رژیم غذایی

چه چیزی ماست یونانی را سالم می سازد؟

بسیاری از دوستداران سلامتی ماست یونانی را یکی از غذاهای فوق العاده خود می دانند. و این به یک دلیل خوب است.

خوردن ماست یونانی برای بدن ما بسیار مفید است.
این ماده حاوی مواد مغذی بسیاری است که می تواند به بهبود سلامت قلب و قدرت استخوان کمک کند.
در حالی که ماست های یونانی اخیراً در سوپرمارکت ها محبوب شده اند اما از دیرباز وجود داشته است.
بنابراین خواه اهداف تناسب اندام جدیدی داشته باشید و یا مشتاق دستیابی به اهداف فعلی باشید افزودن ماست یونانی به وعده های غذایی می تواند مفید باشد.
ماست با مزه و طعم های مختلفی تهیه می شود. بین چربی کم، بدون چربی، میوه دار، طعم دار، ساده، یونانی و سنتی انتخاب ها می تواند سخت باشد. هم در ماست سنتی و هم در ماست یونانی، کشت باکتری ها به تجزیه لاکتوز کمک می کند بنابراین ماست گاهی اوقات برای کسانی که عدم تحمل لاکتوز دارند هضم آسان دارد. ماست یونانی صاف شده است و همچنین دارای پروتئین دو برابر ماست سنتی اما با کاهش کلسیم است.
در این مقاله خواص مفید ماست یونانی همراه با روش هایی که می توانید به عنوان بخشی از رژیم روزانه از آن لذت ببرید بحث شده است.

محتوای تغذیه ای ماست یونانی

ماست یونانی ساده و بدون چربی حاوی حدود 90 تا 100 کالری در هر وعده 6 اونسی است. به طور متوسط، حدود 6 گرم کربوهیدرات و 17 گرم پروتئین وجود دارد. (1)
مارک های مختلف ممکن است متفاوت باشد و گزینه های پرچرب یا طعم دار از نظر کالری، چربی و کربوهیدرات متفاوت باشند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

فواید ماست یونانی برای سلامتی

ماست یونانی فواید زیادی برای سلامتی شما دارد.

1. در تنظیم سلامت روده کمک می کند

پروبیوتیک های موجود در ماست ممکن است به بهبود مسائل گوارشی کمک کنند. با کمک به عملکرد روده و میکروبیوم، ممکن است به کاهش شرایط التهابی مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و برخی سرطان ها کمک کند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

2. به رشد سالم استخوان کمک می کند

به دلیل محتوای پروتئین و کلسیم، ماست یونانی ممکن است در کنار ورزش سالم به سلامت استخوان کمک کند.

3. به کاهش وزن کمک می کند

مقدار بیشتر پروتئین موجود در ماست یونانی ممکن است احساس سیری بیشتری در شما ایجاد کند که اگر به شما در کاهش کالری در بقیه روز و جلوگیری از پرخوری کمک کند می تواند به حفظ وزن کمک کند.
اگر گزینه های ساده و بدون قند اضافه شده را انتخاب می کنید پروتئین همچنین به تعادل قند خون کمک می کند که ممکن است شما را سیر نگه دارد و اشتیاق شما را محدود کند. این نیز از متابولیسم سالم پشتیبانی می کند.
یک مطالعه نشان داد که ماست دارای پروتئین بیشتر مانند ماست یونانی، گرسنگی را به تأخیر می اندازد و سیری را افزایش می دهد. 
با این حال، تحقیقات متفاوت است و مطالعه دیگری که ماست یونانی را با ماست معمولی مقایسه می کند از نظر احساس گرسنگی، سیری یا مقدار خورده شده در وعده غذایی زیر هیچ فایده ای ندارد.
در مقایسه با شیر بدون چربی و کامل، ماست یونانی در کاهش اشتها بهتر است. (2)
به طور کلی، به نظر می رسد که ماست معمولی و ماست یونانی سیرکننده تر از شیر هستند و ماست یونانی ممکن است یا ممکن نیست تفاوت چشمگیری در کاهش گرسنگی شما نسبت به ماست معمولی ایجاد کند.

4. به تقویت ایمنی کمک می کند

غذاهای تخمیر شده، از جمله ماست، به حفظ سلامت روده کمک می کنند که می تواند باعث کاهش التهاب، تقویت سیستم ایمنی بدن شود و حتی طول برخی از عفونت ها را کاهش می دهد.

بهترین روش های مصرف ماست یونانی

بهتر است ماست یونانی متنوع و دلخواه خود را انتخاب کنید و آن را خودتان مزه دار کنید.
در بیشتر محصولاتی که طعم دار هستند مقدار زیادی قند اضافه شده که باعث می شود گزینه کمتری برای سلامتی باشند و ممکن است مزایای پروبیوتیک ها را نفی کنند.
اگر طعم ترش را دوست ندارید می توانید به طور طبیعی با گزینه های زیر آن را شیرین کنید:
مقداری دارچین بپاشید. این ترشی را کاهش می دهد و فواید طبیعی سلامتی را به خود اضافه می کند.
میوه تازه یا کنسرو میوه 100٪ اضافه کنید. هدف این است که مطمئن شوید قند اضافه نشده است اما قند میوه طبیعی خوب است.
کمی عسل اضافه کنید تا در صورت نیاز شیرینی بیشتری به آن وارد کنید.
برخی از گزینه های طعم دار وجود دارد که فاقد قند اضافه شده و شیرین کننده های مصنوعی است بنابراین فقط برچسب را بررسی کنید و آنچه را که لذت می برید پیدا کنید.

نکاتی در مورد گنجاندن ماست یونانی در رژیم روزانه

اگر به لبنیات حساس نیستید ماست یونانی می تواند یک ماده افزودنی سالم برای یک رژیم غذایی منظم باشد.
اگر هدف اصلی شما حفظ سلامت روده است می توانید ماست یونانی و ماست معمولی را بر اساس سلیقه خود ترجیح دهید زیرا منبع خوبی برای پروبیوتیک هستند.
اگر گیاهخوار هستید یا به دنبال راه های دیگری برای دریافت پروتئین بیشتر در رژیم خود هستید ماست یونانی گزینه خوبی است زیرا پروتئین بیشتری نسبت به انواع دیگر ماست دارد.
صرف نظر از نوع ماست با گزینه های ساده و شیرین نشده همراه شوید. بسیاری از محصولات مملو از مواد قندی یا شیرین کننده های مصنوعی هستند که نشان داده شده اند به روده و میکروبیوم آسیب می رسانند و باعث از بین رفتن هدف پروبیوتیک ها در ماست می شوند.
اگر می خواهید ماست را در رژیم غذایی خود بگنجانید چند مارک مختلف را امتحان کنید تا یکی از آنها مطابق با سلیقه شما باشد. در صورت نیاز به طور طبیعی با دارچین، میوه کامل و عسل شیرین شود.

تفاوت بین ماست ساده و ماست یونانی چیست؟

هنگام تولید ماست یونانی، آب پنیر و سایر مایعات چندین بار صاف می شوند تا زمانی که قوام مورد نظر تولید شود. این مایعات در ماست معمولی باقی می مانند.
به دلیل سفت شدن، ماست یونانی خامه ای تر و شیرین تر است اما گران تر نیز هست زیرا برای تهیه آن شیر بیشتری لازم است.
از نظر غذایی، ماست یونانی پروتئین و چربی بیشتری دارد و کربوهیدرات کمتری نسبت به ماست معمولی دارد. ماست معمولی اغلب کالری کمتری دارد و کلسیم و سدیم بیشتری دارد.
هر دو نوع پروبیوتیک را برای حمایت از هضم و سلامت روده فراهم می کنند.

آیا افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز می توانند ماست یونانی مصرف کنند؟

هر فردی متفاوت است بنابراین شما بهتر می دانید چه چیزی برای شما قابل قبول است. به طور کلی، بسیاری از افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند می توانند مقدار کمی تا متوسط ماست یونانی را بدون علائم مصرف کنند.
از آنجایی که تخمیر می شود لاکتوز شیر هنگام تهیه ماست به اسید لاکتیک تبدیل می شود. بنابراین، اگر شیر شما را آزار می دهد ماست این کار را نمی کند.
با این حال، اگر نسبت به شیر آلرژی واقعی دارید و یا عدم تحمل لاکتوز دارید می خواهید از مصرف تمام لبنیات، از جمله انواع مختلف ماست، اجتناب کرده یا آنها را محدود کنید.

اثرات سوء مصرف ماست یونانی چیست؟

برخی از سوالات پایداری مطرح شده است زیرا تولید ماست یونانی به مقدار زیادی شیر نیاز دارد و آب پنیر اسیدی زیادی باقی مانده است که دفع آن در مقیاس وسیع آسان نیست.

آیا خوردن ماست یونانی هر روز بی خطر است؟

گزینه های معمول لبنیات هضم سختی دارند و خوردن روزانه برای برخی افراد مشکل ساز است.
با تخمیر ماست یونانی و از بین بردن آب پنیر، هضم آن ممکن است کمی راحت تر از شیر یا پنیر باشد. با این حال، شما همیشه باید به بدن خود گوش فرا دهید و تصمیم بگیرید که

آیا لبنیات و ماست برای شما مناسب هستند.

در برخی، لبنیات می توانند باعث سردرد، احتقان و مخاط بیش از حد شوند و علائم آن معمولاً مربوط به هضم نامطبوع پروتئین ها است. 
اگر این مشکلات را تجربه کردید مخصوصاً هنگام خوردن ماست، بهتر است روی بهبود هضم غذا کار کنید زیرا این امر کاملاً با سلامت کلی شما مرتبط است.
حرف آخر
ماست همیشه محبوب بوده و با تنوع و فواید غذایی ماست یونانی، تبدیل به ماده اصلی رژیم های آمریکایی شده است.
ماست یونانی سلامت روده را تقویت می کند و ایمنی بدن را افزایش می دهد. سرشار از پروتئین است که به رشد سیری کمک می کند. هر نوع ماستی که بیشتر با نیازهای غذایی شما متناسب باشد می تواند یک افزودنی عالی برای رژیم روزانه شما باشد.

بیشتر بدانید: ماست و کلسترول: آنچه شما باید بدانید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search