رژیم غذایی

خواص توت فرنگی سفید با طعمی مانند آناناس

مزایای سلامتی توت فرنگی سفید

پینه بری یک میوه غیر معمول است که مانند توت فرنگی سفید با دانه های قرمز به نظر می رسد. بسیاری از مردم می گویند

این میوه های آبدار کوچک و سفید مشابه آناناس است. Pineberry نام خود را از ترکیب کلمات pineapple و strawberry گرفته است و گاهی اوقات نیز توت فرنگی آناناسی نامیده می شود. گیاه در واقع یک حدواسط بین 2 نوع توت فرنگی است.
پینه بری توت فرنگی سفید است که سالم تر از توت فرنگی قرمز است پینه بری منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند و مزایای دیگری دارند در آمریکای شمالی، پینه بری به عنوان Chiloensis نامیده می شود در حالی که اروپایی ها آن را Ananaserdbeere نامیده اند.
از تکثیر دو نوع توت فرنگی پینه بری ایجاد شده است این توت فرنگی های سفید را می توان به عنوان یک میان وعده یا مخلوط با ماست برای صبحانه خورد شما همچنین می توانید آن را به سالاد میوه اضافه کنید
نگران نباشید اگر هرگز درباره این توت فرنگی نشنیده باشید. این میوه های آلبینیو هیبرید فقط در سال 2012 در ایالات متحده ظاهر شدند. از آنجا که تولید آن در مقیاس کوچک است پیدا کردن توت سفید در فروشگاه ها یا بازارهای کشاورزی مشکل است. با این حال، اگر شما یک باغبان مشتاق هستید می توانید توت فرنگی سفید را به شیوه ای مشابه به رشد توت فرنگی های قرمز معمول رشد دهید.
در این مقاله، شما در مورد پینه بری که برخی از مردم یک توت فرنگی آلبینو (فاقد رنگدانه) می نامند یاد خواهید گرفت. شما همچنین می توانید چگونگی رشد pineberries را در باغ خود را پیدا کنید.

Pineberry) Albino Strawberry) چیست؟

پینه بری یک نوع توت فرنگی سفید است که دارای نام گیاه شناسی Fragaria Ananassa است و گاهی اوقات Fragaria Wonderful Pineberry نامیده می شود.
پینه بری حدواسط بین Fragaria virginiana و Fragaria chiloensis (توت فرنگی شیلی) انواعی از توت فرنگی است. اگرچه یک توت فرنگی آلبینو نیز نامیده می شود Pineberry می تواند رنگ صورتی رنگ پریده یا نارنجی رنگ پریده باشد.(1)
توت فرنگی سفید Fragaria chiloensis (توت فرنگی شیلی) توسط بومیان شیلی کشت شد و امروز نیز می تواند یافت شود.
به غیر از رنگ سفید، یکی از تفاوت های میان Pineberry و توت فرنگی، اندازه میوه است. میوه های Pineberry در ابعاد از" 0.6 تا 0.9" (1.5 تا 2.3 سانتی متر) است. این بدان معنی است که یک میوه بزرگ پینه بری در حدود اندازه کوچکترین انواع توت فرنگی است. (2)
گیاه پینه بری می تواند به اندازه 12 "(30 سانتی متر) رشد و تا 18" (45 سانتی متر) گسترده شود.
اگر شما گیاه پینه بری خود را رشد می دهید می توانید انتظار داشته باشید تا از فصل تابستان تا زمان شروع سرما به دست آورید.
محققان دانشگاه میسوری می گویند که اگرچه پینه بری دارای گوشت سفید است نباید آنها را با یک "توت فرنگی آلبینو" اشتباه گرفت. بعضی از اختلالات می توانند توت فرنگی های قرمز را به طور طبیعی تحت تاثیر قرار دهد و سبب تولید میوه های آلبینیو شوند که از نظر مزه خوب نیستند.
یکی از دلایل اینکه پیدا کردن میوه های پینه بری مشکل است این است که آنها به خوبی سفر نمی کنند. میوه های پینه بری سفید هنگامی که رسیده می شوند بسیار نرم هستند و به اسانی خراب می شوند.
اگر بخواهید طعم و مزه غیر معمولی یک پینه بری را امتحان کنید احتمالا خودتان از ریشه ها در باغ، گلدان و یا در سبد آویز شروع کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

پینه بری از کجا می آید

پینه بری انواع توت فرنگی است که از طریق تکثیر متقابل، توسعه یافته است نه مهندسی ژنتیک. بنابراین، پینه بری یک نوع از میوه کاملاً طبیعی هستند و یک میوه GMO نیستند.
گزارش شده است که کشاورزان هلندی انواع توت فرنگی آمریکای جنوبی (Fragaria chiloensis) را انتخاب کرده و کشت کرده و از یک گونه آمریکای شمالی (Fragaria virginiana) عبور داده اند تا یک درخت pineberry تولید کنند. در طول یک دوره 6 ساله، قبل از اینکه آنها را به فروش تجاری برسانند طعم و کیفیت گیاه را بهبود بخشیدند.
گل های گیاه Pineberry
قبل از ظهور میوه های سفید در گیاه پینه بری، گل های سفید ظاهر می شوند. این گل های کوچک شبیه به گیاهان منظم توت فرنگی هستند و دارای مرکز زرد هستند.

طعم میوه پینه بری مانند چیست؟

بعضی از افراد شرح دادند که pineberries همانند یک توت فرنگی سفید طعم pineapple دارد با این حال، طعم و مزه مثل pineapple  برای همه مشاهده نمی شود و بعضی ها آن را طعم توت فرنگی شیرین با اشاره ای از آناناس توصیف می کنند.

ارزش غذایی پینه بری

پینه بری یک ترم نسبی است از نظر میوه ها و انواع توت ها است که برای خوردن مناسب است. از آنجایی که پینه بری حدواسط بین یک زوج از توت فرنگی است می توان انتظار داشت که محتوای غذایی مشابهی داشته باشد اگر چه وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) هنوز اطلاعات مربوط به تغذیه رسمی را به طور خاص در مورد پینه بری منتشر نکرده است.
اگر ما به توت فرنگی های قرمز طبیعی نگاه می کنیم 100 گرم توت فرنگی کوچک (که برابر با حدود 15 pineberries) حاوی تقریباً 100٪ از نیازهای روزانه ویتامین C شما است. همچنین، دانه های درختان انگور و توت فرنگی منبع مهمی از فیبر هستند. 15 توت فرنگی کوچک به شما 2 گرم فیبر می دهد که 8 درصد از مصرف روزانه شما را توصیه می کند. (3)
Pineberries همچنین ممکن است مقدار کمی از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر مشابه با توت فرنگی داشته باشد.
یکی از تفاوت های میان میوه های توت فرنگی سفید و قرمز، محتوای آنتی اکسیدان است. رنگ قرمز توت فرنگی به طور منظم از آنتی اکسیدان ها به نام آنتوسیانین ها می آید. میوه های تیره و قرمز به کاهش التهاب، اثرات استرس اکسیداتیو و خطر بیماری های قلبی عروقی کمک می کنند.
یک شواهد غیر مستقیم وجود دارد که نشان می دهد که میوه های پینه بری دارای محتوای آنتی اکسیدانی مشابه به توت فرنگی معمولی است. یک مطالعه از سال 2018 که در توت فرنگی سفید شیلی (Fragaria chiloensis) انجام شد می گوید این یک توت فرنگی نیمه اهلی شده با محتوای پلی فنول بالا و فعالیت آنتی اکسیدانی است.(4)

مزایای سلامت پینه بری

سبب کاهش استرس اکسیداتیو می شود زیرا پینه بری منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است این به کاهش استرس اکسیداتیو در بدن و جلوگیری از ظهور خطرات شدید سلامت مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی کمک می کند بنابراین، داشتن یک کاسه از پینه بری هر روز می تواند سطح آنتی اکسیدانی بدن را افزایش دهد علاوه بر این، پینه بری می تواند سلامت کلی را بهبود بخشد.
پینه بری می تواند سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت کند این به مبارزه با باکتری ها کمک می کند و همچنین از بروز سرماخوردگی، آلرژی، آنفلوآنزا و غیره جلوگیری می کند. بنابراین داشتن یک کاسه از پینه بری هر روز می تواند شما را از پزشک دور نگه دارد مردم می توانند آن را به کوکی ها یا ماست اضافه کنند تا یک سیستم ایمنی قوی ایجاد کنند.
اگر چه تحقیقات کمی در مورد مزایای بالقوه سلامت خوردن پینه بری انجام شده است اما ممکن است آنها به اندازه توت فرنگی مناسب باشند.
میوه از انواع گیاهان توت فرنگی حاوی مقدار زیادی آب - در واقع، حدود 90٪ از وزن توت فرنگی آب است.
فیبر و محتوای آب پینه بری (شبیه به توت فرنگی) برای هضم شما مناسب است. فیبر به افزایش مدفوع و جلوگیری از یبوست کمک می کند. آب نیز برای کمک به حفظ حرکات روده به طور منظم ضروری است.
همانطور که قبلا ذکر شد توت فرنگی قرمز و توت فرنگی سفید شیلی حاوی مقدار آنتی اکسیدان بالا است.
در حالی که هیچ مطالعه ای درباره Pineberries به طور خاص انجام نشده است مطالعه ی روی موشهای صحرایی از سال 2017، کاهش پاسخهای التهابی را پس از آسیب کبدی در موشهای صحرایی با مصرف عصاره توت فرنگی شیلی در مقایسه با گروه شاهد نشان داد. این مطالعه همچنین اشاره کرد که توت فرنگی سفید شیلی به عنوان منبع خوبی از آنتی اکسیدان های فنول توصیف شده است.

پینه بری سبب ترویج سلامت قلب می شود

سبب ترویج سلامت قلب در افراد با فشار خون بالا یا بیماری قلبی می شود باید مواد غذایی را به رژیم غذایی معمول خود اضافه کنند زیرا این منبع غنی از پتاسیم است که یک ماده غذایی حیاتی برای یک قلب سالم است با کمک پتاسیم، فشار خون را می توان تحت کنترل قرار داد فشار خون طبیعی به یک زندگی سالم کمک می کند اختلالاتی نظیر فشار خون بالا می تواند باعث توقف قلب و عروق، سکته مغزی، بیماری های ایسکمیک قلبی شود در حالی که فشار خون پایین باعث گرفتگی عضلانی، ریتم قلب و حملات قلبی می شود بنابراین، پینه بری می تواند به تنظیم فشار خون و بهبود سلامت قلب کمک کند.

می تواند انرژی شما را بالا نگه دارد

پینه بری می تواند به شما برای تمام روز انرژی بدهد این توت های سفید کوچک دارای کربوهیدرات هایی هستند که می توانند سطح انرژی بدن را افزایش دهند افراد با تناسب اندام ممکن است فکر کنند که داشتن کربوهیدرات هر روز می تواند منجر به افزایش وزن شود اما خیلی بهتر از خوردن یک چیز برگر است علاوه بر این، داشتن پینه بری در صبحانه، مصرف غذا را برای تمام روزها کاهش می دهد بنابراین برای سلامت و وزن بدن مناسب است.

از نقص تولد در زنان باردار جلوگیری می کند

جلوگیری از نقایص تولد اختلالات مادرزادی علت نگرانی برای زنان باردار است بنابراین برای کاهش احتمال نقایص تولد، زنان باردار می توانند در رژیم غذایی خود از یک کاسه پینه بری استفاده کنند پینه بری منبع غنی فولات هستند که می توانند از جنین محافظت کنند و بدون هیچ گونه عارضه ای در رحم رشد کنند بنابراین، پینه بری می تواند از بروز ناهنجاری در نوزادان جلوگیری کند.

برای تقویت استخوان و دندان ها مناسب است

پس از رسیدن به یک سن خاص، افرادی از دندان ها و استخوان های ضعیف شکایت دارند در این مورد، داشتن مقدار مناسب ویتامین A و D ضروری است ویتامین A نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی، بینایی و رشد فرد دارد با یک کاسه از پینه بری در رژیم غذایی روزمره، می توانید دندان ها و سلامت استخوان خود را بهبود ببخشید.

انواع گیاهان پینه بری

اگر می خواهید گیاهان توت سفید را رشد دهید تعداد بیشتری از گونه های پینه بری را انتخاب کنید. با این حال، بر خلاف نوعی توت فرنگی معمولی که دارای صدها تنوع است تعداد کمی از انواع گیاه Pineberry برای انتخاب وجود دارد.
در اینجا رایج ترین انواع گیاهان پینه بری را انتخاب کنید:

پینه بری کارولینای شمالی

کارولینای سفید نوعی محبوب توت فرنگی سفید است که طعم شبیه یک آناناس است. این میوه دارای رنگ زرد رنگ پریده به رنگ سفید با دانه های قرمز مشخص است که پوست را می پوشاند. گوشت سفید این نوع محبوب از پینه بری معمولاً در معرض نور مستقیم خورشید صورتی می شود.
بعضی از باغبان گزارش می دهند که انواع کارولینای سفید بیشتر به بیماری حساس هستند و نیاز به قارچ کش های آلی برای کمک به رشد سالم دارند.

Pineberry آلبینو طبیعی

pineberry آلبینو طبیعی به عنوان یک توت فرنگی سفید با طعم خوشمزه توصیف شده است. این نوع پینه بری دارای میوه های کوچکتر نسبت به سایر گونه های پینه بری است و نیاز به گرده افشانی با توت فرنگی معمولی دارد.

Pineberry سفید D

یکی از دلایلی که چرا بسیاری از مردم مایل به رشد انواع از پینه بری D سفید می باشند این است که میوه ها کمی بزرگتر که طعم خوبی دارند. مزیت گیاهان Pineberry White D این است که آنها طی چند فصل رشد چندین بار میوه تولید می کنند.

پینه بری صنوبر سفید

پینه بری صنوبر سفید یک نوع توت فرنگی مقاوم است که تعدادی از ریشه های هوایی تولید می کند. میوه صنوبر سفید دارای طعم و مزه آناناس است. این ارقام توت فرنگی سفید، همانند برخی از دیگر گونه های پینه بری زیاد تولید نمی شود.
کاشت پینه بری
پیاز آن می تواند به طور مستقیم در خاک ردیفی کاشته شود. هر ردیف باید شامل پینه بری و توت فرنگی معمولی در نسبت 4: 1 برای بهبود گرمادهی متقابل باشد.
ردیف را با 2 گیاه پینه بری شروع کنید سپس توت فرنگی، سپس 4 گیاه پینه بری را شروع کنید و تا انتهای ردیف با نسبت 4: 1 ادامه دهید ترجیحا ردیف با 2 پینه بری را پایان دهید. فاصله بین گیاهان در ردیف باید حدود 1 فوت باشد و بین ردیف ها بین 3 پا باشد. بعضی از باغبانان ترجیح می دهند توت ها را در سه ردیف با 1 فوت بین گیاهان و 1 فوت بین ردیف ها بکارند. این نیز یک گزینه خوب است فقط مطمئن شوید که به طور مرتب علف های هرز خاک حذف کنید و کود را اضافه کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.

مطالب مرتبط:

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search