رژیم غذایی

انتخاب بهترین شیر خشک برای نوزاد نارس

انتخاب بهترین شیر خشک

بسیاری از شیر خشک های نوزاد در قفسه های سوپرمارکت وجود دارد و ممکن است مادران در مورد بهترین محصول برای نوزادان گیج شوند. انتخاب یک شیر خشک قطعاً یک تصمیم است که باید با متخصص اطفال انجام شود.

با این حال، یادگیری در مورد انواع مختلف در دسترس می تواند به شما کمک کند یک بحث آگاهانه با دکتر داشته باشید.

شیر خشک معمول

اکثر شیر خشک ها برای نوزادان از شیر گاو ساخته شده و برای نوزادان ترم کامل طراحی شده اند. اگرچه علم نتوانسته است غذای نوزاد را با تمام مزایای تغذیه ای و ایمنی بدن همانند شیر مادر تهیه کند اما شیرخشک اطفال یک جایگزین ایمن است. شیر خشک مدرن غنی شده با آهن و اسیدهای چرب برای تقویت رشد مغز، همراه با تمام مواد مغذی مورد نیاز نوزادان برای رشد وجود دارد.
نمونه هایی از شیرخشک های معمول کودک عبارتند از Similac Advance، Enfamil LIPIL و Nestle Good Start

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

شیرخشک نوزادان نارس

نوزادان نارس و نوزادان با وزن کم هنگام تولد اغلب به شیرخشک خاصی نیاز دارند تا به رشد خود ادامه دهند. طبق گفته آکادمی آمریکایی اطفال (AAP)، پزشک شما می خواهد تا از دریافت کالری کافی و نیازهای تغذیه ای وی اطمینان پیدا کند. در ابتدا، این ممکن است به معنای تغذیه وریدی باشد و همانطور که او قوی تر می شود به شیرخشک های تکمیلی در NICU حرکت می کند و بعد در خانه کسب می کنند.
اگر قصد تغذیه با شیر مادر دارید اما کودک شما نمیتواند آن را بلافاصله انجام دهد خوب است که آن را بیان کنید. پزشک شما ممکن است توصیه کند که با شیر مادرش تغذیه کند زیرا طبق AAP، بهترین مواد مغذی برای نوزادان ضعیف را ارائه می دهد. همچنین ممکن است که یک مکمل مانند (HMF) برای شیر مادر توصیه شود.
شما همچنین می توانید شیر مادر فریز و آن را ذخیره کنید تا بعدا و به طور مداوم پمپاژ و اطمینان حاصل شود که شیر شما قطع نخواهد شد.

شیرخشک قبل از ترخیص از بیمارستان

هنگامی که نوزاد نارس شروع به تغذیه با شیر مادر می کند پزشکان مقدار کمی از شیرخشک را با نسبت کالری که شبیه شیر مادر است شروع می کنند. همانطور که نوزادان بیشتر به تغذیه می روند پزشکان ممکن است شیر با کالری بیشتری استفاده کنند تا نوزادان سریعتر رشد کنند.
در NICU، پزشکان از محصولات طراحی شده برای نوزادان نارس از قبیل Similac مراقبت ویژه و LIPIL پیش از موعد Enfamil استفاده می کنند. این شیرخشک ها دارای پروتئین بیشتری نسبت به دیگران هستند و می توانند با هم ترکیب شوند تا کالری بیشتری تولید کنند.

شیرخشک بعد از ترخیص نوزاد نارس

نوزاد کم وزن یا نارس از بیمارستان مرخص می شود به طور معمول آنها را به یک شیرخشک بعد از ترخیص نوزاد نارس تغییر می دهند. این محصولات شامل Similac Neosure، Enfamil Enfacare و Cow & Gate Nutriprem هستند. آنها کالری بیشتری دارند و پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری نسبت به شیرخشک های نوزادان معمولی دارند به طوری که بالا رفتن رشد در بیمارستان می تواند بعد از ترخیص ادامه یابد.
Human Milk Fortifiers (HMF) مغذی کننده شیر مادر
نوزادان نارس که با شیر مادر تغذیه می شوند یا شیر مادر تجویز شده را دریافت می کنند ممکن است کالری بیشتری از شیر مادر فراهم کند. در مواردی که پزشکان احساس شیردهی را تقویت می کنند بهترین گزینه برای افزایش رشد استفاده از (HMF) است.
پودر HMFs یا مایعاتی هستند که به شیر مادر اضافه می شوند تا میزان پروتئین و کالری شیر را افزایش دهند. آنها برای نوزادان نارس و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند تا به آنها کمک کنند تا وزن انها سریعتر و به همتایانشان برسد.
اغلب شیرخشک ها از شیر گاو استفاده می کنند گرچه شیرخشک های سویا، کم آلرژی و شیرخشک بدون لاکتوز نیز می توانند برای تقویت شیر مادر استفاده شوند. برخی از شرکت ها محصولات غنی شده با شیر مادر دهنده ارائه می کنند.
اگر چه شیر پمپ شده برای نوزادان نارس وجود دارد پزشک ممکن است HMF را به شیر مادر نوزاد اضافه کند. گرچه مادران نوزادان نارس دارای شیر مادر هستند که اغلب کالری بیشتری نسبت به مادران نوزادان کامل دارد هنوز هم مهم است که پروتئین اضافی به شیر انها اضافه شود.
در یک مطالعه، مقایسه اثرات پودر جدید HMF که دارای پروتئین 16 درصد بیشتر و مواد مغذی بیشتری از HMF دیگر بود مقایسه کردند. نتیجه این بود که شیر پستان غنی شده با پروتئین و چربی باعث افزایش وزن نوزادان نارس شد.

شیرخشک ها برای مشکلات گوارشی

نوزادان نارس با مشکلات گوارشی ممکن است از تغییر شیرخشک معمول خود در ترکیب مختلف استفاده کنند. شیرخشک های برای معده حساس برای نوزادان فول ترم طراحی شده اند و ممکن است کالری کافی برای نوزاد نارس نداشته باشند. به همین دلیل مهم است که ابتدا با یک متخصص اطفال صحبت کنید و به یکی از این محصولات تغییر دهید.

شیرخشک سویا

پروتئین شیر گاو می تواند برای برخی از نوزادان در هضم سبب مشکل شود. نوزادان با آلرژی شیر ممکن است اسهال (گاهی اوقات با خون) یا مشکلات پوستی یا تنفسی داشته باشند. پروتئین سویا حاوی شیر گاو نیستند آنها بر پایه سویا هستند و ممکن است به کاهش علائم عدم تحمل تغذیه کمک کنند. این فرمولها عبارتند از Similac Isomil، Enfamil ProSobee و Nestle Good Start Soy.

شیرخشک های هیپوآلرژنتیک

برخی از نوزادان به پروتئین شیر و پروتئین سویا آلرژی دارند. فرمول های هیپوالرژنتیک حاوی پروتئین های از پیش هضم شده هستند بنابراین نوزادانی که به پروتئین شیر آلرژیک دارند معمولا می توانند ترکیبات هیپوالرژنی را تحمل کنند. این محصولات همچنین بدون لاکتوز هستند و عبارتند از Similac Alimentum و Enfamil Nutramigen.
شیرخشک های بدون لاکتوز
به هر حال، یک کودک ممکن است لاکتاز کافی نداشته باشد آنزیم که برای تخمیر شکر شیرین استفاده می شود. از آنجا که این بچه ها قندهای شیر را خوب هضم نمی کنند ممکن است آنها بیش از حد گریه و داد و بیداد کنند. شیرخشک های بدون لاکتوز مانند Similac Sensitive یا Enfamil A + Lactose Free می توانند به این نوزادان کمک کنند تا کمتر گریه کرده و احساس راحتی کنند.

شیرخشک های بر پایه آمینو اسید

نوزادان با مشکلات شدید معده ممکن است قادر به تجزیه حتی پروتئین های پیش سازنده موجود در شیرخشک های هیپوالرژنی نباشند. برای این نوزادان، یک شیرخشک حاوی بدون آمینو اسیدهای (سازنده بلوک های ساختمانی پروتئین ها) ممکن است تنها گزینه باشد. شیرخشک های آمینو اسید مناسب کودکان مبتلا به آلرژی غذایی شدید و یا تهدید کننده زندگی هستند که در روده های خود عمل جراحی یا سایر مشکلات گوارشی را تجربه کرده اند. این محصولات مانند EleCare، Enfamil Nutramigen AA و Neocate بدون لاکتوز هستند و ممکن است حاوی چربی های ویژه برای بچه هایی باشند که در جذب چربی شیرخشک های طبیعی مشکل دارند.
توجه:
نوزادان نارس می توانند سبب نگرانی والدین شوند مخصوصاً وقتی که به تغذیه می پردازند زیرا برای رشد آنها حیاتی است. مهم است که با هر دغدغه ای که دارید با پزشک او صحبت کنید او قادر خواهد بود تا بهترین شیرخشک ها و تقویت کننده های مورد نیاز کودک شما را ارائه دهد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. اعظم

سلام من کودکم نارس با وزن1ونیم به دنیا اومدالان3ماه وده روز داره باوزن4کیلو بهش شیرخشک نان1میدم بنظرم خوب وزن نمیگیره لطفا راهنمایی کنیدچه شیری استفاده کنم

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search