رژیم غذایی

پوکی استخوان: آلو ممکن است به حفظ توده استخوانی، در مبارزه با التهاب کمک کند

آلو ممکن است به حفظ توده استخوانی، در مبارزه با التهاب کمک کند

10 میلیون آمریکایی 50 ساله و بالاتر به پوکی استخوان مبتلا هستند، اما زنان 4 برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که زنان یائسه ای که آلو خشک می خورند، خطر کاهش استخوان مرتبط با پوکی استخوان را کاهش می دهند.
آلو حاوی بسیاری از مواد مغذی مرتبط با سلامت استخوان است، اما تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی عملکرد آلو برای کاهش تحلیل استخوان مورد نیاز است.
کارشناسان نسبت به مصرف آلو به عنوان درمان پوکی استخوان هشدار می دهند.
بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، تقریباً 20 درصد از زنان 50 ساله و بالاتر با پوکی استخوان فمور، گردن یا ستون فقرات کمری زندگی می کنند.
با این حال، دو مطالعه جدید از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نشان داد که مصرف روزانه آلو می تواند به جلوگیری از تحلیل استخوان در زنان یائسه کمک کند.
یافته های هر دو مطالعه بر اساس داده های همان 235 زن یائسه است و در یک جلسه پوستری در نشست سالانه انجمن یائسگی آمریکای شمالی (NAMS) در آتلانتا، جورجیا به اشتراک گذاشته شد.
بودجه این تحقیق توسط هیئت Prune کالیفرنیا تامین شد.
پوکی استخوان می تواند هر کسی را مبتلا کند، اما زنان در بالاترین خطر هستند
محققان مؤسسه ملی سلامت (NIH) می گویند حدود 10 میلیون بزرگسال آمریکایی بالای 50 سال به پوکی استخوان مبتلا هستند، اما زنان 4 برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
به گفته منبع NAMSTrusted، این از دست دادن استخوان تا حدی به دلیل سن و تا حدی به دلیل کاهش سطح استروژن است که به افزایش التهاب کمک می کند که تشکیل استخوان را سرکوب می کند.

التهاب همراه با از دست دادن استخوان

اولین مورد از دو مطالعه جدید به رابطه بین سلول‌هایی به نام واسطه‌های التهابی که مواد کاهش‌دهنده التهاب را آزاد می‌ کنند و معیارهای مختلف سلامت استخوان از جمله تراکم و استحکام استخوان را بررسی کرد.
کانی راجرز، دکترا، MPH، پروفسور و رئیس این مرکز تحقیقاتی می‌ گوید: «یافته‌های ما نشان می ‌دهد که نشانگرهای التهابی به طور منفی با سلامت استخوان در زنان یائسه مرتبط هستند، و نشان می ‌دهد که التهاب ممکن است واسطه‌ای مهم برای از دست دادن استخوان پس از یائسگی و یک هدف بالقوه برای درمان‌های تغذیه ‌ای باشد».
زنانی که آلو خوردند در مقابل آنهایی که نخوردند
منبع مورد اعتماد دیگر مطالعه، چهار گروه را مقایسه کرد تا متوجه شود خوردن آلو چه فوایدی برای جلوگیری از تحلیل استخوان دارد.
یک گروه شاهد بود که آلو نمی خورد، یک گروه که روزانه 5 تا 6 آلو می خورد، یک گروه که روزانه 10 تا 12 آلو می خورد، و یک گروه ترکیبی - که شامل زنانی بود که 5 تا 6 یا 10 تا می خوردند. روزانه 12 عدد آلو
مری جین دی سوزا، محقق ارشد این مطالعه، دکترای FACSM، گفت: «آخرین تحقیق ما بزرگترین کارآزمایی با گروهی متشکل از بیش از 200 زن یائسه را برای بررسی ارتباط بین آلو خشک و سلامت استخوان مطلوب نشان می ‌دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

"اثر آلو"

دسوزا توضیح داد: "از طریق مطالعات کوچکتر قبلی، محققان آنچه را که به عنوان "اثر مثبت آلو" نامیده می شود گزارش کرده اند که نشان می دهد به نظر می رسد آلو نقش مهمی در سلامت استخوان دارد.
او توضیح داد که این کارآزمایی کنترل‌شده تصادفی بزرگ ‌تر (RCT) برای تأیید و تکرار یافته‌های کارآزمایی‌های کوچک ‌تر قبلی انجام شد که نشان می ‌دهد آلو خشک ممکن است یک «مداخله تغذیه‌ای امیدوارکننده و غیردارویی» برای حفظ استخوان و حفظ تراکم و استحکام استخوان باشد.

آلو از تحلیل استخوان جلوگیری می کند

یافته‌های De Souza همچنین نشان داد که گروهی از زنان مزایای استخوانی قابل اندازه‌گیری را تجربه کردند.
او گفت: «در حالی که با توجه به مطالعات قبلی که همبستگی مثبتی با سلامت استخوان‌ها نشان داده‌اند، لزوماً از نتایج فعلی شگفت‌زده نشدیم.»
این مطالعه بزرگ ‌ترین کارآزمایی تصادفی‌سازی ‌شده و کنترل ‌شده است که تا به امروز در مورد این موضوع انجام شده است، بنابراین ما از دیدن این نوع نتایج در میان چنین حجم نمونه ‌ای بسیار خرسندیم.»

آلو دارای اثرات ضد التهابی است

دسوزا خاطرنشان کرد که آلو حاوی چندین ویتامین و مواد معدنی مهم برای استخوان‌ها است، اما گفت: «لزوماً مشخص نیست»، اینکه چه چیزی در آلو خشک است که تأثیر مطلوبی بر سلامت استخوان دارد.
دسوزا گفت: آلو برای استخوان ها مفید است. ما همچنین می دانیم که آلو دارای اثرات ضد التهابی است، و ما به طور خاص این اثر را مطالعه کرده ایم و به زودی این یافته ها را گزارش خواهیم کرد.
دی سوزا افزود: "ما مشتاق هستیم که این نوع تحقیقات مرتبط با سلامت استخوان را ادامه دهیم و همچنین تحقیقات را در مورد تأثیر آلو خشک بر محور روده-استخوان و آنچه تحقیقات ممکن است در مورد این ارتباط فاش کند را گسترش دهیم."
تغذیه می تواند نقش مهمی در معکوس کردن بیماری ایفا کند
Emily Feivor، متخصص تغذیه بخشی در نیویورک، گفت که غذا می تواند "قطعه مهمی" برای برگشت بیماری در بسیاری از بیماری های مزمن باشد، از جمله:
چاقی
دیابت
بیماری قلبی
فیور گفت: "تغذیه درمانی پزشکی هر روز برای کمک به بهبود وضعیت تغذیه در بسیاری از این شرایط قابل پیشگیری استفاده می شود."
به کسانی که پیش دیابت هستند یا دیابت دارند توصیه می شود قندهای اضافه شده را محدود کنند و کربوهیدرات ها و فیبر پیچیده تری را برای کاهش A1C [سطح قند خون] وارد کنند. به افرادی که بیماری قلبی تشخیص داده می شود توصیه می شود چربی های اشباع شده را کنترل کنند، چربی های غیراشباع و فیبر را برای کاهش کلسترول افزایش دهند.

آلو حاوی ویتامین K و پتاسیم است

فیور یافته های مطالعه را تکرار کرد و گفت که آلو، مواد مغذی ضروری برای حفظ استخوان های سالم را فراهم می کند.
تنها در چهار عدد آلو، ما ۲۳ درصد از ارزش روزانه ویتامین K خود را دریافت می کنیم، که پروتئین‌ها را برای ساخت استخوان‌های ما کمک می ‌کند، و همچنین ۶ درصد از نیاز روزانه به پتاسیم را دریافت می ‌کنیم که به جلوگیری از کاهش کلسیم از استخوان‌ها کمک می‌کند. فیور گفت.
با در نظر گرفتن این مواد مغذی، مصرف آنها ممکن است برای کسانی که به بیماری‌های از دست دادن استخوان مبتلا هستند مفید باشد.

بخشی از یک رژیم غذایی متعادل

به گفته فیور، یک وعده آلو همچنین هر دو نوع فیبر را فراهم می کند: محلول و نامحلول.
او گفت: "با هر وعده آلو سه گرم، این به تنظیم سطح کلسترول و حرکت غذا در دستگاه گوارش ما کمک می کند."
فیور تاکید کرد که آلو علاوه بر اینکه منبع خوبی از فیبر است، حاوی قند اضافه‌ای نیست، منبع بسیار خوبی از مواد معدنی است و «می‌تواند یک انتخاب سالم در یک رژیم غذایی متعادل باشد».
با این حال، فیور هشدار داد که در حالی که "شواهد قوی" از مزایای مصرف آلو بر اساس ترکیبات تغذیه ای آن حمایت می کند، او آنها را به عنوان تنها منبع درمان بیماری های استخوانی توصیه نمی کند.
خط پایان
تحقیقات جدید نشان می دهد که برای زنان یائسه، گنجاندن آلو در رژیم غذایی روزانه آنها می تواند به جلوگیری از تحلیل استخوان مرتبط با پوکی استخوان کمک کند.
کارشناسان می گویند که آلو حاوی بسیاری از مواد مغذی مرتبط با سلامت استخوان است، اما هنوز مشخص نیست که چرا آنها تأثیری را که محققان مشاهده کردند، دارند.
آنها همچنین می گویند این ایده خوبی نیست که صرفاً به خوردن آلو به عنوان درمانی برای بیماری های استخوانی اعتماد کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search