رژیم غذایی

آیا آب کران بری می تواند سنگ کلیه را پاک کند

اب کران بری

داروهای مختلف طبیعی وجود دارد که به رفع و تخریب سنگ کلیه در بدن کمک می کند. در مورد آب کران بری چه چیزی می دانید؟ آیا کار می کند؟ پاسخ را در این مقاله بخوانید. سنگ های بزرگ کلیه به علت ته نشین مواد شیمیایی در کلیه ها تشکیل می شوند.

که از ادرار عبور نمی کنند کریستال های این مواد شیمیایی به ویژه در ادرار بسیار متمرکز و اسیدی به دیواره کلیه متصل می شوند. سنگ کلیه از انواع مختلفی از مواد شیمیایی شامل اسید اوریک، struvite و کلسیم اگزالات تشکیل شده است. سنگ کلیه ممکن است از طریق محصولات مختلف طبیعی دفع و وارد ادرار شود با این حال، قبل از مصرف هر محصول جدید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

آیا آب کرانبری به سنگ کلیه کمک می کند؟

کران بری (زغال اخته) گیاه ساحلی است که بومی شمال امریکا است. میوه آن غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین C است. سیترات و منیزیم دو ترکیب هستند که مانع تشکیل سنگ کلیه می شوند. هر دو اینها در ادرار وارد می شوند و برای جلوگیری از سنگ کلیه، یک نوشیدنی طبیعی باید سطوح مهارکننده ها را افزایش دهد و به طور همزمان سطوح ترکیبات سنگ را کاهش دهد.
مصرف آب کران بری باعث افزایش میزان سیترات، منیزیم، کلسیم و اگزالات در ادرار می شود. این بدان معنی است که افزایش دو ترکیب مهارکننده، مقدار دو ترکیب شیمیایی که سنگ های اگزالات کلسیم را تشکیل می دهند افزایش می دهد.
از این رو، مصرف محصولات کران بری عمدتا خطر سنگ کلیه که از اگزالات و کلسیم تشکیل می شود را افزایش می دهد. علاوه بر این، آب کران بری همچنین ممکن است اسیدیته ادرار را کاهش دهد که باعث ایجاد سنگ کلیه اسید اوریکی می شود.
با این حال، آب کران بری مانع عفونت دستگاه ادراری می شود از این رو مانع تشکیل سنگ کلیه استروئیت می شود. این نوع سنگ از آمونیم، فسفات و منیزیم تشکیل شده است و تنها زمانی ایجاد می شود که عفونت دستگاه ادراری وجود داشته باشد. آیا آب کران بری به سنگ کلیه کمک می کند؟ این بدان معنی است که هرچند اجزای سنگ ممکن است با مصرف آب کران بری افزایش پیدا کند اما شکل گیری آنها از بین می رود زیرا مانع از UTI می شود. این اتفاق می افتد زیرا مانع از چسبیدن باکتری به دیواره مثانه می شود.
ماده ای که به عنوان مواد پلی فنول شناخته می شود در آب کران بری وجود دارد که به کاهش ویروس ها و باکتری ها کمک می کند. همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از فرآیند پیری محافظت می کنند. این مقدار زیادی اسید دارد که مسئول اثربخشی آن در مسدود کردن باکتری از اتصال به دیواره سلولی کلیه است. محتوای بالای ویتامین C باعث تقویت ایمنی شما می شود. با این حال، قبل از مصرف آب کران بری، باید نوع سنگ کلیه تعیین شود تا بدانید که آیا می توانید آن را با خیال راحت مصرف کنید یا خیر. از این رو، برای شروع شما باید با پزشک خود مشورت کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آب کران بری را چگونه فراهم کنیم؟

آیا آب کران بری به سنگ کلیه کمک می کند؟ گاهی اوقات کار می کند چگونه آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید؟ شما می توانید کلیه انواع توت ها را بخورید یا به طور مرتب برای جلوگیری از عفونت های کلیه، عفونت های ادراری و حذف سنگ های کلیه موجود، آب میوه یا عصاره کران بری (100٪ طبیعی) مصرف کنید. دوز توصیه شده در حدود یک تا دو فنجان آب کران بری در روز است. کران بری نیز در بازار در قالب کپسول موجود است. با این حال، 1 کپسول تنها نیم فنجان آب کران بری دارد بنابراین باید 2-4 کپسول در روز مصرف شود.
یک کلمه احتیاط: آب کران بری حاوی اگزالات است و مصرف آن به طور مرتب می تواند سنگ های اگزالات کلسیم کلیه ها را افزایش و از تشکیل سنگ های کلسیم فسفات و struvite جلوگیری کند. از این رو، شما باید میان روی کنید و به طور منظم مصرف نکنید.
درمان های خانگی که می توانند به سنگ کلیه کمک کنند
پس از بحث درباره اینکه "آیا آب کرانبری به سنگ کلیه کمک می کند؟" اجازه دهید در مورد دیگر داروهای خانگی برای سنگ های کلیه بحث کنیم.

1. آب

هنگامی که سنگ کلیه دارید باید میزان مصرف آب خود را افزایش دهید زیرا در سرعت بخشیدن به روند دفع کمک می کند. هدف نوشیدن 12 لیوان آب روزانه است. بعد از دفع سنگ، 12 لیوان آب را هر روز بخورید. از دست دادن آب بدن یکی از مهمترین عوامل خطر کلیه سنگ کلیه است. شما باید رنگ ادرار خود را بررسی کنید. باید رنگ زرد کم رنگ یا بسیار سبک باشد. ادرار رنگی زرد تیره کمبود آب را نشان می دهد.

2. آب لیمو

شما می توانید آب لیمو تازه را با آب بنوشید. آب لیمو غنی از سیترات، یک ماده شیمیایی است که از تشکیل سنگ های کلسیم جلوگیری می کند. سیترات همچنین به شکستن سنگهای کوچک کمک می کند و عبور آنها را آسان می کند. مزایای دیگری از آب لیمو وجود دارد. برای مثال، رشد باکتری ها را مهار می کند.

3. آب ریحان

ریحان اسید استیک دارد که به شکستن سنگ کلیه و کاهش درد کمک می کند. همچنین سطح اسید اوریک را کاهش می دهد. در نتیجه خطر ابتلا به سنگ های اسید اوریک را کاهش می دهد. از ریحان خشک یا تازه استفاده کنید یا چای ریحان تهیه کنید و آن را چندین بار در روز بخورید. شما همچنین می توانید آب برگ های ریحان را تهیه و به اسموتی اضافه کنید.
آب ریحان نباید بیش از 6 هفته در یک دوره استفاده شود زیرا ممکن است منجر به:
سطح پایین قند خون.
افزایش خونریزی.
فشار خون پایین.

4. ACV (سرکه سیب)

ACV دارای اسید سیتریک است که به حل کردن سنگ کلیه کمک می کند. آن را اکسید و خون را قلیایی می کند و مانع تشکیل سنگ کلیه جدید می شود. به غیر از تخلیه کلیه ها، همچنین در کاهش درد ناشی از سنگ کمک می کند. 2 قاشق غذاخوری از ACV را به 6 تا 8 اونس آب اضافه کنید. این مخلوط را در طول روز مصرف کنید. با این حال، بیش از هشت اونس1 لیوان از این مخلوط آب ACV در یک روز مصرف نکنید. اگر مقدار زیادی مصرف شود ACV ممکن است سبب پوکی استخوان و کاهش سطوح پتاسیم شود.
افراد مبتلا به دیابت باید این مخلوط را با احتیاط بنوشند و آنها باید میزان قند خون خود را به طور مرتب در طول روز نظارت کنند.
شما نباید این مخلوط را در صورت مصرف مواد زیر استفاده کنید:
دیگوکسین (دیگوکس)
انسولین
دیورتیکها از جمله آلدکتون (اسپیرونولاکتون)

5. آب میوه کرفس

این به پاک کردن سموم که منجر به تشکیل سنگ کلیه می شود کمک می کند. همچنین به پاک کردن بدن شما کمک می کند تا سنگ به آسانی منتقل شود. یک یا دو ساقه از کرفس را با آب در یک لیوان بگذارید آن را با آب ترکیب کنید. و در طول روز بنوشید.
شما نباید این مخلوط را در موارد زیر مصرف کنید:
فشار خون پایین.
هر اختلال خونریزی.
هر جراحی برنامه ریزی شده.
شما همچنین نباید این مخلوط در موارد زیر مصرف کنید:
لیتیم (لیتین).
لووتیروکسین (Synthroid).
داروهای متداول مانند xanax (آلپرازولام).
داروهایی که حساسیت به خورشید را افزایش می دهند مانند ایزوترتینوئین (Sotret).

6. آب انار

این به بهبود کلی عملکرد کلیه ها و پاک کردن سموم و سنگ ها از سیستم کمک می کند. همچنین سطح اسیدیته ادرار را کاهش می دهد که خطر ایجاد سنگ کلیه را کاهش می دهد.
شما می توانید آب انار را به همان اندازه که در تمام روز دوست دارید بنوشید.
شما این آب را نباید در صورت موارد زیر مصرف کنید:
Rosuvastatin (Crestor).
داروهای فشار خون مانند دیوریل (کلروتیازید).
داروهایی که توسط کبد تغییر می کنند.

7. آبگوشت لوبیای کلیوی

آبگوشت ساخته شده از لوبیای کلیوی (پخته شده) به بهبود کلی کلیه و ادرار کمک می کند. با کمک این آبگوشت، سنگها حل شده و نیز از بدن خارج می شوند. فقط مایع لوبیای پخته شده را فشار داده و دو لیوان در روز استفاده کنید.

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search