رژیم غذایی

دانه زردآلو: درمان سرطان؟

هسته زردالو خطرناک استهسته زردآلو دانه ای است که درون سنگ میوه زردآلو یافت می شود. بعضی ها معتقدند که هسته زردآلو دارای خواص ضد سرطانی و ضدعفونی کننده است.

در حال حاضر هیچ تحقیق برای حمایت از این ادعا وجود ندارد که دانه های زردآلو می توانند با سرطان مبارزه کنند. شما ممکن است این ادعای درمان سرطان نهفته در دانه زردآلو را شنیده باشید. اما تحقیقات این ادعا را پشتیبانی نمی کند. دانه زردآلو حاوی ماده ای به نام آمیگدالین است و هنگامی که به صورت خوراکی مصرف شود بدن آمیگدالین را به سیانید، سم بسیار سمی تبدیل می کند.

تاریخچه دانه زردآلو به عنوان درمان سرطان

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

این تصور که عصاره دانه زردآلو می تواند تومور را کاهش دهد برای اولین بار در حدود سال 1920 بوجود آمد .دکتر ارنست کربس این ایده را توسعه داد اما حتی پس از آن، دکتر اشاره کرد استفاده از آمیگدالین غیر قابل پیش بینی و بسیار خطرناک برای استفاده انسان است.
بیست سال بعد، پسر کربس، ارنست کربس، جونیور، ادعا کرد که یک نسخه امن تر از عصاره را سنتز کرده است او برچسب Laetrile، مخفف چپ گرد و مندلونیتریل را بر آن زد  حرفه بهداشت و درمان برچسب زدن  Laetrile را از حقه بازی های پزشکی سال 1976 نامید. هسته زردآلو به ظاهر مشابه با یک بادام کوچک است. هسته های زردآلوی تازه سفید هستند. هنگام خشک شدن پوست به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می شود.
در مصر، مردم بذر گیشنیز و نمک را با هسته زردآلو ترکیب می کنند تا یک میان وعده های سنتی به نام "dokka" بنوشند.
برخی از تولید کنندگان از دانه های زردآلو در تولید لوازم آرایشی، دارو و روغن استفاده می کنند.
هسته حاوی پروتئین، فیبر و درصد زیادی از روغن است که مردم می توانند از هسته استخراج کنند.
برخی از افرادی که در شمال غربی Himalayas زندگی می کنند از زردآلو وحشی و هسته آنها برای مواد غذایی و دارویی استفاده می کنند. استفاده های احتمالی شامل محصولات بیودیزل، پوست و محصولات مراقبت از مو است.
از روغن و هسته های تلخ مختلف مانند هسته زردآلو اغلب مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی مانند روغن بدن، کرم صورت، بالم لب و روغن ضروری است.
در هند، افرادی که از روغن هسته زردآلو استفاده می کنند برای روغن ماساژ استفاده می شود زیرا آنها معتقدند که درد و رنج را از بین می برد.
چه مواد مغذی در هسته زردآلو وجود دارد؟
یک مطالعه گزارش می دهد که، بسته به نوع زردآلو، هسته ها شامل:
روغن: از 27.7 تا 66.7 درصد
پروتئین: بین 14.1 و 45.3 درصد، که 32 تا 34 درصد اسید آمینه ضروری هستند.
کربوهیدرات: از 18.1 به 27.9 درصد
حدود 5 درصد از هسته فیبر است.

آمیگدالین چیست؟

دانه های زردآلو دارای آمیگدالین هستند که بدن می تواند به سیانید تبدیل شود.
Amygdalin یک ماده طبیعی است که در هسته زردآلو وجود دارد.
همچنین در دانه های دیگر میوه ها، از جمله سیب، گیلاس، آلو و هلوها موجود است. شبدر، سورگوم و لوبیا نیز حاوی آمیگدالین است.
آمیگدالین یک گلیکوزید سینوژنی است.
هنگامی که کسی آمیگدالین را می خورد در بدن به سیانید تبدیل می شود. سایانیید یک ماده شیمیایی سریع و به طور بالقوه مرگبار است.
با توجه به دوز مصرف سیانید می تواند منجر به:
سردرد
تهوع، استفراغ و گرفتگی شکمی
سرگیجه
ضعف
گیجی ذهن
تشنج
مشکلات گردش خون و ارست قلبی
ناتوانی در نفس کشیدن
کما
مرگ
Cyanide با جلوگیری از استفاده سلول ها از اکسیژن سلول ها را در بدن انسان می کشد. سیانید به ویژه برای قلب و مغز مضر اس، زیرا از اکسیژن زیاد استفاده می کند.
قرار گرفتن در معرض آن می تواند منجر به اثرات طولانی مدت در قلب، مغز و سیستم عصبی شود.
تحقیقات نشان می دهد که 0.5-3.5 میلی گرم (میلی گرم) سیانور در کیلوگرم (کیلوگرم) وزن بدن می تواند کشنده باشد.
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) خاطرنشان می کنند که دانه های زردآلو "مقدار قابل توجهی مواد شیمیایی دارند که به سیانید متابولیزه می شوند".
برآورد می کند که خوردن 50 تا 60 دانه هسته زردآلو می تواند دوز مرگبار سیانید را به وجود آورد. با این وجود مسمومیت با سیانید می تواند در سطوح بسیار پایین تر رخ دهد.
منابع تجاری که مصرف هسته زردآلو را ترویج می دهند بین 6 و 10 هسته در روز توصیه می شود. برخی توصیه می کنند برای افرادی که مبتلا به سرطان هستند اما این نیز می تواند خطرناک باشد.
EFSA توصیه می کند که هیچ کس نباید بیش از 20 میکروگرم (میلیگرم) سیانور در هر کیلوگرم وزن بدن یک بار مصرف کند. این مصرف بزرگسالان را به یک هسته محدود می کند. حتی نصف هسته برای کودکان بیش از حد است.
محققان خاطرنشان می کنند که دانه های زردآلو تلخ در هر 100 گرم به میزان بسیار بالایی از آمیگدالین 5.5 گرم (گرم) به دست می آید.

نظر FDA در مورد هسته زردآلو

سازمان هایی مانند سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و انجمن سرطان آمریکا همچنان آمیگدالین را محکوم می کنند در یک مطالعه 2 فازی در سال 1982 به این نتیجه رسیدند که Laetrile  در درمان سرطان موثر نیست.
کمیسر سابق  FDA دکتر لستر ام کرافورد گفت هیچ شواهد علمی برای  Laetrileبه جز امید کاذب به بیماران مبتلا به سرطان وجود ندارد برخی بیماران از آنها را به جای درمان های مرسوم استفاده کردند تا زمانی که دیگر درمان موثر مرسوم نیز دیر شده بود.
LaetrileتوسطFDA  تایید نشده باقی مانده استFDA  شرکت های تولید کننده  Laetrile و دانه زردآلو در زیر چتر مکمل های غذایی را تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

استفاده از هسته زردالو در خارج از ایالات متحده

برخی از مردم با وجود عدم اثربخشی بالینی و خطرات بالقوه، هنوز هم به دنبال این ماده شیمیایی برای درمان سرطان هستند در سال 2005، در حدود دو درمانگاه سرطان در تیجوانا، مکزیک،  Laetrile سایر روش های  بی ارزش برای درمان سرطان را استفاده کردند این خدمات عبارتند از درمان متابولیک مانند:
ناشتا
پاکسازی روده
مکمل
استفاده از مواد شیمیایی سمی طبیعی مانند Laetrile
موسسه ملی سرطان اشاره می کند که در ایالات متحده ثبت اختراع  Laetrile و آمیگدالین موجود در مکزیک متفاوت است Laetrile در مکزیک از دانه زردآلو خرد شده می باشد در حالی که نسخه ایالات متحده با استفاده از مشتق semisynthetic از آمیگدالین است.

با این حال، در هر دو آنها از جزء ساختاری مندلونیتریل، دارای سیانید استفاده شده است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (3)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. علی

سلام. آیا خ.دکتر رجایی گفتند هسته زرد آلو دارای ویتامین ی 17 و در درمان سرطان کمک میکند حقیقت دارد؟من از چند مورد گیاهان که خودم آزمایش کردم نتیجه اش را دیدم و درست بود و حتی چشمگیر هم بود مرسی

  پیوست ها
 

  1. نوین

فوق العاده بود چون ما همیشه جور دیگه فکر میکردیم و سردی زردآلو را با خوردن هسته برطرف میکردیم.واقعا تشکر فراوان که اطلاعات درست را در اختیار ما میگزارید.

  پیوست ها
 

  1. عالی

واقعاً ممنونم
اطلاعاتم رو توو این زمینه بیشتر کردین

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search