رژیم غذایی

خواص قارچ

قارچقارچ ها به عنوان سبزیجات در جهان غذا طبقه بندی می شوند اگرچه سبزیجات نیستند قارچ ها مواد مغذی زیادی را عرضه می کنند. کلید گرفتن ویتامین ها و مواد معدنی کافی در رژیم غذایی، خوردن انواع مختلف میوه ها و سبزیجات است.

در بسیاری از موارد، یک غذای بدون رنگ دارای مواد مغذی لازم نیست اما این در مورد قارچ های خوراکی که معمولاً سفید هستند کاملاً برعکس است.قارچ انواع دکمه ای و سفید دارد همچنین یک گونه از قارچ شامل Portobellos و criminis موجود است. قارچ دکمه ای دارای برخی خواص درمانی است اما این خواص به اندازه منافع سلامت عمومی موجود در قارچ آسیایی نیست این قارچ در دسترس معمولاً شامل مواد طبیعی به نام agaritines است که مطالعات نشان می دهد ممکن است خطر تومور در حیوانات را افزایش دهد. قارچ منبع خوبی از پروتئین و همچنین آنتی اکسیدان هایی مانند سلنیوم است که به جلوگیری از آسیب سلول کمک می کند و مس، یک ماده معدنی است که به تولید سلول های قرمز خون کمک می کنند. در واقع، قارچ حاوی مقدار قابل توجهی از سلنیوم هستند. برای کسانی که موز را دوست ندارد در نظر گرفتن قارچ Portobello خوب است زیرا این پتاسیم بیشتر و کالری کمتر دارد ویل علاقه کمی به قارچ دکمه ای و سفید دارد همچنین یک گونه از قارچ شامل Portobellos و criminis موجود است. ویل می گوید قارچ دکمه ای دارای برخی خواص درمانی اما نه به اندازه منافع سلامت عمومی موجود در قارچ آسیایی، ویل همچنین می گوید که این قارچ در دسترس معمولاً شامل مواد طبیعی به نام agaritines است که مطالعات نشان می دهد ممکن است خطر تومور در حیوانات را افزایش دهد. قارچ منبع خوبی از پروتئین و همچنین آنتی اکسیدان هایی مانند سلنیوم است که به جلوگیری از آسیب سلول کمک می کند و مس، یک ماده معدنی است که به تولید سلول های قرمز خون کمک می کنند. در واقع، قارچ حاوی مقدار قابل توجهی از سلنیوم هستند. برای کسانی که موز را دوست ندارد، در نظر گرفتن قارچ Portobello خوب است زیرا این پتاسیم بیشتر و کالری کمتر داردCriminis به خصوص دارای ویتامین B12 است که خبر خوبی برای گیاه خواران می باشد چرا که این ویتامین بیشتر در محصولات حیوانی یافت شده است. به طور کلی، قارچ یک منبع مناسب و معقول از ویتامین B است. آنها همچنین کلسترول آزاد و چربی بسیار پایین دارند. همچنین قارچ سفید یک منبع به طور فزاینده خوبی از ویتامین D است زیرا تولید کنندگان، رشد قارچ را در معرض مقدار کمی از نور ماوراء بنفش قرار می دهند که به طور چشمگیری محتوای D خود را افزایش می دهد.
ارزش غذایی قارچ
خواص درمانی قارچ
خطرات سلامتی مصرف قارچ

ارزش غذایی قارچ

قارچ به طور طبیعی سدیم، چربی، کلسترول و کالری کمی دارد و اغلب به عنوان غذاهای عملکردی است. علاوه بر ارائه تغذیه پایه، به علت حضور آنتی اکسیدان ها و فیبرهای مفید غذایی مانند کیتین و بتا گلوکان به جلوگیری از بیماری های مزمن کمک می کند.
یک فنجان قارچ سفید خام خرد شده یا قاچ شده حاوی 15 کالری، 0 گرم چربی، 2.2 گرم پروتئین، 2.3 گرم کربوهیدرات ( از جمله 0.7 گرم فیبر و 1.4 گرم قند ) است. اگر چه انواع زیادی از قارچ، در دسترس وجود دارد ولی اکثراً همان مقدار از همان مواد مغذی در هر وعده، بدون در نظر گرفتن شکل یا اندازه آنها فراهم می کند.
قارچ سرشار از ویتامین B مانند ریبوفلاوین، فولات، تیامین، اسید پانتوتنیک و نیاسین است. قارچ نیز مواد معدنی است که ممکن است به سختی در رژیم غذایی به دست آید مانند سلنیوم، پتاسیم، مس، آهن و فسفر فراهم می کند.
بتا گلوکان یک نوع فیبر است که در دیواره ی سلولی بسیاری از انواع قارچ وجود دارد. به تازگی، بتا-گلوکان موضوع مطالعات گسترده است که نقش قارچ را در بهبود مقاومت به انسولین و سطح کلسترول خون، کاهش خطر ابتلا به چاقی و یک ایمنی بالا ارائه می دهد.
قارچ همچنین حاوی کولین مواد مغذی مهم که به خواب، جنبش عضلانی، یادگیری و حافظه کمک می کند کولین به حفظ ساختار غشای سلولی و به انتقال تکانه های عصبی کمک می کند از جذب چربی مناسب پشتیبانی و التهاب مزمن را کاهش می دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

خواص درمانی قارچ

مصرف میوه ها و سبزیجات در انواع مختلف، مدت طولانی است که با کاهش خطر بسیاری از شرایط سلامت مرتبط با شیوه زندگی همراه است. مطالعات بی شماری نشان داده اند که مصرف بیشتری از غذاها به طور طبیعی جوانه زده مثل قارچ خطر چاقی و مرگ و میر کلی، دیابت، بیماری های قلبی را کاهش می دهد و چهره و موی سالم را ترویج داده و سبب افزایش انرژی و وزن کلی را کاهش می دهد.
سرطان: قارچ حاوی ظرفیت آنتی اکسیدانی بالا همانند هویج، گوجه فرنگی، فلفل سبز و قرمز، کدو تنبل، لوبیا سبز و کدو سبز می باشد.
سلنیوم یک ماده معدنی است که در حال حاضر در بسیاری از میوه ها و سبزیجات نیست اما می تواند در قارچ یافت می شود. این ماده در عملکرد آنزیم های کبدی نقش ایفا می کند و به رفع برخی از ترکیبات سرطان زا در بدن و سم زدایی کمک می کند. علاوه بر این، سلنیوم مانع از التهاب و همچنین میزان رشد تومور را کاهش می دهد.
نشان داده شده است که ویتامین D موجود در قارچ سبب مهار رشد سلول های سرطانی می شود و به تنظیم چرخه رشد سلول کمک می کند. فولات موجود در قارچ نقش مهمی در سنتز و تعمیر DNA ایفا می کند در نتیجه از تشکیل سلول های سرطانی در اثر جهش در DNA جلوگیری می کند.
دیابت: مطالعات نشان داده اند که بیماران دیابتی نوع 1 مصرف رژیم غذایی با فیبر بالا سطح قند خون را کاهش و در بیماران دیابتی نوع 2 ممکن است سبب بهبود قند خون، چربی و سطح انسولین می شود. یک فنجان قارچ portabella کبابی و یک فنجان قارچ سرخ شده در روغن هر دو در حدود 3 گرم فیبر فراهم می کند. که در رژیم غذایی برای آمریکایی ها توصیه شده 21 - 25 گرم / روز برای زنان و 30 - 38 گرم / روز برای مردان مصرف شود.
سلامت قلب: فیبر، پتاسیم و ویتامین C در قارچ تمام به سلامت قلب و عروق کمک می کند. پتاسیم و سدیم در بدن برای کمک به تنظیم فشار خون با هم کار کنند. مصرف قارچ، که غنی از پتاسیم و کمی سدیم می باشد به کاهش فشار خون کمک می کند و خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری های قلبی و عروقی کاهش می دهد.
علاوه بر این، مصرف 3 گرم بتا - گلوکان در طول روز می تواند سطح کلسترول خون را 5٪ پایین بیاورد.
ایمنی: سلنیوم نیز با تحریک تولید سلول های T کشنده، سبب بهبود پاسخ ایمنی به عفونت شده است. الیاف بتا - گلوکان موجود در دیواره های سلولی قارچ سبب تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سلول های سرطانی و از تشکیل تومورها جلوگیری می کند.
مدیریت وزن و سیری: فیبر غذایی به عنوان یک "عامل حجیم" در دستگاه گوارش نقش مهمی در کنترل وزن دارد. قارچ دو نوع از الیاف رژیم غذایی در دیواره های سلول خود شامل بتا - گلوکان و کیتین که سبب افزایش سیری و کاهش اشتها می شود شما احساس سیری پیدا می کنید و در نتیجه به طور کلی کالری مصرفی کاهش می یابد.

خطرات سلامتی مصرف قارچ

اگر چه قارچ وحشی بخشی از رژیم غذایی انسان برای چندین قرن است قارچ وحشی کشت نشده ممکن است یک خطر برای کسانی که قادر به تشخیص قارچ سالم از خطرناک نیستند باشد.
خوردن قارچ وحشی که برای انسان سمی است و می توانند سبب بیماری شدید و گاهی حتی مرگ شود. مطالعات همچنین نشان داده است که برخی از قارچ های وحشی حاوی سطوح بالایی از فلزات سنگین و دیگر مواد شیمیایی مضر هستند.
به منظور جلوگیری از این خطرات، بهتر است از قارچ هایی که تحت شرایط مناسب کشت شده است مصرف کنید.
اعتقاد بر این است که مصرف بتا - گلوکان برای بسیاری از افراد سالم است. با این حال، از آنجا که بتا گلوکان قادر به تحریک سیستم ایمنی بدن می باشد این ممکن است برای کسانی که بیماری های خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس، آسم و بیماری MS دارند خطرناک باشد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. نا

عالی بود ممنون.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search