رژیم غذایی

شناخت انواع شیر خشک آپتامیل

شیرخشک آپتامیلشیر مادر بهترین شیر برای نوزاد است اما در برخی شرایط مجبور می شویم از شیرخشک با فورمول های مشخص استفاده کنیم در این مقاله انواع شیرخشک آپتامیل و کاربرد آنها بیان می شود آپتامیل شامل ایمونوفورتیس می باشد یک ترکیب پره بیوتیک scGOS / lcFOS که عاملیت اولیگوساکاریدهای طبیعی شیر مادر را تقلید می کند که به گسترش سیستم ایمنی سالم کمک می نماید.

شیر خشک آپتامیل برای کاهش مواردی مانند ( میزان بروز عفونتها، میزان بروز درماتیت آتوپیک، رشد باکتریهای بیماری زا و واکنش حساسیت زا ) و ارتقاء رشد بیفید و باکترها و محرک مستقیم سیستم ایمنی بدن استفاده می شود.

آپتامیل 1 با پروبیوتیک

شیر مناسب برای نوزاد زیر 6 ماه سن
آپتامیل1نیاز کامل تغذیه ای کودک را در شش ماه اول زندگی فراهم می کند.
شامل ترکیب چربی، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، همراه با تورین، کولین، اینوزیتول، ال کارنیتین، LCP و نوکلئوتید شباهت با ترکیب شیر مادر است.
محتوای الکترولیت ها، ریزمغذی و ویتامین ها برای نیازهای یک کودک در این سن مناسب است در حالی که اسمولالیته آن معادل اسمولالیته شیر مادر است

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آپتامیل 2 با پروبیوتیک

آپتامیل 2 فرمول شیر کامل سازگار با نیازهای تغذیه ای نوزاد بزرگتر است.
در مقایسه با فرمول آپتامیل1، آپتامیل 2 تا حدودی حاوی پروتئین بیشتر، الکترولیت ها و ریزمغذی ها است در حالی که محتوای آن دارای چربی کمتر است در ساختار آن کربوهیدرات ها، مالتودکسترین دارای 30٪ سهم است محتوای ویتامین تقریباً همان است.
ارتباط بین کازئین و پروتئین آب پنیر 50 : 50 است که به تازگی در همراهی با توصیه های کمیته اروپا در تغذیه، برای تحمل بهتر پروتئین های شیر گاو و کاهش خطرات آلرژی است.
آپتامیل 2 همراه با غذای کمکی، تمام شرایط برای رشد طبیعی و توسعه یک نوزاد سالم از 6 تا 12 ماه سن را فراهم می کند.

آپتامیل 3 با پروبیوتیک

دارای ترکیب تغذیه ای بهینه شده است.
با آهن، روی، ید و ویتامین های C و D کامل شده است.
فاقد گلوتن است.
آپتامیل 3 برای تغذیه کودک در مرحله انتقال از شیر مادر و یا فرمول شیر استاندارد به شیر گاو عادی تعیین شده است در مقایسه با Aptamil 2، Aptamil 3 شامل پروتئین و کربوهیدرات بیشتری است و بر خلاف شیر گاو عادی، حاوی الکترولیت کمتر، چربی های با کیفیت بالاتر، محتوای بهینه شده از ریزمغذی، ویتامین ها، نوکلئوتید و پروبیوتیک نیز به آن اضافه شده است.
نسبت بین کازئین و پروتئین آب پنیر در فرمول 50 : 50 است شیر توصیه شده با محتوای کازئین پایین تر برای سال دوم زندگی است.
همراه با غذای کمکی، Aptamil 3 تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد طبیعی و رشد کودک در سال دوم زندگی را فراهم می کند.
شیرهای آپتامیل مخصوص

آپتامیل زودرس

آپتامیل زودرس به خصوص برای کودک نارس تهیه شده است در مقایسه با نوزادان ترم، نوزادان نارس نیاز تغذیه ای بالاتری دارند.
فرمول آپتامیل زودرس برای برآوردن نیازهای تغذیه ای بالاتر از یک نوزاد زودرس و مطابق با دستورالعمل های ایجاد شده توسط کارشناسان بین المللی برای تغذیه نوزادان نارس تهیه شده است همراه با آخرین توصیه های تسانگ و همکاران در راهنمای 2005 در مقایسه با فرمول معمولی، دارای تمام سطوح است.
آپتامیل زودرس شامل:
انرژی بیشتر (80 کیلوکالری در 100 میلی لیتر) ولی شیرخشک با فرمول معمولی حاوی 66 - 69 کیلوکالری در 100 میلی لیتر دارد.
پروتئین بیشتر ( 2.5 گرم در 100 میلی لیتر )، برای نیازهای رشد سریع تر، دارای نسبت کازئین / آب پنیر از 40:60 است
دارای عناصر کم مصرف بیشتر در هر 100 میلی لیتر از غذای آماده است.
کربوهیدرات ها در قالب پلیمرهای لاکتوز و گلوکز انرژی زیادی با افزایش اسمولاریته کم ارائه می دهند.
آپتامیل زودرس شامل اسیدهای چرب ضروری و LCP. MCT اسیدهای چرب زنجیره ای متوسط است و از هضم ساده تر چربی ها در معده، بدون تولید صابون پتاسیم که باعث یبوست می شود حمایت می کند نوکلئوتید ها در یک سطح مشابه به شیر مادر ( 3.2 میلی گرم در 100 میلی لیتر ) می باشد.
علاوه بر این، آپتامیل زودرس شامل ایمونوفورتیس، یک ترکیب منحصر به فرد از پروبیوتیک، که از نظر بالینی ثابت شده مزایای اضافی برای نوزاد نارس ارائه می دهد.

آپتامیل HA1

آپتامیل HA1 فرمول شیر که خطر بروز آلرژی در طول 6 ماه اول را کاهش می دهد این شیر دارای هیدرولیزات پروتئین آب پنیر جزئی است.
در نوزادان پر خطر، شیر هیدرولیز شده نوزاد می تواند فرکانس آلرژی را به 40٪ کاهش می دهد ایمونوفورتیس در آپتامیل HA1 انتخابی سبب تحریک رشد بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیل با یک سطح مشابه که در نوزادان تغذیه شده با پستان مادر می باشد به طور طبیعی با تقویت سیستم ایمنی بدن، فرکانس عفونت کاهش می یابد و سبب کاهش خطر ابتلا به آلرژی می شود.
 بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیل تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFA) و pH پایین تری را فراهم کرده و در نتیجه تعداد عوامل بیماری زا را کاهش و از توسعه بافت لنفاوی روده که نشان دهنده حدود 66 درصد از سیستم ایمنی بدن در آن سن است پشتیبانی می کنند.
محفاظت دوگانه برای نوزادان در معرض خطر آلرژی:
1 پیشگیری از آلرژی
کاهش خطر ابتلا به حساسیت
کاهش خطر ابتلا به آلرژی
2 تقویت ایمنی
تحریک رشد بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیل خطر ابتلا به درماتیت آتوپیک را کاهش می دهد و اثبات شده است که به طور طبیعی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
آپتامیل HA1 شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز در طول 6 ماه اول برای رشد و توسعه کافی است.

آپتامیل HA2

هیدرولیزات پروتئین آب پنیر نسبی.  در نوزادان پر خطر، این شیر هیدرولیز شده می تواند فرکانس آلرژی را به 40 ٪ کاهش دهد آپتامیل  HA2 که خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می دهد و شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کافی و توسعه نوزادان از 6 تا 12 ماه است و در ادامه تغذیه پس از Aptamil HA 1 استفاده می شود.

آپتامیل AR

شیرخشک ویژه برای نوزادان و شیرخواران با افزایش آروغ زدن و استفراغ می باشد از مواد غذایی منحصر به فرد در طول 4 - 6 ماه اول زندگی است شیرخشک منحصر به فرد برای کاهش علائم نارسایی که معمولاً توسط عدم بلوغ دستگاه گوارش ایجاد می شود نارسایی غذایی مرتبط با GER ( ریفلاکس معده به مری ) که در 40٪ از نوزادان کمتر از 3 ماه سن به نظر می رسد.
آپتامیل AR شامل کربوهیدرات میوه خرنوب می باشد که یک قوام دهنده  است و به هضم حساس نیست که اثر غلظت آن در معده باقی مانده و جذب طبیعی تمام مواد مغذی را افزایش می دهد شیرخشک ضخیم چسبناک تر و در نارسایی های مشکل تر مناسب است.
تحقیقات نشان داد که در مقایسه با یک فرمول غلیظ شده با استفاده از برنج و ذرت نشاسته، آپتامیل AR به طور قابل توجهی تعداد دفعات GER را کاهش می دهد.
آپتامیل AR یک شیرخشک دارای کازئین است با ترکیب کازئین با کربوهیدرات میوه خرنوب، شیرخشک غلیظ شده است آپتامیل AR از ترش کردن محتوای معده به مری جلوگیری می کند در یک سطح مشابه با شیر مادر نوکلئوتید به آن اضافه می شود در حالی که LCP برای پشتیبانی از توسعه مغز و چشم اضافه شده است.

آپتامیل کانفورت 1

آپتامیل کانفورت 1 شیرخشک فاقد کازئین است و برای تغذیه نوزادان و کودکان کمتر از 6 ماه سن مناسب است این شیرخشک برای تسکین علائم گوارشی که در چند ماه اول زندگی ظاهر می شود مناسب می باشد به علت نارس بودن دستگاه گوارش تحمل پایین تری به پروتئین شیر گاو دارند یک فرم خفیف با هضم ناقص لاکتوز است.
پروتئین هیدرولیزه آب پنیر برای هضم آسان کارآمد و علاوه بر این در کاهش کولیت، سطح پایین هضم لاکتوز و در نتیجه سبب کاهش ناراحتی معده، نفخ و گرفتگی می شود.
پروتئین هیدرولیز شده سبب مدفوع نرمتر و عبور سریع می شود مخلوط منحصر به فرد از چربی با SS-پالمیتات، بسیار شبیه به شیر مادر که جذب را بهبود می بخشد و باعث کاهش نمک کلسیم از اسیدهای چرب (CSFA) عامل یبوست می شود.
ایمونوفورتیس مخلوط منحصر به فرد از پروبیوتیک است که رشد باکتری های مفید در روده را افزایش می دهد.
فورمول ضخیم تر شده سبب تسهیل تغذیه، کاهش بلع هوا در طول تغذیه و باعث کاهش رفلاکس می شود آپتامیل کانفورت 1 نیازهای تغذیه ای کامل نوزاد را در نیمه اول سال زندگی فراهم می کند.

آپتامیل کانفورت 2

آپتامیل کانفورت 2 شیر بسیار سازگار برای نیازهای تغذیه ای نوزادان بزرگتر است این بعد از آپتامیل کانفورت 1 برای ادامه تغذیه نوزاد با مشکلات گوارشی استفاده می شود.
کولیت کودکانه بعد از 4 ماهگی بسیار نادر است در حالی که مشکل یبوست نسبتاً مکرر باشد معرفی آپتامیل کانفورت 2 سبب تغییر قوام، فرکانس و رنگ مدفوع نوزاد می شود.

آپتامیل ADC

مزایای اثبات شده از ADC Aptamil برای ایمنی مناسب هستند شیرخشک کامل برای تغذیه  بر اساس پروتئین آب پنیر هیدرولیز شده، برای نوزادان مبتلا به سوء جذب (جذب مواد غذایی ضعیف) و یا آلرژی استفاده می شود.
نمونه هایی از حالت های دستگاه گوارش که در آن آپتامیل ADC  توصیه می شود عبارتند از:
اسهال مزمن که کنترل آن سخت است
سوء جذب روده شدید، از جمله سندرم روده کوتاه
بیماری التهابی مزمن روده
سوء تغذیه آشکار
فیبروز کیستیک
وزن کم در هنگام تولد همراه با مشکلات سوء جذب
گذار از تغذیه وریدی به تغذیه روده ای
شیر آپتامیل ADC کودک که بر پایه آب پنیر بسیار هیدرولیز شده است شامل:
80 - 90 % پپتید با زنجیره کوتاه
10 - 20 % اسید آمینه های آزاد
این شامل مخلوطی از چربی با 50٪ تری گلیسیرید با زنجیره متوسط (MCT ) است  MCT در آپتامیل ADC می تواند سبب تسهیل جذب شود چرا که آنها در معده هضم می شوند و دارای مزایای خاص برای نوزادان مبتلا به سوء جذب است.
این شامل مخلوطی از روغن های گیاهی که سبب ایجاد توازن ایده آل و با اسیدهای چرب ضروری ارتباط دارد علاوه بر این، برای حمایت از شکل بافت، توسعه مغز و چشم ، اسیدهای چرب با زنجیره بلند اشباع نشده (LCP) اضافه شده است و نیز شامل مالتودکسترین است حتی تحت شرایط کمتر مساعد، مالتودکسترین خوب هضم خواهد شد و به دلیل آنزیم مالتاز و گلوکومایلاز برای هضم غذا مورد نیاز هستند.
این عملاً فاقد لاکتوز ( کمتر از 0.1 میلی گرم در 100 میلی لیتر )، که می تواند برای درمان نوزادان با مشکل روده و سوء جذب ثانویه به آلرژی غذایی استفاده شود و به علت غنی شده با نوکلئوتید برای بازسازی سلول های دستگاه گوارش آسیب دیده مهم است.

آپتامیل LF

Aptamil LF یک شیرخشک ویژه برای تغذیه نوزادان و کودکان خردسال مبتلا به عدم تحمل لاکتوز و اختلال اسهال حاد است به عنوان یک فرمول شیر با مواد مغذی کامل، برای نوزادان تا 6 ماه سن توصیه می شود و بعد از آن به عنوان یک جزء در درمان اسهال است این شیرخشک جدید با اسیدهای چرب با زنجیره ای طولانی (LCP) و نوکلئوتید غنی شده است.
اصول کلیدی در درمان اسهال حاد نوزادان و راه حل مایع درمانی خوراکی (ORS) برای آبرسانی در 3 تا 4 ساعت اول معرفی شده است.
1. اگر نوزاد به طور طبیعی تغذیه می شود تغذیه با شیر مادر ادامه یابد.
2. اگر نوزاد با یک شیرخشک تغذیه می شود استفاده از آن را ادامه داده و لازم نیست یک فرمول فاقد لاکتوز معرفی شود.
3. اگر طفل در انتقال از شیر مادر به شیرخشک است یک رژیم غذایی بدون هیچ گونه محدودیت، مانند ترکیبی از شیر و حبوبات توصیه می شود.
معرفی ORS اضافی، اگر ضرر و زیان ناشی از اسهال وجود دارد اگر شیر علت بدتر شدن اسهال است معرفی یک شیرخشک بدون لاکتوز مناسب است.

مطالب مزتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (50)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 3 رای

 1. احمد
 1. 5 / 5

سلام آقای دکتر پسرم اپتامیل پپتی دکترش براش تشخیص داده شهرستان ما این شیرخشک رو نداره واز مشهد تهیه میکنیم و الان به کسی سفارش دادیم اپتامیل ایمیونوفورتیس برامون خریده و ایا میتونم از این شیرخشک به پسرم بدم ۵ عدد برامون خریدین وپسرم ۴۰ هفته...

سلام آقای دکتر پسرم اپتامیل پپتی دکترش براش تشخیص داده شهرستان ما این شیرخشک رو نداره واز مشهد تهیه میکنیم و الان به کسی سفارش دادیم اپتامیل ایمیونوفورتیس برامون خریده و ایا میتونم از این شیرخشک به پسرم بدم ۵ عدد برامون خریدین وپسرم ۴۰ هفته بدنیا اومده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حسین

باسلام مابه نوزادمون که نارس به دنیا اومده شیرخشک اپتامیل پی دی اف دادیم الان چهار ماهشه باید تاکی ازاین شیرخشک بدیم واینکه بعداچه شیر خشکی باید بدیم ممنون

  پیوست ها
 

 1. جلیل

با سلام پسرم 9 ماهه هست و کلا دیگه داره شیر خشک میخوره دچار یبوست شده به دکتر مراجه کردم گفتن تنبلی روده ژنتیک داره الان آپتامیل 2 مصرف میکنه آیا تغییر شیر اثری داره براش ممنون

  پیوست ها
 

 1. رسول

سلام
وقتتون بخیر
آپتامیل 3 برایخودم حدود 18 سن دارم، بدون نسخه پزشک محدودیت داره؟

  پیوست ها
 

 1. عنایت
 1. 5 / 5

سلام خسته نباشید
آقای دکتر پسرم 9 ماهش حساسیت به پروتئین داره چه شیر خشکی بهش بدم شیر خشک اپتامیل پپتی جونیور میدم ولی شبا موقع خواب هر دوساعت یک بار بیدار میشه وشروع به گریه کردن میکنه تا شیر بهش ندم نمی خوابه تند تند گرسنه میشه ممنون میشم...

سلام خسته نباشید
آقای دکتر پسرم 9 ماهش حساسیت به پروتئین داره چه شیر خشکی بهش بدم شیر خشک اپتامیل پپتی جونیور میدم ولی شبا موقع خواب هر دوساعت یک بار بیدار میشه وشروع به گریه کردن میکنه تا شیر بهش ندم نمی خوابه تند تند گرسنه میشه ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. Shahrzad

سلام خسته نباشید
من یک کودک ۲ ساله دارم
و یک دوقلو ۱۱ ماهه
به کودک ۲ ساله ام آپتاکید میدهم و نمیدانستم که اپتاکید برای کودکان بالای دو سال هست فکر میکردم برای بالای یک سال هست از طرفی حدود یک ماهه که به دوقلوهام هم اپتاکید میدهم ولی اللن متوجه...

سلام خسته نباشید
من یک کودک ۲ ساله دارم
و یک دوقلو ۱۱ ماهه
به کودک ۲ ساله ام آپتاکید میدهم و نمیدانستم که اپتاکید برای کودکان بالای دو سال هست فکر میکردم برای بالای یک سال هست از طرفی حدود یک ماهه که به دوقلوهام هم اپتاکید میدهم ولی اللن متوجه شدم که باید اپتامیل ۳ بدهم میخواستم ببینم ایا برای بچه هام مشکلی پیش اومده و خطر ناک هست

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سمانه

سلام آقای دکتر، دخترم چهارده ماهشه و از شش ماهگی اصلا شیر خشک نخورد تعذیه فقط غذا بود و در ضمن شیر خشک نان میخورد، ولی دکترش اصلا شیر خشک عوض نکرد میشه لطفا راهنمایی کنین چه نوع آپتامیل بهش بدم الان وزنش نه کیلو هست و وزن تولدش سه کیلو بود.. متشکرم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سمانه

سلام هر شیر خشکی را که کودک شما دوست دارد به او بدهید

  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم کدوم نوع شیر خشک برای نوجوان حدودا 16 ساله خوبه ؟؟

  پیوست ها
 

 1. س.

سلام، آقای دکتر دختر من ۵ ماه و نیم. رفلاکس داره با وجود اینکه خودم شیر داشتم ولی از ۳ ماه به بعد شیر خودمو نخورد از اول چون شیر خودم کم بود بهش نان کمکی میدادم ولی بعدش آپتامیل ۱ دادم الانم چند روزه که ببلاک۱ میدم. میخواستم بپرسم برای رفلاکس و...

سلام، آقای دکتر دختر من ۵ ماه و نیم. رفلاکس داره با وجود اینکه خودم شیر داشتم ولی از ۳ ماه به بعد شیر خودمو نخورد از اول چون شیر خودم کم بود بهش نان کمکی میدادم ولی بعدش آپتامیل ۱ دادم الانم چند روزه که ببلاک۱ میدم. میخواستم بپرسم برای رفلاکس و استفراغ زیادش چه نوع شیر خشکی بهتره؟ میگن آپتامیل از ببلاک مقوی تره درسته؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. رونیا

سلام آقای دکتر
برای افزایش وزن خانم بزرگسال کدوم شیر خشک مناسبه؟

  پیوست ها
 

 1. رویا

سلام آقای دکتر پسر من سه سالشه و دوست داره حداقل روزی یکبار شیر بخوره اما متاسفانه به خاطر آلرژی باید شیر بدون کازئین و لاکتوز بخوره، وشیر شتر هم بدون کازئین هست اما بوش رو دوست نداره میشه لطفا یک شیر خشک به من معرفی کنید، که بدون کازئین و لاکتوز...

سلام آقای دکتر پسر من سه سالشه و دوست داره حداقل روزی یکبار شیر بخوره اما متاسفانه به خاطر آلرژی باید شیر بدون کازئین و لاکتوز بخوره، وشیر شتر هم بدون کازئین هست اما بوش رو دوست نداره میشه لطفا یک شیر خشک به من معرفی کنید، که بدون کازئین و لاکتوز باشه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام
شیر خشک جدیدا برا بچه ام گرفتم از داروخانه اونم از چند جا مختلف میبینم درب آنها متورم هستند از فروشنده پرسیدم چرا اینطوری هستند گفت همینطوری آوردن برا ما.خواستم بدونم مشکلی نداره؟

  پیوست ها
 

 1. Ghazaal

با سلام پسرم ١٣ ماهه است
و از ٨ ماهگي شير خشك اپتاميل ha مصرف كرده
دكتر به من گفت شير رو بايد تغيير به عادي بديم ميخواستم ببينم بهترين انتخابم چي ميتونه باشه ممنونم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Ghazaal
 1. 5 / 5

با سلام هر شیری را که فرزندتان قبول می کند با نظر پزشک معالح جایگرین کنید

  پیوست ها
 

 1. هادی

با سلام خدمت آقای دکتر پسرم الان چهار ماهه هست وزنش چهار کیلو وهفتصد هست موقع تولد دو کیلو وصد بوده شیرخشک اس ام آی بهش میدم ولی میگن اصلا وزنش خوب نیست زیر نمودار است چیکار کنم شیر خشک عوض کنم ؟ازمایش اداره وتیرویید هم برایش دادم مشکلی نداشته

  پیوست ها
 

 1. حمید

سلام. آقای دکتر بچه من الان 6ماه و تموم کرده.آلرژی داره.آپتامیل بی بی جونیور خورد خیلی اذیت شد به تجویز دکتر نیوکیت دادیم.یخورده فرق کرده ولی سخت میخوره و بازهم علایم حساسیت و خارش داره .پیشنهادی دارید؟ممنون

  پیوست ها
 

 1. هاله

سلام آقاي دكتر به پسرم آپتاميل ميدادم كه بعدا فهميدم رفلاكس. داره و دكترش بهش ببلاك اي آر داد ، كه بعد بهتر شدنش باز دوباره آپتاميل دادم مشكلي نيس از دو نوع شير خشك استفاده كرديم؟

  پیوست ها
 

 1. Elahe

سلام اقاي دكتر نوزاد من الان ٣ماهش تموم شده و يكيار شير خشك ليپتاميل بهش دادم بالا اورد الان اپتاميل بهش دادم هر چندباري كه خورده بالا اورده چندجا خوندم اگر الرژي باشه چه شير خشكي رو بهش بدم براي كمكي

  پیوست ها
 

 1. سولماز

سلام خسته نباشید پسرمن یک هفته دیگه 8 ماهشو تموم میکنه وزنش هفت کیلو وپونصد هست ازموقعی که چهارماهشو تموم کرده وزنش همینه نزدیک دوماه اسهال بود بردیم دکتر شیرخشک آل 110 تجویزکرد اسهالش خوب شد ولی وزنش بالا نرفت.برای وزنش چیکارکنم؟

  پیوست ها
 

 1. یاولی

با سلام واحترام
پسر من 2 ماهه شه و رفلاکس شدید داره بطوریکه نمیتونه خوب بخوابه و بعلت رفلاکس اب توی دهنش جمع میشه و مواقعی به ریه اش وارد میشه و عطسه میکنه .خیلی نگران کننده است و همیشه شبها بالای سرش میشنیم تا خدای نکرده خفه نشه. نمیدونیم علتش...

با سلام واحترام
پسر من 2 ماهه شه و رفلاکس شدید داره بطوریکه نمیتونه خوب بخوابه و بعلت رفلاکس اب توی دهنش جمع میشه و مواقعی به ریه اش وارد میشه و عطسه میکنه .خیلی نگران کننده است و همیشه شبها بالای سرش میشنیم تا خدای نکرده خفه نشه. نمیدونیم علتش چیه ؟ قبلا شیر خشک بی بی لاک به ش میدادیم بعلت کولیک الان سه هفته ایی است شیر خشک اپتامیل پپتی جونیر به هش میدیم .علتش میوته شیر خشک باشه؟ و چه شیر خشکی براش مناسبه؟ در ضمن شیر خودم را هم میخوره اما یک چهارم وعده غذایش را پوشش میده. وزنش موقع تولد3.5 بوده والان هم 5.7 است.
با تشکر از مطالب خوبتان
وسپاس از راهنماییتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. علی

سلام ما دوقلو دختر داریم که از اول شیرخشک نان1 مصرف میکنن.یکیشون همیشه به خودش میپیچید و نفخ زیادی داشت.دوبار شیرش رو عوض کردیم .اول ببلاک و بعد هم شیر خشک سویا.هر دوبار نفخش بعد خوب شد.اما یبوست گرفت.و ماساژ و روغن زیتون و ... فایده نداشت و هر...

سلام ما دوقلو دختر داریم که از اول شیرخشک نان1 مصرف میکنن.یکیشون همیشه به خودش میپیچید و نفخ زیادی داشت.دوبار شیرش رو عوض کردیم .اول ببلاک و بعد هم شیر خشک سویا.هر دوبار نفخش بعد خوب شد.اما یبوست گرفت.و ماساژ و روغن زیتون و ... فایده نداشت و هر دفعه مجبور شدیم شیاف بزاریم.دوباره اومدیم رو نان1. دوباره شکمش نفخ میکنه و اذیت میشه ولی منظم کار میکنه.
الان حدود 35 روزش هست..وزن موقع تولدش 2300 گرم بود.الان هم تقریبا 3کیلو شده.
ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. بهمن    علی

سلام
قطره Baby Care بخر . خوب میشه ...
وروجک ما که خوب شد

  پیوست ها
 

 1. Mahnaz

سلام آقای دکتردخترمن آزموده تولدش الان که دوماه است اسهال داره چکاربایدبکنم کمک کنید

  پیوست ها
 

 1. علی

با سلام نوزاد سه ماهه ای دارم شیر خیلی کم میخورم در چند مک زدن کوتاه بهداشت بردم گفت کمبود وزن داره برای وز گیری اش چه شیر خشکی بدم آیا شیر خشک بدم؟البته الان در حد ۹۰سی سی میدم چه مارکی شیر خشم بدم؟؟و خودم چه دارویی بخورم؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی

با سلام
هر شیر خشکی را که کودک شما می خورد و با آن مشکلی ندارد به او بدهید

  پیوست ها
 

 1. سونیا امینی

آقای دکتر پسر من ۸ ماهشه ، از به دنیا آمدنش تا ۶ ماهگی خیلی خوب شیر آپتامیلشو میخورد ،بڃه من شیر خشک خواره. اما الان همه ڃی بهش بدی شیرشو بهش ندی ،اصلا شیرشو دوس نداره ڃیکار کنم

  پیوست ها
 

 1. نرگس

سلام دخترم دوماه است زمان تولد 2100 بعدار 2ماه 3100شده دکتر هم بردم شیرخشک میل بهش داده چیزی اضافه نکرده چکار کنم با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نرگس

سلام کودک در ماه اول تا سوم ماهیانه 700 - 800 گرم وزن اضافه می کنند و در پایان سال تقریبا 3 برابر وزن موقع تولد می شود در کودکانی که وزن موقع تولد پایین است وزن گیری متفاوت است کودک شما ماهیانه 500 گرم اضافه وزن داشته اگر شیر را خوب می خورد نگران...

سلام کودک در ماه اول تا سوم ماهیانه 700 - 800 گرم وزن اضافه می کنند و در پایان سال تقریبا 3 برابر وزن موقع تولد می شود در کودکانی که وزن موقع تولد پایین است وزن گیری متفاوت است کودک شما ماهیانه 500 گرم اضافه وزن داشته اگر شیر را خوب می خورد نگران نباشید و کودک خود را تحت نظر متخصص اطفال قرار دهید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. علی

سلام ببخشید بهترین شیر خشک چاق کننده برای بدنسازی

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام
چرا سوال من درج نشده؟؟

  پیوست ها
 

 1. saba

سلام اقاي دكتر از مدفوع دختر من كمي خون مياد اپتاميل ha دكتر داده به نظر شما صحيح است ؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. س

سلام دختر ده ماهش وشیر خشک میخوره وقطی به دونیا امد 1 کیلو 55 بود وعلا 6 کیلو شیر خشک نان 2 بهش میدم ولی زیاد وزنش زیاد نشوده خواستم بدونم چه شیر خوب بهش بدم ممنون

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام خسته نباشین پسرمن50روزشه میخواستم بدونم چه شیرخشکی بایدمصرف کنه چون تاالان یه مئته...

سلام خسته نباشین پسرمن50روزشه میخواستم بدونم چه شیرخشکی بایدمصرف کنه چون تاالان یه مئته اپتامیلpdfبهش میدم داره تموم میشه واسه این سوال کردم که الان چی بایدمصرف کنه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. هانیه

با عرض سلام خدمت شما
پسر 20 ماهه ای دارم که به پروتئین گاوی حساسیت داره. شیر خودم رو تا حالا خورده. خودم هم رژیم کامل بودم تو این مدت. الان کم کم می خوام از شیر بگیرمش. به نظر شما به جای کدوم شیر خشک رو می تونم بهش بدم به جای شیر گاو؟

  پیوست ها
 

 1. فرشته

با عرض سلام و خسته نباشید پسر من وارد 3 ماه شده و وزنش هم 6.5 هست نفخ و یبوست داره فقط شیر مادر تغذیه میکنه آیا شیر خشک براش خوبه؟
کدوم شیر خشک از همه بهتره ؟
ممنون از لطفتون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرشته

با سلام
اگر شیر مادر را می خورد و وزن گیری خوبی نیز دارد دلیلی برای مصرف شیر خشک وجود ندارد

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام من کو دکم چهار ماه و نیمه س وزن 6 کیلو و وزن بدو تولدش 3.64 دکتر برای وزنش که در ماه اخیر 250 گرم گرفته شیر خشک آپتامیل تجویز کرده کدوم شیر براش مناسبه ؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنین

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا

با سلام
همان شیر آپتامیل 1 خوب است

  پیوست ها
 

 1. آرزو

دخترم دوماه ونیمش شده از بدو تولد باشیرمادر تغذیه نیشدولی بعداز یک ماهگی من عمل کیسه صفرا شدم وبه خاطر کم بودن شیرمادر شیر ببلاک بهش دادم البته همراه باشیر خودم،الان هم به خاطررژیم غذایی شیرم خیلی کمه ولی دخترم دیگه شیر خشک رو نمیخوره ووزنش کم...

دخترم دوماه ونیمش شده از بدو تولد باشیرمادر تغذیه نیشدولی بعداز یک ماهگی من عمل کیسه صفرا شدم وبه خاطر کم بودن شیرمادر شیر ببلاک بهش دادم البته همراه باشیر خودم،الان هم به خاطررژیم غذایی شیرم خیلی کمه ولی دخترم دیگه شیر خشک رو نمیخوره ووزنش کم شده،آیا باید شیرش عوض بشه لطفا راهنمایی کنید متشکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    آرزو

با سلام
باید فرزند خود را نزد متخصص اطفال ببرید تا از نطر بیماری بررسی شود اگر بیماری ندارد و شیری دیگری را بهتر می خورد می توانید شیر او را عوض نمایید

  پیوست ها
 

 1. هاله

شیر آپتامیل بهتره یاببلاک

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    هاله

با سلام
هر شیری که فرزندتان با آن مشکلی ندارد و وزن گیری خوبی دارد مناسب است

  پیوست ها
 

 1. شکوفه

باسلام وقت بخیر
پسرم من یک ماهش هست و زمان تولد 3کیلو و290 بوده ولی الان به 3 کیلو 100 وزنش کاهش پیدا کرده.و دکتر اطفال گفت یک وعده در روز شیر خشک اپتامیل بهش بدم.سوال من اینه که تشخیص درست بوده و آیا تاثیری در رشد پسرم داره و وزنش افزایش پیدا میکنه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شکوفه

با سلام
نظر پزشک را انجام دهید و پیگیری لازم را داشته باشید

  پیوست ها
 

 1. دکتر یکتا

سلام آقای دکتر.
یک سوال خدمتتون داشتم. برای یک نوزاد سالم با وزن 3 کیلو گرم و ترم. در صورت نبود شیر مادر؛ بهترین برند فورمولا در بازار ایران چیه؟
Aptamil
Bebelac
Nan
....
آیا برند های معروف تر هم تو کشور پیدا میشه؟

با تشکر
دکتر یکتا

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    دکتر یکتا

با سلام
برای نوزادان ترم و دارای وزن نرمال بهترین فورمولا آن است که نوزاد با آن مشکلی پیدا نکند

  پیوست ها
 

 1. مریم

دختر من نارس بدنیا اومد وقتی وزنش سه کیلو شد تا یکسالگی از اپتامیل پی دی اف استفاده کرد.با وزن 1750 و ریفلاکس شدید باز هم خدارو شکر یکسالگی 8800 گرم بود ووزنشو جبران کرد.اپتامیل پی دی اف واقعا شیر عالی هست.من الان از اپتامیل سه استفاده میکنم.تا...

دختر من نارس بدنیا اومد وقتی وزنش سه کیلو شد تا یکسالگی از اپتامیل پی دی اف استفاده کرد.با وزن 1750 و ریفلاکس شدید باز هم خدارو شکر یکسالگی 8800 گرم بود ووزنشو جبران کرد.اپتامیل پی دی اف واقعا شیر عالی هست.من الان از اپتامیل سه استفاده میکنم.تا قبل از اینکه سه کیلو بشه دخترم هم پری نان میخورد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. شهریار

aptamil pdf chie? lotfan bramon tashrih konid mamnon

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شهریار

Aptamil PDF
شیرخشک Aptamil PDF دارای مواد غذایی خاص برای نوزادان نارس و با وزن کمتر از 1800 گرم استفاده می شود
نوزادانی که پیش از وقت طبیعی بدنیا آیند وزن آنها پایین است و در معرض خطر بروز کمبودهای تغذیه ای هستند.
شیر مادر برای این شیرخواران...

Aptamil PDF
شیرخشک Aptamil PDF دارای مواد غذایی خاص برای نوزادان نارس و با وزن کمتر از 1800 گرم استفاده می شود
نوزادانی که پیش از وقت طبیعی بدنیا آیند وزن آنها پایین است و در معرض خطر بروز کمبودهای تغذیه ای هستند.
شیر مادر برای این شیرخواران بهترین است ولی اگر نوزاد نتواند شیر مادر را بخورد این شیرخشک توصیه می شود زیرا پروتئین، انرژی، املاح و مواد مغذی آن از شیر خشکهای معمولی بیشتر است.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search