رژیم غذایی

درمان میگرن با داروهای گیاهی

سی و شش میلیون آمریکایی از میگرن رنج می برد علائمی مانند یک سردرد با ( ضربان شدید، زننده و دارای درد مشقت بار ) به همراه میگرن می تواند بسیار ناتوان کننده باشد و بیش از 90 درصد از افراد مبتلا قادر به کار یا عملکرد معمول در طول یک حمله  میگرن نیستند رتبه میگرن به عنوان یکی از 20 شرایط پزشکی با ناتوانی بالا در سراسر جهان است میگرن می تواند تا 72 ساعت طول بکشد و در حدود 14 میلیون نفر از میگرن مزمن رنج می برند و با ترس از حمله بعدی خود زندگی می کنند که می تواند در هر زمانی بدون هشدار رخ دهد.

حتی با داروهای متعدد، روش زندگی و گزینه های جراحی موجود برای درمان و جلوگیری از بروز میگرن تخمین زده می شود که هر 10 ثانیه یک نفر در ایالات متحده با میگرن یا سردرد ناشی از درد مشقت بار، تهوع شدید یا از دست دادن آب، تداخلات دارویی و یا عوارض جانبی ناشی از داروهای سردرد به اتاق اورژانس می رود. یافتن ترکیب صحیحی برای درمان موثر و مدیریت میگرن وقت گیر و بسیار دشوار است در حالی که اکثر بیماران مبتلا به میگرن بیش از حد از ( ضد درد، مسکن و داروهای تجویزی سنتی ) استفاده می کنند بسیاری از مردم از درمان های طبیعی تر مانند تکنیک های تمدد اعصاب و درمان های گیاهی استفاده می کنند. تمام جهان از درمان های گیاهی برای میگرن استفاده می کنند میگرن مدت طولانی است که یک مشکل بهداشتی می باشد و قبل از معرفی طب مدرن، پزشکان و بیماران از فرهنگ ها در سراسر جهان از داروهای گیاهی برای سردرد و دیگر علائم میگرن شایع استفاده می کردند. بسیاری از این درمان های سنتی گیاهی باقی مانده است و محققان جمع آوری و در مطالعات بالینی مدرن استفاده می کنند اگر چه بیشتر داروهای گیاهی میگرن شایع، به صورت کاملا علمی برای اثر خود مورد آزمایش قرار نگرفته اند ولی تعدادی از گیاهان دارویی ( مانند داروهای گل مینا ) به سرعت در حال به دست آوردن حمایت از جامعه پزشکی مدرن به عنوان درمان بالقوه در درمان میگرن می باشد.

احتیاط در استفاده از داروهای گیاهی برای میگرن

اگر چه بیشتر درمان های گیاهی هنگامی که به درستی استفاده شود بی خطر هستند ولی مثل هر دارویی مصرف آنها نیز می تواند عوارض جانبی قابل توجهی در بدن داشته باشد. برخی گیاهان می توانند با داروهای دیگر مانند قرص های ضد بارداری و یا داروهای قلبی در تعامل باشد ولی اگر به طور صحیح استفاده نشوند می تواند خطرناک و حتی کشنده باشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

داروهای گل مینا

نخستین استفاده از داروهای گل مینا ( parthenium Tanacetum ) در یونان باستان استفاده شد در اوایل قرن 5 قبل از میلاد، داروهای گل مینا همچنین به عنوان نامهای متداول دیگر مانند featherfew و بسیاری دیگر شناخته شده است برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها مانند ( تب، تورم و التهاب ) از تمام انواع گل مینا استفاده شده است. در فرهنگ اروپای شرقی به طور سنتی از داروهای گل مینا برای سردرد، گزش حشرات و دردهای دیگر استفاده می شود. استفاده مدرن بیشتر از داروهای گل مینا به درمان میگرن، سرگیجه، التهاب، و مشکلات تنفسی گسترش یافته است. داروهای گل مینا معمولا از ( برگ های خشک، گل ها و ساقه ) تهیه و همچنین از آنها در مکمل ها و عصاره ها استفاده می شود. با این حال، در برخی از فرهنگ ها از برگ های تازه این گل استفاده می کنند.
اگر چه نیاز به تحقیقات بیشتری می باشد ولی برخی از مطالعات توسط ( Pareek، Suthar، Rathore، و Bansal ) نشان می دهد که داروهای گل مینا می تواند در پیشگیری و درمان میگرن  کمک کند. در یک مطالعه، شرکت کنندگانی که شاخ و برگ گیاه را استفاده می کردند تا شش ماه سردرد را کمتر تجربه کردند ولی هنگامی که آنها شروع به مصرف دارونما کردند سردرد آنها تا سه برابر افزایش یافت. داروهای گل مینا ممکن است اثرات جانبی جزئی مانند نفخ، زخم خوره و حالت تهوع شود و به محض قطع کردن دارو، شما ممکن است عوارض جانبی در حد متوسط مانند مشکل خواب، افزایش سردرد و درد مفاصل را تجربه کنید زنان باردار و افراد مبتلا به آلرژی به اعضای خانواده گل آفتاب گردان نباید از داروهای گل مینا استفاده کنند.

گیاه باتربور  

باتربور ( Butterbur ( Petasites hybridus در جاهای مرطوب، مناطق باتلاقی اروپا، آسیا و شمال امریکا پیدا شده است گیاه باتربور در طول تاریخ برای طیف گسترده ای از اهداف دارویی استفاده شده است در اصل این گیاه به عنوان یک درمان برای زخم پوست استفاده می شد. از آن زمان، آن را به عنوان درمان سردرد، آسم، آلرژی ها، سرفه، تب، مشکلات گوارشی، و درد عمومی ) استفاده می شود.
از عصاره ریشه butterbur در یک قرص برای درمان سردرد و میگرن استفاده شده است. در یک مطالعه، عصاره butterbur با نام Petadolex در دو کپسول 25mg به مدت 12 هفته دو بار در روز داده شد. به طور موثر در مقایسه با دارونما دفعات میگرن تا 60 درصد کاهش یافت.

نعناع ( پونه )

نعناع ( Peppermint ( Mentha x balsamea در سراسر شمال امریکا، اروپا و آسیا رشد می کند. یک گونه در انگلستان در 1696 ثبت شده و از برگ نعنا و اسانس آن را برای هر دو اهداف دارویی و آشپزی استفاده شده است. علاوه بر درمان سردرد برای از بین بردن اسپاسم، دندان درد، مشکلات گوارشی و حالت تهوع استفاده شده است. روغن نعناع و ماده فعال منتول آن به شکل کپسول مایع در دسترس می باشد همچنین می توانید از روغن های رقیق به صورت موضعی برای درمان میگرن استفاده کرد. وقتی که محلول 10 درصد منتول به پیشانی و شقیقه ها مالیده شد نشان داده شده است که در توقف درد میگرن و کاهش تهوع موثر بوده است روغن نعناع موضعی ممکن است یک گزینه گیاهی برای تسکین درد میگرن باشد.

بید مجنون

درختان بید شامل تعداد زیادی از گونه های مختلف می باشد از جمله گونه های معمول مانند بید مجنون است بعضی از گونه هاSalix  علف های هرز مهاجم می باشد درختان برگریز یا درختچه ای هستند که به صورت بزرگ، ریشه متراکم، برگ دراز و باریک با لبه های ریز دندانه دار و ساقه های گل، گل های کوچک متعدد دارد. سالیسین عصاره بید ( Willow ( Salix spp در آسپرین مسکن ضد درد و کاهش دهنده تب و برای ضد التهاب مورد استفاده قرار گرفته است بید درخت موجود در اروپا، آسیا و شمال امریکا وجود دارد از زمان بقراط ( 400 سال قبل از میلاد ) استفاده می شده است بعد از آن در چین و اروپا برای سردرد، آرتروز، التهاب تاندون و کمر درد مورد استفاده قرار گرفت .

زنجبیل ( Zingiber officinale )

GingerGinger یک گیاه گرمسیری آسیایی است و در داروهای گیاهی در چین برای بیش از 2000 سال استفاده می شده است همچنین در طب هندی و عربی از زمان های قدیم محبوب بوده است به طور سنتی، زنجبیل به عنوان یک ادویه و به عنوان یک درمان برای سردرد، درد معده، تهوع، ورم مفاصل و علائم سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود در سنت آیورودا زنجبیل برای استفاده در مشکلات عصبی از جمله سردرد پیشنهاد شده است زنجبیل به طور گسترده به عنوان یک درمان موثر برای میگرن مورد آزمایش قرار نگرفته ولی نام آن به عنوان یک ضد التهاب، ضد ویروسی موثر، ضد قارچی و ضد باکتری ثبت شده است اکثر مردم می توانند ریشه تازه یا خشک زنجبیل، مکمل های زنجبیل و یا عصاره زنجبیل را تحمل کند مواظب باشید که به علت تداخلات دارویی، همراه رقیق کننده های خون استفاده نشود.

کافئین ( Coffea arabica  ) و چای سیاه یا سبز

چای کافئین در چین در دوران سلسله مینگ متداول شد و در اروپا در قرن 18 و 19 محبوبیت پیدا کرد در ترکیبات گیاهان دیگر، چای سبز برای درد میگرن در طب سنتی چین مورد استفاده قرار گرفته است. مردم در بسیاری از فرهنگ ها از کافئین برای کمک به درمان ( سردرد، فشار خون بالا، مشکلات معده، بیماری های مقاربتی، سرطان، مشکلات گردش خون، التهاب، آسیب های پوستی و مشکلات کلیوی استفاده کرده اند امروزه  کافئین در بسیاری از داروها و بیشتر در داروهای ضد میگرن یافت می شود اگر چه کافئین اغلب در ترکیب ( 1000  میلی گرم پاراستامول و 130 میلی گرم کافئین ) به صورت قرص برای بسیاری از افراد مبتلا به میگرن استفاده می شود با این حال، ترک کافئین و مصرف کافئین نیز می تواند باعث سردرد و میگرن در برخی از افراد شود.

والرین ( سنبل افیسینالیس )

والرین Valerian بومی اروپا و آسیا است و در حال حاضر معمولا در شمال آمریکا یافت می شود. استفاده از سنبل الطیب از زمان بقراط به یونان و روم باستان بر می گردد. چند قرن بعداز آن به عنوان یک درمان برای بی خوابی استفاده شد از والرین برای التیام زخم ها و درمان بسیاری از بیماریها از جمله سردرد، تپش قلب، لرزش و اضطراب استفاده شده است. هر چند که گاهی اوقات در درمان مدرن برای سردرد استفاده می شود ولی به اندازه کافی روی سنبل الطیب برای تعیین مفید بودن آن در درمان درد میگرن تحقیق نشده است  با این حال، خواص آرام بخش آن می تواند روی انقباضات عضلات و تنش بیش از حد که اغلب با درد میگرن  در ارتباط است موثر باشد.

دانه گشنیز ( گشنیز )

گشنیز یک گیاه است که معمولا برای آشپزی و چاشنی مواد غذایی استفاده می شود منشاء آن در جنوب اروپا و جنوب غرب آسیا می باشد. گشنیز Coriander Seed در پزشکی سنتی برای کاهش فشار سینوس و سردرد با ریختن آب داغ روی دانه های تازه و استنشاق بخار استفاده می شده است. اثرات بالقوه ضد التهابی تخم گشنیز ممکن است برای برخی از افراد دارای میگرن مفید باشد تخم گشنیز را می توان جوید و در غذا یا چای استفاده کرد و عصاره به صورت خوراکی استفاده می شود. گشنیز دارای بوی بسیار قوی و طعم و مزه بالا و عطر تازه به مواد غذایی می دهد اما دلیل استفاده از آن در مواد غذایی روزانه به مراتب مهم تر از طعم و کیفیت معطر آن است. گشنیز به عنوان یک گیاه دارویی موثر و  با ارزش در نظر گرفته شده است از طریق مطالعات آزمایشگاهی مختلف اثرات آن ثابت شده است گشنیز یک منبع غنی از آهن، منیزیم، فسفر غیر آلی،  11 تا از روغن های ضروری، اجزای حیاتی مانند ( اسید اولئیک، اسید پالمتیک، اسید استریک، و اسید اسکوربیک و غیره ) را نیز فراهم می کند دارای مقادیر بالای فیبر در رژیم غذایی است

عصاره چای گلپر

دونگ QuaiHailing ( چای گلپر ) از خانواده هویج، جعفری و کرفس است ریشه آن به عنوان یک ادویه، تونیک، کرم یا دارو برای بیش از 1000 سال است که در ژاپن، چین و کره استفاده می شود. اغلب آن را با گیاهان دیگر مخلوط و برای درمان سردرد، خستگی، التهاب و درد عصب استفاده می کنند
در فرمول معروف از طب سنتی چینی از برخی از خواص ضد درد که به طور بالقوه برای جلوگیری و یا کاهش التهاب در افراد مبتلا به میگرن استفاده شده است. با این حال، ریشه آن به طور کافی برای درمان موثر درد میگرن  مورد بررسی قرار نگرفته است. دونگ کوای است برای گرفتگی قاعدگی، سندرم پیش از قاعدگی (PMS  ) و علائم یائسگی استفاده می شود. از آن به عنوان یک تصفیه کننده خون استفاده می شود برای مدیریت فشار خون بالا، ناباروری، درد مفاصل، زخم، کم خونی، یبوست و پیشگیری و درمان حملات آلرژیک استفاده می شود. همچنین به صورت خوراکی برای درمان از دست دادن رنگ پوست ( پوست فاقد رنگدانه ) و پسوریازیس استفاده می شود. استفاده بر روی پوست آلت تناسلی مرد برای درمان انزال زودرس در ترکیبات دارویی استفاده می شود.

اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس ( Lavandula angustifolia ) ساخته شده از گل های گیاه اسطوخودوس ) بسیار معطر است و مدت طولانی است که در محصولات بهداشتی و محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود اسطوخودوس بومی مناطق کوهستانی اطراف دریای مدیترانه است اما در حال حاضر به طور گسترده ای در سراسر اروپا ، استرالیا و شمال امریکا افزایش یافته است در مصر باستان از روغن اسطوخودوس در فرآیند مومیایی استفاده می شده است به علت خواص ضد میکروبی، عطر و بوی آن در مواد بهداشتی استفاده می شود گل معطر و روغن آن در درمان سردرد، بی خوابی، استرس و خستگی استفاده می شود استفاده از روغن اسطوخودوس در طول میگرن ممکن است به آرام کردن میگرن کمک کند.

رزماری

رزماری ( Rosmarinus officinalis ) در منطقه مدیترانه وجود دارد از رزماری در مدت طولانی  به عنوان یک ادویه مربوط به آشپزی و گیاهان دارویی استفاده می شود. از روزماری در درمان درد عضلات و مفاصل، مشکلات حافظه و تمرکز، اختلالات عصبی و اخیراً مشکلات گردش خون  استفاده می شود از آن به عنوان یک درمان جایگزین برای میگرن و بیماری های کبد استفاده می شود. برگ های خشک شده این گیاه برای استفاده در کپسول و یا برای چای، تنتور و عصاره های مایع تازه یا خشک استفاده می شود. بر این باور بودند که رزماری نیز اثرات ضد میکروبی، ضد اسپاسم و آنتی اکسیدانی دارد. با این حال، توانایی آن در کاهش درد میگرن به خوبی مطالعه نشده است.

زیرفون Lime, Linden

زیرفون ( Tilia spp ) همچنین به عنوان Tilia شناخته شده است و لیندن نام انگلیسی آن است یک درختی است که شکوفه های آن در انواع چای دارویی در هر دو فرهنگ آمریکایی اروپایی و بومی استفاده شده است. از آن برای آرام کردن اعصاب و سهولت اضطراب، تنش و مشکلات التهابی استفاده شده است. نشان داده شده است که لیندن خواص عرق آور و آرام بخش دارد.  و از آن برای از بین بردن تنش و سردرد سینوسی، آرامش ذهن و القای خواب استفاده شده است گل آن نیز برای تسکین احتقان بینی و در فشار خون بالا استفاده شده است. در طب جایگزین مدرن، چای آن برای عفونت، ورم و التهاب، سردرد و میگرن استفاده شده است.

سیب زمینی خام

سبزیجات از جمله سیب زمینی نقشی حیاتی در یک رژیم غذایی مغذی بازی می کند به دلیل آنکه در بدن ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را فراهم می کند. با این حال، مصرف خام سیب زمینی می تواند باعث شود شما باکتری ها را خورده و به بیماریهای منتقله از طریق غذا گرفتار شوید که در واقع می تواند برای سلامت شما مضر باشد اما  برش های ضخیم از سیب زمینی خام در آرام  کردن درد میگرن موثر است به طور سنتی برای کاهش تنش و درد، برش سیب زمینی را در یک پارچه نازک پیچیده به اطراف سر مالیده می شود. توجه داشته باشید که مصرف سیب زمینی به صورت خوراکی باعث تشدید میگرن می شود. و فقط مصرف موضعی سیب زمینی خام برای کاهش درد میگرن استفاده می شود.

ترب کوهی

این گیاه تا 1/5 متر ارتفاع و دارای ریشه گوشتی منشعب به  طول 60 سانتیمتر و ضخامت 5 سانتیمتر است. برگهای قاعده ای آن بزرگ ( 30 - 100 سانتیمتر )، نیزه ای، با کناره های دندانه ای و دمبرگ بلند است ریشه تازه آن از قسمت های مورد استفاده است ریشه آن حاوی گلیکوزیدی است که پس از خرد شدن  مانند روغن  خردل مزه تند و تیزی دارد ویتامین ث و یک ماده آنتی بیوتیکی نیز در آن وجود دارد. ترب کوهی ( rusticana Armoracia ) در اروپا برای درمان های محلی به صورت عصاره روغن یا ریشه خشک شده یا تازه برای درمان عفونت مثانه و کلیه، عفونت های تنفسی، درد مفاصل، ورم مفاصل و سویه های عضلانی استفاده می شود توانایی آن برای محدود کردن رگ های خونی ممکن است به درمان میگرن کمک کند با این حال، هیچ کار آزمایی بالینی استفاده از ترب کوهی برای میگرن وجود ندارد.

پیچ امین الدوله

پیچ امین الدوله ( Honeysuckle ( Lonicera japonica گیاهی است بالارونده و همیشه سبز و در طب سنتی چینی برای درمان عفونت، زخم، تب، سرماخوردگی، التهاب، زخم، ویروسی و عفونت های باکتریایی استفاده می شود.
برگ گیاه قدرت ضد سرطان، ضد میکروبی و خواص ضد التهابی دارد ساقه و گل می تواند در کاهش درد شبیه به آسپرین در برابر درد میگرن موثر باشد مطالعات نشان داده است استفاده از این گیاه به عنوان یک ملین ملایم و مدر و همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان و قدت پیشگیری از بارداری نیز دارد.

گل ماهور

Mullein گل ماهور ( Verbascum )
نام انگلیسی آن Mullein است معمولا در سراسر ایالات متحده یافت می شود یک گیاه دوسالانه است. در طول اولین سال رشد آن، برگ های بزرگ گل و بوته کم ارتفاع تشکیل می دهند. در بهار سال دوم، گیاه ایجاد ساقه های بلند می کند که می تواند به بیش از 1.22 متر در ارتفاع رشد کنند. قسمت بالای ساقه، گل زرد دارد و همراه با پرچم به منزله مواد تشکیل دهنده فعال آن است. موئلین به عنوان یک داروی گیاهی دارای سابقه درخشان است مصرف سنتی آن به طور کلی در درمان اختلالات تنفسی که در آن برای درمان آسم، سرفه، سل و مشکلات تنفسی مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، در اشکال مختلف آن، این گیاه برای درمان بواسیر، سوختگی، کبودی و نقرس استفاده شده است. این گیاه برای درمان سرماخوردگی استفاده شده است. برگ موضعی برای نرم کردن و محافظت از پوست و روغن به دست آمده از گل آن به تسکین گوش درد کمک می کند. در قدیم، در اروپا و آسیا برای اهداف دارویی در ( التهاب، تشنج، اسهال و میگرن ) استفاده می شد از گل و برگ آن در عصاره، کپسول استفاده می شود از عصاره این گیاه در درمان هومیوپاتی برای درمان میگرن استفاده می شود.

بومادران

Yarrowبومادران ( Achillea millefolium ) در طول تاریخ به بهبود زخم ها در طب عامیانه اروپا به منظور بهبود هضم و سهولت گرفتگی روده و قاعدگی مورد استفاده قرار گرفت است دیگر درمان های محلی تشویق به استفاده از بومادران در درمان بیماریهای التهابی، اسپاسم های عضلانی، اضطراب، بی خوابی همچنین برای از بین بردن سرماخوردگی، انفولانزا، سرفه و اسهال دارد. بومادران نیز برای از بین برنده درد، ضد اضطراب و خواص ضد میکروبی استفاده می شود اگر چه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است این گیاه دارای خواص ضد التهابی است که ممکن است به افراد مبتلا به میگرن کمک کند بومادران در طیف گسترده ای از اشکال دارویی، از جمله کپسول و تزریق استفاده می شود.

تیابری

Teaberry تیابری  Gaultheria procumbens ) Wintergreen )
تیابری بومی شرق شمال امریکا است این گیاه خوراکی به مدت طولانی در طب سنتی برای خواص ضد التهابی آن استفاده می شود. برگ و روغن Wintergreen برای دارو استفاده می شود برگ است برای شرایط دردناک مانند ( سردرد، درد های عصبی ( به خصوص سیاتیک )، ورم مفاصل، درد تخمدان و گرفتگی قاعدگی استفاده می شود. همچنین برای مشکلات هضم از جمله دل درد و گاز ( نفخ شکم ) استفاده می شود در  بیماریهای ریوی از جمله آسم و پلورزی، درد و تورم ( التهاب )، تب و مشکلات کلیوی نیز استفاده می شود .استفاده  از برگ این گیاه به طور مستقیم بر روی پوست برای درد مفاصل ( روماتیسم )، درد عضلات و درد کمر کمتر استفاده شود از روغن آن روی پوست برای از بین بردن درد عضلانی استفاده شود و همچنین برای کشتن میکروب ها بر روی پوست استفاده می شود.

رازک

رازک ( Hops ( Humulus  lupulus  
رازک مشترک اروپا و غرب آسیا است و هم اکنون در سراسر شمال امریکا یافت می شود. رازک دارای خواص دارویی قابل توجه است از گیاه هاپ در طول تاریخ برای درمان اضطراب، گرفتگی عضلات، بی خوابی و اختلال خواب، التهاب، تب، دندان درد، بی قراری، تنش، تحریک پذیری، بیش فعالی ( ADHD )، عصبانیت و تحریک پذیری، بهبود اشتها، افزایش جریان ادرار، شروع جریان شیر مادر و سوء هاضمه استفاده می شود سایر کاربردها عبارتند از سرطان پروستات، سرطان پستان، سرطان تخمدان، کلسترول بالا، سل، عفونت مثانه، گرفتگی روده ای، اختلال روده ای به نام کولیت مخاطی، درد عصب و سیخ بودن طولانی مدت و دردناک آلت ( نعوظ ) می باشد. از هاپ گاهی اوقات روی پوست برای زخم پا و به عنوان یک عامل ضد باکتری استفاده شود عصاره آن در کرم ها و لوسیون استفاده می شود.

گیاه کوهی بتنی ( استاکیس افیسینالیس )

Betony بتونی ( Stachys officinalis )
بتنی گیاه چند ساله که در سراسر اروپا و آسیا یافت می شود و به عنوان یک گیاه دارویی از زمان های قدبم استفاده می شود. این گیاه به طور سنتی برای تسکین سردرد و تورم صورت و درد  استفاده شده است. برگ ها را می توان به عنوان عصاره، ضماد و یا پماد استفاده کرد از خواص ملایم آرام بخش این گیاه برای درمان سردرد، درد میگرن، گرفتگی قاعدگی، همچنین استرس و تنش استفاده می شود. هنگامی که در ترکیب با گل comfrey استفاده می شود، علیه سردرد های سینوسی و احتقان موثر است با این حال، هیچ کارآزمایی بالینی به منظور نشان دادن اثر این گیاه در برابر درد میگرن وجود ندارد. بتنی گیاهی است که خشک شده آن برای دارو استفاده می شود بتنی برای مشکلات هضم از جمله ( سوزش معده، اسهال، و گاز روده ای ) برای مشکلات تنفسی از جمله ( برونشیت و آسم ) و برای شرایط دردناک از جمله ( نقرس، سردرد و درد صورت ) و برای بیماری های دستگاه ادراری از جمله (سنگ مثانه و کلیه (، تورم و درد مثانه ( التهاب )، برای درمان استرس و تنش، عصبانیت و صرع استفاده می شود در ترکیب با گیاهان دیگر، بتنی برای درمان دردهای عصبی ( نورالژی ) و اضطراب استفاده می شود.

Evodia(Evodia rutaecarpa

اوودیا درخت برگریز بومی چین است و در طب چینی استفاده می شود به طور سنتی، evodia برای درمان درد شکم، سردرد، اسهال و استفراغ استفاده شده است.  مطالعات در چین نشان داده است که میوه های این درخت فشار خون را کاهش دهد تحقیقات در تایوان نشان داده است که عصاره میوه آن در درمان سکته مغزی موثر است. مطالعات دیگر در ژاپن از عصاره میوه Evodia به عنوان ضد التهاب و ضد درد استفاده می شود و ممکن است به کاهش درد میگرن کمک کند. 

مطالب مرتبط

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (8)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. fateme

باسلام
بنده تمايل همکاري دارم در نويسندگي سايت.
من با وردپرس آشنايي کامل دارم ، مطالب آموزشي خوبي رو ميتونم تهيه کنم
من نويسندگي در سايت هاي مختلف انجام دادم (سرگرمي , فان , فيلم , موزيک )
و حدود 6 سال سابق کار دارم.
اگ مايل...

باسلام
بنده تمايل همکاري دارم در نويسندگي سايت.
من با وردپرس آشنايي کامل دارم ، مطالب آموزشي خوبي رو ميتونم تهيه کنم
من نويسندگي در سايت هاي مختلف انجام دادم (سرگرمي , فان , فيلم , موزيک )
و حدود 6 سال سابق کار دارم.
اگ مايل باشيد نمونه کار هم نشونتون ميدم.

اگر مايل به همکاري هستيد خبرم کنيد ايميل هم هست
[email protected]
و تلگرام

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

  1. جشن

عالی بود

  پیوست ها
 

  1. الهام

بسیار مفید....
انشاالله ک همیشه سالم باشید. ممنون

  پیوست ها
 

  1. عارف

ممنون از زحماتتان خیلی مفید بود
ارزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی تان را دارم
یاعلی

  پیوست ها
 

  1. يلدا

بسياعالى بود خسته نباشيد

  پیوست ها
 

  1. يلدا

بسيار عالى بود

  پیوست ها
 

  1. نرگس

روش های خوبی هستند امیدوارم که با این روش ها همه به سلامتی برسند

  پیوست ها
 

  1. سارا

عالی بیست

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search