رژیم غذایی

8 فواید دانه آووکادو برای سلامتی

فواید دانه آووکادو

دانه های آووکادو بیش از 18 درصد از میوه های خوشمزه آووکادوی خامه ای را تشکیل می دهند و اغلب به طور معمول کنار گذاشته می شوند. با این حال، مشخص شده است که دانه‌ها حاوی بیش از 70 درصد محتوای آنتی‌اکسیدانی در هر آووکادو هستند، که آن را به یک منبع عالی از تغذیه با فواید سلامتی متعدد تبدیل می‌کند.

محتوای فیبر باورنکردنی همراه با روغن‌های طبیعی، ویتامین‌ها و مواد معدنی منجر به بهبود هضم، کاهش التهاب و حتی جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. اگرچه ممکن است نگه داشتن دانه غیر متعارف به نظر برسد، اما به راحتی آن را به چهار قسمت برش داده و آن را با آب میوه، اسموتی و سس ترکیب کنید تا سلامتی باورنکردنی داشته باشید. همچنین می توان آن را به صورت جداگانه به پودر تبدیل کرد و در وعده های غذایی و دستور العمل های خلاقانه پاشید و به شما کمک می کند با کمترین تلاش به اوج جدیدی از سلامتی برسید. میوه آووکادو که بومی آمریکای مرکزی است، جایگاه شکوه خود را در بسیاری از خانواده ها پیدا کرده است. آووکادو که به عنوان میوه صبحانه یا دیپ مورد علاقه است، فواید بسیاری برای سلامتی از جمله منبع چربی های سالم دارد. علاوه بر این، منبعی غنی از پلی فنول ها و فیبر مفید است.
فواید شگفت انگیز دانه آووکادو برای رژیم سلامتی
اما درست مانند بسیاری از میوه های دیگر، دانه و پوست آووکادو دارای بسیاری از مواد مغذی مفید برای سلامتی است، اگر نه بیشتر. آنها انباری از تانن ها، فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی هستند که فواید مفید بسیاری را به آنها می دهد.

برترین فواید دانه آووکادو برای سلامتی

در اینجا برخی از مزایای سلامتی مصرف دانه آووکادو که در رژیم غذایی مناسب می تواند به شما ارائه دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. می تواند فشار خون را کاهش دهد

فشار خون بالا یکی از شایع ترین بیماری های دنیای مدرن است. مطالعات زیادی برای شناسایی منابع گیاهی مفیدی که می‌توانند به کاهش فشار خون با عوارض جانبی کم یا بدون عوارض کمک کنند، انجام شده است.
در نیجریه، پزشکان جایگزین از عصاره دانه آووکادو برای درمان فشار خون بالا استفاده می کنند.
در مطالعات حیوانی، عصاره دانه آووکادو به دلیل محتوای غنی پتاسیم در کاهش فشار خون مفید بود.
علاوه بر این، گلیکوزیدهای موجود در دانه‌های آووکادو برای محافظت از رگ‌های خونی در برابر آسیب ناشی از قند خون بالا مفید هستند، که می‌تواند به فشار خون بالا نیز کمک کند.

2. به مدیریت دیابت کمک می کند

دانه های آووکادو می تواند به مدیریت دیابت کمک کند
فیتوکمیکال ها، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های موجود در دانه آووکادو همگی به اثرات مفید آن در مدیریت سطح قند خون کمک می کنند.
مطالعات حیوانی نشان داده است که عصاره دانه آووکادو نه تنها سطح قند خون را با افزایش جذب توسط سلول ها کاهش می دهد، بلکه آسیب اکسیداتیو و التهاب مرتبط با دیابت را نیز کاهش می دهد.

3. می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد

آووکادو سرشار از چربی های سالم است که می تواند سطح کلسترول را بهبود بخشد. عصاره دانه آووکادو و آرد نیز توانایی کاهش کلسترول دارند.
در مدل های حیوانی، کاهش عمده در سطح کلسترول زمانی که 125-500 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن آرد آووکادو مصرف شد مشاهده شد. همچنین منجر به بهبود سطح HDL (کلسترول خوب) شد. روغن آووکادو استخراج شده از دانه آووکادو نیز در کاهش سطح کلسترول مفید بود.

4. ممکن است از آسیب کلیه محافظت کند

مصرف دانه های آووکادو می تواند به جلوگیری از آسیب کلیه کمک کند
دانه آووکادو با ظرفیت آنتی اکسیدانی خود می تواند از کلیه ها در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کند.
مصرف سیکلوسپورین در مورد پیوند عضو برای جلوگیری از رد عضو پیوند شده توسط بدن می تواند منجر به افزایش سطح اوره، اسید اوریک و کراتینین شود که همه نشانگرهای اختلال در عملکرد کلیه هستند.
در یک مطالعه، دانه آووکادو از کلیه ها در برابر این آسیب محافظت کرد و همچنین توانایی سیکلوسپورین را برای سرکوب ایمنی در مورد پیوند اعضا افزایش داد.
اگرچه هیچ مطالعه ای برای تایید این نتایج وجود ندارد، آووکادو به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی خود می تواند اثر محافظتی بر کلیه ها به طور کلی اعمال کند.

5. اثرات ضد میکروبی دارد

مطالعاتی که اجزای دانه آووکادو را ارزیابی کردند، نشان دادند که این دانه دارای فعالیت ضد میکروبی علیه سالمونلا تیفی موریوم و استافیلوکوکوس اورئوس است. این توانایی در نگهداری غذا نیز مفید است.

6. اثرات ضد انگلی ارائه می دهد

آووکادو به ایجاد اثرات ضد انگلی کمک می کند
آووکادو به عنوان یک درمان طبیعی برای کاهش اسهال و اسهال خونی ناشی از انگل های روده ای استفاده می شود. دانه های آووکادو حتی در درمان اسهال ناشی از انگل قوی تر هستند.

7. برای پوست مفید است

ترکیبات پلی فنلی موجود در دانه آووکادو از پوست سالم حمایت می کند. در یک مطالعه اخیر، مصرف روزانه آووکادو منجر به بهبود استحکام پوست و در نتیجه کاهش علائم پیری شد.
دانه های آووکادو را می توان خشک و پودر کرد تا در مراقبت از پوست DIY استفاده شود. پودر خشک شده را می توان به عنوان اسکراب استفاده کرد یا می توان آن را با گلاب یا سایر مواد مایع مخلوط کرد تا ماسک صورت درست شود.

8. ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند

دانه های آووکادو همچنین با محافظت از بدن در برابر آسیب اکسیداتیو برخی از اثرات محافظتی در برابر سرطان را ایجاد می کند.
همچنین مشاهده شده است که ترکیبات پلی فنلی موجود در دانه رشد سلول های سرطانی را با تداخل در روند رشد و تکثیر آنها متوقف می کند.
نحوه مصرف

روش های مصرف دانه آووکادو

دانه های آووکادو بیش از 18 درصد از میوه های خوشمزه آووکادوی خامه ای را تشکیل می دهند و اغلب به طور معمول کنار گذاشته می شوند. با این حال، مشخص شده است که دانه‌ها حاوی بیش از 70 درصد محتوای آنتی‌اکسیدانی در هر آووکادو هستند، که آن را به یک منبع عالی از تغذیه با فواید سلامتی متعدد تبدیل می‌کند.
محتوای فیبر باورنکردنی همراه با روغن‌های طبیعی، ویتامین‌ها و مواد معدنی منجر به بهبود هضم، کاهش التهاب و حتی جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. اگرچه ممکن است نگه داشتن دانه غیر متعارف به نظر برسد، اما به راحتی آن را به چهار قسمت برش داده و آن را با آب میوه، اسموتی و سس ترکیب کنید تا سلامتی باورنکردنی داشته باشید. همچنین می توان آن را به صورت جداگانه به پودر تبدیل کرد و در وعده های غذایی و دستور العمل های خلاقانه پاشید و به شما کمک می کند با کمترین تلاش به ارتفاعات جدیدی از سلامتی برسید.
دانه های آووکادو را می توان با خرد کردن و خشک کردن آن مصرف کرد. سپس می توان آن را پودر کرده و تا زمان استفاده در یک شیشه تیره نگهداری کرد.
پودر را می توان به نان، نان های مسطح یا سایر محصولات پخته شده، اسموتی ها، سوپ ها و جو اضافه کرد.

اقدامات احتیاطی که باید در نظر گرفته شود

دانه‌های آووکادو برای اثربخشی آن‌ها در انسان، به‌ویژه دوزهای ایده‌آل‌شان، باید بیشتر مورد مطالعه قرار گیرند. این دانه ها در دوزهای بالا سمی هستند. بنابراین، مصرف بیش از حد پودر دانه آووکادو توصیه نمی شود.
سوالات زیاد پرسیده شده در مورد دانه های آووکادو

آیا می توانم دانه های آووکادو را در آب بجوشانم تا بنوشم؟

بیشتر مطالعات با استفاده از پودر دانه آووکادو انجام شده است، و اگرچه می توانید چای را با جوشاندن دانه های آووکادو خرد شده در آب تهیه کنید، اما اثربخشی آن مورد مطالعه قرار نگرفته است.

چه کسانی باید از دانه های آووکادو اجتناب کنند؟

زنان باردار و شیرده و کودکان باید از مصرف دانه آووکادو به دلیل عدم مطالعه پیرامون آن اجتناب کنند.
کلمه پایانی
طبیعت چیزهای زیادی از فضل خود فراهم کرده است - آووکادو یکی از این هدیه ها است. نه تنها این میوه، بلکه دانه آن نیز سرشار از بسیاری از مواد مغذی است و می تواند برای سلامتی مفید باشد - از کاهش فشار خون، مدیریت سطح کلسترول خون، و مهار آسیب اکسیداتیو تا مبارزه با میکروب ها و انگل ها.
برای محافظت از بدن در برابر عوارض جانبی احتمالی، باید احتیاط کرد که در مصرف پودر دانه آووکادو زیاده روی نکنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search