با سلام خدمت اقای دکتر بنده 40 سال دارم و 25 کیلو اضافه وزن.تا به حال نیز مرتب بطور متناوب کاهش وافزایش وزن داشتم .ازبرنامه های غذایی متفاوتی نیز استفاده کردم که بطور مقطعی مفید بوده ولی دیگه قادر به رعایت نیستم می خواستم بدانم کم ضررترین قرص...

با سلام خدمت اقای دکتر بنده 40 سال دارم و 25 کیلو اضافه وزن.تا به حال نیز مرتب بطور متناوب کاهش وافزایش وزن داشتم .ازبرنامه های غذایی متفاوتی نیز استفاده کردم که بطور مقطعی مفید بوده ولی دیگه قادر به رعایت نیستم می خواستم بدانم کم ضررترین قرص کاهش اشتها که مناسب با وضعیت من باشه چیست.با تشکر از شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 


سلام آقای دکترباتشکرازراهنماییهاتون بنده مادرم 58سالشه وبرای کاهش اشتهافلوکستین مصرف می کنه مصرف این دارودرطولانی مدت مضره؟<br />متشکرم

  پیوست ها
 

 1. ترانه

داروی کارویل برای کسانی که سنگ کلیه دارند ضرردارد؟

  پیوست ها
 

 1. شیرین

سلام <br />من33ساله 90کیلووزن واستخوان بندی درشتی دارم ازپادرد وکمر درد رنج میبرم وبه<br /><br />خاطر اضافه وزن رابطه ام باهمسرم بدشدده کپسول اسلیم مکس هم استفاده میکنم اما فایده <br /><br />نداره لطفا مراکمک کنید باسپاس<br...

سلام <br />من33ساله 90کیلووزن واستخوان بندی درشتی دارم ازپادرد وکمر درد رنج میبرم وبه<br /><br />خاطر اضافه وزن رابطه ام باهمسرم بدشدده کپسول اسلیم مکس هم استفاده میکنم اما فایده <br /><br />نداره لطفا مراکمک کنید باسپاس<br />باسلام<br />شما بهتر است فرم در خواست رزیم لاغری را در سایت پر نمائید تا رزیم غذایی مناسب برایتان ارسال شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. mojgan

سلام من در ترکیه هستم میخواستم بدانم در ترکیه چه دارویی میتوان برای لاغری مصرف کنم .با تشکر

  پیوست ها
 

 1. مریم

سلام,خواستم بپرسم چسب های لاغری ضرری ندارند؟برای لاغری موضعی چه روشی بهتر است؟

  پیوست ها
 

 1. هموطن

با سلام من قدم 165 و وزنم 74 کیلو هستش ...بعد از بارداری دوم دیگه وزن کم نکردم ..میشه از چسب های لاغری استفاده کنم ...بیشتر چربی ها در ناحیه شکم و بازو هام انباشته شدن.....حدودا چند تا چسب نیاز هست و بهترین نوع و تایید شده کدومه

  پیوست ها
 

 1. ذهرا خانمحمدي

ba salam

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی

سلام من زهراهستم ورزش حرفه ایی کیک بوکس می کنم باید همیشه سر وزن باشم 55 کیلویا 56 قدم 164 هست اماالان خیلی اشتهام زیاد شده داره وزنم میره بالا چه کار کنم اشتهام کم بشه؟چای لاغری دکتر سینا خوبه؟<br />ممنون بابت راهنماییتون.
<br />وعده های غذایی...

سلام من زهراهستم ورزش حرفه ایی کیک بوکس می کنم باید همیشه سر وزن باشم 55 کیلویا 56 قدم 164 هست اماالان خیلی اشتهام زیاد شده داره وزنم میره بالا چه کار کنم اشتهام کم بشه؟چای لاغری دکتر سینا خوبه؟<br />ممنون بابت راهنماییتون.
<br />وعده های غذایی خود را افزایش دهید و در کنار ورزش از یک رژیم مناسب با توجه به نوع ورزش خود استفاده نمایید . توصیه می شود این دو مقاله را مطالعه نمایید.<br />[url]http://www.foodregime.com/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C/63-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87/226-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4.html[/url]<br />[url]http://www.foodregime.com/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C/151-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86.html[/url]

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام من زهراهستم ورزش حرفه ایی کیک بوکس می کنم باید همیشه سر وزن باشم 55 کیلویا 56 قدم 164 هست اماالان خیلی اشتهام زیاد شده داره وزنم میره بالا چه کار کنم اشتهام کم بشه؟چای لاغری دکتر سینا خوبه؟<br />ممنون بابت راهنماییتون.

  پیوست ها
 

 1. پونه

سلام.من با170قد 60کیلو وزن داشتم که در اثر خوردن قرصهای اعصاب اضافه وزن پیدا کردم و به مرور زمان اشتهام تحریک شد تا حدی که اگر چیزی نخورم عصبی میشم. الان 79کیلو وزن دارم و نفخ شدید.قرص Apple Cider Vinegar سرکه سیب استفاده میکنم ولی هیچ فرقی نکردم...

سلام.من با170قد 60کیلو وزن داشتم که در اثر خوردن قرصهای اعصاب اضافه وزن پیدا کردم و به مرور زمان اشتهام تحریک شد تا حدی که اگر چیزی نخورم عصبی میشم. الان 79کیلو وزن دارم و نفخ شدید.قرص Apple Cider Vinegar سرکه سیب استفاده میکنم ولی هیچ فرقی نکردم چه کار باید انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. معصومه ایت اللهی

من تیررویید کم کار {13}دارم 49سال دارم تازه فهمیدم 4روزه که قرص میخورم میشود که سالهابیش دچار تیرویید داشتم نفهمیدم؟

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search