رژیم غذایی

خواص پاپ کورن: چرا به پاپ کورن در رژیم غذایی خود نیاز دارید

خواص پاپ کورن

بسته به نوع تولید آن، پاپ کورن می تواند برای سلامتی فرد خوب یا بد باشد. به خودی خود، بدون هیچ گونه شکر یا نمکی اضافه شده، پاپ کورن یک میان وعده مغذی و سالم ایجاد می کند.

پاپ کورن نوعی هسته ذرت است که وقتی مردم آن را گرم می کنند ظاهر می شود. پاپ کورن هنگامی که افراد آن را به روش درست تهیه می کنند حاوی مواد مغذی و ویتامین زیادی است. خوردن پاپ کورن یکی از سالم ترین عادت های میان وعده است. این ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند شما را با فیبر پر می کند و از بعضی از میوه ها و سبزیجات آنتی اکسیدان بیشتری داشته باشد. در این مقاله، ما بررسی می کنیم که پاپ کورن چگونه می تواند یک میان وعده سالم و با ارزش باشد.
وقتی تولیدکننده یا افراد پاپ کورن را به بهترین وجه آماده می کنند می تواند سالم باشد.
پاپ کورن یک دانه کامل است که گروهی از غذاها هستند که به تقویت سلامت قلب کمک می کنند. این مزایای غذایی زیر را دارد:
فیبر بالا دارد
حاوی پروتئین است
حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است
چربی و قند کم است
فاقد کلسترول است
پاپ کورن تهیه شده با هوای گرم بدون روغن بهترین مزایای سلامتی را دارد. مردم می توانند با گرم کردن هسته های ذرت بو داده در یک دستگاه سازنده پاپ کورن یا اجاق گاز، پاپ کورن را با هوای گرم ایجاد کنند.
بسیاری از افراد بیشتر با خوردن پاپ کورن در سینما با چاشنی یا طعم دهنده عادت دارند. این افزودنیهای اضافی دارای ارزش غذایی کمی هستند. پاپ کورن تهیه شده در مایکروویو همچنین ممکن است حاوی مواد افزودنی باشد و کیسه ها می توانند آلوده باشند.
پاپ کورن از قبل تهیه شده اغلب حاوی مقدار زیادی نمک یا سدیم است. خوردن بیش از حد سدیم می تواند باعث فشار خون بالا شود و منجر به سایر عوارض سلامتی شود. برخی از مارک ها همچنین شامل قند زیادی هستند.
این ترکیبات اضافه شده بدان معنی است که، در حالی که پاپ کورن ویژگیهای سلامتی زیادی دارد افراد باید انواع خاصی را انتخاب کنند و آن را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم بگنجانند. با این حال، خوردن پاپ کورن شیرین یا نمکی به عنوان یک درمان، هر از گاهی، معمولاً هیچ ضرری به همراه نخواهد داشت.
در زیر، در مورد ویژگی های مفید غذایی که پاپ کورن می تواند ارائه دهد بحث می کنیم.

فواید غلات کامل

پاپ کورن یک دانه کامل است که به گروهی از بذرها که از محصولات زراعی حاصل می شوند شامل جو، ارزن، جو دوسر، برنج و گندم است.
بر خلاف دانه های تصفیه شده که تولید کنندگان برای حذف سبوس و جوانه زنی پردازش می کنند غلات کامل شامل کل دانه است که به آن هسته نیز گفته می شود. این بدان معنی است که غلات کامل حاوی فیبر رژیم غذایی، پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های مفید هستند.
نمونه های دیگر غذای ساخته شده از غلات کامل شامل برنج قهوه ای، نان سبوس دار و جو دوسر است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

منبع فیبر

به عنوان یک دانه کامل، پاپ کورن دارای فیبر بالایی است که برای سلامتی هضم و تقویت حرکات منظم روده مفید است.
طبق اعلام وزارت زراعت ایالات متحده (USDA)، یک غذای معمولی 3 فنجان یا 24 گرم از ذرت بو داده حاوی 3.5 گرم فیبر است. میزان مصرف روزانه توصیه شده برای یک فرد متوسط در ایالات متحده ، بیش از 25 گرم در روز است و بیشتر افراد به این میزان نمی رسند.

منبع پروتئین

پاپ کورن همچنین حاوی پروتئین است و یک وعده معمولی حاوی مقداری بیش از 3 گرم از 50 گرم مقدار روزانه است.
بدن برای بسیاری از فرایندها، از لخته شدن خون و تعادل مایعات گرفته تا پاسخ ایمنی و بینایی، به پروتئین نیاز دارد. هر سلول بدن حاوی پروتئین است و نقش مهمی در ساخت و ترمیم سلول ها و بافت های بدن دارد.

ویتامین ها و مواد معدنی

پاپ کورن تهیه شده در هوای گرم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی از جمله کلسیم، پتاسیم، ویتامین A و ویتامین K است.

پاپ کورن می تواند یک میان وعده سالم باشد

وقتی در مورد فواید خوردن پاپ کورن صحبت می کنیم ما در مورد پاپ کورن تهیه شده با مکانیسم هوای گرم صحبت می کنیم نه پاپ کورن تهیه شده در چربی، کره ای که در فیلم ها آورده می شود (که به هر حال ممنوع است!) بخوانید تا یاد بگیرید اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا پاپ کورن هوایی در واقع یک گزینه میان وعده سالم است و چرا می توانید آن را به لیست غذاهای سالم بزرگسالان اضافه کنید.
کالری کمی دارد - اگر به روش صحیح تهیه کنید
سالم ترین نوع پاپ کورن تهیه شده با مکانیسم هوای گرم است که فقط 30 کالری در هر فنجان دارد. در همین حال، اندازه پاپ کورن متوسط و بزرگ در تماشاخانه Regal هر کدام 1200 کالری و 60 گرم چربی اشباع دارند. یک پاپ کورن بزرگ در AMC خیلی بهتر نبود: 1030 کالری و 57 گرم چربی اشباع شده دارد. در خانه، شما می توانید از دستگاه سازنده پاپ کورن هوای گرم برای تهیه پاپ کورن استفاده کنید مانند Popcorn Cuisinart Hot Air یاColonel Popper Microwave Popcorn Popper Bowl.

پاپ کورن می تواند از میوه و سبزیجات، سالم تر باشد

بله شما آنرا درست خواندید. طبق تجزیه و تحلیل سال 2019 در ژورنال آنتی اکسیدان ها، پاپ کورن با پلی فنول ها ترکیب شده است ترکیبات موجود در گیاهان که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و باعث کاهش التهاب می شوند. پلی فنول ها به میزان زیادی در میوه ها و سبزیجات رقیق می شوند که 90 درصد آب دارند. با این حال، پاپ کورن از حدود 4 درصد آب تشکیل شده است بنابراین پلی فنول ها به ویژه در پوسته ها (پوسته های سخت که در دندان های شما گیر می کنند) بسیار متمرکز هستند. طبق یک مطالعه قبلی از دانشگاه Scranton، یک وعده پاپ کورن می تواند حاوی 300 میلی گرم پلی فنول باشد که 13 درصد از میانگین مصرف روزانه آمریکا را تشکیل می دهد. میوه ها روزانه 255 میلی گرم پلی فنول تشکیل می دهند و سبزیجات حدود 218 میلی گرم در روز را به همراه دارند. بنابر این، پاپ کورن ویتامین ها و مواد مغذی دیگری ندارد بنابراین نمی توانید به طور کامل آن را جایگزین میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی خود کنید.

پاپ کورن ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند

یکی از قدرتهای بسیار زیاد پلی فنولها، مانند قدرتهای موجود در پاپ کورن، توانایی آنها در مسدود کردن آنزیم هایی است که سرطان ها نیاز به رشد دارند و با انجام این کار، سلولهای سرطانی را تنظیم می کنند. روش سنتی برای به دست آوردن این فواید سلامتی با خوردن میوه و سبزیجات است اما غلظت بالای پلی فنول ها باعث می شود که خوردن پاپ کورن به عنوان یک جایگزین سالم در نظر گرفته شود. از آنجا که آنها همچنین می توانند از ایجاد التهاب و ایجاد پلاک جلوگیری کنند غذاهای سرشار از پلی فنول ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کنند.

پاپ کورن شما را از دانه کامل پر می کند

پاپ کورن یک میان وعده است که 100 درصد غلات کامل فرآوری نشده است. فقط یک وعده پاپ کورن مانند SkinnyPop Popcorn Original حاوی بیش از 70 درصد از توصیه های روزانه مصرف دانه کامل است. بعلاوه، خوردن پاپ کورن بیشتر یکی از 30 راه برای دریافت فیبر بیشتر در رژیم غذایی شما حتی بدون تلاش است.

پاپ کورن ممکن است به رفع یبوست کمک کند

از آنجا که پاپ کورن در کل دانه کامل است فیبر نامحلول به کنترل دستگاه گوارش شما کمک می کند و از یبوست جلوگیری می کند. طبق گفته سازمان غذا و داروی (FDA)، یک وعده 3 فنجان پاپ کورن حاوی 3.5 گرم فیبر است و رژیم غذایی پر فیبر می تواند به تقویت منظم روده کمک کند. چه کسی می دانست که این میان وعده کوچک می تواند چنین تأثیر عظیمی بر سلامت دستگاه گوارش بگذارد؟

این میان وعده عالی رژیم غذایی است

غذاهای پر فیبر نسبت به غذاهای بدون فیبر، زمان بیشتری را برای هضم غذا می گیرند بنابراین می توانند شما را طولانی تر سیر نگه دارند. میان وعده هایی که در میان وعده های غذایی پاپ کورن ایجاد شده اند می توانند شما را کمتر به شیرینی و غذاهای چرب وسوسه کنید. فقط کره و نمک را اضافه نکنید.

پاپ کورن دوست با دیابت است

اگرچه فیبر در برچسب های مواد غذایی در کل کربوهیدرات ها وجود دارد اما تأثیر آن بر قند خون همان کربوهیدراتهای تصفیه شده مانند نان سفید نخواهد بود. براساس تحقیقات سال 2015 در ژورنال Circulation، غذاهای پر فیبر حاوی کربوهیدرات قابل هضم نیستند بنابراین سرعت هضم را کند می کند و باعث افزایش تدریجی و پایین تر قند خون می شود.

پاپ کورن آهن بیشتری نسبت به اسفناج دارد

نه خیلی، اما واقعیت دارد! طبق اعلام وزارت زراعت ایالات متحده، 1 اونس (28 گرم) پاپ کورن حاوی 0.9 میلی گرم آهن است در حالی که 1 فنجان اسفناج خام (30 گرم) 0.8 میلی گرم دارد. این تعداد، کم به نظر می رسد اما مردان بالغ فقط روزانه به 8 میلی گرم آهن نیاز دارند. از طرف دیگر، زنان بالغ نیز به 18 میلی گرم در روز (به دلیل خونی که در دوران قاعدگی از دست می دهند) نیاز دارند. براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، تقریباً 10 درصد از خانم ها فقر آهن دارند. بنابراین می توانید آهن خود با پاپ کورن تامین کنید.

آیا افراد می توانند از پاپ کورن برای کاهش وزن استفاده کنند؟

فرد با اتخاذ عادات غذایی سالم می تواند وزن خود را کاهش دهد.
پاپ کورن تهیه شده با هوای گرم دارای کالری، چربی و قند کم است و فیبر زیادی دارد. این بدان معنی است که وقتی کسی آن را به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل بخورد پاپ کورن می تواند به آنها در کاهش وزن کمک کند.
طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، بهترین روش برای کم کردن وزن بیشتر افراد با ایجاد تغییر در سبک زندگی سالم است.
این موارد شامل عادات غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم و متعادل کردن تعداد کالری مصرفی با کالاهایی است که بدن می سوزاند.
میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار از جمله پاپ کورن بخش اساسی یک رژیم لاغری سالم هستند. غذاهایی پایین در (چربی اشباع، چربیهای ترانس، کلسترول و قندهای اضافه شده ) از جمله پاپ کورن گزینه های خوبی هستند.
CDC توصیه می کند که مردم، مصرف نمک خود را محدود کنند. پاپ کورن می تواند مقدار زیادی نمک داشته باشد بنابراین بررسی برچسب های تغذیه ای روی بسته بندی برای فهمیدن اینکه چه مقدار نمک یا سدیم برای هر محصول وجود دارد لازم است.
غذا خوردن سالم باید متعادل باشد نه محدود کردن غذاهایی که افراد می خورند. این بدان معناست که یک بخش معقول از پاپ کورن شور یا شیرین شده به عنوان یک درمان گاه به گاه هیچ آسیبی به شما نخواهد زد.

طرز تهیه پاپ کورن با هوای گرم در خانه

تهیه پاپ کورن با هوای گرم به معنی گرم کردن بذرهای پاپ کورن سخت یا هسته ها در هوای گرم تا زمانی که آنها ترکیده و پاپ کورن شوند.
افراد می توانند روغن یا کره را برای طعم دادن به آن اضافه کنند اما پاپ کورن برای تهیه هیچ نیازی به روغن ندارد. اگر کسی بخواهد روغن اضافه کند می تواند از نسخه ای استفاده کند که حاوی چربی های چند اشباع نشده سالم، مانند روغن آووکادو است.
برای ساختن پاپ کورن تازه و پرآب از هوا در خانه، شخص به این موارد نیاز دارد:
یک تابه با یک درب محکم
3.5 قاشق غذاخوری یا 58 گرم هسته ذرت بو داده
0.25 تا 0.5 قاشق چایخوری نمک
از دستور العمل های زیر برای پاپ کورن تهیه شده با هوای گرم از هسته های پاپ کورن استفاده کنید:
ماهیتابه را روی حرارت متوسط گرم کنید
چند قطره آب به قابلمه داغ اضافه کنید
مغزهای پاپ کورن را اضافه کرده و درب آن قرار دهید
ماهیتابه را به آرامی هر 2 ثانیه تکان دهید
صدای ترکیدن هسته ها را گوش دهید که باید 1 یا 2 دقیقه طول بکشد
حداقل 3 ثانیه مانده به برداشتن پاپ کورن از روی حرارت، نمک بپاشید و سرو کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search