رژیم غذایی

حقایق رژیم غذایی جنرال موتورز (GM)

رژیم غذایی جنرال موتورز

آیا وزن اضافی و ناخواسته شما را ناامید می کند؟ آیا شما هم مانند میلیون ها نفر دیگر که به دنبال جدیدترین روش های کاهش وزن هستند، در اینترنت گشت و گذار کرده اید؟

اگر پاسخ شما به هر دو سوال مثبت است، پس حتما با رژیم جنرال موتورز (GM) برخورد کرده اید و در مورد ادعاهای موفقیت آن شنیده اید. اما قبل از اینکه خود را متعهد به این رژیم غذایی خاص کنید، خوب است آن را تجزیه و تحلیل کنید و واقعیت را از داستان جدا کنید.
با کمک سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی ایالات متحده، جنرال موتورز اولین نسخه از برنامه رژیم غذایی GM را در سال 1985 برای کارکنان خود ایجاد کرد. هدف افزایش بهره وری نیروی کار و در عین حال سالم تر کردن پرسنل آنها بود.
نتایج اولیه چشمگیر بود و کارگران تنها در یک هفته تحت کاهش وزن قابل توجهی قرار گرفتند که نشان دهنده بهبود کارایی، انرژی و اعتماد به نفس بود.

داستان پیشینه رژیم غذایی جنرال موتورز

ریشه رژیم غذایی جنرال موتورز به سال 1985 بازمی گردد که توسط غول خودروسازی جنرال موتورز (GM) برای کارمندانش توسعه یافت.
داستان ادامه می‌یابد که این رژیم برای کمک به کارمندان جنرال موتورز برای مقابله با افزایش وزن ناشی از محیط کار بی‌تحرک و دستیابی به کاهش وزن طراحی شده است. همچنین گفته می شود که بر بهبود سلامت، عملکرد ذهنی و فعالیت کلی فرد تمرکز دارد.
شایعه شده است که جنرال موتورز برای تهیه این رژیم از سازمان غذا و داروی ایالات متحده و وزارت کشاورزی ایالات متحده کمک گرفته است. این امر میلیون‌ها نفر را برانگیخت تا رژیم GM را امتحان کنند، امیدوارند که این رژیم وعده کاهش وزن سریع و موثر را محقق کند.
با این حال، داستان فوق ثابت کرده است که چیزی جز یک افسانه شهری نیست. در واقع، شواهد نشان می دهد که شرکت جنرال موتورز هیچ ارتباطی با این رژیم غذایی ندارد و منشا واقعی این رژیم هنوز یک معما

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

است.
بیایید نگاهی به رژیم غذایی بیاندازیم - ادعاها، مزایا، معایب و اعتبار علمی اطلاعاتی که در دسترس ماست.
رژیم GM یک برنامه غذایی 7 روزه با محدودیت گروه های غذایی مختلف در روزهای مختلف در طول دوره رژیم است.

مزایای ادعا شده توسط رژیم غذایی GM

کاهش وزن سریع - تا 17 پوند (7.7 کیلوگرم) در یک هفته کاهش وزن داشته باشید
بدن را سم زدایی می کند - به شما کمک می کند مواد زائد سمی را از بدن خود دفع کنید
هضم غذا را تقویت می کند
توانایی بدن برای سوزاندن چربی را بهبود می بخشد
طرفداران این رژیم می گویند با تکرار منظم این رژیم پس از 5 تا 7 روز فاصله می توانید در دراز مدت به وزن مورد نظر خود برسید.
با این حال، کارول آگویر (MS، RD/LDN) می‌گوید: «یکی از محبوب‌ترین مزایای رژیم GM کاهش سریع وزن است. با این حال، انتظار نداشته باشید که کاهش وزن طولانی مدت باشد. به دلیل فیبر دریافتی از میوه ها و سبزیجات به حرکات روده کمک می کند.
این رژیم برای بیماران دیابتی، مادران شیرده و کسانی که دارای اختلالات هورمونی یا قلبی هستند توصیه نمی شود، زیرا خوردن غذاهای انتخابی می تواند سطح قند خون را خراب کرده و باعث عدم تعادل در تغذیه شود.

ادعاهایی در مورد نحوه عملکرد رژیم GM

به گفته آگویر، «رژیم غذایی GM ممکن است برای شروع کاهش وزن شما موثر باشد، اما انتظار نتایج پایدار را نداشته باشید. رژیم غذایی حاوی چربی، قند و سدیم کم است که به کاهش وزن کمک می کند. با این حال، وزنی که از دست می دهید به احتمال زیاد وزن آب است، نه چربی.
بسیاری از غذاهایی که در رژیم غذایی گنجانده شده اند، کالری کمی دارند، اما در عین حال بسیار سیرکننده هستند - مانند میوه ها و سبزیجات. این امر با ایجاد کسری کالری باعث کاهش وزن می شود. شما بیشتر از آنچه که مصرف می کنید کالری می سوزانید.
بسیاری از غذاهای موجود در این رژیم به عنوان "غذاهای با کالری منفی" توصیف می شوند، به این معنی که ظاهرا کالری کمتری نسبت به هضم دارند.
بسیاری از غذاها (به عنوان مثال، تولید شده) در رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی آب و فیبر رژیمی هستند که باعث کم انرژی شدن آنها می شود. آنها جایگزین کالری بیشتر و غذاهای غنی از چربی می شوند که دارای انرژی متراکم هستند و در نتیجه کل انرژی مصرف شده را کاهش می دهند. این باعث افزایش چربی سوزی در بدن می شود.
هر روز رژیم GM به شما اجازه می دهد که غذاها یا گروه های غذایی متفاوتی بخورید.
از آنجایی که این یک برنامه غذایی 7 روزه است، مجبور نیستید به برنامه غذایی سخت دراز مدت متعهد شوید.

قوانین رژیم غذایی برای رژیم GM

رژیم غذایی جنرال موتورز در 7 روز با دستورالعمل های خاص برای هر روز پخش می شود. هر روز رژیم GM به شما اجازه می دهد که غذاهای مختلف و از گروه های غذایی مختلف بخورید.
به شما توصیه می شود که در طول رژیم GM روزانه 8 تا 12 لیوان آب بنوشید تا هیدراته بمانید
در طول این رژیم، ورزش اختیاری است. اکیداً به شما توصیه می شود که در سه روز اول رژیم ورزش نکنید، زیرا ممکن است بدن به دلیل دریافت کالری کم احساس ضعف و استرس کند.
مصرف لوبیا به عنوان بخشی از رژیم غذایی مجاز نیست، زیرا ادعا می کند کالری بالای بیشتر حبوبات به کاهش وزن کمک نمی کند.
قهوه و چای سبز بدون شکر مجاز است.
شیر را می توان با شیر سویا یا شیر بادام نیز جایگزین کرد.
مواد غذایی فرآوری شده یا بسته بندی شده ممکن است مصرف نشوند.
الکل و نوشابه های گازدار در طول هفته ممنوع است. نوشابه های رژیمی نیز به شدت ممنوع است.
آب میوه فقط در روز هفتم قابل مصرف است.
دستورالعمل های خاصی که برای هر روز رژیم GM دنبال می شود

روز اول: میوه های تازه بخورید

در روز اول رژیم GM میوه های تازه بخورید
هدف از روز اول رژیم غذایی GM، "پاکسازی" سیستم گوارشی بدن و افزایش متابولیسم در یک رژیم غذایی تمام میوه است.
طرفداران باید میوه هایی با محتوای آب بالا به جز موز بخورند. گفته می شود فیبر موجود در میوه ها به تمیز کردن سیستم شما کمک می کند. مصرف بیشتر میوه نیز با کاهش وزن همراه است.
با توجه به رژیم غذایی، خوردن خربزه به ویژه هندوانه برای کمک به کاهش وزن تا 3 پوند (1.3 کیلوگرم) در همان روز اول توصیه می شود. خیار نیز می تواند جایگزین خربزه شود.
مصرف مرکبات مانند پرتقال و گریپ فروت نیز در روز اول بسیار توصیه می شود. با این حال، به شما توصیه می شود که آنها را با معده خالی نخورید.
هیچ محدودیتی برای تعداد میوه هایی که می توانید در روز اول بخورید وجود ندارد.

روز دوم: سبزیجات بخورید

در روز دوم رژیم GM از سبزیجات استفاده کنید
هدف روز دوم رژیم GM افزایش مصرف فیبر است. این رژیم ادعا می کند که این به بدن شما کمک می کند تا محتوای قند را از رژیم غذایی تمام میوه ای که در روز اول مصرف می شود تنظیم کند. نشان داده شده است که مصرف فیبر بالا احساس سیری را افزایش می دهد و باعث کاهش وزن می شود.
به شما توصیه می شود که فقط سبزیجات، چه پخته یا خام مصرف کنید. سبزیجات سبز مانند کلم پیچ، کاهو و اسفناج پیشنهاد می شود.رژیم غذایی مصرف سبزیجات را به عنوان راهی برای کمک به پاکسازی معده، روده و کبد و تحریک بدن به حالت کالری سوزی برای کاهش وزن ترویج می کند.

اگر سبزیجات را خام می خورید، مثلاً به شکل سالاد، این کار را بدون سس سالاد پر کالری انجام دهید. ممکن است از یک سس سبک از سرکه شراب سفید، آب لیمو و گیاهان خام برای طعم‌دهی استفاده شود. در صورت پخته شدن، سبزیجات باید با استفاده از مقدار کمی روغن سالم مانند روغن زیتون تهیه شوند.
محدودیتی در تعداد سبزیجاتی که می توانید مصرف کنید وجود ندارد.
تمام سبزیجات غیرسبزی مانند میوه ها، تخم مرغ، لبنیات، آجیل، لوبیا و قارچ در روز دوم رژیم غذایی GM ممنوع است.

روز سوم: میوه و سبزیجات تازه بخورید

در روز سوم رژیم GM میوه و سبزیجات تازه بخورید
هم میوه ها و هم سبزیجات را می توان در روز سوم رژیم GM مصرف کرد.
اعتقاد بر این است که انواع میوه ها و سبزیجات مقدار مناسبی از ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی را برای قوی و سالم نگه داشتن بدن شما فراهم می کنند.
در واقع هیچ محدودیتی در میزان سبزیجات و میوه هایی که می توانید مصرف کنید وجود ندارد.
روز چهارم: موز، شیر و سوپ مخصوص تراریخته
روز چهارم رژیم غذایی جنرال موتورز، انتخاب های غذایی شما را به سه مورد محدود می کند: موز، شیر، و یک سوپ سبزیجات مخصوص که به نام «سوپ شگفت انگیز» نیز شناخته می شود. این سوپ شامل کلم، کرفس، فلفل سبز، پیاز، گوجه فرنگی، لیمو، هویج و فلفل قرمز است.
گفته می شود افزودن شیر و موز به بدن شما پروتئین و انرژی می دهد تا در طول روز سیر و انرژی داشته باشید.
همچنین ادعا می شود که به جبران سدیم و پتاسیمی که در سه روز اول رژیم غذایی در دسترس نبودند کمک می کند.
به پیروان این رژیم توصیه می شود در روز چهارم 3 فنجان شیر بدون چربی، 5 تا 6 موز متوسط و 2 کاسه سوپ مخصوص تراریخته مصرف کنند.

روز پنجم: گوشت بدون چربی و گوجه فرنگی

روز 5 رژیم غذایی جنرال موتورز برای جوانه های چشایی شما رضایت بخش تر است.
شما مجاز به دریافت پروتئین به شکل گوشت بدون چربی، از جمله گوشت قرمز، مرغ و ماهی هستید. شما می توانید تا 1 پوند گوشت در طول روز بخورید.
این مقدار خوب پروتئین، آهن، فیبر و لیکوپن موجود در گوشت‌های بدون چربی و گوجه‌فرنگی برای کمک به بهبودی بدن شما از ضعف عضلانی به دلیل رژیم سختی که در چهار روز گذشته دنبال کرده‌اید، پیشنهاد می‌شود.
شما همچنین مجاز به خوردن حداکثر شش گوجه فرنگی در روز پنجم هستید که می تواند همراه با گوشتتان خورده شود یا سوپ گوجه فرنگی درست شود.
مصرف آب باید دو لیوان افزایش یابد. این کمک می کند تا اسید اوریک اضافی که ممکن است به دلیل مصرف گوشت انباشته شده باشد، خارج شود.
گیاهخواران ممکن است به جای گوشت پنیر، توفو یا برنج قهوه ای بخورند.

روز ششم: برنج قهوه ای، گوشت بدون چربی و سبزیجات پخته شده

در روز ششم رژیم غذایی جنرال موتورز، می‌توانید برنج قهوه‌ای، سبزیجات، عدس، قارچ و هر گوشت بدون چربی دلخواهتان را میل کنید.
گفته می شود پروتئین گوشت و فیبر سبزیجات اشتهای شما را در طول روز کنترل می کنند.

روز هفتم: برنج قهوه ای، سبزیجات و آب میوه

برنج قهوه ای، سبزیجات و آب میوه را در روز هفتم رژیم GM مصرف کنید
در روز هفتم، آخرین روز رژیم غذایی جنرال موتورز، قرار است برنج قهوه ای را با سبزیجات پخته شده و آب میوه های تازه بخورید.
همه میوه‌ها، از جمله موز، انبه، و گلابی – و همچنین سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، لوبیا، عدس و قارچ باید در روز هفتم خودداری شود. تمام محصولات لبنی و گوشتی نیز در روز آخر ممنوعیت رژیم غذایی
ممنوع هستند.
تغییرات ظاهری پس از پایان رژیم 7 روزه GM:
چندین پوند لاغرتر خواهید شد.
شما قادر خواهید بود از خواب بهتری لذت ببرید (شب ها خسته تر و زمانی که از خواب بیدار می شوید سرحال تر).
سیستم گوارش شما بهتر کار خواهد کرد.
پوستی درخشان خواهید داشت.
شما بسیار فعال تر از قبل خواهید شد.
پس از یک هفته رژیم غذایی، به شما توصیه می شود برای حفظ کاهش وزن، به یک رژیم غذایی با پروتئین بالا، کم کربوهیدرات بروید.
نمودار برنامه غذایی 7 روزه جنرال موتورز برای کاهش وزن
برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز بر خوردن وعده های غذایی کم کالری و کربوهیدرات های پیچیده تاکید دارد. این به همراه افزایش هفتگی مصرف آب ممکن است باعث کاهش وزن قابل توجهی شود.
هدف این است که در طول یک هفته فقط میوه ها، سبزیجات، برنج قهوه ای و مرغ مصرف کنید.
نمونه برنامه غذایی 7 روزه GM:

روز 1

برای صبحانه (8 صبح تا 9 صبح) - با یک سیب و یک کاسه کوچک هندوانه شروع کنید. نوشیدن 2 لیوان آب بعد از صبحانه را فراموش نکنید.
برای یک میان وعده صبح (10:30 صبح تا 11 صبح) - از یک کاسه پاپایای خام لذت ببرید. مجدداً 2 لیوان آب بنوشید.
برای ناهار (از ساعت 12 تا 13:30) - یک کاسه پر از میوه هایی مانند هندوانه یا خربزه بخورید. دوباره 2 لیوان آب بنوشید.
برای میان وعده بعد از ظهر (از ساعت 4 بعد از ظهر تا 4:30 بعد از ظهر) - یک پرتقال یا لیمو شیرین بخورید و 2 لیوان آب بنوشید.
برای یک میان وعده عصر (6 بعد از ظهر تا 6:30 بعد از ظهر) - یک لیوان آب نارگیل بسیار مغذی بنوشید.
برای شام (8 شب تا 9 شب) - یک کاسه خربزه بخورید و 2 لیوان آب بنوشید.

روز 2

برای صبحانه (8 صبح تا 9 صبح) - روز دوم را با خوردن 1 فنجان سیب زمینی پخته یا آب پز با کمی کره شروع کنید. این به شما انرژی کافی برای بقیه روز می دهد. نوشیدن 2 لیوان آب را فراموش نکنید.
برای میان وعده صبح (10:30 صبح تا 11 صبح) - یک کاسه کلم خام (ترجیحاً کلم قرمز) یا کاهو خام بخورید. می توانید برگ ها را ریز خرد کنید و کمی نمک و فلفل سیاه روی آن بپاشید تا مزه دار شود. ۱ تا ۲ لیوان آب بنوشید.
برای ناهار (از 12 بعد از ظهر تا 1 بعد از ظهر) - می توانید 1 خیار، 1 گوجه فرنگی و ½ چغندر (آب پز) مصرف کنید. 2 لیوان آب بنوشید.
برای یک میان وعده عصر (از ساعت 5 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر) - 1 فنجان گوجه فرنگی گیلاسی یا 2 گوجه فرنگی معمولی را به صورت خام با کمی چاشنی میل کنید. همچنین 2 لیوان آب بنوشید.
برای شام (7 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر) - می توانید یک کاسه متوسط از سبزیجات آب پز مانند گل کلم، مارچوبه، کلم بروکلی، کدو سبز و فلفل دلمه ای بخورید. فقط مقداری نمک و فلفل سیاه روی آنها بپاشید تا مزه دار شوند. 2 لیوان آب بنوشید. همچنین ممکن است یک فنجان سوپ اسفناج برای شام بخورید. آن را با بلانچ کردن چند برگ اسفناج در آب جوش با کمی نمک درست کنید و آن را پوره کنید و روی سوپ را با برگ نعناع تازه تزئین کنید. این سوپ فوق العاده سالم را می توانید به صورت گرم یا سرد مصرف کنید.

روز 3

برای صبحانه (8 صبح تا 9 صبح) - روز سوم را با خوردن یک سیب یا یک کاسه میوه فوق العاده و هندوانه برای صبحانه شروع کنید. حداقل 2 لیوان آب بنوشید.
برای یک میان وعده صبح (10 صبح تا 11 صبح) - 1 کاسه طالبی مخلوط با پاپایا بخورید و 2 لیوان آب بنوشید.
برای ناهار (از 12 بعد از ظهر تا 1 بعد از ظهر) - یک کاسه بزرگ سالاد خام حاوی کاهو رومی، خیار، فلفل و گوجه فرنگی همراه با ½ چغندر آب پز میل کنید. می توانید به سالاد خود سرکه اضافه کنید. 2 لیوان آب بنوشید.
برای یک میان وعده عصر (4 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر) - یک انبه یا یک پرتقال بخورید. 2 لیوان آب بنوشید.
برای شام (7 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر) - می توانید یک کاسه بروکلی آب پز، همراه با مقداری سبزیجات سبز تازه مانند کلم پیچ، کلم یا کاهو و یک کاسه پاپایای خام بخورید. باز هم نوشیدن 2 لیوان آب را فراموش نکنید.

روز 4

برای صبحانه (8 صبح تا 9 صبح) - روز خود را با 1 موز و 1 لیوان شیر بدون چربی گرم شروع کنید. می توانید شیر بادام شیرین یا شیر نارگیل کم چرب نیز میل کنید. همچنین حداقل 2 لیوان آب بنوشید.
برای میان وعده صبح (۱۰ صبح تا ۱۱ صبح) – ۲ عدد موز متوسط بخورید و ۱ لیوان شیر بنوشید. باز هم حداقل 2 لیوان آب بنوشید.
برای ناهار (از 1 بعد از ظهر تا 2 بعد از ظهر) - 1 کاسه سوپ مخصوص GM بخورید.
برای یک میان وعده عصر (4 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر) - از میلک شیک موز (1 لیوان) لذت ببرید.
برای شام (7 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر) - 1 کاسه سوپ مخصوص GM را به همراه 1 موز بخورید. باز هم باید حدود 2 لیوان آب بنوشید.

روز 5

برای صبحانه (8 صبح تا 9 صبح) - با 1 وعده کوچک گوشت بدون چربی (حدود یک چهارم پوند) و سوپ شروع کنید. می توانید گوشت سرخ شده را با 1 عدد گوجه فرنگی متوسط خرد کرده و با کمی نمک و فلفل میل کنید. 3 لیوان آب بنوشید.
برای ناهار (از 1 بعد از ظهر تا 14 بعد از ظهر) - از ½ پوند گوشت کبابی لذت ببرید و آن را با یک گوجه فرنگی برش داده شده برای تغذیه اضافه کنید. 3 لیوان آب بنوشید.
برای شام (7 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر) - یک وعده کوچک گوشت (یک ¼ پوند)، 1 کاسه سوپ GM و 1 گوجه فرنگی ورقه شده مصرف کنید. 2 لیوان آب بنوشید.
توجه: در روز پنجم، از خوردن میان وعده یا آب میوه خودداری کنید. در بین وعده های غذایی خود می توانید 2 لیوان آب بنوشید.

روز 6

برای صبحانه (8 صبح تا 9 صبح) - روز را با یک کاسه سبزیجات مخلوط سرخ شده با یک وعده کوچک عدس شروع کنید. افراد غیر گیاهخوار می توانند یک کاسه سوپ سبزیجات به همراه کتلت گوشت گاو میل کنند. 2 لیوان آب بنوشید.
برای میان وعده صبح (10:30 صبح تا 11 صبح) - یک کاسه سالاد با سبزیجات خام مانند کاهو یا کلم بخورید. سالاد را حتی می توان با گوشت گاو بدون چربی پخته شده و نوارهای مرغ اضافه کرد. دوباره آب بخور
برای ناهار (از 12 بعد از ظهر تا 1:30 بعد از ظهر) - می توانید ½ پوند گوشت بدون چربی و یک وعده کوچک برنج قهوه ای همراه با مقداری سبزیجات سرخ شده مانند بروکلی و اسفناج میل کنید. امروزه حتی می توانید از برخی قارچ ها لذت ببرید. ۱ تا ۲ لیوان آب بنوشید.
برای یک میان وعده عصر (از 4 بعد از ظهر تا 4:30 بعد از ظهر) - مقداری لوبیا سبز تفت داده شده، مارچوبه یا کلارد/سبزی خردل بخورید. می توانید روی آن را با گوشت گاو بدون چربی پخته شده و نوارهای مرغ تزیین کنید. کمی آب بنوش.
برای شام (8 بعد از ظهر تا 9:30 بعد از ظهر) - از یک کاسه سوپ GM یا هر سوپ سبزیجات با ½ پوند گوشت بدون چربی کبابی لذت ببرید. نوشیدن 2 لیوان آب را فراموش نکنید.

روز 7

برای صبحانه (8:30 صبح تا 9 صبح) - با یک کاسه برنج قهوه ای با مقداری سبزیجات شروع کنید. نوشیدن 2 لیوان آب را فراموش نکنید.
برای میان وعده صبح (10:30 صبح تا 11 صبح) - 1 لیوان آب هندوانه یا هر آب میوه دیگری به انتخاب خود بنوشید. 2 لیوان آب بنوشید.
برای ناهار (12:30 بعد از ظهر تا 1 بعد از ظهر) - یک کاسه دیگر برنج قهوه ای سالم و سبزیجات پخته بخورید. حتی می توانید یک تکه انبه بخورید. همچنین آب بنوشید.
برای میان‌وعده عصر (5 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر) - یک لیوان دیگر آب میوه و 2 لیوان آب بنوشید.
برای شام (8 بعد از ظهر تا 21:30) - رژیم خود را با یک کاسه برنج قهوه ای و سبزیجات سرخ شده به انتخاب خود به پایان برسانید. 2 لیوان آب بنوشید.

فواید رژیم غذایی جنرال موتورز

مزایای رژیم غذایی GM از نظر علمی ارزیابی نشده است. با این حال، بر اساس ترکیبات رژیم غذایی، متخصصان تغذیه می توانند مزایا و معایب چنین رژیمی را ارزیابی کنند تا دیدگاه بهتری و تأثیر آن بر افراد داشته باشند.
رژیم غذایی GM ترکیبی از کربوهیدرات های پیچیده با محتوای فیبر بالا است. در عین حال چربی، قند و سدیم کمی دارد که به کاهش وزن کمک می کند و سلامت کلی را بهبود می بخشد.
این رژیم پیروان خود را تشویق می کند که مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهند. مطالعات متعددی وجود دارد که از این واقعیت حمایت می کند که افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات باعث کاهش وزن بدن در طول زمان و همچنین کاهش دور کمر می شود. این ممکن است به دلیل کمبود کالری باشد که کالری بیشتری نسبت به مصرف شما می سوزاند، زیرا سبزیجات و میوه های غیر نشاسته ای معمولاً کالری کم و سرشار از فیبر غذایی هستند.
این رژیم همچنین میل به غذاهای شیرین و الکل را که به افزایش افزایش وزن در افراد معروف است، کاهش می دهد. رژیم غذایی غنی از قند به عنوان یک عامل خطر برای چاقی شناخته شده است. مصرف الکل به دریافت انرژی اضافی کمک می کند که با افزایش وزن مرتبط است.
این رژیم همچنین به شما این امکان را می دهد که در مورد نوع میوه ها، سبزیجات و گوشت هایی که می خواهید مصرف کنید و همچنین نحوه تهیه آنها انتخاب های شخصی داشته باشید. این بدان معناست که احتمال عدم رعایت رژیم غذایی کمتر است.

معایب رژیم GM

مانند هر رژیم غذایی تصادفی، رژیم جنرال موتورز نیز مشکلاتی دارد. برخی از معایب رژیم GM به شرح زیر است:

1. نداشتن پشتوانه علمی

تا به امروز، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که تأثیر رژیم غذایی GM را بر سلامت کلی افراد ارزیابی کند. بنابراین، هیچ مدرک مشخصی برای تأیید ادعاهای آن وجود ندارد.
هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند ترکیبات رژیم غذایی موجود در غذاهای با کالری منفی در واقع باعث سوزاندن کالری بیشتری نسبت به آنها می شود. برخی از غذاهای رژیمی که رژیم غذایی GM را تشکیل می دهند نسبت به سایرین کالری بیشتری را تامین می کنند.

2. کمبود مواد مغذی حیاتی

رژیم GM یک رژیم متعادل نیست زیرا برخی از گروه های غذایی را در روزهای خاصی حذف می کند. از این رو ممکن است از نظر مواد مغذی مهم دچار کمبود باشد. این ممکن است باعث بی‌حالی، سرگیجه و ضعف فرد شود، زیرا بدن مجبور است تغییر ناگهانی از روال عادی خود داشته باشد.
همچنین، رژیم غذایی GM با کمبود پروتئین همراه است، زیرا از منابع غنی پروتئین مانند تخم مرغ و گوشت برای بسیاری از روزها اجتناب می شود. نشان داده شده است که مصرف پروتئین کافی به افزایش سیری و وزن سالم بدن کمک می کند، بنابراین اجتناب از غذاهای پروتئینی به طور کامل ممکن است مانع از پیشرفت کاهش وزن شود.
این رژیم همچنین دارای چربی کم و سایر مواد مغذی ضروری مانند آهن، B12 و کلسیم است، به خصوص در سه روز اول. همه گروه های غذایی ضروری هستند و عدم وجود آنها حتی برای مدت کوتاهی می تواند بر بدن تأثیر منفی بگذارد.

3. کاهش وزن موقت

تصور می شود که وزنی که در رژیم غذایی GM کاهش می یابد، وزن آب است و نه از دست دادن چربی. گلیکوژن، یک کربوهیدرات غنی از آب که در کبد ذخیره می‌شود، منبع سوخت اصلی بدن در زمانی است که کالری دریافتی به بدن محدود شده و چربی‌ها با فعالیت بدنی سوزانده شوند.
از این رو، کاهش وزن در آب موقتی است و ممکن است پس از بازگشت به عادات غذایی قبلی، دوباره وزن به دست آورید.
رژیم غذایی جنرال موتورز یک رژیم غذایی غیر منطقی است زیرا بر اساس سبک زندگی طبیعی ما نیست. در نتیجه نمی توان آن را طولانی مدت ادامه داد و نباید بیش از 1 هفته دنبال شود. پیروان را در مورد اینکه بعد از پایان دوره رژیم غذایی به طور منظم چه بخورد سردرگم می کند.
بنابراین، فرد احتمالاً خوردن غذاهای ناسالم را از سر می گیرد که ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از

سردرد و هوس شدید در دو روز اول.
برای کنترل خود به اراده قوی نیاز دارید و آمادگی قبلی ممکن است مفید باشد.
گرسنگی در شب، که برای موفقیت رژیم باید بر آن غلبه کنید.
ریزش موی احتمالی پس از تکمیل رژیم، به دلیل از دست دادن پروتئین.
احساس خستگی، فرسودگی و خستگی.
از دست دادن توده عضلانی.

نکات رژیم غذایی جنرال موتورز

رژیم GM ممکن است توسط بزرگسالان جوان برای یک دوره بسیار کوتاه یک هفته ای امتحان شود.
یکی از راه‌های آماده‌سازی بدن برای رژیم غذایی GM این است که حداقل 3 تا 4 هفته قبل از پیروی از برنامه GM، شروع به خوردن وعده‌های غذایی سالم با میوه‌های تازه، سبزیجات و غلات کامل کنید.
یک دوست رژیمی برای به اشتراک گذاشتن و حمایت از سفر خود در طول هفته رژیم پیدا کنید.
مشکلات اساسی سلامتی را که ممکن است مانع کاهش وزن شوند، مانند مشکلات تیروئید، عدم تعادل هورمونی و سطوح بالای کورتیزول بررسی کنید. در صورت لزوم از یک متخصص بهداشتی واجد شرایط به دنبال درمان باشید.
تا ساعت 10:30 شب زود بخوابید. و حدود 8 ساعت خوب بخوابید، زیرا خواب کافی نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند.
شام خود را حداقل ۲ ساعت و نیم قبل از خواب بخورید.
از خوردن میان وعده های مکرر قبل از غذا خودداری کنید.
تغییرات رژیم غذایی طولانی مدت دیگری را که می توانید اعمال کنید تا بعد از پایان 7 روز یک سبک زندگی سالم را حفظ کنید، در نظر بگیرید.
کلمه پایانی
با توجه به شواهد ارائه شده فوق، می توان نتیجه گرفت که رژیم غذایی GM می تواند منجر به کاهش وزن شود، اما این در دراز مدت ناپایدار است. همچنین اگر به طور مکرر انجام شود برای سلامتی شما مضر است و این رژیم با مطالعات علمی پشتیبانی نمی شود.
رژیم GM قابل حفظ نیست. شما روزانه به مواد مغذی ماکرو و میکرو ضروری نیاز دارید. همه گروه های غذایی ضروری هستند و حذف آنها حتی برای دوره های کوتاه می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. رژیم GM مبتنی بر یک سبک زندگی سالم نیست و نباید برای مدت طولانی دنبال شود.
لحظه ای که به عادات غذایی قبلی خود بازگردید، وزن از دست رفته برمی گردد. آگویر، متخصص تغذیه می‌گوید، بهتر است به یک برنامه غذایی سالم و پایدار بروید که بتوانید برای تمام عمر از آن پیروی کنید.
یک رژیم غذایی متعادل یکی از بهترین و مورد حمایت ترین روش ها برای کاهش وزن است که با کمک یک متخصص واجد شرایط برنامه ریزی شده است. یک رژیم غذایی سالم و متعادل باید با فعالیت بدنی منظم همراه باشد تا بتوانید تناسب اندام داشته باشید.
پیروی از یک سبک زندگی سالم، در دراز مدت، نتایج ثمربخش و سلامتی شما را به همراه خواهد داشت! حذف یک گروه غذایی حتی برای مدت کوتاه راه حل نیست

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search