رژیم غذایی

رژیم غذایی ضد التهابی اندرو ویل

رژیم غذایی ضد التهابی

این رژیم غذایی توسط اندرو ویل، دکتر تحصیل کرده در دانشگاه هاروارد و پیشگام در زمینه پزشکی انتگرال، این رژیم را ارائه می دهد Weil باور دارد که مواد غذایی خاص باعث التهاب سیستماتیک و یا مبارزه با آن می شود.

بر خلاف قرمزی یا تورم که وقتی بدن شما در معرض عفونت کم درجه یا مزمن قرار می گیرد التهاب می تواند به شرایط جدی مانند بیماری قلبی، سرطان و آلزایمر منجر شود. ویل می گوید استرس، توکسین های محیطی، فعالیت های جسمی و رژیم غذایی نقش مهمی در وضعیت التهابی ایفا می کنند. رژیم غذایی او هدفش تقویت سلامت جسمی و روانی است عرضه انرژی پایدار و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با سن را با مصرف چربی های سالم، میوه ها و سبزیجات غنی از فیبر، مقدار زیادی آب و محدود کردن مقدار پروتئین حیوانی ( به جز زمان مصرف ماهی های چرب ) تامین کنید.
چه می شود اگر شما بتوانید التهاب بدن خود را کاهش دهید و وزن را نیز به عنوان یک جایزه کاهش دهید؟ دکتر اندرو ویل، این ایده را برای خوردن سلام برای سلامتی بهینه می داند.
رژیم ضد التهابی بر انتخاب و تهیه غذاهای سالم که به شما کمک می کند، تأکید می کند. این یک برنامه کاهش وزن نیست اگر چه بعضی از مردم برای از دست دادن وزن بر روی آن هستند. ویل می گوید: در این رژیم غذایی، انرژی پایدار و نیازهای تغذیه ای شما را به طوری که بتوانید در سالهای آینده زندگی کنید دریافت خواهید کرد.
در مورد اینکه آیا شما سالم می مانید چیزی را که می خورید قطعاً اهمیت دارد. اما به همین ترتیب چیزهای دیگری نیز از جمله ژن های شما، میزان فعال و نکشیدن سیگار اهمیت دارد.

چه چیزی می توانید بخورید و چه چیزی نمی توانید

کربوهیدرات ها 40 تا 50 درصد کالری روزانه شما را در این طرح تشکیل می دهند. آنها باید از دانه های کامل (مانند برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر و نان گندم کامل)، لوبیا و سبزیجات (مانند اسکواش زمستانی و سیب زمینی شیرین) داشته باشند.
چربی های خوب 30٪ کالری روزانه شما را می گیرند. در یخچال خود غذاهای غنی از اسیدهای چربی امگا 3 مانند آوکادو، آجیل و کره بادام زمینی؛ تخم مرغ غنی شده؛ دانه کتان؛ دانه کنف و ماهی مانند ماهی سالمون، ساردین، کدو سیاه و شاه ماهی ذخیره کنید. روغن های ساخته شده از گلرنگ، آفتابگردان، ذرت، پنبه دانه و مخلوط سبزیجات را محدود کنید. روغن زیتون فوق العاده روغن ترجیح داده شده است.
پروتئین برای 20 تا 30 درصد از کالری روزانه شما را تشکیل می دهد. پروتئین حیوانی به جز ماهی، برخی از پنیرها و ماست محدود است. در عوض از سبزیجات غنی از پروتئین مانند لوبیا، سویا و محصولات سویا استفاده کنید.
غذاهای فرآوری شده مانند چیپس و کوکی ها، محصولات ساخته شده با شربت ذرت با فروکتوز بالا و هر نوع غذای ساخته شده با روغن هیدروژنه شده در لیست عدم مصرف هستند.
چای بیش از قهوه ترجیح دارد. شما همچنین می توانید شکلات تیره را در حد اعتدال تا زمانی که محتوای کاکائو آن حداقل 70٪ باشد مصرف کنید (باید بر روی برچسب نوشته شده باشد).

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

سطح تلاش: آسان تا متوسط

تا زمانی که طرفداران زیادی از گوشت قرمز نباشند این برنامه غذایی مقداری انعطاف پذیری و تنوع را ارائه می دهد.
محدودیت ها: رژیم ضد التهابی پروتئین حیوانی را محدود می کند. گوشت بدون چربی، از جمله مرغ بدون پوست و محصولات لبنی به دو بار در هفته محدود می شود. اما تقریباً هر روز می توانید ماهی و غذاهای دریایی داشته باشید.
پخت و پز و خرید: شما ممکن است نیاز به سفر بیشتر به فروشگاه مواد غذایی برای خرید محصولات تازه و غذاهای دریایی داشته باشید. تمیز کردن و آماده سازی محصولات تازه می تواند زمان ببرد. بنابراین می توانید آماده سازی غذا را تا زمان پخت و پز انجام دهید.
غذاهای فراوری شده هیچکدام مصرف نشود: Weil توصیه می کند که مکمل روزانه از جمله موارد زیر را مصرف نمایید:
ویتامین C و E
سلنیوم
کاروتنوئیدهای مخلوط
مولتی ویتامین حاوی ویتامین D و اسید فولیک
کلسیم (فقط برای زنان)
روغن ماهی (فقط اگر ماهی دو بار در هفته ماهی روغنی نخورید)
کوآنزیم Q10
مکمل زنجبیل
مکمل زردچوبه
ورزش: Weil یک تمرین خاص را توصیه نمی کند اما او تشویق به فعال بودن می کند.

آیا اجازه برای محدودیت های غذایی و یا تنظیمات رژیم غذایی می دهد؟

گیاهخواران و وگان: این رژیم کاملاً برای شما مفید است. این در حال حاضر تقریباً بدون گوشت است و شما می توانید به طور کامل محصولات حیوانی را حذف کنید
بدون گلوتن: رژیم غذایی توصیه می کند که محصولات گندم را کاهش دهید اما گلوتن را ممنوع نمی کند. با این حال، شما به راحتی می توانید محصولات گلوتن را در این طرح غذا قرار دهید.
چه چیز دیگری باید بدانید
هزینه ها: به جز برای مواد غذایی و مکمل های شما که خریداری می کنید هیچ هزینه ای ندارد.
پشتیبانی: شما می توانید یک برنامه سلامت سفارشی برای 8 هفته پس از ارزیابی آنلاین خود داشته باشید. وب سایت Weil شامل فیلم ها، دستور العمل ها و بخش هایی است که می توانید از Weil یک سوال بپرسید.
دکتر ملیندا راتینی می گوید:

آیا کار می کند؟

رژیم ضد التهابی Weil رژیم کاهش وزن نیست اما اگر به دنبال یک برنامه غذایی سالم باشید احتمالا پوند اضافی را از دست خواهید داد.
با توجه به کاهش التهاب، برخی تحقیقات نشان داده است افرادی که رژیم غذایی مشابه با ویل را دنبال می کنند قادر به کاهش التهاب، افزایش انرژی و بهبود عملکرد فیزیکی خود هستند.
اسیدهای چرب امگا 3، مانند آنهایی که در ماهی و روغن ماهی یافت می شود کاهش درد و رطوبت در شرایط التهابی مانند آرتریت روماتوئید را نشان می دهند. بسیاری از متخصصان همچنین معتقدند که التهاب در هسته بیماری های قلبی، بیماری آلزایمر و سرطان وجود دارد. اما چگونه عوامل رژیم غذایی در پیشگیری و درمان آنها موثر است هنوز معلوم نیست.
داشتن اضافه وزن نیز با التهاب گره خورده است بنابراین حس می کنید که از دست دادن وزن بیش از حد می تواند باعث کاهش التهاب در بدن شود اگرچه مطالعات بیشتری برای تأیید این پیوند لازم است.
رژیم ضد التهابی همچنین توصیه می کند که ویتامین ها و مکمل های خاصی وجود داشته باشد اما علت زیادی وجود ندارد.

آیا برای شرایط خاص خوب است؟

رژیم ضدالتهاب Weil با سبزیجات، میوه ها، دانه های جامد، چربی های سالم و خطرات شکلات تیره همراه شده است - یک دستورالعمل ثابت شده برای سلامت قلب.
اجتناب از غذاهای فرآوری شده و پخت و پز وعده های غذایی به شما کمک خواهد کرد که نمک کمتری بخورید که می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند. اما شما باید روی سدیم نگاه کنید و اگر در رژیم غذایی کم نمک باشید دستورالعمل را تغییر دهید. مشاوره برای جلوگیری از خوردن گوشت قرمز و چربی های حیوانی به خوبی در هر رژیم غذایی کم کلسترول مناسب است.
اگر دچار دیابت هستید باید با پزشک خود یا متخصص رژیم در مورد میزان کربوهیدرات مورد نیاز روزانه خود مطمئن شوید که این رژیم غذایی برای شما مناسب باشد.

کلمه نهایی

رژیم ضد التهابی طیف وسیعی از غذاهای خوشمزه را ارائه می دهد. تا زمانی که شما مایل به ترک همبرگر باشید و به لبنیات و مرغ بر گردید غذاهای عالی را انتخاب خواهید کرد. اما آماده باشید تا یاد بگیرید که چگونه ماهی و غذاهای دریایی را آماده کنید. مگر اینکه شما گیاهخوار باشید که گزینه های شما به همان اندازه فراوان است.
برای هرگونه رعایت رژیم غذایی، باید به شدت انگیزه ای برای خرید و تهیه غذاهای خود داشته باشید. داشتن یک عنصر پرماجرا می تواند به شما کمک کند تا تغییرات غذایی مورد نیاز را انجام دهید. اگر شما با کاهش میزان غذا و غذاهای سرخ کردنی راحت نیستید این ممکن است برای شما برنامه مناسب نباشد.
رژیم های ضد التهاب باعث تشویق می شود اما راهنمایی زیادی برای فعال ماندن از لحاظ جسمی ندارند. ورزش برای کمک به مبارزه با بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا و برخی انواع سرطان کمک می کند.
کارشناسان توصیه می کنند حداقل 150 دقیقه در هفته از فعالیت های هوازی متوسط مانند راه رفتن استفاده کنید. و شما باید تمرینات قدرتی حداقل دو بار در هفته انجام دهید. اگر مشکلات پزشکی دارید یا غیر فعال بوده اید ابتدا با پزشک خود صحبت کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search