رژیم غذایی

بهترین پروبیوتیک ها برای کاهش وزن

بهترین پروبیوتیک ها برای کاهش وزن

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که هنگام خوردن فواید سلامتی دارند. آنها هم در مکمل ها و هم در غذاهای تخمیر شده یافت می شوند.

پروبیوتیک ها ممکن است سلامت دستگاه گوارش، سلامت قلب و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشند.
چندین مطالعه همچنین نشان می دهد که پروبیوتیک ها می توانند به شما در کاهش وزن و چربی شکم کمک کنند اکنون بیشتر افراد احتمالاً با فواید پروبیوتیک ها برای سلامت دستگاه گوارش و عملکرد سیستم ایمنی بدن آشنا هستند. اکنون، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک ها یکی از موثرترین درمان های خانگی برای کاهش وزن هستند که به کاهش وزن و کاهش چربی شکم کمک می کنند.
با ظهور چاقی به عنوان یکی از اصلی ترین بیماری های مزمن در کشورهای پیشرفته، افراد بیشتری تلاش می کنند وزن خود را حفظ کنند و قربانی رژیم های مد و قرص های فریبنده کاهش وزن شوند که موثر نیستند.
اما خبر خوب این است که برخی از پروبیوتیک ها، به ویژه از خانواده لاکتوباسیلوس وجود دارد که می توانند با مهار جذب چربی در رژیم غذایی و افزایش سطح هورمون ها و پروتئین های مربوط به کنترل اشتها و ذخیره چربی، باعث کاهش وزن شوند.
اما ممکن است فکر کنید "بهترین سویه های پروبیوتیک برای کاهش وزن کدامند؟" و "بهترین مکمل پروبیوتیک برای کاهش وزن کدام است؟" در این مقاله، ما به همه این سوالات پاسخ داده ایم و لیستی از بهترین مکمل های پروبیوتیک برای کاهش وزن را که می توانید انتخاب کنید آماده کرده ایم.
بهترین مارک های پروبیوتیک برای کاهش وزن: بررسیهای 2019

رابطه بین پروبیوتیک ها و کاهش وزن

1. وزن بدن ارتباط مستقیمی با تعادل باکتریها در روده دارد

سیستم گوارش ما میزبان میلیون ها میکروارگانیسم هم دوست و هم مضر است. دو نوع اصلی باکتری خوب در روده وجود دارد – به نظر می رسد که وزن بدن فرد با تعادل این دو نوع باکتری باکتریوئیدها و فیرمیکوس ها تعیین می شود.
افرادی که از چاقی رنج می برند معمولاً غلبه قاطعی دارند و تعداد باکتریوئیدهای کمتری در مقایسه با افراد دارای وزن طبیعی دارند.
تعدادی مطالعه بر روی انسان و حیوان وجود دارد که نشان می دهد افراد با وزن طبیعی بدن در مقایسه با افراد دارای اضافه وزن یا چاقی دارای باکتری های مختلف روده هستند.
یک مطالعه حیوانی دیگر نشان می دهد وقتی باکتریهای روده موشهای چاق به روده موشهای لاغر پیوند شدند چربی پیدا کردند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. پروبیوتیک ها کالری جذب شده از غذا را کاهش می دهند

سویه های خاصی از پروبیوتیک ها، به ویژه از خانواده لاکتوباسیلوس از جذب چربی در غذاها جلوگیری می کند و میزان چربی دفع شده با مدفوع را افزایش می دهد.
غذاهای پروبیوتیک با افزایش ترشح هورمون سیری GLP-1 که به کاهش اشتها و سوزاندن کالری و چربی بیشتر کمک می کند باعث کاهش وزن می شوند.
پروبیوتیک ها همچنین ممکن است سطح پروتئین ANGPTL4 را افزایش دهند که ذخیره چربی در بدن را کاهش می دهد.
یافته های یک مطالعه منتشر شده در Journal of Functional Foods نشان می دهد که مکمل های پروبیوتیک ممکن است از جذب چربی روده جلوگیری کنند. محقق پیتر جونز از دانشگاه مانیتوبا، روزانه یک وعده ماست برای 228 داوطلب دارای اضافه وزن به مدت یک ماه و نیم مصرف کرد. به نیمی از شرکت کنندگان یک ماست با خوشه Lactobacillus fermentum یا Lactobacillus amylovorus داده شد. بعد از یک ماه و نیم مشاهده شد که کسانی که ماست حاوی L. fermentum می خورند چربی بدن را 3٪ کاهش داده و کسانی که ماست حاوی L. amylovorus را مصرف کرده اند 4٪ چربی بدن از دست داده اند و بیشتر چربی های شکمی بوده است.

3. پروبیوتیک ها ممکن است از افزایش وزن جلوگیری کنند

برخی مطالعات در مقیاس کوچک وجود دارد که نشان می دهد برخی از سویه های پروبیوتیک حتی در صورت رعایت رژیم غذایی با کالری بالا ممکن است از افزایش وزن جلوگیری کنند.
مطالعه - محققان ویرجینیا تچ یک آزمایش کنترل شده تصادفی 4 هفته ای، دوسوکور و دوسویه را در 20 مرد سالم و غیر چاق در سنین 18-30 سال انجام دادند. همه شرکت کنندگان برای افزایش وزن تحت رژیم غذایی قرار گرفتند که حاوی بیش از 1000 کالری بود. شرکت کنندگان به 2 گروه تقسیم شدند. به یک گروه مکمل پروبیوتیک طیف گسترده ای به نام VSL # 3 داده شد. به گروه دیگر دارونما داده شد. دیده شد که گروه پروبیوتیک در مقایسه با گروه دارونما، توده بدن و توده چربی را کاهش داده است.

کدام یک از نژادها برای کاهش وزن مفید است؟

1. لاکتوباسیلوس گاسری

این سویه از باکتری ها نتایج مثبتی برای تأثیرات خود در کاهش وزن ایجاد کرده است. مطالعات زیادی بر روی جوندگان انجام شده است که اثرات ضد چاقی آن را اثبات می کند.
در یک مطالعه مداخله ای دو سو کور، تصادفی و کنترل شده با دارونما، به 87 نفر با شاخص توده بدنی بالاتر (BMI) و منطقه چربی احشایی شکم، شیر تخمیر شده با LG2055 یا بدون آن به مدت 12 هفته داده شد. دیده شد که در پایان 12 هفته گروهی که LG2055 مصرف می کردند به طور قابل توجهی مناطق احشایی شکمی و چربی زیر جلدی را کاهش دادند. وزن بدن و سایر اقدامات آنها نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت اما هیچ یک از این پارامترها در گروه کنترل کاهش نیافت.

2. لاکتوباسیلوس رامنوسوس

این سویه خاص باکتریهای پروبیوتیک می تواند باعث کاهش چشمگیر وزن در زنان شود.
مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه انگلیس نشان داد که محققان 125 زن و مرد چاق را به مدت 12 هفته تحت رژیم لاغری قرار دادند. در این مدت به نیمی از افراد مکمل پروبیوتیک حاوی لاکتوباسیلوس رامنوسوس و به نیمی دیگر دارونما داده شد. دیده شد که به طور متوسط زنانی که مکمل پروبیوتیک مصرف می کنند 4.4 کیلوگرم از دست داده در حالی که گروه دارونما فقط 2.6 کیلوگرم از دست داده اند. اما هیچ تفاوتی در کاهش وزن مردان در دو گروه وجود نداشت.

3. Akkermansia Muciniphila

این یک نوع باکتری روده است که نتایج امیدوار کننده ای را در مطالعات کاهش وزن در چند وقت اخیر نشان داده است. اعتقاد بر این است که این سویه خاص دارای اثرات ضد التهابی در انسان است که منجر به نتایج مثبت کاهش وزن می شود.
در مطالعه ای که شامل 49 فرد دارای اضافه وزن و چاق بود مشاهده شد که افراد با سطح بالاتری از Akkermansia Muciniphila در روده خود پس از رژیم گرفتن از جمله کاهش بیشتر چربی احشایی در مقایسه با افرادی که سطح پایین تری از Akkermansia Muciniphila داشتند اقدامات بالینی بهتری داشتند.

بهترین مکمل های پروبیوتیک برای کاهش وزن

1. مکمل پروبیوتیک BioGanix Biopro-50 Ultimate

این تا حد زیادی قوی ترین مکمل پروبیوتیک برای مدیریت وزن است که 50 میلیارد CFU در هر وعده فراهم می کند که تقریبا 10 برابر بیشتر از سایر مکمل ها است.
سطح بالای موجودات زنده در هر وعده سرعت متابولیسم را تسریع کرده و باعث کاهش سریع وزن می شود. همچنین باعث افزایش انرژی می شود که به شما در داشتن فعالیت بیشتر کمک می کند.
این مکمل شامل 11 سویه پروبیوتیک مختلف از جمله Lactobacillus Gasseri و Lactobacillus Rhamnosus دو سویه مفید برای کاهش وزن است.
همچنین به تسکین ناراحتی های گوارشی، کاهش کلسترول، استرس و اضطراب، بهبود سلامت کبد و محافظت در برابر رادیکال های آزاد کمک می کند.
همچنین حاوی فیبر NutraFlora است که به عنوان یک پروبیوتیک عمل می کند و به استعمار پروبیوتیک ها در روده کمک می کند.
این یک مکمل 100٪ طبیعی و گیاهی است که فاقد لبنیات، فاقد گلوتن و غیر GMO است.
فرمول فوق العاده قوی، زنده و سالم بودن میکروارگانیسم ها را برای مدت زمان طولانی تضمین می کند. این یک محصول پایدار است که به سردخانه نیاز ندارد.
این مکمل در یک مرکز تأیید شده FDA و GMP ساخته شده است و قدرت و خلوص آن توسط گواهی آزمایشگاه 3rd Party پشتیبانی می شود.
نکات مثبت
50 میلیارد CFU در هر وعده
شامل 11 سویه مختلف است
ماندگاری بیش از حد طولانی
شیرخشک One-a-day
فرم کپسول آسان برای بلعیدن
مکمل کاملاً طبیعی
ساخته شده در مرکز مجاز FDA و GMP
شخص ثالث تست شده است
نکات منفی
حاوی آرد برنج است که ممکن است مورد پسند همه نباشد.

حتما بخوانید: 11 غذای پروبیوتیک که فوق العاده سالم هستند

2. مکمل Dr. Formulated Fitbiotic Probiotic

این یک مکمل پروبیوتیک فرموله شده توسط پزشک است که هدف آن مدیریت وزن است.
این مکمل به صورت پودر ارائه می شود و هر جعبه حاوی 20 کیسه روزانه است که مصرف آن را آسان می کند.
این مکمل شامل 14 سویه پروبیوتیک مختلف از جمله L.gasseri و L.rhamnosus است که برای حمایت از کاهش وزن مورد مطالعه قرار گرفته اند. این مکمل همچنین از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
هر وعده از این مکمل 50 میلیارد CFU کشت زنده برای روده فراهم می کند.
این مکمل همچنین شامل اکاسیای آلی است که به عنوان یک پروبیوتیک طبیعی عمل می کند که به رشد پروبیوتیک ها کمک می کند.
این یک مکمل پایدار است که نیازی به یخچال ندارد. این ماده USDA دارای گواهی ارگانیک و گیاهی و کاملاً بدون لبنیات، فاقد گلوتن، فاقد سویا و بدون قند است.
نکات مثبت
هدف مدیریت وزن و کاهش وزن است
50 میلیارد CFU در هر وعده فراهم می کند
شامل 14 سویه پروبیوتیک مختلف است
4 گرم فیبر پری بیوتیک در هر وعده
بدون نیاز به یخچال
فرمول ارگانیک تایید شده USDA
گیاهی، فاقد گلوتن، لبنیات و فاقد سویا
بدون طعم و بدون قند

3. MegaFood MegaFlora Plus

این یکی دیگر از مکمل های پروبیوتیک با قدرت بالا است که 50 میلیارد باکتری فعال در هر وعده فراهم می کند. اما ویژگی خاص این مکمل این است که از رشد مواد غذایی طبیعی تولید شده است.
این مکمل شامل 14 سویه آزمایش شده باکتریایی Bifidobacterium و Lactobacillus شامل L.Gasseri و L.Rhamnosus است که به کاهش وزن کمک می کند سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند.
این یک مکمل 100٪ طبیعی و گیاهی است که لبنیات، سویا و فاقد گلوتن، غیر GMO و تازه کشت شده است.
این مکمل می تواند تا 7 روز در دمای طبیعی مقاومت کند که روند حمل و نقل را آسان می کند اما به محض دریافت بسته باید در یخچال نگهداری شود.
نکات مثبت
50 میلیارد CFU در هر وعده فراهم می کند
فرمول آسان یک کپسول در روز
حاوی 14 سویه تقویت کننده زندگی است
100٪ محصول طبیعی و گیاهخواری
غیر GMO، لبنیات، سویا و گلوتن
نکات منفی
برای حفظ قدرت به یخچال نیاز دارد.

4. پروبیوتیک های Hyperbiotics PRO-15

این یک فرمول پروبیوتیک آزادسازی شده در زمان است که اطمینان حاصل می کند کپسول در برابر اسیدهای سخت معده مقاومت می کند که میکروارگانیسم های زنده را به روده بزرگ می رساند که برای اکثر مکمل های معمولی پروبیوتیک کار دشواری است.
هر وعده از این مکمل 5 میلیارد CFU کشت زنده ایجاد می کند که آن را برای استفاده عمومی و کاهش وزن مناسب می کند. شامل 15 سویه مختلف پروبیوتیک از جمله L.Gasseri و L. Rhamnosus است.
همچنین حاوی FOS پروبیوتیک است که به عنوان تغذیه پروبیوتیک ها عمل می کند.
این مکمل با تقویت متابولیسم سرعت چربی سوزی را تسریع می کند. همچنین به تسکین اختلالات گوارشی مانند گاز، نفخ و یبوست کمک می کند و با افزایش جذب مواد مغذی، باعث بهبود خلق و خو و سطح انرژی می شود.
این مکمل به صورت میکرو مرواریدهایی است که به راحتی بلعیده می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز 1 مروارید بخورید.
این یک مکمل 100٪ گیاهی فاقد مخمر، لاکتوز، سویا، گلوتن، گندم، آجیل، مواد نگهدارنده و GMO است.
نکات مثبت
فرمول آزاد شده با زمان
میکرو مرواریدهای یکبار در روز
15 سویه مختلف
5 بیلیون CFU در هر وعده
ماندگاری طولانی، بدون نیاز به یخچال
کپسول های مخصوص طراحی شده در برابر اسیدهای معده مقاومت می کنند
مکمل کاملاً طبیعی
نکات منفی
ممکن است حاوی مقادیر کمی از پروتئین شیر کازئین حاصل از تخمیر باشد
ممکن است در برخی افراد نفخ و حالت تهوع ایجاد کند.

5. شیرخشک پروبیوتیک LiveWell PRO45

این یک شیرخشک پروبیوتیک درجه بالینی است که 45 بیلیون کشت زنده در هر کپسول را تضمین می کند.
این مکمل شامل 11 سویه پروبیوتیک ثبت شده و بالینی از جمله L.Gasseri و L.Rhamnosus است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و به مبارزه با اسهال های گاه به گاه و کمک به کاهش وزن کمک می کند.
همچنین حاوی فیبر پری بیوتیک NutraFlora است که از استعمار پروبیوتیک ها در روده پشتیبانی می کند.
این مکمل به شکل کپسول با تاخیر آزاد می شود که توانایی زنده ماندن در اسیدهای معده را دارد و میکروارگانیسم های زنده را به روده می رساند.
این یک مکمل وگان دارای گواهینامه NFS است که فاقد لبنیات، گلوتن، سویا، مواد نگهدارنده و GMO است.
سازنده همچنین 365 روز ضمانت استرداد پول برای محصول را ارائه می دهد.
نکات مثبت
تضمین 45 بیلیون کشت زنده در هر کپسول
شامل 11 سویه پروبیوتیک مختلف است
حاوی فیبر پری بیوتیک است
کپسول های تاخیری
فرمول یک کپسول در روز
مکمل مجاز NFS
وگان و فاقد مواد نگهدارنده
365 روز ضمانت استرداد وجه
نکات منفی
برای حفظ قدرت نیاز به یخچال دارد
حاوی آرد برنج است که ممکن است مورد پسند همه نباشد.

6. Swanson Lactobacillus Gasseri Veg Drcaps

این مکمل همچنین به عنوان "پروبیوتیک تناسب اندام" شناخته می شود زیرا عمدتاً برای کاهش وزن هدف گذاری شده است.
این مکمل 3 بیلیون CFU از Lactobacillus Gasseri در هر کپسول فراهم می کند. L.Gasseri یک گونه پروبیوتیک منحصر به فرد است که با افزایش متابولیسم چربی و حمایت از تولید لپتین به کاهش وزن کمک می کند. لپتین هورمون سیری است که مانع از گرسنگی می شود و تعادل انرژی را در بدن تنظیم می کند. مانند سایر سویه های باکتری تولید کننده اسید لاکتیک از سلامت هضم نیز پشتیبانی می کند.
این مکمل به صورت کپسول های گیاهی با تأخیر در تأسیس ارائه می شود که در برابر محیط اسیدی معده مقاومت می کنند و میکروارگانیسم های کبد را به دستگاه GI پایین می رسانند.
این یک مکمل 100٪ گیاهخواری است که طبق دستورالعملهای GMP تنظیم شده توسط FDA تولید شده است.
نکات مثبت
این مکمل برای کاهش وزن در نظر گرفته شده است
در هر کپسول 3 بیلیون CFU از لاکتوباسیلوس گاسری فراهم می کند
فرمول تاخیر انتشار
کپسول 100٪ گیاهی
دوز آسان یک کپسول در روز
نکات منفی 
فقط شامل یک سویه باکتری پروبیوتیک است
نتیجه
به غیر از بهبود سلامت دستگاه گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن، یک مکمل پروبیوتیک همچنین می تواند به کاهش وزن و کاهش چربی روده با کاهش التهاب و کاهش تعداد کالری جذب شده از غذا کمک کند.
اما مهم این است که مکملی را انتخاب کنید که دارای سویه های مناسب باشد و آن را با یک رژیم غذایی مبتنی بر مواد غذایی کامل و فعالیت بدنی روزانه ترکیب کنید.

همچنین بخوانید: پروبیوتیک، آنچه که شما باید در مورد پروبیوتیک ها بدانید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (2)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. مهتاب

سلام آقای دکتر . وقت بخیر
من به مکمل پروبیوتیک میخوام برای کاهش علائم گوارش و همچنین کمک به کنترل وزن . میشه یه مکمل پروبیوتیک خوب و مفید بهم معرفی کنید؟


ممنون

  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    مهتاب
  1. 5 / 5

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که مصرف آن‌ها به میزان کافی، می‌تواند فواید سلامتی مخصوصی داشته باشد، به ویژه برای سیستم گوارشی. آن‌ها در محصولات مختلفی مثل مکمل‌ها و مواد غذایی تخمیری مانند ماست، کفیر و کیمچی یافت می‌شوند.
چند نکته...

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که مصرف آن‌ها به میزان کافی، می‌تواند فواید سلامتی مخصوصی داشته باشد، به ویژه برای سیستم گوارشی. آن‌ها در محصولات مختلفی مثل مکمل‌ها و مواد غذایی تخمیری مانند ماست، کفیر و کیمچی یافت می‌شوند.
چند نکته قبل از انتخاب مکمل پروبیوتیک:
1. استرین‌های مختلف، فواید مختلف: پروبیوتیک‌ها شامل چندین گونه و استرین مختلف هستند. هر یک می‌تواند فواید خاصی داشته باشد. برای مثال، Lactobacillus و Bifidobacterium برای سلامت گوارشی و کمک به مدیریت وزن مفید هستند.
به خاطر داشته باشید که مکمل‌های پروبیوتیک بخشی از رویکرد کلی برای بهبود سلامت هستند و باید همراه با یک رژیم غذایی متعادل و سبک زندگی سالم مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از مکمل‌های پروبیوتیک بدون مشورت با متخصص تغذیه ممکن است نتایج مورد نظر را به دنبال نداشته باشد و در برخی موارد می‌تواند تداخلات دارویی یا عوارض جانبی ایجاد کند
برای اطلاعات دقیق‌تر و انتخاب مکمل مناسب، توصیه می‌کنم با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search