پزشکی

تسکین کمر درد از طریق تکنیک های ماساژ بازتابی

ماساژ درمانی برای تسکین کمر دردگزارش شده است که از هر 10 فرد بزرگسال 8 نفر در برخی از نقاط کمر درد دارند. بیشتر کمر درد غیر اختصاصی است و نمی تواند به علت یک رویداد خاص مانند یک آسیب باشد. این نوع از درد پشت اغلب به صورت پراکنده رخ می دهد.

اما کمر درد شما خواه متناوب یا مزمن باشد و یا نباشد شما می توانید از تکنیک های ماساژ بازتابی استفاده کنید و به خودتان در کوتاه مدت و دراز مدت امداد رسانی کنید.

از ماساژ رفلکس پای خود برای تسکین کمر درد استفاده نمایید

1. از نقاط رفلکسی پا استفاده کنید. درمان منطقه ای است. شما می توانید درد کمر را با استفاده از فشار به رفلکس در کف پا، کل منطقه اطراف پاشنه پا، در سراسر مچ پا و همچنین کنار داخلی هر پا درمان کنید نقاط رفلکس برای درمان ستون فقرات در امتداد لبه داخلی پای شما واقع هستند. شما می توانید درد قسمت فوقانی پشت را با استفاده از ماساژ به نقاط رفلکس شانه و قسمت فوقانی پشت که در کف و روی پای شما در زیر قاعده انگشتان پا قرار دارد درمان کنید.
2. پایین پای خود را ماساژ دهید. ماساژ ساده و چرخش مچ پا می تواند به آماده شدن پاهای شما برای درمان با ماساژ کمک کند. با استفاده از فشار ملایم ماهیچه ساق پا، مچ پا، کف پا و انگشتان پا را ماساژ دهید. و پای خود را به جلو و عقب خم کنید و سپس پای خود را با شل کردن روی مچ پا چرخش دهید.
لبه پایین قوس پای خود را برای 5-10 دقیقه ماساژ دهید. این منطقه مربوط به منطقه کمر شما است و به طور کلی به تسکین درد کمک خواهد کرد.
3. توجه مستقیم به ستون فقرات گردنی خود داشته باشید. رفلکس نقاط ستون فقرات با خط لبه داخل پا دنبال می شوند این نقاط رفلکس در کف پای شما نیستند.
پای راست خود را با دست چپ خود پشتیبانی کنید و از انگشت شست راست خود برای کار بر رفلکس ستون فقرات در امتداد لبه داخل پای خود استفاده نمایید از نوک انگشت شست پا تا مچ پای خود ماساژ دهید.
از پنجه پای خود شروع کنید انگشت شست خود را بصورتی پایدار و محکم به پوست فشار دهید و به آرامی در تمام طول پای خود به طوری که شما مطمئن به فشار هر نقطه رفلکس هستید حرکت دهید.
4. بر روی عصب سیاتیک خود کار کنید. رفلکس برای عصب سیاتیک فقط پشت استخوان مچ پا پیدا شده است تا یک خط مستقیم برای حدود 4 و یا 10 سانتی متر (3.9 اینچ) ادامه دارد. سیاتیک باعث درد سوزاننده پایین ساق پا می شود چون اعصاب تحت فشار هستند که می تواند توسط تعدادی از عوامل رخ دهد. کار بر نقاط رفلکس عصب سیاتیک جریان خون به این منطقه را بهبود می بخشد. کار رفلکس عصب سیاتیک هر روز برای چند دقیقه یک راه بسیار خوب و برای جلوگیری از یک مورد دردناک سیاتیک است.
با استفاده از انگشت اشاره و شست خود به آرامی بر روی این منطقه فشار دهید. انگشت و انگشت شست خود را به عقب و جلو حرکت دهید انگشتان را با هم بیاورید و سپس به طور کشویی آنها به کنار پاشنه باز کنید.
5. از درد قسمت فوقانی پشت با استفاده از ماساژ نقاط بالای پشت و شانه مراقبت کنید این نقاط در قاعده انگشتان و در بالا و پایین پای شما واقع شده است.
با انگشت شست خود به منطقه درست در زیر پایه انگشتان خود و برای اولین بار در کف پا و سپس در بالای پای خود اعمال فشار کنید.
هنگامی که شما بر کف پای خود کار می کنید شما همچنین می توانید بند انگشتان خود را بطور عمیق به داخل نقاط رفلکس فشار دهید.
از لمس سبک تر برای نقاط رفلکس واقع در روی پای خود استفاده کنید زیرا آن منطقه استخوانی تر و حساس است. 

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search