رژیم غذایی

انواع تخم مرغ های پخته شده: انواع غذاها و سبک های پختن تخم مرغ

 انواع دستور پختن تخم مرغ

تخم مرغ ها چنان غذایی متنوع هستند که می توانید آنها را به روش های مختلفی طبخ کنید. انواع دیگر تخم مرغ های پخته شده شامل تخم مرغ های جوشانده، تخم مرغ آب پز، تخم مرغ های املت و تخم مرغ های پخته شده است.

همچنین می توانید تخم مرغ ها را با مواد دیگر تهیه کنید تا یک وعده غذایی ساده اما در عین حال خوشمزه و مغذی ایجاد کنید. شروع روز مرخصی شما با هر نوع تخم مرغ پخته شده برای صبحانه، انتخاب بسیار خوبی است. با این وجود در هر ساعت از روز می توانید از تخم مرغ لذت ببرید. می توانید تخم مرغ آب پز را با مواد دیگر مخلوط کنید تا یک ساندویچ پرآب و فشرده درست شود. شما می توانید تخم مرغ ها را به پختن ساخت کویچی یا مافین فریتاتا اضافه کنید روش های دیگر آشپزی با تخم مرغ شامل استفاده از سفیده تخم مرغ یا زرده تخم مرغ است.
اگرچه از آنها گزارش های منفی دریافت شده است تخم مرغ برای شما بسیار مناسب است. حتی ممکن است تعجب کنید که می دانید که تعداد کالری موجود در هر تخم مرغ به اندازه ای که فکر می کنید نیست.
در این مقاله با انواع مختلفی از تخم مرغ های پخته شده آشنا می شوید. حتی ممکن است فرد دیگری که از شما سؤال می کند نوع دیگری از تخم مرغ را امتحان کند:

بیشتر بدانید: همه آن چیزی که باید در مورد زرده تخم مرغ بدانید

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

انواع تخم مرغ

یکی از نکات جالب در مورد خوردن تخم مرغ این است که تقریباً هر کس می تواند یک میان وعده خوشمزه تخم مرغ تهیه کند.
تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک تخم مرغ را درون یک ماهیتابه خرد کنید یا یک تخم مرغ کامل را در آب جوش قرار دهید. با یک تکه یا 2 عدد نان تست سبوس دار می توانید نه فقط برای صبحانه بلکه برای همه زمان ها آماده کنید. به راحتی تخم مرغ ها را برای ناهار یا شام درست کنید.
برای آشپزیهای بیشتر پرماجرا، سفیده ها را از زرده جدا کنید و بسیاری از غذاهای حاوی تخم مرغ را تهیه کنید. به عنوان مثال، سفیده تخم مرغ را می توان پایه ای برای پختن سوفله یا نوعی کیک میوه دار قرار داد.
انواع تخم مرغ های پخته شده: سبک های خوشمزه تخم مرغ
بیایید با جزئیات بیشتری به روش های مختلف برای تهیه نوع کامل تخم مرغ نگاه کنیم.

اسکرامبل تخم مرغ سفت

تخم مرغ های اسکرامبل در تابه یکی از محبوب ترین راه ها برای تهیه تخم مرغ برای صبحانه یا ناهار است. پخت و پز اسکرامبل تخم مرغ نیاز به حداقل توجه دارد و به راحتی می توان مواد دیگر آن را اضافه کرد. اصطلاح اسکرامبل تخم مرغ به سطح پخت و پز برای ایجاد تخم مرغ سفت اشاره دارد.
برای تهیه تخم مرغ ها، فقط کافی است آنها را درون یک کاسه بشکنید و به آرامی آنها را بزنید یا مخلوط کنید تا زرده ها و سفیده ها ترکیب شود. برای طعم دادن می توانید نمک و فلفل اضافه کنید.
تنها تجهیزات مورد نیاز برای پختن اسکرامبل تخم مرغ مناسب یک تابه و یک کفگیر سیلیکونی است.
برای پختن اسکرامبل تخم مرغ، ماهی تابه را با حرارت متوسط گرم کنید و مقداری روغن اضافه کنید. (نکته برتر: چرا مقداری روغن زیتون یا روغن نارگیل را برای طعم خوشمزه امتحان نمی کنید؟) مخلوط اسکرامبل را در قابلمه بریزید. برای به دست آوردن تخم مرغ اسکرامبل شده کامل، تخم مرغ ها را هم بزنید تا هنگامی که تخم مرغ های شما "سخت" شوند.
پخت و پز به این روش تخم مرغهای سفت می دهد که به این طریق پخته می شوند. اگر تخم مرغ های املت شده را در رستوران ها سفارش دهید معمولاً تخم مرغ های اسکرامبل سخت هستند.

تخم مرغ اسکرامبل نرم

بسیاری از افراد ترجیح می دهند اسکرامبل تخم مرغهای نرم را در خانه بپزند زیرا آنها طعم خامه ای بیشتری دارند. تنها تفاوت بین اسکرامبل تخم مرغهای سخت و نرم زمان پخت و پز است.
اسکرامبل تخم مرغ پخته شده نرم هستند تخم مرغ ها را در یک کاسه مخلوط می کنید. (اضافه کردن کمی شیر یا خامه اختیاری است).
برای اینکه مطمئن شوید و یک اسکرامبل نرم تهیه کنید مقداری روغن یا کره را در یک تابه با حرارت متوسط کم شروع کنید. هنگامی که شروع به شکل گیری کردند تا وقتی روان است و درخشندگی بر روی آنها داشته باشد آن را مرتب بچرخانید. به محض اینکه تخم مرغ ها به آرامی اسکرامبل شده اند از قابلمه خارج کنید تا از پختن بیشتر آنها جلوگیری شود.
بلافاصله با مقداری تست یا یک نان شیرینی حلقوی تست شده و کره سرو کنید. برای طعم اضافی، چرا مقداری پنیر رسیده را از بالا، روی ان رنده نمی کنید.

تخم مرغ های اسکرامبل شده نرم و خامه ای فوق العاده

اگر می خواهید تخم مرغ های اسکرامبل شده دارای یک بافت فوق العاده خامه ای باشد پس هنگام پخت و پز، باید مرتبا تخم مرغ ها را در ماهیتابه مخلوط کنید.
برای آماده شدن تخم مرغهایتان برای یک اسکرامبل خامه ای نرم ، آنها را در یک کاسه بشکنید و تخم مرغ ها را به هم بزنید. برای تخم مرغهای اسکرامبل نرم و خامه ای ، باید روی حرارت کم بپزید و مرتباً با اسپاتول هم بزنید. به محض اینکه تخم مرغ ها نرم شدند از روی حرارت برداشته و سریعاً سرو کنید.
هنگام پخت و پز تخم مرغ های اسکرامبل کامل، خوب است به یاد داشته باشید که تخم مرغ ها حتی پس از خاموش شدن حرارت همچنان پخته شوند.
برای اینکه تخم مرغهای خامه ای فوق العاده نرم تان خوشمزه تر شود قبل از پایان پخت و پز، پنیر رنده شده، پنیر فتا، کوریزو یا بیکن پخته شده خرد شده را اضافه کنید.
تخم مرغ اسکرامبل فرانسوی در مقابل تخم مرغ اسکرامبل آمریکایی
روشهای سنتی پخت و پز برای تخم مرغهای اسکرامبل سفت یا نرم نیز همانند تخم مرغهای اسکرامبل آمریکایی یا انگلیسی هستند. نوع دیگر تخم مرغ اسکرامبل، تخم مرغ های فرانسوی است. تفاوت این دو در روش پخت و پز است.

روش فرانسوی برای تولید تخم مرغ اسکرامبل

برای این کار، شما باید از یک دیگ بخار دوبل (باین ماری) استفاده کنید. 1 اینچ (2.5 سانتی متر) از آب را درون یک تابه ریخته و سپس بجوش آورید. یک کاسه بزرگ ضد حرارت را روی آب قرار دهید. یک قاشق غذاخوری کره اضافه کنید. در حالی که کره ذوب می شود 4 عدد تخم مرغ را در یک کاسه جداگانه بریزید. داخل دیگ دوتایی بریزید و به طور مداوم با یک کفگیر نرم هم بزنید. حدود 10 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید تا تخم مرغ ها پخته شوند.
بسیاری از افراد این نوع تخم مرغ پخته شده را به عنوان خوشمزه ترین و خامه ای ترین اسکرامبل تخم مرغ می توانند در آشپزخانه تهیه کنند.

تخم مرغ جوشانده سفت

پختن تخم مرغ های جوشانده سفت در آب روشی ساده برای تهیه آنهاست. سفیده تخم مرغ و زرده تخم مرغ درست از طریق آن پخته شده و کاملاً در پوسته آنها قرار می گیرد. به همین دلیل به آنها تخم مرغ آب پز سخت گفته می شود.
تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تخم های خود را در آب جوش فراوان بگذارید و 10 تا 12 دقیقه بپزید. به محض اتمام زمان، تخم مرغ ها را به آب یخ منتقل کنید تا پخت و پز آنها متوقف شود و از ایجاد رنگ خاکستری در اطراف زرده جلوگیری کنید.
نکته عالی در مورد تهیه تخم مرغ های سخت پخته این است که می توانید آنها را به صورت پخته و طبخ کنید و از آنها به عنوان میان وعده لذت ببرید. پوسته به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند و تمام کاری که باید انجام دهید اینست که قبل از خوردن پوست آن را بگیرید.

تخم مرغ جوشانده عسلی

همانطور که می توانید حدس بزنید تخم مرغ آب پز نرم دارای یک مرکز روان نرم است که در آن زرده یک دست نیست. تنها تفاوت بین تخم مرغ های آب پز نرم و سخت زمان پخت است.
برای تخم مرغ کامل آب پز نرم ، تخم مرغ ها را به آرامی در آب جوش قرار دهید و بین 4 تا 6 دقیقه بپزید. به محض اتمام زمان، تخم مرغهای پخته شده را به آب یخ زده منتقل کنید تا روند پخت و پز متوقف شود.
چهار دقیقه یک زرده غلیظ و روان به شما می دهد و 6 دقیقه تخم مرغ ها را می پزند تا زرده کمی یک دست اما هنوز هم روان است.
برای خوردن تخم مرغ آب پز نرم، آنها را درون یک فنجان تخم مرغ قرار دهید ، قسمت بالا را برش داده و از یک قاشق چایخوری برای مصرف زرده غلیظ و سفیده تخم مرغ استفاده کنید. یا می توانید تخم مرغ را به آرامی پوست بگیرید و بر یک تکه نان تست شده بریزید و با چاقو و چنگال بخورید. زرده جوشانده وقتی برش دهید بیرون می رود و داخل نان شما خیس می شود.
به یاد داشته باشید که دمای تخم مرغها، قبل از پخت و پز و اندازه آنها در زمان پخت و پز تأثیر می گذارد. بهتر است تخم مرغ ها را از دمای اتاق بپزید تا دقیقاً زرده ها یک دست شوند.

تخم مرغ آب پز

تخم مرغ آب پز یکی دیگر از روش های پختن تخم مرغ در آب گرم است. برخی از افراد تخم مرغ آب پز را تلاقی بین تخم مرغ های اسکرامبل و تخم مرغ های آب پز نرم توصیف می کنند. تفاوت بین تخم مرغ آب پز و تخم مرغ جوشانده در این است که تخم مرغ مستقیماً درون آب داغ ترک می شود.
تهیه تخم مرغ آب پز در خانه در آب گرم بسیار آسان است. این روش تخم مرغ کامل آب پز است:
یک تخم مرغ را درون یک کاسه کوچک در کنار بگذارید.
یک قابلمه آب را به جوش بیاورید و سپس آن را کاهش دهید تا نیم جوش شود
یک مقدار سرکه را به آب اضافه کنید زیرا این امر به جمع شدن سفیده تخم مرغ کمک می کند.
با یک قاشق آب اطراف تابه را هم بزنید تا گرداب در وسط ایجاد شود.
با دقت تخم مرغ را داخل گرداب بریزید. متوجه خواهید شد که سفیده ها زرده تخم مرغ را می چرخانند تا فرم بیضی شکل ایجاد کنند.
وقتی پخته شد با یک قاشق شکاف دار برداشته و روی حوله کاغذی تخلیه کنید.
اگر زرده ای روان می خواهید به مدت 3 دقیقه اگر زرده سخت می خواهید به مدت 5 دقیقه بپزید.
مانند پخت و پز انواع تخم مرغ، بهتر است تخم مرغ هایی را که در دمای اتاق هستند استفاده کنید نه مستقیم از یخچال.

بیشتر بخوانید: 6 دلیل برای اینکه تخم مرغ سالم ترین غذا روی سیاره است

انواع تخم مرغ سرخ شده

تخم مرغ های سرخ شده در زمان صبحانه که در آن از نان تست یا در کنار بیکن یا کالباس پخته شده خورده می شوند محبوب هستند. همچنین اگر در حال پخت و پز برای چند نفر هستید می توانید تعدادی از تخم مرغ ها را در یک ماهیتابه سرخ کنید.
چند دستورالعمل اساسی برای سرخ کردن تخم ها وجود دارد. اینها هستند:
همیشه تخم مرغ هایی که در دمای اتاق هستند سرخ کنید.
برای پوشاندن قابلمه از روغن به اندازه کافی استفاده کنید.
پخت و پز را از حرارت کم تا متوسط شروع کنید تا از نازک شدن تخم مرغ سرخ شده جلوگیری کنید.
اطمینان حاصل کنید که سفیده ها همیشه پخته می شوند تا باکتری ها را از بین ببرند.
بسته به میزان پخته شدن تخم مرغ، تعداد زیادی اسامی مختلف برای تخم مرغ سرخ شده وجود دارد.

تخم مرغ های نیمرو شده از یک طرف

تخم مرغ های سرخ شده نیمرو، فقط از یک طرف پخته می شوند و هرگز روی آن چرخیده نمی شوند. زرده گرد در وسط درست مانند خورشید در یک روز آفتابی به نظر می رسد. می دانید وقتی تخم مرغهای سرخ شده تهیه شده "سمت آفتابی بالا" آماده هستند زیرا سفیده ها یک دست هستند ولی زرده هنوز حالت روان دارد.
این یکی از ساده ترین روش های سرخ کردن تخم ها است.

تخم مرغ نیمرو دو طرف سرخ شده

همانطور که از نام آن پیداست تخم مرغهای سرخ شده ای که خیلی آسان تهیه می شوند روی هر دو طرف پخته می شوند. قسمت "آسان" این نام به این واقعیت اشاره دارد که زرده های تخم مرغ هنوز باید حالت روان داشته باشند.
هنگام تهیه تخم مرغ های سرخ شده بیش از حد آسان، وقتی سفیده ها کمی پخته شدند تخم مرغ ها را برگردانید و از طرف دیگر بپزید تا سفیده تخم مرغ پخته شود و زرده آن نرم و روان شود.

بیشتر بدانید: تخم مرغ: مزایای سلامتی، حقایق تغذیه ای و خطرات

انواع املت

املت نوعی تخم مرغ سرخ شده است که مشابه تخم مرغ های اسکرامبل تهیه می شود. با این حال، به جای پختن تخم مرغ ها در یک ماهیتابه و هم زدن، مخلوط تخم مرغ برای پخت و پز در یک ماهیتابه باقی می ماند تا کرکی و جامد شود.
برای درست کردن املت خوشمزه، چند تخم مرغ را درون یک کاسه خرد کنید و با یک چنگال مخلوط کنید تا سفیده تخم مرغ و زرده ها ترکیب شوند. مخلوط تخم مرغ خود را درون ماهیتابه ای که در حرارت متوسط و زیاد قرار دارد بریزید. هنگامی که دلمه ها شروع به شکل گیری کردند ماهیتابه را بلند کنید و آن را کج کنید تا به طور مساوی مخلوط تخم مرغ پخش شود. وقتی از یک طرف پخته شد می توانید املت را برگردانید و از طرف دیگر بپزید.
اگر در حال تهیه املت پر شده هستید مواد پخته شده و پنیر رنده شده خود را در وسط املت اضافه کنید. با استفاده از اسپاچول، 2 لبه را در وسط بکشید. بگذارید تا 30 ثانیه بیشتر به آرامی بپزد.

املت اسپانیایی

همچنین به آن یک تورتیلای اسپانیایی گفته می شود یک املت اسپانیایی یک غذای سنتی است که با سیب زمینی و تخم مرغ های برش خورده ساخته شده است. این به روش مشابه املت معمولی پخته می شود.

بیشتر بخوانید: آیا تخم مرغ با لکه های خون برای خوردن مناسب است؟

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search