رژیم غذایی

بهترین غذاها برای سرطان پستان

غذاهایی که در داشتن سرطان سینه باید بخورید

4 نکته در مورد رژیم غذایی، از جمله آنچه باید از آن جلوگیری کرد اگر اخیراً شما یا شخصی که به او اهمیت می دهید مبتلا به سرطان سینه هستید سؤالاتی پیش خواهد آمد.

اینها شامل موارد زیر است: چه چیزی باید بخورم؟
آنا تیلور، متخصص تغذیه این چهار نکته رژیم غذایی را برای کسانی که تحت درمان سرطان قرار دارند ارائه داد:
هیدراته بمانید. حداقل 2 لیتر تا 3 لیتر مایعات در روز - حدود 66 اونس تا 99 اونس - بیشتر از مایعات بدون کافئین استفاده کنید.
کالری کافی دریافت کنید. کالری شماری را فراموش کنید - بهترین راه برای اینکه بدانید که آیا به اندازه کافی کالری برای انرژی مصرف می کنید وزن کردن یک یا دو بار در هفته است. اگر وزن شما هفته به هفته کاهش می یابد برای تهیه برنامه با یک متخصص تغذیه صحبت کنید. به یاد داشته باشید که به طور مرتب در طول روز غذا بخورید. وعده های غذایی کوچک پنج تا شش بار در روز به طور معمول خوب کار می کنند.
روی مواد مغذی متمرکز شوید و بیشترین مواد مغذی را در هر کالری دریافت کنید. غذاها را از میان گروه های غذایی انتخاب کنید - چیزهایی مانند میوه، سبزیجات، غلات، حبوبات، آجیل، دانه ها، گوشت یا تخم مرغ و لبنیات. یک رژیم متعادل به شما اطمینان می دهد که از مواد مغذی مورد نیاز برای قوی نگه داشتن بدن استفاده می کنید.
پروتئین را فراموش نکنید. پروتئین به حفظ توده بدنی یا ماهیچه کمک می کند. پروتئین در گوشت، مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، تخم مرغ، لوبیا، عدس، آجیل، دانه، سویا و لبنیات یافت می شود. مقادیر کمتری پروتئین در سبزیجات و غلات کامل یافت می شود.

در هنگام درمان سرطان پستان چه غذایی بخوریم

اگر شما از عوارض جانبی تغذیه ای ناشی از درمان سرطان برخوردار نیستید که توانایی شما در غذا خوردن و یا هضم غذا را محدود می کند تیلور می گوید شما می توانید یک رژیم غذایی به طور کلی سالم را دنبال کنید که شامل:
میوه و سبزیجات: 5 وعده وعده در روز. میوه ها و سبزیجات حاوی خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد استروژن هستند. سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ، کلم و کلم بروکسل به ویژه مناسب هستند و از نظر فیتوشیمیایی غنی هستند.
غلات سبوس دار: روزانه 25-30 گرم فیبر. غلات سبوس دار مواد غذایی غیرمستقیم هستند که از نظر کربوهیدرات های پیچیده، فیبر، فیتوشیمیایی و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی سرشار هستند. مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه Soochow سوژو در چین انجام شد نشان داد که دریافت فیبر بالا با تغییر عملکردهای هورمونی سرطان پستان و سایر سرطانهای وابسته به هورمون ممکن است تأثیر مثبت داشته باشد.
پروتئین بدون چربی - و سویا همچنین. برای منابع پروتئین مناسب، میزان مصرف مرغ، ماهی و حبوبات مانند لوبیا و عدس را بیشتر کنید. مصرف غذاهای ترش و دودی را به حداقل برسانید. سویا در مقادیر متوسط، به این معنی که یک یا دو وعده در روز غذاهای کامل سویا (مانند توفو، ادامامه و شیر سویا) نیز می تواند در آن گنجانده شود. مطالعات، از جمله تحقیقات گزارش شده در انستیتوی تحقیقات آمریکایی سرطان، نشان می دهد که حیوانات سویا را متفاوت از انسان متابولیزه می کنند. نه تنها سویا در مقادیر متوسط ایمن است اما تحقیقات نشان می دهد که سویا حاوی ایزوفلاون ها، یک ماده مغذی با خاصیت ضد سرطانی است. حداکثر سه وعده غذایی کامل سویا در هر روز خطر عود یا مرگ یک بازمانده از سرطان پستان را افزایش نمی دهد.
الکل ننوشید. نوشیدن الکل یک عامل خطرناک شناخته شده برای سرطان پستان است. یک مطالعه بزرگ و مشاهده ای از 105.986 زن نشان می دهد که نوشیدن سه لیوان شراب یا بیشتر در هفته در طول زندگی، خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان را با درصد کمی اما قابل توجه افزایش می دهد. این مطالعه حاکی از افزایش 15٪ خطر ابتلا به سرطان سینه است در حالی که زنان به طور متوسط سه تا شش نوشیدنی در هفته می نوشند در مقایسه با زنانی که نمی نوشند. سعی کنید از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

پس از درمان وزن سالم خود را حفظ کنید

زنان چاق نسبت به زنانی که در محدوده ایده آل وزن بدن خود قرار دارند سطح بالاتری از استروژن دارند که در بدن آنها گردش می کند.
بسیاری از مطالعات از جمله مطالعه انجام شده توسط محققان پژوهشگاه علوم تحقیقات بهداشتی ایران در تهران، نشان دهنده ارتباط بین حجم بدن و سرطان پستان در زنان یائسه است.(1)
اگر اضافه وزن دارید تیلور توصیه می کند پس از اتمام درمان، از طریق یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم وزن خود را کاهش دهید. کاهش وزن در طول درمان معمولاً تشویق نمی شود زیرا این اغلب با کاهش عضله ناخواسته همراه است و منجر به خستگی، سیستم ایمنی سرکوب شده و روند بهبودی کندتر می شود.
وی می گوید: "به بدن خود اجازه دهید مواد مغذی مورد نیاز خود را برای مبارزه با سرطان بدست آورد." پس از اتمام درمان، برای توصیه های فردی برای کاهش خطر عود و حمایت از وزن سالم، با پزشک متخصص تغذیه ملاقات کنید.

مبارزان بالقوه با سرطان در غذاها

گیاهان دارویی از سلامتی انسان حمایت می کنند و در غذاهای گیاهی از جمله میوه، سبزیجات، لوبیا و غلات یافت می شوند. در زیر، غذاهای متداول را خواهید یافت که حاوی مواد شیمیایی مهمی هستند.

فیتوشیمیکال

منابع غذایی

کاروتنوئید

میوه و سبزیجات سبز، نارنجی زرد تیره

ایزوتیوسیانات

سبزیجات خردل، ترب کوهی، چلیپایی

ترکیبات فنولیک

سیر، چای سبز، دانه سویا،دانه کتان، سزیجات چلیپایی، دانه غلات

فلاونوئیدها

اغلب میوه ها و سبزیجات

اورگانوسولفیدها

سیر، پیاز، سیزیجات چلیپایی،  تره فرنگی، موسیرها

ایزوفلاوون ها

دانه سویا، حبوبات، دانه کتان

ایندول ها

سبزیجات چلیپایی: بروکلی، کلم پیچ، کلم، جوانه بروکسل، گل کلم


اگر عوارض جانبی دارید
حالت تهوع. اگر حالت تهوع دارید متخصص تغذیه شما توصیه می کند که سعی کنید بیشتر غذاهای خنک یا در دمای اتاق بخورید زیرا بوی قوی ندارند. این همچنین ممکن است به خوردن غذای کم چربی کمک کند زیرا چربی ها زمان بیشتری برای هضم شدن دارند.
تیلور می گوید: "اگر حالت تهوع دارید وعده های غذایی را به طور کامل صرف نکنید زیرا معده خالی می تواند حالت تهوع را بدتر کند." در عوض، در طول روز روی لقمه های غذایی کوچک تمرکز کنید. »از طعم های شدید خودداری کنید. ریشه زنجبیل را در دستور العمل های خود بگنجانید زیرا این امر می تواند به رفع تهوع معده کمک کند.
یبوست. اگر یبوست به مشکل تبدیل شود متخصص تغذیه شما ممکن است شما را به خوردن غذاهای سرشار از فیبر و افزایش مصرف مایعات ترغیب کند. پیاده روی با شدت کم و نوشیدنی های گرم همچنین می توانند به تشویق حرکات منظم روده کمک کنند.
خستگی. برای مقابله با خستگی، تنقلات با پروتئین بالا و وعده های غذایی مکرر کوچک را به جای وعده های غذایی بزرگ انتخاب کنید. افراد معمولاً وقتی که خوب غذا نمی خورند یا وقتی که وزن کم می کنند خستگی بیشتری را تجربه می کنند.
اگر عارضه جانبی را تجربه می کنید که بر توانایی شما در خوردن منظم تأثیر می گذارد از تیم مراقبت خود بخواهید که آیا می توانید با یک متخصص تغذیه ملاقات کنید تا توصیه های فردی تغذیه ای را بررسی کنید.

غذاهایی که باید از خوردن انها جلوگیری کنید

برخی از مواد غذایی تأثیر مستقیمی بر خطر ابتلا به سرطان شما دارند در حالی که برخی دیگر با افزایش وزن در ارتباط هستند و این به نوبه خود خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. این لیست را که باید آنها را محدود یا از خوردن آنها جلوگیری کنید مرور کنید.

گوشت قرمز

مطالعات متعددی حاکی از آن است که نوع چربی اشباع موجود در گوشت قرمز و سایر محصولات جانبی حیوانات ممکن است منجر به بروز سرطان پستان شود. به این ترتیب، وعده های روزانه گوشت قرمز و گوشتهای فرآوری شده (به عنوان مثال هات داگ، گوشت حاضری) باید محدود باشد. در عوض، بشقاب خود را در اطراف سبزیجات بسازید و گوشت را به عنوان چاشنی در نظر بگیرید یا آن را فقط در موارد خاص طبخ کنید - به خصوص اگر غذاهای گوشتی مورد علاقه شما در اجاق های بسیار پر حرارت (مانند سرخ کردن، کباب کردن یا گریل کردن) پخته می شوند. این درجه حرارتهای بالا می تواند باعث ایجاد فرآورده های سمی به نام محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته (AGEs) شود که ممکن است سرطان زا باشد.

شکر و نوشابه

قند تصفیه شده به طور مستقیم با سطح انسولین بالا و وزن اضافی مرتبط است که هر دو عامل خطر برای ایجاد سرطان پستان و عود مجدد هستند. در حالی که به نظر نمی رسد شیرین کننده های مصنوعی (سوکرالوز، آسپارتام و ساکارین) خطر ابتلا به سرطان در انسان را افزایش می دهند اما رژیم های غذایی مورد استفاده در آنها با افزایش وزن و عملکرد ایمنی بدن مرتبط است. برای کاهش خطر سرطان برای خود، از شکر تصفیه اضافی اجتناب کنید و غذاهای خود را به طور مصنوعی برای طعم از مقدار کمی شیرین کننده های طبیعی مانند عسل، شربت افرا، استویا و میوه مانک تهیه کنید.

نمک

مصرف مقادیر زیاد نمک یا غذاهایی که با نمک نگهداری می شوند ممکن است منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان معده، نازوفارنکس و گلو شود. نشان داده نشده است که مصرف متوسط نمک با غذا باعث سرطان می شود اگرچه کاهش کل سدیم شما از غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده ممکن است برای کاهش خطر کلی مفید باشد.

الکل

الکل یک ماده سرطان زا شناخته شده است و باید از مصرف الکل اجتناب کرد تا خطر ابتلا به سرطان کم شود. هر نوع الکلی که مصرف می کنید ممکن است سطح استروژن گردش خون را افزایش دهد و بنابراین گیرنده مثبت استروژن خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد.

در ادامه بخوانید: تغذیه بعد از جراحی سرطان سینه

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search