رژیم غذایی

رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریعشما می دانید برای از دست دادن وزن باید تمرین کنید که کالری کمتر دریافت نموده و کالری بیشتری بسوزانید اما شما همچنین می دانید که اکثر رژیم های غذایی و برنامه های کاهش وزن سریع آنطور که وعده داده می شود موثر نیستند اگر شما در حال تلاش برای کاهش سریع چند پوند از وزنتان هستید این راهنمایی به شما کمک می کند تا آسان و سریع تر وزن از دست دادن بدهید.

 

1. آنچه در یک هفته می خورید و وزنی که  از دست می دهید را یاداشت نمایید

مطالعات نشان داده است که افرادی که برنامه رژیم لاغری خود را یاداشت می نمودند حدود 15 درصد کاهش وزن بیشتری داشتند مردم تمایل دارند 115 کالری اضافی در روز آخر هفته مصرف نمایند شما می توانید کالری دریافتی را با قطع سس گوجه فرنگی، سس، چاشنی، نوشیدنی و تنقلات کاهش دهید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. به مقدار کالری که فکر می کنید روزانه مصرف دارید 10 درصد اضافه کنید.

اگر شما فکر می کنید باید 1700 کالری در روز مصرف کنید و نمی فهمید چرا کاهش وزن ندارید 170 کالری دیگر به حدس خود اضافه کنید کالری جدید دقیق تر است زیرا عادات غذا خوردن شما تنظیم می شود.

3. یک دوست برای کاهش وزن آنلاین پیدا نمایید.

مطالعه دانشگاه ورمونت پیدا کرده است که افراد در کاهش وزن آنلاین به شما کمک می کند تا مقدار کاهش وزن خود را حفظ کنید محققان به مدت 18 ماه بررسی بر روی داوطلبان دریافتند که یک برنامه کاهش و نگهداری وزن مبتنی بر اینترنت نسبت به افرادی که چهره به چهره برنامه دریافت می کنند موفق تر بوده است.

4. افکار مثبت را در خود تکرار نمایید.

اگر شما بر چیزهایی که نمی توانید انجام دهید مانند مقاومت در برابر مواد غذایی آشغال و یا خارج شدن از منزل برای یک پیاده روی روزانه تمرکز دارید و شما نمی توانید آنها را انجام دهید افکار مثبت را در خودتان تکرار کنید با خود بگویید من می توانم وزن از دست بدهم من برای امروز پیاده روی خواهم کرد من می توانم در مقابل سبد شیرینی مقاومت کنم تکرار این عبارات قبل از طولانی بیش از حد، آنها را برای شما به واقعیت تبدیل خواهد کرد.

5. بعد از صبحانه، آب می چسبد. بعد از صبحانه، آب پرتقال بخورید

اما در طول بقیه روز، در آب به جای آب میوه یا نوشابه تمرکز کنید آمریکایی ها به طور متوسط 245 کالری اضافی در روز از نوشابه دریافت می کنند که تقریباً 90،000 کالری در یک سال یا 25 پوند است تحقیقات نشان می دهد که با وجود کالری، نوشابه های شیرین یک احساس سیری با مواد غذایی ایجاد نمی کند.

6. سه لقمه کمتر از وعده غذایی خود بخورید

خوردن یک مقدار کمتر در یک روز و یا یک لیوان آب پرتقال کمتر می تواند هر کدام ذخیره 100 کالری را در روز کاهش دهد و به تنهایی کافی است تا شما از افزایش دو پوند در هر سال جلوگیری نمایید.

7. یک ساعت کمتر تلویزیون تماشا کنید

مطالعه ای بر روی 76 دانشجو در مقطع کارشناسی که بیشتر آنها تلویزیون تماشا می کردند دریافتند که در اغلب موارد آنها بیشتر از آنچه به طور کلی می خوردند غذا خوردند یک برنامه تلویزیون را رها کنید و به جای آن پیاده روی بروید.

8. چیزی را به طور کامل یک بار در هفته بشوئید

آن ممکن است یک جفت پنجره، کف زمین، حمام، کاشی حمام و یا ماشین خود باشد یک فرد 150 پوندی در حدود چهار کالری برای هر دقیقه تمیز کاری می سوزاند مدت 30 دقیقه تمیز کاری و یا شما می توانید بدون کارکردن حدود 120 کالری به همان مقدار در نصف فنجان ماست یخ زده وانیلی بدست آورید.

9. منتظر شکایت معده خود قبل از رسیدن به غذا باشید

این خیره کننده است که چگونه اغلب ما خارج از خستگی، عصبانیت، عادت و یا ناامیدی غذا می خوریم بنابراین اغلب، فراموش کرده که گرسنگی فیزیکی را احساس کنیم اگر شما مایل به یک غذای خاص هستید آن احتمالا اشتیاق است و گرسنگی نیست اگر شما می خواهید هر چیزی را بخورید واقعاً وقتی گرسنه هستید دست خود را به طرف آن دراز کنید.

10. وقتی گرسنه هستید یک موز، یک عدد سیب یا یک قرص نعناع را بو کنید

این ممکن است احساس احمقانه باشد اما موثر است دکتر آلن هرش، مدیر بنیاد درمان عصبی تحقیقات بو و طعم در شیکاگو روی 3000 داوطلب امتحان کرده و متوجه شدند که بیشتر مردمی که بو می کند کمتر گرسنه می شوند و وزن بیشتری از دست می دهند.

11. به رنگ آبی خیره شوید

بسیاری از رستوران های فست فود تزئین شده با رنگ آبی وجود دارد آن به عنوان مهار کننده های اشتها عمل می کند بنابراین شام را در بشقاب آبی بریزید لباس به رنگ آبی بپوشید و میز خود را با یک رومیزی آبی رنگ پوشش دهید در مقابل، از رنگ قرمز، زرد و نارنجی در مناطق ناهار خوری خود را جلوگیری کنید مطالعات پیدا کردند این رنگ ها به غذا خوردن تشویق می کنند.

12. غذا خوردن در مقابل آینه و باعث از دست دادن وزن می شود

یک مطالعه نشان داد غذا خوردن در مقابل آینه مقدار غذا خوردن افراد را نزدیک به یک سوم کاهش می دهد.

13. 10 دقیقه در روز را صرف پیاده روی و بالا و پایین رفتن از پله بنمایید.

مراکز کنترل بیماری می گوید با فرض بر اینکه شما شروع به خوردن بیشتر نکنید در طول یک سال به اندازه 10 پوند به کاهش وزن شما کمک می کند.

14. برای حداقل هر دو ساعت پنج دقیقه پیاده روی نمایید.

پنج دقیقه پیاده روی سریع در هر دو ساعت برابر 20 دقیقه پیاده روی در پایان روز است.

15. شما وزن و چربی را از دست خواهید داد

اگر شما 45 دقیقه در روز پیاده روی داشته باشید نه 30 دقیقه.
دلیل اینکه ما با 45 دقیقه به جای معمولی 30 موفق خواهیم شد در یک مطالعه در دانشگاه دوک دریافتند که 30 دقیقه پیاده روی روزانه برای جلوگیری از افزایش وزن در افراد نسبتاً کم تحرک کافی است ورزش فراتر از 30 دقیقه در کاهش وزن و از دست دادن چربی موثر است سوزاندن 300 کالری اضافی در روز با سه مایل پیاده روی سریع در مدت 45 دقیقه سبب از دست دادن 30 پوند از وزن در مدت یک سال بدون حتی تغییری در غذا خوردن می شود.

16. مواد غذایی آماده را خریداری نکنید

لیست قند، فروکتوز، شربت ذرت را بر روی برچسب ملاحظه کنید شما باید قادر به پیدا کردن یک نسخه با قند پایین تر از همان نوع از مواد غذایی باشید اگر شما نمی توانید یک تکه میوه به جای آن ها بدست آورید انواع غذاهای بدون قند مانند سس گوجه فرنگی، سس مایونز، سس سالاد را در نظر داشته باشید همچنین، از غذاهای نیمه هیدروژنه اجتناب کنید و بیش از دو گرم فیبر برای هر 100 کالری در تمام محصولات دانه ای را در نظر داشته باشید.

17. چنگال یا قاشق خود را بعد از هر بار گاز زدن غذا پایین قرار دهید.

در میز غذا، آب را مزمزه کنید و غذای خود را برای ناهار شریک زندگی  خود متفرق نمایید و خود را با چیزهایی در طول روز سرگرم کنید مغز شما با تاخیر معده در حدود 20 دقیقه سبب احساس سیری و پری در شما می شود اگر عادت به خوردن آرام و به اندازه کافی دارید مغز شما خواهد گفت که دیگر به مواد غذایی نیاز ندارید.

18. لباس های زمان چاقی خود را دور بریزید.

هنگامی که شما شروع به از دست دادن وزن می کنید هر قطعه از لباس زمان چاقی را دور بریزید ایده داشتن یک کمد لباس کاملاً جدید برای خرید را در نظر بگیرید این یک انگیزه ای قوی برای مناسب ماندن وزن است.

19. آشپزخانه را به مدت 12 ساعت ببندید

بعد از شام، تمام ظروف را بشویید پیشخوان را پاک کنید و در صورت لزوم، نواری به کابینت و یخچال و فریزر ببندید دیر غذا خوردن شب به طور قابل توجهی تعداد کل کالری که می خورید افزایش می دهد یک مطالعه در دانشگاه تگزاس نشان داد متوقف کردن خوراک سرپایی در اواخر شب می تواند 300 کالری یا بیشتر در روز و یا 31 پوند در سال را کاهش دهد.

20. پیاده روی قبل از شام، کالری و اشتهای شما را کاهش می دهد.

در یک مطالعه که روی 10 زن چاق در دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند انجام شد 20 دقیقه پیاده روی سبب کاهش اشتها و افزایش احساس سیری می شود.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. امنه

باسلام از شما دکتر فتحی محترم بدلیل مطالب باارزش و مفیدتان متشکرم

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search