رژیم غذایی

رژیم های غذایی کم کربوهیدرات برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2

مواد غذایی با کربوهیدرات پایینیک مطالعه جدید سوئدی نشان داد خوردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات می تواند التهاب در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد. بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 دارای سطوح بالاتری از التهاب نسبت به افراد بدون بیماری هستند این ممکن است به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی کمک کند. در این مطالعه دو ساله در دانشگاه لینشوپینگ در سوئد، 61 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 به دو گروه جدا تقسیم شدند بیماران در گروه اول یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات خوردند و به گروه دیگر رژیم کم چربی داده شد.

از دست دادن وزن در هر دو گروه مشابه بود اما شاخص التهابی خون در گروهی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات خوردند کاهش یافت همچنین، سطح گلوکز برای گروهی که مصرف کربوهیدرات خود را به 25 درصد از مصرف کل انرژی رساندند بیشتر کاهش یافته بود.
منبع :نشریه سالانه طب May. 8, 2014
یک مطالعه جدید مجدداً تأیید کرده است که یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات می تواند به میزان قند خون و تری گلیسیرید کمک کند.
رژیم غذایی با کربوهیدرات های کمتری نیز می تواند به کاهش التهاب در بدن کمک کند.
با این حال، کارشناسان می گویند بسیاری از مطالعات مشخص نمی کنند که چه مقدار کربوهیدرات در روز رژیم غذایی کم کربوهیدرات را تشکیل می دهند.
افراد مبتلا به دیابت باید با پزشک خود مشورت کنند که چه تعداد و چه نوع کربوهیدرات برای مصرف نیاز دارند.
تحقیقات همچنان برای حمایت از این ایده که کاهش میزان کربوهیدرات ها در رژیم غذایی شما یک هدف ارزشمند برای هرکسی است که مبتلا به دیابت است انجام می شود.
محققان به تازگی با تلاش ترکیبی بیمارستان Bispebjerg، دانشگاه Arhus و دانشگاه کپنهاگ گزارش دادند که رژیم کم کربوهیدرات با کاهش قند خون و تری گلیسیرید در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند.
این مطالعه شامل 28 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 بود. آنها را به مدت 12 هفته تحت نظر قرار گرفتند: شش هفته با خوردن یک رژیم غذایی سنتی با کربوهیدرات بالا و شش هفته خوردن رژیم کم کربوهیدرات.
رژیم کم کربوهیدرات نیز از نظر پروتئین، چربی متوسط و دارای کربوهیدرات با شاخص قند خون پایین بود.
از شرکت کنندگان خواسته شد که از کاهش وزن خودداری کنند تا اطمینان حاصل شود که هرگونه پیشرفت مشاهده شده در سطح قند خون، به جای افزایش حساسیت به انسولین بالقوه، نتیجه مستقیمی از تغییرات غذایی است.
دکتر Thure Krarup، یک پزشک ارشد بیمارستان در بیمارستان Bispebjerg و یک محقق برجسته در مورد این مطالعه، می گوید که او از نتایج خوشحال است زیرا سطح قند خون و A1C بهبود یافته است و چربی های کبد شرکت کنندگان نیز به طرز چشمگیری بهبود یافته است.
کراپ توضیح داد: "مطالعه ما این فرض را تأیید كرده است كه رژیم غذایی با كربوهیدرات كاهش یافته می تواند توانایی بیماران را در تنظیم میزان قند خونشان را بهبود بخشد - بدون اینكه بیماران همزمان وزن خود را از دست دهند."
وی افزود: "یافته های ما مهم هستند زیرا ما کاهش وزن را از معادله حذف کرده ایم." "مطالعات قبلی منبع معتبر نتیجه گیری متناقضی را ارائه داده اند و کاهش وزن تفسیرهای پیچیده ای را در تعدادی از این مطالعات انجام داده است."
کراپ می گوید: مرحله بعدی ایجاد یک مطالعه بزرگتر و کنترل شده تر برای نشان دادن اهمیت کاهش کربوهیدرات در درمان دیابت نوع 2 است.
اما جدیدترین تحقیقات وی درباره این است که چه مقدار گرم کربوهیدرات باید بخورید و چه نوع خاصی در طول مطالعه قطع و یا کاهش یافته است.

تحقیق در مورد رژیم های کم کربوهیدرات.

اوکما در حالی که به صورت یکجا با مشتریان کار می کند می گوید مردم "کم کربوهیدرات" را می شنوند و فوراً آن را به معنای "عدم کربوهیدرات" فرض می کنند و می گویند تمام کربوهیدرات ها برای شما بد هستند.
اوکاما تأکید می کند که این مطالعات برای تعیین معنای "کم کربوهیدرات" باید کار بهتری انجام دهند.
آیا رژیم غذایی کم کربوهیدرات است؟ یا فقط پایین تر است؟ تفاوت بزرگی بین این دو وجود دارد. و اگر این پایین تر باشد پایین تر از چه چیزی است؟ "
نتایج مطالعه اخیر او را نیز غافلگیر نکرد.
وی گفت: "مطمئناً شما روی قند خون تأثیر مثبت خواهید گذاشت زیرا به ناچار میزان کربوهیدرات های زائد را در رژیم غذایی خود کاهش می دهید این امر همچنین با بهبود وضعیت چربی های ذخیره شده در کبد شما تأثیر بسزایی دارد. تری گلیسیریدها - که از گلوکز و چربی اضافی موجود در جریان خون شما تشکیل شده است. "
بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) یک عارضه مکرر در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 است. اگر نادیده گرفته شود به راحتی می تواند منجر به تورم کبد، سرطان، نارسایی اندام و پانکراس شود.
چربی اضافی کبد اساساً کبد را از بین می برد. وقتی به یک رستوران فانتزی می روید و نوعی غذای کاملی را سفارش می دهید آن نوع کبد اردک است که دارای چربی فوق العاده ای است زیرا این اردک ها پرواری بودند و در واقع NAFLD ایجاد می شوند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آیا ضرر بیشتری نسبت به خوب بودن دارد ؟

سایر تحقیقات اخیر، که در نشریه Nature CommunicationsTrusted منتشر شده است نتایج متناقضی از یک رژیم غذایی "پرچرب" یا "عدم تعادل" را گزارش می دهد اما فاقد مشخصات در مورد این نوع رژیم هاست.
این تحقیق از طریق انستیتوی تحقیقات بیمارستان عمومی تورنتو و بخش آسیب شناسی شبکه بهداشت دانشگاه در تورنتو انجام شده است.
محققان گفتند رژیم غذایی چربی بر سیستم ایمنی روده شما تأثیر منفی می گذارد و منجر به تولید پروتئین آنتی بادی به نام IgA می شود.
هلن لاک، محقق مؤسسه تورنتو گفت: "IgA به طور طبیعی توسط بدن ما تولید می شود و تنظیم باکتری هایی که در روده ما زندگی می کنند بسیار سخت است."
وی گفت: "این به عنوان یک مکانیسم دفاعی عمل می کند و به خنثی کردن باکتری های بالقوه خطرناک که از تغییرات محیط استفاده می کنند کمک می کند مانند زمانی که رژیم غذایی نامتعادل یا چربی مصرف می کنیم."
سلول های IgA B نقش مهمی در تنظیم باکتری های مضر موجود در روده و التهاب شما دارند.
التهاب همچنین نقش مهمی در ایجاد دیابت و مقاومت به انسولین کلی دارد. با بهبود سطح IgA از طریق تغییر در رژیم غذایی، تحقیقات نشان می دهد که می تواند یک روش مؤثر در پیشگیری، برگشت و درمان دیابت نوع 2 باشد.
دکتر دان وین، دانشمند مؤسسه تورنتو و نویسنده مطالعه می گوید: "اگر ما بتوانیم این سلول های IgA B یا محصولات آنها را تقویت کنیم ممکن است بتوانیم نوع باکتری های روده را کنترل کنیم."
وی گفت: "به ویژه مواردی که بیشتر در معرض التهاب و در نهایت مقاومت به انسولین هستند. با پیشروی، این کار می تواند زمینه ای برای نشانگرهای جدید ایمنی روده یا روشهای درمانی برای چاقی و عوارض آن مانند مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 باشد.

رژیم کتو در کجا جای می گیرد؟

رژیم های غذایی کم کربوهیدرات شدید توسط دکتر ریچارد K برنشتاین، نویسنده کتاب " راه حل دیابت برنشتاین " به جامعه دیابت معرفی شد.
وی از رژیم های غذایی کم کربوهیدرات شدید - حتی به استثنای سبزیجات غیر اشباع شده - به عنوان بخشی مهم در درمان دیابت دفاع می کند. وی اغلب توسط جامعه پزشکی منفصل می شد.
در سال های اخیر، رژیم کتو، که مشابه رژیم غذایی برنشتاین است محبوبیت زیادی پیدا کرد. این میزان مصرف کل کربوهیدرات 20 گرم کربوهیدرات خالص (به معنای کم شدن فیبر در رژیم غذایی) در روز را تشویق می کند.
اثر این است که بدن شروع به سوزاندن چربی بیشتر بدن برای سوخت می کند. این منجر به کتون می شود که کل بدن می تواند به جای گلوکز از سوخت استفاده کند.
اوکامه گفت: "بدن انسان سعی خواهد کرد از هر کاری که ممکن است گلوکز ایجاد کند." این منبع سوخت اصلی است. و سیستم عصبی مرکزی شما به گلوکز احتیاج دارد. این کار بر روی کتون ها اجرا نمی شود مانند بسیاری از کتاب های رژیم غذایی کتوژنیک به شما می گوید. "
به همین دلیل است که افراد مبتلا به دیابت نوع 1 متوجه می شوند که در طی رژیم غذایی کتو، آنها هنوز هم به ویتامین های غذایی با پروتئین و پر از چربی اما فاقد کربوهیدرات احتیاج دارند. اگرچه، مقدار انسولین به طور کلی کمتر است.
یکی از مشتری های Okemah توضیح می دهد که یک مرد میانسال است که رژیم کتوژنیک را دنبال کرده است دید که انسولین وی به میزان قابل توجهی افت می کند اما همچنین با تیرگی مغزی، عدم توانایی در تمرکز و به طور کلی کمبود انرژی مبارزه می کند. وی از مزایای نیاز انسولین و مدیریت قند خون خود قدردانی می کند و تغییرات انرژی را به عنوان بخشی از معامله می پذیرد.
اوکامه گفت: "فیزیولوژی انسان در 10،000 سال تغییر نکرده است." ما سعی می کنیم فیزیولوژی خود را فریب دهیم. از نظر متابولیک، بله، می توانید با محروم کردن بدن از کل مواد مغذی مانند کربوهیدرات ها، برخی از تغییرات را ایجاد کنید. اما هزینه چقدر است؟ "
"بسیاری از بیماران من رژیم غذایی کتوژنیک را در رسانه ها می بینند و برای چند هفته یا چند ماه آن را امتحان می کنند و می گویند" اوه، دردناک بود "و سپس به رفتارهای ضعیف قبلی پیرامون غذا باز می گردند. خوردن کربنهای زائد بسیار فرآوری شده. مثل یک باند لاستیکی است که کشیده می شود تا هنگامی که شما اجازه می دهید بازگردد.

 مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search