پزشکی

چگونه از هموروئید خارجی ترومبوزه سریع ترخلاص شویم

اله ورا مناسب برای درمان هموروئیدمردم در معرض بسیاری از مشکلات از جمله مسائل مربوط به سلامت هستند. اگر فرد کمتر غذا بخورد مشکلاتی خواهد داشت همچنین اگر یک فرد مقدار زیادی غذا بخورد او نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

درست مانند این که اگر انواع غذا تغییر یا غالب باشد سبب ایجاد مشکل خواهد شد. یک چنین دردسری به عنوان هموروئید شناخته می شود.
هموروئید:
هموروئید توده عروق خونی متورم در منطقه رکتال است. در مواردی دیگر یبوست سبب ایجاد هموروئید می شود. هموروئیدها از دو نوع هستند.
داخلی
این نوع در داخل رکتوم شکل می گیرد.
خارجي
هموروئیدهای خارجی در بیرون رکتوم تشکیل می شود. این کاملاً دردناکتر از هموروئید درونی است. اگر از موضع واقعی خود بیرون اید می تواند درد شدید ایجاد کند و می تواند به وضعیت خونریزی منجر شود. این لحظه کسل کننده شدید به عنوان وضعیت ترومبوز شناخته می شود. در صورت وضعیت ترومبوز، این فرد نیاز به مشاوره با پزشک خود دارد زیرا باعث درد غیر قابل تحمل می شود.

تصور کلی درباره هموروئید ترومبوز:

هموروئید ترومبوز چیزی جز یک نوع هموروئید خارجی نیست. نقطه اصلی تفاوت در هموروئید ترومبوزه کاهش جریان خون است در هموروئید ترومبوزه مراقبت بسیار مهم است زیرا شدت آن در درجه چهارم قرار دارد.
امروز ما درباره هموروئید ترومبوز بیشتر صحبت خواهیم کرد زیرا این مشکل به جای هموروئید داخلی ایجاد می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علائم هموروئید ترومبوزه:

با بررسی بعضی از علائم شما می توانید در مورد وقوع هموروئید ترومبوز کاملاً مطمئن شوید.
همانطور که از نامش پیدا است می توان گفت که درد شدید در مقعد خواهد داشت.
این باعث ایجاد تورم و التهاب پوست در منطقه رکتوم می شود.
خارش نشانه دیگری است که برای بیمار هموروئید کاملاً شرم آور است.
گاهی اوقات از خونریزی می کند.
توده خون متورم در پوست فوقانی سوراخ مقعد وجود دارد.

چگونه از هموروئید ترومبوزه خلاص شویم:

ما می توانیم روش مراقبت از هموروئید ترومبوز را در سه بخش گسترده تقسیم کنیم.
1. داروهای خانگی که کاملاً طبیعی، آسان، ایمن و ارزان هستند.
2. تثبیت هموروئید ترومبوز که یک روش غیر جراحی است
3. در نهایت درمان جراحی که آخرین گزینه است.

1. درمان های خانگی برای هموروئید ترومبوزه

اگر شما از داروهای خانگی برای هموروئید ترومبوز استفاده می کنید تمام مزایا را دریافت خواهید کرد. پزشک در ابتدای درمان به درمان های خانگی مراجعه خواهد کرد. من قصد دارم به برخی از درمان های خانگی بسیار مفید که توسط بسیاری از متخصیص هموروئید گفته شده است را در این مقاله بیان نمایم.

2. خودتان را هیدراته نگه دارید

هیدرات به این معنی است که شما را از هر گونه سمی که در بدن است آزاد می کند. سعی کنید حداکثر 10 لیوان آب را هر روز مصرف کنید. این در زمان حرکت روده شما را تسکین می دهد. با خوردن زیاد آب مدفوع شما نرم می شود.

3. خود را پاک کنید

گام اصلی در برابر هموروئید، حفظ کردن خودتان با هر هزینه است. برای جلوگیری از عذاب بیشتر، منطقه مقعد را تمیز کنید. هموروئید ترومبوزه کاملاً دردناک است به همین دلیل با دست نرم تمیز کنید (به معنی بازرسی با دقت). برای تمیز کردن منطقه از کاغذ با بافت مرطوب استفاده کنید و سعی کنید منطقه را با پارچه نرم، صابون ملایم و آب گرم تمیز کنید.

4. از کرم یا پماد استفاده کنید

شما گزینه های بزرگی را در مورد پماد برای استفاده در منطقه مقعد پیدا خواهید کرد. از پماد که توسط دکتر شما توصیه می شود استفاده کنید. استفاده از پماد پوست شما را ملتهب می کند. این به تسکین تحریک و یا خارش کمک زیادی می کند.

5. آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان عوامل شفا دهنده عمل می کند. این منطقه ملتهب را به میزان بیشتری تسکین می دهد. نیمی از برگ آلوئه ورا را بردارید و سپس ژل آن را خارج کنید و آن را به ناحیه متورم بمالید شما همچنین می توانید ژل آلوئه ورا را بخورید. این مدفوع شما را نرم و عبور آن را راحت می کند.

6. کیسه یخ

وقتی دچار سوزش یا درد شدید می شوید سعی کنید از قسمت یخ در منطقه رکتوم استفاده کنید. این باعث راحتی شما می شود.

7. از یک وان کوچک استفاده کنید

این بسیار مفید است اگر شما به سمت هموروئید ترومبوزه می روید. یک وان کوچک را آماده کنید یا می توانید از وان حمام معمولی استفاده کنید. چندین اینچ از وان را با آب گرم پر کنید. سپس در حدود 15-20 دقیقه در آن بنشینید. از آب داغ استفاده نکنید زیرا این باعث تحریک می شود. حمام وان کوچک هموروئید را آرام می کند. استفاده از حمام پس از هر اجابت مزاج، سبب می شود تا میزان بیشتری از هموروئید ترومبوز خود را درمان کنید. اگر شما در معرض یک وضعیت شدید هستید هر روز سعی کنید حمام وان کوچک را بگیرید.

8. سعی کنید از میوه و سبزی لذت ببرید

اگر نمی خواهید به یبوست، هموروئید داخلی یا ترومبوز مبتلا شوید باید عاشق میوه باشید. حداکثر نوع میوه دارای فیبر را انتخاب نمایید. این خون شما را تمیز می کند و مشکل حرکت روده شما کمتر از قبل دشوار خواهد بود.

9. مواد غذایی پر فیبر بخورید

سعی کنید غذای پر از فیبر بخورید. مقدار زیاد فیبر، مدفوع شما را تسکین خواهد داد و درد ناشی از هموروئید را از بین می برد. با مصرف مقدار زیاد فیبر می توانید از هموروئید خلاص شوید.

10. آب آلو بخارا مصرف کنید

این مورد، مورد علاقه من است. در موارد یبوست (شدید) و هموروئیدها بسیار مفید است. در مورد هموروئید ترومبوز سعی کنید 2 لیوان آب آلو را در روز مصرف کنید. مطمئناً بعد از نوشیدن آب آلو احساس آرامش خواهید کرد.

11. ورزش روزانه داشته باشید

تمرین روزانه به عملکرد حرکت روده کمک خواهد کرد. این به ناحیه مقعد کمک خواهد کرد تا مدفوع به راحتی عبور کند. شما می توانید هر روز از آهسته دویدن استفاده کنید. انجام تمرین در نهایت به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را از دست بدهید و در نتیجه درد ترومبوز را کاهش می دهد.

روش اصلاح و جراحی هموروئید ترومبوزه:

در واقع این گزینه ها در مرحله پایانی هستند. اگر به درستی درمان خانگی خود را دنبال کنید می توانید از جراحی اجتناب کنید. اما گاهی اوقات هموروئید ترومبوزه بدتر می شود و شما باید با متخصص در این مورد مشورت کنید
پیشنهاد من این است که از هموروئید ترومبوز نترسید. گزینه های زیادی در دست شما وجود دارد. بنابر این سالم زندگی کنید و از هموروئید ترومبوز رهایی یابید.

مقاله های مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان ثبت نام or ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (3)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. علی

سلام آقای دکتر درد ترومبزه خارجی دارم انگاری ورم کرده داخل وان گرم درد نداره خونریزی نداره 4 روزه مشکلو دارم روش خانگی توسیه میکنید یا نه فقط شبها دردش را احساس میکنم خواب را از من صلب کرده لطفن کمکم کنید ممنون میشم چه روشی برای بهبودی بود تر...

سلام آقای دکتر درد ترومبزه خارجی دارم انگاری ورم کرده داخل وان گرم درد نداره خونریزی نداره 4 روزه مشکلو دارم روش خانگی توسیه میکنید یا نه فقط شبها دردش را احساس میکنم خواب را از من صلب کرده لطفن کمکم کنید ممنون میشم چه روشی برای بهبودی بود تر خوبه مرسی از لطف شما ..

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    علی
  1. 5 / 5

سلام
موارد زیر را انجام دهید
بعد اجابت مزاج و شستن خود در اب گرم بنشینید
فیبرهای غذایی را افزایش دهید
از یک پماد آنتی هموروئید به صورت داخلی طبق نظر پزشک استفاده نمایید
مطالب گفته شده در مقاله نیز به شما کمک خواهد کرد
اگر بهبودی حاصل نشد نزد...

سلام
موارد زیر را انجام دهید
بعد اجابت مزاج و شستن خود در اب گرم بنشینید
فیبرهای غذایی را افزایش دهید
از یک پماد آنتی هموروئید به صورت داخلی طبق نظر پزشک استفاده نمایید
مطالب گفته شده در مقاله نیز به شما کمک خواهد کرد
اگر بهبودی حاصل نشد نزد متخصص جراح بروید تا معاینه انجام شود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

  1. محمد

سلام به بواسیر خارجی مبتلا شدم نزدیک به یک هفته هست یه توده کوچک در ناحیه مقعد به وجود امده راه درمانش چیست؟ ممنون

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search