رژیم غذایی

انواع پنیر: شایعترین پنیرهای دنیا

انواع پنیز

پنیر یک محصول لبنی است که دارای صدها بافت و طعم مختلف دارد و با اضافه کردن اسید یا باکتری به شیر از حیوانات مختلف مزرعه، سپس پبا گذشت زمان یا پردازش قطعات جامد از شیر تولید می شود. ارزش غذایی و طعم پنیر بستگی به نحوه تولید آن و نحوه استفاده از شیر دارد.

بعضی از مردم نگران هستند که پنیر دارای چربی، سدیم و کالری زیاد است. با این حال، پنیر نیز یک منبع عالی از پروتئین، کلسیم و چندین ماده غذایی دیگر است. خوردن پنیر حتی ممکن است به کاهش وزن، جلوگیری از بیماری قلبی و پوکی استخوان کمک کند. بعضی از پنیر ها سالم تر از فرخی دیگر است.پنیر یکی از محبوب ترین انواع غذاهای لبنی در این سیاره است. انواع مختلفی از پنیر برای انتخاب وجود دارد. پنیرهای خوشمزه مانند پنیر پارمسان یا پنیر نرم مانند موزارلا یا پنیر فتا وجود دارد. برخی از محبوب ترین انواع پنیرهایی مانند چدار، گوودا و کلبی، میلیون ها نفر از مردم هر روز از آن استفاده می کنند. اگر چه تمام انواع پنیر از مواد تشکیل دهنده معمول استفاده می کنند نحوه پردازش پنیر، بافت نهایی، طعم و شکل پنیر را تعیین می کند. برخی از انواع پنیر طعم ملایم و کره دارد در حالی که برخی از انواع پنیر سخت دارای طعم تیز و دیوانه کننده هستند.
اگر چه صدها نوع از انواع پنیر وجود دارد انواع اصلی پنیر به 6 دسته تقسیم می شوند. پنیر سخت، پنیر کارخانه، پنیر قارچ آبی، پنیر نرم، پنیر تازه و پنیر بز.
پنیر دارای چربی اشباع است که بسیاری از مردم از این غذای خوشمزه خجالت می کشند. با این حال، گزینه های سالم برای انتخاب از نوعی از پنیر مورد علاقه شما وجود دارد. همچنین لازم به ذکر است که پنیر منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و سایر مواد مغذی است.
در این مقاله، شما در مورد انواع مختلف پنیر یاد خواهید گرفت و گزینه های سالم را انتخاب کنید.

انواع پنیر سخت

پنیر سخت یک پنیر بسیارسفت است که رطوبت کم دارد
برای تهیه پنیر سخت، اغلب از وی که از کشک گرفته شده است استفاده می شود. سپس پنیر در یک سیلندر گرد بزرگ که truckle که نامیده می شود شکل می گیرد. در طی فرآیند زمان که می تواند بین 2 تا 36 ماه طول بکشد، یک پوست ضخیم در روی سیلندر پنیر ایجاد می شود.
همچنین به لطف فرایند گذشت زمان رطوبت بیشتر تبخیر می شود و پنیر در سیلندر پنیر سخت می شود.
برای گزینه های سالم تر پنیرهای سخت، به دنبال انواعی هستند که کم چربی و سدیم باشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

 پنیر پارمسان (Parmigiano-Reggiano)

پارمسان یکی از محبوب ترین انواع پنیرهای سخت است و اغلب در ظروف ایتالیایی و تکه های نازک بر روی سالاد سزار استفاده می شود.
Parmigiano-Reggiano اشاره به نوع پنیر پارمسان است که از استان های پارما، رجیو و بولونیا در ایتالیا می آید. این پنیر سخت و زرد سبک "شاه انواع پنیر" نامیده شده است و دارای طعم و مزه قوی است.
1 اونس. مصرف پنیر پارمسان سخت حاوی 7 گرم چربی، 10 گرم پروتئین و 336 میلی گرم کلسیم است. این مصرف کم به شما 33٪ از مصرف روزانه توصیه شده ( (RDIکلسیم را می دهد.

 پنیر Pecorino Romano

Pecorino Romano نوعی پنیر ایتالیایی ساخته شده از شیر گوسفند است که دارای طعم شورتر از پارمسان است. رومی ها بیش از 2000 سال پیش این نوع پنیر را مصرف کردند و آن را یکی از قدیمی ترین انواع پنیر در جهان دانستند.
Pecorino Romano اصلی طعم بسیار شدیدتری نسبت به پنیرRomano" " ساخته شده از شیر گاو دارد. مردم عطر و طعم این نوع پنیر را به کره ای با طعم تیز شور توصیف می کنند.
1 اونس. مصرف Pecorino حاوی 9 گرم چربی، 8 گرم پروتئین و 200 میلی گرم کلسیم است. بنابراین، اگر شما به دنبال پنیر انتخابی سالمتر هستید پارمسان کمی سالمتر است. شما می توانید انواع کم چرب و کم سدیم پنیر رومانو را بیابید.

 پنیر Appenzeller

Appenzeller یک نوع پنیر سفت و سخت سوئیسی است که از شیر گاو ساخته شده است و تهیه ان بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارد.
Appenzeller مانند بسیاری از انواع پنیر سوئیسی دارای حفره های کوچک است که در طول فرایند زمان شکل می گیرد. Appenzeller که به مدت 3 ماه طول کشیده دارای طعم ملایم است در حالی که نوع پنیر که بیش از 6 ماه زمان برده است دارای طعم تند و طعم تلخ است.
این پنیر سوئیسی سخت دارای ارزش غذایی مشابه با سایر پنیرهای سخت در این قسمت است.

سایر انواع پنیر سخت

انواع محبوب از پنیرهای سخت شامل انواع زیر می باشند:
پنیر Manchego یک نوع پنیر سخت ایتالیایی ساخته شده از شیر گوسفند است که طعم آجیل شیرین را دارد.
 پنیر گرانا - پاندانو نوعی پنیر ایتالیایی با بافت مشابه پارمسان است اما دارای طعم ملایم است.
پنیر Gruyère یک نوع خوشمزه از پنیر سخت سوئیسی است که به خوبی ذوب می شود و اغلب در ساندویچ های تند و سوپ فرانسوی استفاده می شود. این یک پنیر معمولی سوئیسی است که از شیر گاو خامه ای ساخته شده است و برای چند ماه آماده شده است.

انواع پنیر سخت (پنیر متوسط یا نیمه سخت)

پنیری که دارای یک بافت سخت متوسط یا کمی سفت است و شامل برخی از محبوب ترین پنیرهای جهان است.
تقریباً تمام انواع پنیر تجاری دارای تعادل خوبی از بافت، طعم و رطوبت دارند. بیشتر پنیر تجاری بین 1 ماه و 6 ماه سن می باشد. همانطور که با انواع پنیرهای سخت است هرچقدر طولانی تر می شوند طعم های آنها شدیدتر می شوند.
برخی از انواع محبوب پنیر متوسط سخت مانند گوودا و ادام در پوست قرمز مسن شده اند. دیگر پنیرهای نیمه سخت مانند چدار یا Red Leicester به خوبی ذوب می شوند و دارای بافت کمی سست هستند.

 پنیر چدار

پنیر چدار معروف ترین پنیر انگلیسی است و همچنین به عنوان محبوب ترین پنیر جهان شناخته شده است.
Cheddar در شهر انگلیسی به همین نام ساخته شده است و در غار Chedd Gorge قرار دارد. رنگ های طبیعی مانند آناتو یا پاپریکا به Cheddar اضافه می شود تا رنگ نارنجی متمایز به آن بدهد. با این حال، چدار نیز در رنگ های زرد کم رنگ یا به رنگ زرد متوسط می آید.
پنیرهای چدار همانند انواع دیگر پنیرها انواع زیادی دارد.
همانند تمام انواع پنیر، Cheddar حاوی مقدار خوبی از کلسیم با مصرف 1 اونس است. مصرف حاوی 20٪ از RDI کلسیم شما است.
اگر شما طعم این نوع محبوب پنیر را دوست داشته باشید اما می خواهید گزینه های سالم تر داشته باشید پس می توانید پنیر چدار کم چرب و یا حتی بدون چربی را خریداری کنید.
پنیر قرمز رنگ،Red Leicester ، گاهی اوقات به عنوان چدار قرمز به فروش می رسد.

پنیر گودا

پنیر با پوست سرخ به احتمال زیاد Gouda است که یکی دیگر از انواع محبوب پنیر سوئیسی نیمه جامد است.
راه های مختلفی برای ایجاد این پنیر با طعم ملایم وجود دارد. پنیر سازان از شیر بز، گاو یا شیر گوسفند برای ایجاد پنیرهایی با طعم شیرین و آجیل استفاده می کنند. گودا در یک پوست قرمز مومی از هر جا بین یک ماه تا 3 سال بالغ می شود.
فرآیند سن نیز بر رنگ پنیری Gouda تاثیر می گذارد. پنیر های جوان تر زرد کم رنگ هستند در حالی که گونه های سالم زرد تیره هستند و طعم قویتری دارند.

پنیر Marble

پنیر ماربل نام خود را از اثر سنگ مرمر سفید و نارنجی گرفته است
پنیر نارنجی و سفید با استفاده ازدلمه چدار نارنجی و چدار سفید تولید می شود. در ایالات متحده، پنیر نارنجی یا سفید به نام Colby-Jack و با استفاده از یک روند مشابه ساخته شده است.

سایر انواع پنیرهای متوسط سخت و نیمه سخت

کلبی یک پنیر مانند چدار است که در ایالات متحده آمریکا ساخته شده است. پنیر ایالات متحده آمریکا دارای بافت نرمتر و طعم ملایم نسبت به پنیر چدار انگلیسی است.
پنیر Emmental از سوئیس با رنگ زرد سبک و طعم آجیلی خفیف معروف است برای سوراخ هایی که در طول فرایند زمان رشد می کنند.
پنیر Wensleydale یک پنیر انگلیسی است که نمونه خوبی از یک پنیر سخت خوشمزه با یک بافت نرم است. پنیر Wensleydale اغلب دارای میوه مانند قره قاط یا زردآلو خشک شده است که همچنین به این پنیر رنگ پریده یک نگاه جالب می دهد.
Red Leicester یک پنیر بسیار محبوب انگلیسی قرمز است که بافت ضخیم دارد. Red Leicester همچنین در پوست قرمز بر روی پنیر توسعه پیدا می کند تا بالغ شود. پنیر Leicester سالخورده (همچنین پنیر Leicestershire نامیده می شود) دارای طعم آجیلی است.
پنیر Halloumi از قبرس می آید و یک پنیر مناسب برای کباب کردن یا سرخ کردن است. این کاملاً طعم شور دارد و یک منبع عالی از کلسیم است. این پنیر نیمه سخت است که می تواند از پنیر گاو، گوسفند یا بز ساخته شود.

انواع پنیر نرم

انواع پنیر نرم معمولاً با بافت خامه ای و طعم کره ای خوشمزه آن معین می شوند.
بسیاری از انواع پنیر نرم دارای چربی کمتری نسبت به پنیرهای سخت مانند Cheddar یا Edam که می توانند تا 55٪ محتوای چربی داشته باشند.
به طور کلی، پنیر نرم دارای طعم ملایم تر از برخی از پنیرهای تند سخت و یا پنیر قارچ آبی است.
بیایید نگاهی به دو نوع محبوب ترین پنیر نرم Brie و Camembert داشته باشیم.

Brie

بری یکی از محبوب ترین نوع پنیر فرانسوی است که از شیر گاو ساخته شده است و دارای طعم ملایم است. بری با استفاده از یک کشت پنیر پردازش شده و سپس به مدت 4 یا 5 هفته می رسد. معمولا، بیشتر تخته های پنیر شامل بری است زیرا با انگور، میوه ها و ژامبون است. بری مانند بسیاری از پنیرهای دارای چربی کامل، منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و سایر مواد مغذی است.

Camembert

کاممبرت یک نوع شناخته شده پنیر نرم فرانسه است که به طور سنتی در منطقه فرانسوی نورماندی ساخته شده است.
یکی از تفاوت های Camembert و Brie این است که Camembert در سیلندرهای مسطح کوچکتر از Brie شکل می گیرد. همانطور که کاممبرت در حال رسیدن است یک پوست ضخیم ایجاد می کند و دارای عطر بیشتری نسبت به پنیر بری است.
کاممبرت یک پنیر خوشمزه برای خوردن گرم است. کاممبرت پخته و گرد شده دارای یک بافت خامه ای است. کاممبرت همچنین در رده "پنیر قارچ سفید" قرار دارد.

سایر انواع پنیر نرم

برخی از گونه های دیگر پنیر نرم می توانند شامل موارد زیر باشند:
Saint-Damase پنیر نرم از بافت خامه ای سبک تهیه شده است و یک عطر چوب متمایز دارد. این به طور سنتی در کانادا ساخته شده است.
پنیر فتا یک پنیر نرم سفید است که از شیر بز یا گوسفند ساخته شده و به طور سنتی بخشی از غذاهای یونانی است.

انواع پنیر نیمه نرم

تفاوت میان انواع پنیری که به عنوان "پنیر نرم" یا "پنبه نیمه نرم" طبقه بندی می شود می تواند دشوار باشد.
به طور کلی، انواع پنیری که به عنوان نیمه نرم شناخته می شوند در جایی بین پنیرهای سخت مثل چدار و پنیر های نرم مانند Brie قرار دارند.

موزارلا

موزارلا احتمالاً یکی از محبوب ترین انواع پنیر در جهان است زیرا معمولاً در بسیاری از پیتزاها و لازانیا استفاده می شود.
روش سنتی برای تولید پنیر موزارلا استفاده از شیر گاو وحشی است. این پنیر سفید نرم مزه تند و خامه ای می دهد. در مقایسه با انواع شیر گاو، موذارلا از شیر گاو دارای طعم کمتری است و طعم شیرین تری از مازارلا شیر گاو وحشی واقعی دارد.
یکی از ویژگی های مازارلا این است که آن خوب ذوب می شود و بسیار "کشدار" می شود.
شما همچنین می توانید این پنیر نیمه نرم خوشمزه را به تنهایی یا همراه با گوجه فرنگی تازه، کمی روغن زیتون و سبزی های تازه بخورید.
بعضی از تولید کنندگان همچنین از شیر گوسفند یا شیر بز استفاده می کنند تا پنیر مازارلا تازه تولید کنند. گلوله های موزارلا در بسته های آب شور یا آب پنیر فروخته می شود تا آنها را تازه نگه داشته و شکل خود را حفظ کنند.

هاوارتی

هاوارتی نوعی پنیر نیمه نرم با مزه ملایم از دانمارک است که قوام کرم و رنگ زرد روشن دارد.
هاوارتی نیز به عنوان یک پنیر کهنه فروخته می شود که هنوز نرم کره ای حفظ می شود اما طعم تند تر و شور دارد.
وقتی که انتخاب گزینه پنیر سالم می آید پنیر هاوارتی شبیه پنیر چدار است. خوردن آن در مقادیر معقول می تواند مقدار زیادی پروتئین و کلسیم را به شما بدهد. 1 اونس مصرف حاوی 6.5 گرم چربی اشباع شده است.
شما همچنین می توانید یک نوع سالم تر از هاوارتی را که پنیر شفاف هاوارتی نامیده می شود انتخاب کنید که محتوای چربی بسیار پایین دارد.

Port Salut

Port Salut نوعی پنیر شیری نیمه نرم است که از فرانسه می آید و دارای پوست مرطوب رنگی متمایز دارد که یک پنیر زرد روشن است.
بر خلاف سایر پنیرهای این دسته که دارای رایحه بسیار ملایم هستند Port Salut یک پنیر بالغ با رایحه قوی است. با این حال، طعم و مزه در مقایسه با عطر آن بسیار خفیف است و بسیاری از دوستداران پنیر از آن لذت میبرند.

انواع پنیر قارچ آبی

هنگامی که به انتخاب انواع پنیر خوشمزه می آید هیچ کدام نمی توانند نظر خود را نسبت به نوع پنیر قارچ آبی بدهند.
هنگامی که پنیر در غار در نزدیکی روستای روکوفورت در فرانسه کشف شد. شکل طبیعی رشد ( Penicillium roqueforti ) در غار پنیر را آلوده کرده بود. خوشبختانه، پنیر هنوز هم خوراکی بود و طعم تند و تیزی داشت. امروزه، بیشتر پنیرهای آبی شکل دار از یک نوع قارچ استفاده می کنند تا طعم و رنگ را به پنیر فانتزی بدهند.
این نوع پنیر با رنگ سفید و آبی و عطر و طعم تند و مزه برای بسیاری از افراد است. اکثر پنیرهای قارچ آبی دارای یک بافت کریستالی و مستحکم کره ای هستند. طعم و مزه پنیر "قارچی" می تواند از خفیف و ملایم تا شدید و تیز باشد.
3-6 ماه طول می کشد تا رول های پنیر به حالت رسیده در آیند.
یک مطالعه نشان داده است که پنیر قارچ آبی ممکن است سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد و کلسترول را مهار کند.

پنیر روکفورت

Roquefort پنیر قارچ آبی اصلی است و به شدت مورد توجه فرانسوی ها به عنوان یک پنیر خوشمزه است. در واقع، مردم فرانسه به روکوفورت به عنوان "شاه پنیر" اشاره می کنند.
به طور رسمی Roquefort نامیده می شود این پنیر از شیر میش ساخته می شود و سپس در غار Roquefort -Sur-Soulzon رسیده می شود.
همانند بسیاری از پنیرهای آبی، Roquefort نوعی پنیر با عطر و طعم شدید زمینی است که می تواند تند و تیز باشد. این پنیر نیمه سخت نیز به خوبی فرو می ریزد و می تواند به تنهایی، با میوه، یا در دستور العمل های غذایی خورده شود.

پنیر گورگونزولا

Gorgonzola یک نمونه خوب از پنیر کپک آبی ایتالیایی است.
هنگامی که طعم و عطر مهم باشد Gorgonzola واقعاً قوی است.
قوی ترین نوع مزه گورگونزولا نوع Piccante Gorgonzola است که بین 6 تا 12 مانده است. این پنیر آبی دارای یک بافت خرد و طعم تند است. با توجه به طعم شدید آن، بهترین راه برای استفاده از این نوع پنیر کپک آبی، همراه با سایر غذاها است.
Dolce Gorgonzola یک نوع ملایم تر از این پنیر قارچی است. این دارای یک بافت نرم است و به همراه آجیل، انگور یا عسل لذت بخش است.

پنیر استیلتون

Stilton یکی از بهترین نمونه هایی از پنیر کپک آبی از نوع انگلیسی است و از یک شهر با همین نام می آید. در مقایسه با سایر پنیرهای آبی، Stilton طعم ملایمتری دارد. با این حال، هنوز هم یک بافت کریستالی را حفظ می کند و دارای طعم خامه ای متمایز از کپک موشروم زمینی می باشد.

پنیر آبی دانمارکی

آبی دانمارکی معروف ترین پنیر شکل آبی از دانمارک است. این شبیه به Roquefort است اما از شیر گاو به جای شیر گوسفند استفاده می شود. این یک پنیر خرد شده قوی است که دارای رنگ خامه سفید با رگه های آبی است که در آن عبور می کند.
در مقایسه با سایر پنیرهای شکل آبی در این گروه، آبی دانمارکی دارای طعم ملایم تر از Gorgonzola است اما طعم واضح تر از Roquefort دارد.

انواع پنیرکپک آبی دیگر

Saint Agur Blue یک پنیر خامه ای آبی از فرانسه است که طعم نرم و در عین حال تند را دارد. این نوع پنیر را می توان به صورت گسترش استفاده کرد و همچنین به خوبی ذوب می شود.
آبی Oregon در ایالات متحده تولید می شود و شبیه به پنیر Roquefort است. لبنیاتی Rogue که این پنیر را تولید می کند همچنین اورگانزولا را نیز تهیه می کند – یک پنیر crumbly مشابه Gorgonzola است.

پنیر کپک سفید

بیشتر انواع پنیر در رده " کپک سفید" نیز پنیر نرم هستند. Brie و Camembert معروف ترین انواع پنیر کپک سفید هستند.

انواع پنیر تازه

پنیر تازه با مواد تشکیل دهنده مشابه همانند پنیر سخت و پنیر نرم تهیه می شود.
تفاوت پنیر تازه این است که آنها کهنه یا رسیده نیستند این فرآیند تولید پنیر به یک پنیر سفید با طعم ملایم منجر می شود.
برخی از انواع پنیر تازه دارای بافت نرم و خامه ای هستند که به اسانی بر کراکرها، شیرینی ها یا نان حلقوی و یا تست گسترش می یابد. انواع دیگر پنیرهای تازه مثل پنیر کوتاژ دارای بافت دانه ای با محتوای چربی کم هستند.

پنیر کوتاژ

پنیر کوتاژ یک نمونه خوب از پنیر سالم کم چرب طبیعی است و اگر بخواهید وزن کم کنید غذای عالی است.
پنیر کوتاژ ممکن است یکی از سالم ترین پنیرهایی باشد که می توانید بخورید. به عنوان مثال، یک نوع پنیر کم چرب تنها حاوی 1 گرم چربی در 4 اونس (113 گرم) است. این مقدار فقط 72 کالری دارد و حاوی 12 گرم پروتئین است که یک چهارم RDI پروتئین شما است.
پنیر کوارتز نیز یک نوع پنیر بسیار متنوع است و می توان آن را به سالاد، ماست، پنکیک و غذاهای پخته شده اضافه کرد.

پنیر خامه ای

پنیر خامه ای با ترکیب شیر و خامه ساخته شده است پنیر نرم دارای طعم خامه غنی است.
هنگامی که در مزارع لبنیات در فیلادلفیا شروع به تولید پنیر سفید تازه کردند پنیر خامه ای نوع محبوب پنیر شد. در واقع، پنیر خامه اغلب به عنوان "پنیر فیلادلفیا" نامیده می شود.
پنیر خامه معمولاً در ساندویچ ها استفاده می شود در شیرینی ها استفاده می شود البته عنصر اصلی پنیر کیک است.
هنگامی که انتخاب پنیر سالم می آید پنیر خامه ای یکی از بهترین ها نیست. به عنوان مثال، یک قاشق غذاخوری از پنیر خامه ای (14.5 گرم) حاوی حدود 5 گرم چربی و کمتر از یک گرم پروتئین است.
البته، شما همچنین می توانید یک نوع پنیر خامه ای کم چرب یا حتی نسخه بدون چربی را انتخاب کنید.

پنیر ریکوتا

یکی دیگر از پنیرهای پرطرفدار، Ricotta است که دارای بافت کرم و یک نوع پنیر سالم است. Ricotta را می توان از شیر گاو، گوسفند و یا بوفالو ساخت.
Ricotta بوسیله حرارت دادن آب پنیر و سپس انعقاد آن تولید می شود. بعضی از انواع ریکوتا نیز طعم و بافت، پخته شده، تخمیر شده یا شور می دهد.
یکی از دلایل اینکه ریکوتا به این پنیر تازه شیرین تبدیل شده است این است که با پروتئین همراه شده است. به عنوان مثال، ½ فنجان ریکوتا (124 گرم) ساخته شده از شیر خامه گرفته شده حاوی 14 گرم پروتئین، که 28٪ از RDI شما است. این مقدار مصرف 171 کالری و کمتر از 10 گرم چربی است. با این حال، آن نیز حاوی مقدار زیادی کلسیم، فسفر و روی است.

سایر انواع پنیر تازه

Mascarpone پنیر تازه ای از ایتالیا است که بافت خامه ای نرم مانند پنیر خامه ای دارد. Mascarpone در بسیاری از انواع دسرهای ایتالیایی مانند Tiramisu و کیک پنیر استفاده می شود.
Burrata شبیه به موزارلا است اما زمانی که قطعه قطعه می شود، پنیر نرم خامه ای می شود.
پنیر فتا.
موزارلا.
انواع محبوب پنیر بز
انواع پنیر بز در کشورهای مدیترانه ای محبوب هستند. بسیاری از انواع پنیرهای بز طعم تند و بافت های متفاوت دارند.
بعضی از انواع پنیر بزها مانند برخی از انواع Chèvre سخت و محکم هستند برخی نرم مانند پنیر فتا (که همچنین یک نوع پنیر تازه) است. با این حال، پنیر بز نیز در کپک آبی رنگ با طعم های زمینی مشخص می شود.
بسیاری از انواع پنیر بز در مقایسه با شیر گاو در لاکتوز پایین هستند و حاوی آنزیم هایی هستند که به بهبود باکتری های روده به خوبی کمک می کنند.

پنیر فتا شیر بز

یکی از محبوب ترین پنیرهای یونانی، پنیر فتا دارای بافت خامه ای است که در سالاد یونان، کبابی و یا چاشنی روغن زیتون استفاده می شود.
پنیر فتا شیر بز گزینه خوبی برای افرادی است که نمی توانند پنیر ساخته شده از شیر گاو را بخورند. اگر چه 100 گرم پنیر فتا حاوی 21 گرم چربی است فقط 14 گرم چربی اشباع است. این بدان معنی است که پنیر فتا یک گزینه سالمتر از بسیاری از پنیرهای سالم است.

پنیر Chèvre

Chèvre توصیف انواع محبوب پنیر شرکت فرانسوی ساخته شده از شیر بز است. تعدادی از انواع Chèvre وجود دارد که بسته به فرایند زمان، کپک ها مورد استفاده قرار می گیرد و روی سیلندر پنیر قرار می گیرد. همانطور که با بسیاری از پنیر بز، انواع Chèvre دارای سلیقه های تیز با عطر های تند است.

سایر انواع پنیر بز

پنیر آبی بز نوع دیگری از انواع پنیر شکل آبی است که دارای یک بافت سست، رنگ مرمر آبی و مزه کپک زمینی است.
شیر بز Gouda بر روی پنیر کلاسیک هلندی است که دارای طعم و مزه پنیر بز اما بافت Gouda است بری بز، به روش مشابه با بری سنتی فرانسه ساخته شده اما طعم ظریف تر و طراوت دارد.
Garrotxa نوعی پنیر سخت از اسپانیا است که طعم قوی مانند پنیر بز دیگر ندارد. Garratoxa با پوست شفاف زرد پوشیده شده است که یک پنیر سفید و زرد و خوشمزه است.

انواع پنیر فرآوری شده

انواع پنیرهای فرآوری شده شامل بسته هایی از انواع پنیرهای فردی و پنیر قابل استفاده است که مناسب برای استفاده هستند.
پنیر پردازش شده توسط ترکیبی از پنیر با مواد دیگر مانند روغن، شکر و نمک ساخته شده است. انواع پنیرهای فرآوری شده شامل انواع مختلف پنیر چدار، Red Leicester، گودا، ادام، کلبی یا گرویر است.
با این حال، پنیرهای فرآوری شده به طور کلی محصول بسیار پایینتری نسبت به پنیر طبیعی است زیرا اغلب شامل افزودنیهای ناسالم، طعم دهنده و امولسیفایرها است.
بهترین نوع پنیر برای انتخاب پنیر طبیعی است و نه انواع بسیار پردازش شده.

انواع پنیرهای فانتزی

اگر شما به دنبال یک پنیر فانتزی هستید صدها نوع از انواع پنیر را می توانید انتخاب کنید.
برخی از انواع پنیرهای فانتزی می توانند انواع مختلفی از پنیر سنتی باشند. به عنوان مثال، برخی از انواع پنیر Cheddar یا Gouda برای 5 سال یا حتی طولانی تر بوده اند. این به پنیر یک بافت قوی تر و طعم قوی تر می دهد.
برخی از نمونه های خوب پنیر فانتزی عبارتند از:
چدار مونتگومری پادشاه انگلستان نامگذاری شده است و دارای پوست دهاتی مانند است که با پنیرهای طعم دهنده به رنگ زرد کمرنگ است.
Etivaz یک پنیر سخت سوئیس است که بر اساس دستور اصلی Gruyère است.
Beaufort D'Ete یک پنیر سخت فانتزی از فرانسه است که زرد کمرنگ و دارای عطر و طعم قوی است.
Valençay پنیر سفید بز فرانسوی است که دارای پوست چرب خاکستری است. این پنیر تازه دارای طعم تازه و مرکب مانند انواع مختلفی است که دارای سلیقه های قوی مانند پنیرهای دیگر بز هستند.

بهترین پنیر چیست؟

پنیر پر از مواد مغذی است که برای سلامتی خوب نیاز دارید. به عنوان مثال، اغلب پنیرها حاوی مقادیر خوبی از کلسیم، پروتئین و سایر مواد مغذی مهم است.
به استثنای اینکه شما لاکتوز را تحمل نمی کنید لذت بردن از پنیر گاهی اوقات به عنوان یک میان وعده سالم هیچ مشکلی در سلامتی ایجاد نمی کند. در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که پنیر مصرفی در حالت اعتدال خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را افزایش نمی دهد.
با این حال، پنیر حاوی مقدار زیادی چربی اشباع است و می تواند در سدیم بالا باشد. بنابراین، مصرف مقدار زیادی پنیر برای سلامت کلی شما مناسب نیست.
برای به دست آوردن مزایای خوردن پنیر، مراقب مقدار مصرف باشید و از مصرف پنیر فرآوری شده جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: آیا پنیر برای شما بد است؟

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (2)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. Mastane

سلام بهترین پنیری ک شما برای دوران رژیم پیشنهاد میکنید کدوم هستش ک با خیالت راحت موقع گرسنگی استفاده کرد؟
آبا پنیر پارمسان این ویژگی رو داره؟؟

  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    Mastane
  1. 4.5 / 5

با سلام. بهترین برای رژیم های لاغری پنیر فتا (پنیر سفید) است زیرا چربی کمتری دارد

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search