رژیم غذایی

طرح رژیم غذایی 7 روزه

رژیم غذایی یک هفته ای

کارشناسان رژیم غذایی معمولا توصیه نمیکنند که سعی کنید وزن خود را در یک هفته کاهش دهید. اما بگذارید با آن روبرو شویم همه ما فرصت های ویژه ای داریم زمانی که ما نیاز داریم وزن کم کنیم و ما فقط در مورد هر چیزی برای سرعت بخشیدن به آن تلاش خواهیم کرد.

بنابراین اگر شما در مورد یک برنامه کاهش وزن یک هفته ای جدی هستید باید بدانید که از دست دادن وزن، رویای همه است. ما همیشه در جستجوی یک برنامه کاهش وزن موفق هستیم تا نتایج سریع کاهش وزن را ببینیم. با این حال، استفاده از قرص های رژیم غذایی یا سایر مواد مضر توصیه نمی شود. تنها 7 روز با برنامه رژیم غذایی می تواند وزن خود را کاهش دهید. کاهش وزن در 7 روز ممکن است غیرممکن به نظر برسد اما این موضوع نیست. چگونگی کاهش وزن چالش بزرگ برای هر کسی است. با یک رویکرد طبیعی برای از دست دادن وزن در یک هفته، می توانید چند کیلو وزن را از دست بدهید. و پس از برنامه، شما قادر خواهید بود در یک ماه 5-6 کیلوگرم را کاهش دهید و راهی برای از دست دادن وزن سالم است.
برای یک برنامه 7 روزه کاهش وزن، شما باید تغییراتی در سبک زندگی خود داشته باشید. همه می دانند قانون طلایی برای از دست دادن وزن "خوردن کمتر و ورزش بیشتر" است. علاوه بر این، شما نیاز به دانستن چند چیز دیگر، از قبیل: خوردن آب آشامیدنی به جای نوشابه، کنترل سهم غذا و ترک میان وعده های ناسالم است.
برای موفقیت در کم کردن وزن در "برنامه غذایی 7 روزه"، آستین را بالا بزنید و موارد زیر را رعایت کنید.

خوردن سالم و منظم

شما باید آنچه را که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید در نظر بگیرید نه آنچه را که باید در یک برنامه کاهش وزن 7 روزه بخورید. شما باید از میوه ها و سبزیجات زیادی بخورید آنها شما را سیر نگه می دارند چربی را در رژیم غذایی خود جای دهید. انواع سبزیجات را بخرید و آنها را به وعده های غذایی اضافه کنید. شما باید با وعده های غذایی خود سازگار باشید وعده های غذایی مخصوصا صبحانه را ترک نکنید. با این حال، همه چیز باید کنترل سهم شود. یک رژیم غذایی خوب با تغذیه متعادل بخورید. برای از دست دادن وزن در 7 روز، شما باید تغییرات غذایی مانند کاهش کربوهیدرات ها، اجتناب از سس گوجه فرنگی، کره، نمک، شکر و غذاهای سرخ شده را داشته باشید. بهتر است زمانی که غذاهای خود را آماده می کنید بدانید چی می خواهید بخورید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

میان وعده های سالم داشته باشید

این یکی مهم است مخصوصا برای افرادی که در طول روز عادت به خوردن میان وعده دارند. اگر شما همچنان به این کار ادامه دهید کاهش وزن در آن هفته سخت خواهد بود اما اگر شما جایگزین های سالم برای ویفرها، کوکی ها یا کلوچه ها پیدا کنید می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. ایده آل این است که سبزیجات را به قطعات سایز میان وعده تهیه و آنها را به محل کار حمل کنید.
همه ی این مواد غذایی چیپس، کوکی ها، بستنی و میان وعده ها را دور از دسترس خود نگه دارید زیرا ممکن است شما را تحریک کند وقت آن رسیده است تا جایگزین های سالم غذا، سبزیجات تازه، میوه ها، بلغور جو دوسر، آجیل و میان وعده گندم کامل ذخیره شود. وقتی گرسنگی در حال ضربه زدن است می توانید یک سالاد بزرگ که دارای مقدار زیادی سبزیجات غنی از فیبر و حاوی پروتئین کم چربی (مرغ، ماهی قزل آلا یا توفو) است داشته باشید. به عبارت دیگر، در هفته شما با داشتن عادت های میان وعده سالم در راه کاهش وزن خواهید بود.

کنترل مصرف شیرینی

اگر از خوردن شیرینی ها لذت می برید و تمایل به آنها را احساس می کنید مصرف نکنید. به جای کوکی ها، آب نبات یا هر چیز با کالری زیاد، آدامس بجوید. زمانی که در یک برنامه هفت روزه کاهش وزن هستید این چیزی است که شما نیاز دارید. شما بدون احتساب کالری خالی موجود در شیرینی، می توانید میل خود را برآورده سازید.

ورزش را بخشی از روال خود انجام دهید

یک برنامه ورزشی برای هر برنامه کاهش وزن روتین است. به آن فعالیت هایی که با کمترین ضربه تأثیر کالری سوزای مناسب با بدن شما داشته باشد. هرگز اشتباه نکنید و امید به کاهش وزن در 7 روز با افزایش وزن زیاد برای ساعت ها ایجاد کنید. شما می توانید پس از حداقل یک ماه آماده سازی با تمرینات خفیف انجام دهید. هدف این است که کالری ها سوزی است نه ساختن عضلات. شما باید یک رژیم ورزشی داشته باشید که بتوانید برای مدت طولانی به آن بچسبید. رژیم ورزشی خود را از ترکیب فعالیت هایی که دوست دارید قرار دهید. هنگامی که شما قصد کاهش وزن را در یک هفته دارید حداقل 45 دقیقه در روز، در هر روز هفته تمرین کنید. برخی از بهترین تمرینات که به کاهش وزن کمک می کنند عبارتند از:
پرش به طناب - سعی کنید برای 5 دقیقه طناب بزنید و سپس استراحت کنید. سعی کنید 2 تا 3 ست طناب زدن را در روز انجام دهید.
شنا - سعی کنید شنا کنید این یک تمرین تمام بدن است که می تواند تا 500 کالری در یک جلسه 45 دقیقه ای بسوزاند. در طول جلسه شنا، همچنین با شدت کالری بالا بسوزانید و هچنین متابولیسم را افزایش دهید.
پیاده روی یا دویدن - بسیاری از مردم شروع به پیاده روی یا دویدن می کنند زیرا می خواهند وزن کم کنند. پیاده روی یکی از موثر ترین تمرینات برای کاهش وزن است. این به سوزاندن کالری بیشتری از بسیاری دیگر از تمرینات کاهش وزن کمک می کند.
تمرینات بدن سازی - تمرینات بدن سازی برای کمک به رسیدن به هدف خود در برنامه کاهش وزن 7 روزه موثر است.
تمرینات هوازی - چطور در 7 روز وزن کم کنیم؟ هیچ چیز بهتر از تمرینات هوازی نیست که به شما در برنامه کاهش وزن کمک کند! تمرینات پایه ای که با تمرینات کلاسیک، شنا، دوچرخه سواری، تمرینات پرش با شدت و پیاده روی انجام می شود تمرینات هوازی کالری را می سوزانند. علاوه بر این، هوازی باعث بهبود گردش خون و استقامت می شود. ده دقیقه از ورزش هوازی 200 تا 300 کالری را می سوزاند و در گروه های عضلانی چندگانه شامل بازوها، پاها و مرکز کار می کند.
تمرین قدرتی - تمرینات قدرتی (وزنه برداری، استفاده از باندهای مقاومتی و یا استفاده از وزن بدن خود) نه تنها در ساخت قدرت و عضله موثر است بلکه کالریها را می سوزاند. علاوه بر این، آنها به متابولیسم سوختن کمک می کنند.

مقدار زیادی آب بنوشید

شما باید مقدار زیادی آب یا سایر نوشیدنی های بدون کالری بنوشید. اغلب تشنگی باعث خوردن غذا می شود چیزی را مصرف نکنید که در آن کالری داشته باشد. آب چیزی است که شما نیاز دارید. شما همچنین می توانید برخی از نوشیدنی های طعم دهنده و چای که کالری ندارند را بنوشید.
آب دارای کالری صفر و سدیم کم برای کمک به روند کاهش وزن است. علاوه بر این، آب آشامیدنی ناخالصی های را از بدن پاک می کند و سوخت و ساز بدن را شروع می کند. برای تغییر طعم، چند قطره آب لیمو یا چند برگ نعناع اضافه کنید. برای یک برنامه هفت روزه کاهش وزن - یک بطری آب در تمام روز با خود حمل کنید تا به طور مرتب به شما یادآوری شود.

خوب استراحت کنید

در هنگام کاهش وزن، خواب شب حیاتی است. 30 دقیقه اضافه تر بخوابید تا بهتر بمانید. هنگامی که شما خوب بخوابید احساس آرامش می کنید و تمرینات را خوب انجام می دهید. علاوه بر این، خواب آرام (7 تا 8 ساعت) به بهبود سوخت و ساز کمک می کند. از دست دادن وزن یک جنگ سخت است شما نمی توانید ظرف چند روز آن را دریافت کنید. شما نتایج را فورا مشاهده نمی کنید و در نهایت هیچ چیز اتفاق نخواهد افتاد. صبور باشید و ادامه دهید شما نتایج را دریافت خواهید کرد. اگر تغییرات را حتی بعد از یک هفته مشاهده نکنید دلسرد نشوید اما چشم خود را بر روی هدف از دست دادن وزن قرار دهید در نهایت شما به آنجا خواهید رسید.

بیشتر بدانید:

رژیم لاغری 1200 کالری: برنامه غذایی 7 روزه | برنامه غذایی سالم برای یک هفته: یک نمونه از یک رژیم غذایی سالم

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search