رژیم غذایی

اختلالات خوردن در زمان COVID-19

اختلال خوردن در کروناویروس

محققان می گویند اختلالات خوردن در میان نوجوانان، به ویژه دختران جوان، در طول همه گیری COVID-19 افزایش یافته است.

آنها می گویند استرس همه گیری همراه با رسانه های اجتماعی و گیر افتادن در خانه از جمله عوامل موثر است.
عوامل ژنتیکی، عوامل روانی و تأثیرات اجتماعی با اختلالات خوردن مرتبط هستند و نوجوانان با عزت نفس پایین یا افسردگی در معرض خطر خاصی هستند.
تغییرات مرتبط با بیماری همه گیر در زندگی روزمره نوجوانان - مانند تعطیلی مدارس و لغو ورزش های سازمان یافته - ممکن است برنامه های معمول مربوط به غذا خوردن و ورزش را مختل کرده و رفتارهای ناسالم خوردن را در بین افرادی که قبلاً در معرض خطر هستند ایجاد کند.
یک رویداد استرس زا ممکن است منجر به بروز علائم در یک فرد جوان در معرض خطر اختلالات خوردن شود. "در طول همه گیری، فقدان روال عادی، اختلال در فعالیتهای روزمره و احساس از دست دادن کنترل همه عوامل محتمل هستند. برای بسیاری از نوجوانان، وقتی همه چیز از کنترل خارج می شود تنها چیزی که احساس می کنند می توانند کنترل کنند غذا خوردن است.
کارشناسان به والدین توصیه می کنند که مراقب غذاهای فرزندان خود باشند و غذاهای سالم تهیه کنند.
با توجه به مسائل بهداشت روانی که نوجوانان در ایالات متحده حتی زمانی که جهان نسبتاً آرام است با آن روبرو هستند نباید تعجب کرد که همه گیری باعث افزایش عوامل استرس زا برای این گروه سنی شده است.
جدیدترین شواهد این امر یک مطالعه جدید است که نشان می دهد در بین زنان 12 تا 18 ساله در طول بیماری همه گیر، 30 درصد در پذیرش بیمارستانی مربوط به اختلال خوردن جهش داشته است.
پذیرش برای مردان افزایش نیافت.
این داده های تازه منتشر شده از شبکه تحقیقاتی Epic Health گزارش می دهد که تشخیص اختلالات خوردن در کل برای افراد 12 تا 18 سال در مقایسه با پیش بینی ها بر اساس روندهای پیش از همه گیری 25 درصد افزایش یافته است.
این مطالعه پس از آن آغاز شد که متخصصانی مانند دکتر مارک نوریس، متخصص اطفال در بیمارستان کودکان شرق انتاریو در کانادا که متخصص سلامت نوجوانان و اختلالات خوردن است از افزایش آشکار بستری شدن نوجوانان مبتلا به اختلالات خوردن در طول همه گیری COVID-19 ابراز نگرانی کردند. .
دکتر دیوید لیتل، پزشک خانواده و تیمش در Epic Health، که مشاهدات متخصصان بهداشت را در مورد داده های بیش از 100 میلیون بیمار را در بر می گیرد منتشر می کنند تصمیم گرفتند میزان بستری شدن در بیمارستان را که شامل تشخیص اختلال خوردن است تجزیه و تحلیل کنند.
سپس گروه بررسی کرد که آیا افزایش بستری ها در بیمارستان تا حدی ناشی از افزایش کلی تشخیص های جدید اختلالات خوردن بوده است.
لیتل و همکارانش گفتند این یافته ها با نگرانی های نوریس و دیگر محققان و پزشکان در کشورهای مختلف مطابقت دارد که احتمال بروز اختلالات خوردن، به ویژه در جمعیت کودکان در طول محدودیت های همه گیر COVID-19 افزایش یافته است.
در طول یک سال گذشته، عادات غذایی ناسالم در نتیجه حوصله و استرس، مانند آتش سوزی گسترده شده است. یک جستجوی سریع در "گوگل" می تواند نکات زیادی را برای کمک به مردم در جهت بازگشت به رژیم غذایی قبل از همه گیری نشان دهد. با این حال، این نکات ممکن است برای شخصی که قبلاً به دلیل اختلال خوردن با یک رابطه ناسالم و مضر با غذا مبارزه می کرد معنی نداشته باشد.
اختلالات خوردن - که توسط انجمن روانپزشکان آمریکا به عنوان اختلالات شدید در عادات غذایی مرتبط با افکار و احساسات تعریف شده است - بیش از 30 میلیون نفر را در ایالات متحده تحت تأثیر قرار می دهد.
جیسون گاسلین، PA-C، مدیر پزشکی سلامت سرپایی در سلامت جفرسون، توضیح می دهد که اختلالات خوردن با سایر بیماری های روانی رایج، از جمله اضطراب، افسردگی و وسواس جبری (OCD) ارتباط تنگاتنگی دارد و غالباً با هم وجود دارند. در حالی که علائم این موارد از زمان شروع همه گیری تشدید شده است، اختلالات خوردن نیز رشد کرده است.
مطالعه اخیر مجله بین المللی اختلالات خوردن نشان داد که حداقل 60 درصد از افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند علائم را افزایش داده اند - در بسیاری از موارد، باعث عود می شود. کارشناسان دیگر معتقدند که جهش جدیدی در تشخیص های جدید ایجاد شده است.
بنابراین، چرا این اتفاق افتاده است؟ اول، مهم است که بفهمیم چه چیزی باعث اختلال خوردن می شود.
بسیاری از مطالعات نشان می دهد که ژنتیک در واقع نقش مهمی ایفا می کند. گاسلین می افزاید: هیچ ژنی وجود ندارد که باعث اختلال خوردن شود اما چندین ویژگی ارثی - مانند اضطراب و گرایش به اعتیاد - وجود دارد که می تواند خطر را افزایش دهد. به علاوه، اگر اعضای مسن خانواده نشانه هایی از اختلال خوردن را نشان دهند نوجوانان تمایل دارند از آن رفتار الگو بگیرند. سایر عوامل محیطی، مانند ضربه یا قلدری (مخصوصاً مربوط به وزن و ظاهر)، شایع هستند.
همچنین مهم است بدانید که اختلالات خوردن چهره های زیادی دارد - نه فقط گرسنگی. بی اشتهایی شامل محدودیت شدید کالری است اما می تواند با بسیاری از رفتارهای دیگر مانند ورزش بیش از حد و استفاده بیش از حد از مکمل های غذایی همراه باشد. پرخوری عصبی شامل پرخوری و پس از آن استفراغ ناشی از ان می شود و پرخوری (اختلال خوردن تازه شناخته شده) شامل پرخوری تا حد ناراحتی و شرمندگی شدید است.
اختلالات خوردن تنها مربوط به تصویر بدن نیست. برای بسیاری، به ویژه آنهایی که دچار بی اشتهایی هستند از نیاز به کنترل ناشی می شود. (اینجاست که بیماری همه گیر ظاهر می شود.)
گاسلین ادامه می دهد هنگامی که همه گیری شروع شد ما موجی از "زمانهای بی سابقه" را تجربه کردیم. حتی کسانی که هیچ بیماری روانی شناخته شده ای ندارند دچار استرس و سردرگمی می شوند. برای کمک به مقابله، بسیاری از کارشناسان توصیه کردند بر مواردی که هنوز در کنترل ما هستند تمرکز داشته باشید.
در حالی که غذا یک غذای ثابت است کسانی که از بی اشتهایی رنج می برند ممکن است علائم بدتر شده یا به دلیل افزایش اضطراب و نیاز به کنترل چیزی در چنین زمان غیرقابل کنترل بدتر شوند یا دوباره ظاهر شوند.
واکنشهای احساسی مشابه به بیماری همه گیر، حملات پرخوری را نیز افزایش داد-مانند نزدیکی به آشپزخانه و غذای راحت مورد علاقه فرد (از تنظیمات جدید کار در خانه و منزوی شدن) و توانایی مخفی شدن. این عادات بیش از حد معمول است
چه کاری می توانی انجام بدهی؟ شما می توانید به علائم هشداردهنده اولیه در مورد اختلال در خوردن غذا در بین عزیزان خود مانند اجتناب از زمان غذا، تنهایی غذا خوردن؛ تغییر وزن یا ظاهر؛ یا تغییرات در فعالیتهای معمول یا سطوح انرژی توجه کنید. برخی از رفتارهای گویا برای مدت زمان طولانی کار می کنند یا روزها در رختخواب می مانند.
مدیریت یک اختلال خوردن و همچنین تلاش در جهت حفظ و بهبود، همچنان فوق العاده دشوار است. اگر فکر می کنید (یا می دانید) که با اختلال خوردن دست و پنجه نرم می کنید - یا مشکوک هستید که ممکن است یکی از عزیزان شما این مشکل را داشته باشد - در رسیدگی به آن دریغ نکنید و برای کمک گرفتن از پزشک دریغ نکنید.
برخی از مکانیسم های اثبات شده و خودیاری که می توانید به تنهایی امتحان کنید:
به افکار خود برچسب بزنید: به جای این که فکر کنید "نمی توانم" فکر کنید "اختلال خوردن من اجازه نمی دهد" و در مورد احساسی که دارید فکر کنید.
افکار خود را به چالش بکشید: از خود بپرسید چرا فکر می کنید چیزی برای شما "خوب" یا "بد" خواهد بود. فقط یک پاسخ واقعی بخواهید.
از اختلال خوردن خود سرپیچی کنید: برچسب زدن مجدد و به چالش کشیدن افکار خود ابتدا این کار را آسان تر می کند. برعکس عادت خود عمل کنید. کاری را انجام دهید که بهبودی از شما می خواهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search