رژیم غذایی

کامکوات خوب کدام است و چگونه آنها را بخورید؟

در چین، کومکوات یا کامکوات به معنای "نارنجی طلایی" است. آنها در اصل در چین رشد کردند. در حال حاضر آنها نیز در چندین کشور دیگر، از جمله مناطق گرمتر ایالات متحده مانند فلوریدا و کالیفرنیا رشد کرده اند.

در مقایسه با سایر میوه های مرکبات، پوست کامکوات شیرین و خوراکی است در حالی که گوشت آن آبدار و ترش است. این مقاله مزایای تغذیه و سلامت کومکوات ها و نیز راهنمایی برای خوردن آنها را پوشش می دهد.

یک بسته تغذیه بزرگ در یک میوه کوچک

کامکوات به ویژه غنی از ویتامین C و فیبر قابل توجه است. در واقع، فیبر بیشتری با مصرف آنها از بیشتر میوه های تازه دریافت می کنید.
مصرف 100 گرم (حدود 5 کامکوات کامل) حاوی:
کالری: 71
کربوهیدرات: 16 گرم
پروتئین: 2 گرم
چربی: 1 گرم
فیبر: 6.5 گرم
ویتامینA : 6٪از RDI
ویتامین :C 73٪ از RDI
کلسیم: 6٪ RDI
منگنز: 7٪ از RDI
کامکوات همچنین مقدار کمی از چندین ویتامین B، ویتامین E، آهن، منیزیم، پتاسیم، مس و روی را تامین می کنند.
دانه های خوراکی و پوست کامکوات مقدار کمی از چربی های امگا 3 را فراهم می کنند.
همانند سایر میوه های تازه، کامکوات بسیار آبدار هستند. حدود 80 درصد از وزن آنها از آب است.
مقدار آب و فیبر زیاد کامکوات باعث می شود آنها غذای سیر کننده باشند با این حال آنها کالری کمتری دارند. این باعث می شود تا آنها یک میان وعده بزرگ در زمان تثبیت وزن باشند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

در آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات گیاهی بالا است

کامکوات در ترکیبات گیاهی، از جمله فلاونوئیدها، فیتوسترول ها و روغن های ضروری غنی هستند.
مقادیر بالایی از فلاونوئیدها در پوست خوراکی کامکوات نسبت به خمیر آن وجود دارد.
برخی از فلاونوئیدهای میوه ها دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی هستند. این ممکن است به محافظت در برابر بیماری های قلبی و سرطان کمک کند.
فیتوسترول ها در کومکوات ها یک ساختار شیمیایی شبیه به کلسترول دارند به این معنی که آنها می توانند جذب کلسترول بدن را در بدن شما متوقف کنند. این ممکن است باعث کاهش کلسترول خون شما شود.
روغن های ضروری در کومکوات ها عطر و بوی خود را در دستان شما و در هوا رها می کنند. یکی از برجسته ترین آنها لیمونن است که فعالیت های آنتی اکسیدانی در بدن شما دارد.
هنگامی که یک غذای کامل مانند کومکوات مصرف می شود فلاونوئیدهای مختلف، فیتواسترول ها و روغن های ضروری در تعامل هستند و اثرات سودمندی هم افزایی دارند.

پشتیبانی از عملکرد ایمنی سالم

در طب قومی در برخی از کشورهای آسیایی، کامکوات برای درمان سرماخوردگی، سرفه و سایر التهاب دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار گرفته است.
علم مدرن نشان می دهد که ترکیبات خاصی در کومکوات وجود دارد که سیستم ایمنی بدن شما را پشتیبانی می کنند.
کامکوات منبع فوق العاده ای از ویتامین C در برابر سیستم ایمنی هستند. بعلاوه برخی از ترکیبات گیاهی در کامکوات نیز ممکن است باعث تقویت سیستم ایمنی شما شوند.
مطالعات حیوانات و آزمایشگاهی نشان می دهد که ترکیبات گیاه کامکوات ممکن است به فعال کردن سلول های ایمنی به نام سلول های کشنده طبیعی کمک کند.
سلول های کشنده طبیعی نیز شما را از عفونت ها محافظت می کنند. نشان داده شده است که آنها سلول های تومور را نیز نابود می کنند.
یک ترکیب در کومکوات ها که باعث تحریک سلول های قاتل طبیعی می شود یک کاروتنوئید به نام بتا کریپتوگزانتین است.
تجزیه و تحلیل جمع آوری شده از هفت مطالعات مشاهدات بزرگ نشان داد افرادی که دارای بالاترین میزان مصرف بتا -کریپتوگزانتین بودند خطر ابتلا به سرطان ریه را 24٪ کمتر داشتند. با این وجود، این تحقیق قادر به اثبات علت و معلول نبود.

می تواند به مبارزه با چاقی و اختلالات مرتبط کمک کند

ترکیبات گیاهی در کومکوات ها ممکن است به مبارزه با چاقی و بیماری های مرتبط با آن، از جمله بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 کمک کند.
دانشمندان استفاده از عصاره پوست کومکوات را در موش آزمایش می کنند. این عصاره به ویژه غنی از فلووونیدها نئوکریوسیتین و پونکیرین است.
در یک مطالعه اولیه، موشهایی دارای وزن طبیعی که با یک رژیم غذایی با چربی بالا برای هشت هفته تغذیه شدند وزن بیشتری را نسبت به موش هایی که با یک رژیم غذایی با چربی بالا و عصاره کومکوات یا یک رژیم کنترل شده کم چربی تغذیه شدند پیدا کردند. همه گروه ها مقدار مشابه کالری مصرف کردند.
تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که عصاره کومکوات باعث کاهش رشد سلول چربی می شود. تحقیقات قبلی نشان می دهد که فلاونوئید پونکیرین ممکن است در این سلول های چربی نقش مهمی ایفا کند.
در بخش دوم مطالعه مشابه، موش های چاق که دوزهای چربی بالا برای دو هفته مصرف کردند به میزان 12٪ افزایش وزن بدن داشتند. اما، موش های چاق تغذیه با رژیم غذایی با چربی بالا به همراه عصاره کومکوات وزن خود را حفظ کردند. هر دو گروه مصرف کالری مشابه داشتند.
در هر دو قسمت از این مطالعه، عصاره کومکوات همچنین به کاهش قند خون ناشتا، کلسترول کل، LDL (کلسترول بد) و تری گلیسیرید کمک کرد.

چگونه کومکوات را بخورید

کومکوات بهتراست کامل خورده شود (پوست نکنده) - عطر و طعم شیرین آن در واقع از پوست است در حالی که آب آن ترش است.
تنها نکته این است که اگر شما به پوست مرکبات حساسیت دارید ممکن است لازم باشد تا کومکوات را پوست بگیرید.
بسیاری از مردم می گویند که کل میوه را به دهان خود می اندازند و گاز زده و می خورند که طعم شیرین و ترش را مخلوط می کند.
همچنین ممکن است قبل از خوردن، کومکوات را بین انگشتان خود به آرامی بچرخانید. این کمک می کند تا روغن های ضروری در پوست آزاد شود و طعم پوست شیرین و گوشت ترش مخلوط شود.
علاوه بر این، کومکوات را خوب بجوید هر چه بیشتر بجوید طعم آن ها شیرین تر است.
اگر می خواهید پوست را قبل از خوردن میوه ها نرم کنید می توانید آنها را به مدت 20 ثانیه در آب جوش قرار دهید و سپس آنها را در آب سرد بشویید. هر چند این ضروری نیست.
در مورد دانه های کومکوات می توانید آنها را هم بخورید دانه ها سمی نیستند اما طعم تلخ همانند دانه های نارنج است یا آنها را بیرون بریزید و یا میوه را برش داده و دانه ها را خارج کنید.

نکاتی برای خرید و استفاده از Kumquats

کومکوات ها در ایالات متحده در ماه نوامبر تا ژوئن رشد می کنند اما در دسترس بودن آنها ممکن است بسته به جایی که شما در آن زندگی می کنید متفاوت باشد.
اگر تا پایان فصل صبر کنید ممکن است از دست برود.
برای خرید کومکوات ها در سوپر مارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی پرطرفدار و فروشگاه های مواد غذایی آسیای را بررسی کنید. اگر شما در ایالتی هستید که میوه ها رشد می کنند شما نیز ممکن است آنها را در بازارهای کشاورزان پیدا کنید.
شایع ترین گونه ای که در ایالات متحده فروخته می شود ناگامی است که دارای شکل بیضی است. گونه های Meiwa نیز محبوب است و گرد و کمی شیرین تر است.
اگر شما نمی توانید کومکوات ها را در فروشگاه های محلی خریداری کنید می توانید آنها را آنلاین نیز سفارش دهید.
اگر شما می توانید آنها را پیدا کنید از کومکوات های ارگانیک استفاده کنید زیرا شما معمولاً پوست را می خورید. اگر کومکوات ارگانیک موجود نیست قبل از خوردن آنها را بشویید زیرا ممکن است باقی مانده از آفت کش ها را داشته باشد.
هنگام انتخاب kumquats، آنها را کمی فشار ملایم دهید تا آنهایی که گوشتالو و سفت هستند را پیدا کنید. میوه هایی را انتخاب کنید که رنگ نارنجی هستند سبز (نارس) نباشد. هر کدام دارای لکه های نرم و یا پوست رنگی دارند حذف کنید.
هنگامی که آنها را به خانه می آورید در یخچال تا دو هفته می ماند. اگر آنها را در آشپزخانه خود ذخیره کنید فقط چند روز نگه داری می شود.
علاوه بر خوردن آنها به طور کامل، دیگر استفاده کومکوات ها عبارتند از:
کلم، ماریناد و سس برای گوشت، مرغ یا ماهی
مارمالاد، مربا و ژله
در سالاد استفاده می شود
برش آن در ساندویچ ها استفاده می شود
به چاشنی اضافه می شود
پخته شدن داخل نان
پخته شدن برای دسر مانند کیک، پای یا کوکی ها
پوره یا برش داده برای دسر toppings
شیرینی
چاشنی زدن
فنجان دسر کوچک
برش داده و در و آب جوش برای چای خیس بدهید.
دستور العمل های این ایده ها را می توان بصورت آنلاین پیدا کرد. شما همچنین می توانید مرباهای آماده کومکوات، ژله ها، سس ها و برش های کومکوات خشک را خریداری کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search