رژیم غذایی

آیا رژیم غذایی پالئو برای سلامت قلب خوب است؟

در حالی که قطع خوراکی های فرآوری شده و بسته بندی شده با نمک و شکر زیاد بدون شک شگفتی هایی برای دور کمر و قلب شما می آورد

خوردن گوشت قرمز نامحدود و جلوگیری از غلات کامل ممکن است اثر متفاوتی داشته باشد.
رژیم پالئو یکی از روشهای بسیار محدود کننده خوردن غذا است که گروه های غذایی عمده مانند غلات، لبنیات و حبوبات را حذف می کند. هنگامی که شما در مورد راه های مبارزه با بیماری های قلبی فکر می کنید تصویب رژیم غذایی به اصطلاح غارنشین ممکن است بلافاصله به عنوان یک گزینه درست به ذهن پرتاب نشود. اما با توجه به این که بیماری قلبی قاتل شماره 1 در ایالات متحده است در حدود 610000 آمریکایی در هر سال از آن می میرند جستجو برای راه حل هایی برای بهبود سلامت قلب و پیشگیری از وقایع آینده قلب، برای بسیاری از آمریکایی ها نگرانی است.
در طول چند سال گذشته، محققان بررسی کرده اند که آیا رژیم پالئو رویکرد محدود کننده ای که بر اساس عادت های غذائی اجداد شکارچی جمع آوری شده است و در یک تخمین حدود 1 درصد از آمریکایی ها از آن حمایت می کند که می تواند به سلامت قلب افراد کمک کند. تاکنون، این یک نظریه مخلوط است: برخی یافته ها دلگرم کننده هستند در حالی که برخی از اعضای جامعه پزشکی همچنان شکاک هستند.

آیا رژیم غذایی پالئو برای قلب مفید است؟

کندی یک متخصص تغذیه برای سلامت روزانه، می گوید: "در کل، تاثیر رژیم غذایی پالئو بر خطر ابتلا به بیماری های قلبی واقعاً بستگی به نحوه انتخاب آن دارد." بر خلاف برنامه های دیگر، رژیم پالئو معتقد است که میزان غذا را در گروه های غذا توصیه نمی شود و همچنین ورزش را شامل نمی شود که برای سلامتی کلی و پیشگیری از بیماری های قلبی مفید است.
اما رژیم غذایی نیاز به تمرکز بر روی غذاهای خاص و حذف دیگر غذاها دارد. به عنوان مثال، در رژیم غذایی پالئو، شما تشویق می شوید که مقدار زیادی میوه، سبزیجات، چربی و پروتئین مصرف کنید در حالی که غذاهای فرآوری شده مانند چیپس، کوکی ها و آب نبات، و همچنین حبوبات (لوبیا)، بیشتر لبنیات و دانه ها حذف یا محدود هستند.
کندی می گوید این رویکرد دارای مزایا و معایب است. کندی توضیح می دهد: "نگرانی اصلی من به طور کلی این واقعیت است که منابع عمده فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی از جمله غلات کامل، سویا و مواد لبنی حذف می شوند. با این حال، اگر فردی با داشتن مقدار زیادی میوه، سبزیجات و منابع پروتئینی بدون چربی مانند مرغ بدون پوست و ماهی جبران کند آنها باید بتواند بیشترین زیان را جبران کند. "
مطمئناً قطع ارتباط بین برخی علاقه مندان به پالئو و جامعه پزشکی وجود دارد. به عنوان مثال، در حالی که Paleo توصیه به حذف دانه های کامل دارد انجمن قلب آمریکا می گوید که دانه ها کامل می توانند کلسترول را کاهش دهند و خطر سکته مغزی، دیابت نوع 2 و چاقی را کاهش دهند.
گفته می شود برخی از نشانه های تشویق وجود دارد. در حالی که بعضی از مردم ممکن است رژیم را امتحان کنند زیرا آنها می خواهند وزن کم کنند پس از انجام درست، بعضی از مطالعات نشان می دهند که این می تواند برای شما مفید باشد.
به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک با هشت شرکت کننده نشان داد که افرادی که رژیم پالئو را برای هشت هفته مصرف کردند 35 درصد در اینترلوکین 10 (IL-10) افزایش داشتند اینترلوکین 10مولکولی است که از طریق سلول های ایمنی منتشر می شود. این مهم است چرا که تعداد کم IL-10 می تواند نشان دهنده افزایش خطر حمله قلبی برای افراد مبتلا به التهاب باشد. این نشان می دهد که افزایش IL-10 ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را پایین آورد. افرادی که در این تحقیق شرکت کردند با خوردن، 22 درصد کالری کمتر وزن از دست دادند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

ارتباط با دیابت: چگونه پالئو ممکن است به افرادی که قند خون کنترل نشده دارند کمک کند

یکی از عوامل خطر مهم در بیماری قلبی، دیابت نوع 2 است. افراد مبتلا به دیابت نوع 2 اغلب می توانند فشارخون بالا، کلسترول بالا و چاقی را ایجاد کنند که مهمترین آنها بیماری قلبی است.
برخی از تحقیقات به توانایی پالئو برای کمک به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 اشاره دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک به طور تصادفی از 13 نفر در طی دو دوره متوالی سه ماهه که در یک رژیم غذایی پالئو قرار داشتند و یا یک رژیم غذایی دیابتی به دنبال رژیم غذایی پالئو بود افراد مورد مطالعه قرار گرفتند.
تفاوت بین دو روش خوردن چیست؟ رژیم غذایی دیابت که در این تحقیق مورد استفاده قرار گرفت بر روی کربوهیدرات برای انرژی تمرکز کرد. برای کسانی که در این رژیم غذایی بودند مصرف نمک زیر شش گرم در روز نگه داشته شد. رژیم پالئو که توسط این مطالعه مورد استفاده قرار گرفت محصولات لبنی، غلات، لوبیا، چربی های تصفیه شده، شکر، آب نبات، نوشابه، آبجو و هر نمک اضافی را حذف کرد.
مرتبط: چگونه رژیم غذایی پالئو می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.
افرادی که در رژیم غذایی پالئو فعالیت داشتند دارای مقادیر بسیار پایین تر هموگلوبین A1C، تری گلیسیرید، فشار خون دیاستولیک، وزن، شاخص توده بدنی و اندازه دور کمر بودند. مقادیر متوسط چربی لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL یا کلسترول خوب) بالاتر بود. این مطالعه همچنین نشان داد که این افراد سطح قند خون و همچنین کاهش فشار خون سیستولیک را کاهش داده اند. به طور خلاصه، یک رژیم غذایی پالئو برای بهبود علائم دیابت نوع 2 مردم و به عنوان یک نتیجه کلی سلامت قلب را بهبود می بخشد.

استفاده از پالئو برای سلامت بهتر قلب: چیزهایی که باید در ذهن داشته باشید.

کندی افرادی را که در نظر دارند پالئو را تصویب کنند تشویق می کنند تا بدانند که این رژیم غذایی برای بعضی غذاها که به طور کلی برای قلب سالم نیستند اجازه می دهد. او می گوید گوشت قرمز و برخی از غذاهای اشباع شده با چربی مانند کره گاوی، روغن نارگیل و کره ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را ایجاد کند. او گفت: "اگر کسی به طور منظم این غذاها را بخورد از سلامت قلب قطعاً رنج خواهد برد."
گوشت قرمز یکی از عناصر پالئو است که باعث می شود کارشناسان، از جمله کندی، سوال کنند که آیا برای سلامت قلب مفید است یا نه. در واقع، ادبیات در حال رشد است که نشان می دهد خوردن گوشت قرمز بیش از حد می تواند به ارگان آسیب برساند. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید گوشت قرمز بخورید فقط در حد متوسط بخورید. انجمن قلبی قلب آمریکا (AHA) توصیه می کند که برای محافظت از قلب شما در صورت امکان از برش های مرغ و ماهی بدون پوست، بدون چربی اشباع و ترانس استفاده کنید. اگر شما نیاز به کاهش کلسترول خود دارید قصد کاهش چربی اشباع شده خود را تا حداکثر 5 تا 6 درصد کل کالری خود یا 13 گرم در صورت مصرف 2،000 کالری در روز دارید.
کندی همچنین می گوید مهم است که به یاد داشته باشید که رژیم غذایی قلب سالم در سدیم پایین است و در حالی که پالئو ممکن است به طور طبیعی در سدیم با حذف مواد غذایی پردازش شده پایین تر باشد رژیم های پالئو به ندرت با "هر گونه محدودیت سدیم توصیه می شود". دستورالعمل رژیم غذایی آمریکا برای وزارت بهداشت آمریکا در مورد 2015-2020 برای آمریکایی ها توصیه می کند که شما بیش از 2300 میلی گرم سدیم در روز مصرف نکنید.
علاوه بر این، قطع غذاهایی مانند حبوبات و دانه های جامد که منابع غنی فیبر و برخی از بهترین غذاهای کاهش دهنده کلسترول است ترکیب خوبی نیست. نه تنها می تواند با از بین بردن تمام گروه های غذایی منجر به کمبود مواد مغذی در خط شود اما اگر شما در حال مدیریت یک بیماری مانند دیابت نوع 2 هستید که می تواند با فیبر بهتر کنترل شود و یا یکی دیگر از مسائل مربوط به سلامت، رژیم غذایی پالئو ممکن است بیشتر اثرات منفی از جوانب مثبت آن داشته باشد.
اطمینان حاصل کنید قبل از تلاش برای رژیم غذایی پالئو، با پزشک خود مشورت کنید به خصوص اگر مشکلات سلامت شما در آن وجود داشته باشد.

غذای آماده: آیا می توانید پالئو را امتحان کنید تا سلامت قلب خود را تقویت کنید؟

کندی می گوید مانند هر رژیم غذایی، پالئو با هر دو اثرات منفی و مثبت برای سلامت قلب همراه است. این یک مقاومتی است که به طور کامل از لحاظ علمی بررسی می شود اما همه اینها برای تولید برخی نتایج قلب مفید است.
او اضافه می کند که حذف مواد غذایی بسته بندی شده و پردازش شده، دانه های تصفیه شده، شکر اضافه شده و شیرینی های مصنوعی، محدود کردن الکل و شامل کل مواد غذایی - میوه ها و سبزیجات - همه مثبت اصلی هستند.
در سمت منفی، او می گوید حذف کامل دانه ها، لبنیات، حبوبات از جمله بادام زمینی و سویا و اجازه دادن به گوشت قرمز (مثل بیکن)، کره، روغن حیوانی و روغن نارگیل به عنوان "چربی های سالم" در نهایت می تواند منجر به مشکلات سلامتی قلبی شود.
همانند همیشه، اگر شما در حال تلاش برای بهبود سلامت قلب خود از طریق ورزش یا تغذیه هستید بسیار مهم است که از مشاوره با پزشک خود بپرسید و بدانید که چه چیزی برای شما مناسب است.

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search