پزشکی

اسپاسم روده - علائم و علل اسپاسم روده

اسپاسم رودههر فرد در طول زندگی به طور حتم درد شکمی را تجربه می کند. این ممکن است به یک بیماری روده مرتبط باشد. با این حال، گروهی از ارگان های مختلف در حفره شکمی می تواند مشکل را برای تمایز مشکلات روده از دیگر شرایط شکم ایجاد کند.

علت این درد ممکن است متفاوت باشد اما گاهی اوقات می تواند ناشی از تنگی عضلات دیواره روده باشد.

اسپاسم روده چه هستند؟

روده ها امعاء و احشاء شامل روده کوچک و بزرگ هستند. این در وسط (روده کوچک) و بخش پایین (روده کوچک و بزرگ) دستگاه گوارش است. دیواره روده، مانند بقیه دستگاه گوارش، دارای فیبرهای عضلانی درون آن است. هنگامی که این عضلات منقبض و آرام شوند سبب هل دادن محتوای روده ها به جلو می شود. این جنبش به عنوان پریستالسیس شناخته می شود و یک فرایند با دقت هماهنگ است که تحت کنترل داوطلبانه نیست.
اسپاسم زمانی است که یک عضله ناگهان و قوی منقبض می شود. این ممکن است در مدت زمان طولانی در حالت انقباض باقی بماند و همچنین ممکن است گرفتگی عضلانی نیز نامیده شود. این انقباض ناگهانی و غالباً غیرمنتظره و باعث ایجاد تحریک و درد می شود. اسپاسم ها، بسته به جایی که رخ می دهد عملکرد عضلات آسیب دیده را نیز مختل می کند. اسپاسم روده که به علت درد شکمی ایجاد می شود می تواند بر حرکت غذا و ضایعات از طریق روده تاثیر بگذارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علائم و نشانه های اسپاسم روده

اسپاسم روده باعث ایجاد علائم مانند گرفتگی شکمی و درد می شود. شرایط بسیاری وجود دارد که باعث ایجاد این نشانه ها می شود حتی اگر از روده ایجاد نشود. با این وجود، احتمال دارد که اسپاسم روده ای در اثر یکی یا بیشتر از این علائم رخ دهد که عبارتند از:
تهوع با استفراغ یا بدون استفراغ
تغییر عادت روده - یبوست یا اسهال
گاز بیش از حد معمولاً در اثر نفخ شکم بیش از حد ظاهر می شود اما همچنین ممکن است سبب آروغ زدن بیش از حد شود.
پف کردن که در آن احساس پری وجود دارد به ویژه پس از چند نیش غذا.
تغییرات اشتها، معمولا از دست دادن اشتها.
شکم بزرگ (اتساع یافته)
علائم دیگری مانند تب، خستگی و کاهش وزن ناخواسته بسته به علت اصلی اسپاسم روده ممکن است وجود داشته باشد. برای درد شكم، به علت اسپاسم روده یا سایر شرایط شكمی كه به خودی خود بدون علائم دیگری رخ می دهد، شایع نیست. بدون بررسی های تشخیصی مانند معاینه اندوسکوپی، تشخیص گرفتگی شکمی با اسپاسم روده سخت می باشد.
هشدار: گاهی اوقات گرفتگی شکمی می تواند در شرایط جدی غیر شکمی مثل حمله قلبی رخ دهد. بعضی افراد ممكن است درد فوقانی شكم را به عنوان علامت حمله قلبی تجربه كنند. وجود علائم دیگر مانند درد قفسه سینه به خصوص درد در بازو، تنگی نفس، حالت تهوع، عرق بیش از حد و سرگیجه، توجه پزشکی فوری را ضروری می کند.

علل اسپاسم روده

گرفتگی و درد در شکم همیشه ممکن است ناشی از اسپاسم روده باشد. در زنان، اسپاسم در رحم و سایر اندام های تولید مثل ممکن است باعث کمر درد شود. به طور مشابه تنگی عضلات دیواره شکم و مثانه نیز ممکن است علل دیگری باشد که می تواند برای اسپاسم روده اشتباه گرفته شود. بنابراین، در هنگام تلاش برای شناسایی علل اسپاسم روده، باید همه موارد احتمالی درد شکمی را مورد توجه قرار دهیم.

عفونت ها

عفونتها یک علت شایع اسپاسم روده است زیرا باعث التهاب روده کوچک (انتریت) و یا روده بزرگ (کولیت) می شود. گاهی اوقات این ممکن است از دستگاه گوارش فوقانی مانند گاستروانتریت گسترش یابد. اغلب این عوامل عفونی از طریق مواد غذایی و آب آلوده (مسمومیت غذایی) و یا به طور مستقیم از فرد به فرد گسترش می یابد. دیورتیکولیت و آپاندیسیت سایر شرایط روده ای هستند که اغلب به علت عفونت ایجاد می شوند.

التهاب

التهاب روده همچنین می تواند بدون عفونت رخ دهد. این می تواند به دلایل مختلف ظاهر شود. با توجه به روده، یک بیماری غیر معمول عفونی که منجر به اسپاسم روده می شود بیماری التهابی روده (IBD) است. اگرچه پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) یک مشکل روده نیست اما همچنین می تواند باعث ایجاد گرفتگی شکمی شود که ممکن است برای اسپاسم روده اشتباه گرفته شود. التهاب کیسه صفرا همچنین ممکن است باعث ایجاد گرفتگی شکمی شود.

ایمنی

به غیر از بیماری التهابی روده (IBD)، چندین علت دیگر التهاب روده وجود دارد که ممکن است مربوط به سیستم ایمنی بدن باشد. بیماری سلیاک یکی از این موارد است. این امر به دلیل افزایش حساسیت به سیستم ایمنی بدن در گندم رخ می دهد. بنابراین التهاب روده به زودی پس از مصرف گندم ایجاد می شود. گاهی اوقات واکنش های آلرژیک به مواد غذایی می تواند شدید باشد و التهاب همانند آنافیلاکسی به بیش از روده ها گسترش می یابد.

مواد مخدر، سموم و مسمومیت

تعدادی از مواد مختلف باعث التهاب روده می شود که به نوبه ی خود منجر به اسپاسم روده می شود. به غیر از سموم تولید شده توسط عوامل عفونی که می توانند باعث گاستروانتریت شوند مواد مخدر و سموم زیادی وجود دارد که ممکن است مسئول باشند. الکل یک ماده مضر و مواد سمی است که می تواند باعث اسپاسم روده شود. آفت کش ها، مواد پاک کننده و سموم های مختلف ممکن است تصادفی یا عمداً مصرف شوند.

غذاها و نوشیدنی ها

بعضی از غذاها و نوشیدنی ها می توانند روده را تحریک کنند و منجر به التهاب مانند سموم و مسمومیت شوند. با این حال، غذاها و نوشیدنی ها ممکن است از طریق مکانیسم های دیگر باعث تحریک شود. به عنوان مثال، غذاهای هضم نشده یا مواد مغذی غیر جذبی ممکن است باعث تحریک و التهاب روده و همچنین جذب آب به روده شوند. این می تواند منجر به اسپاسم روده شود. عدم تداخل هایی مانند عدم تحمل لاکتوز یا سندرم های مضر جذب مانند جذب فروکتوز نمونه ای از این شرایط است.

عملکرد

اختلال عملکردی جایی است که فیزیولوژی طبیعی یک ارگانال را مختل می کند اگر چه هیچ روند بیماری وجود ندارد. سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یک اختلال عملکردی روده است. علت دقیق ناشناخته است اما به نظر می رسد که به علت اختلال در تحرک روده یا فعالیت بیش از حد یا عدم فعالیت باشد. درد شکم یکی از ویژگی های اصلی IBS است که به نظر می رسد به دلیل اسپاسم روده باشد. بنابراین IBS در یک زمان به عنوان اسپاستیک روده شناخته می شود.

انسداد

یک انسداد در روده ها می تواند توسط یک دسته از شرایط مختلف ایجاد شود. رشد خوش خیم مانند پولیپ یکی از علل احتمالی می باشد (سرطان) مانند سرطان کولورکتال. اسکار بافت، سنگ صفراوی، چرخش روده و انسداد مدفوع ممکن است مسئول مسدود شدن در روده باشد. اگر عضلات روده ضعیف شده یا فلج شوند محتویات روده ممکن است تجمع یافته و این به عنوان یک شبه انسداد نامیده می شود.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (32)

رتبه 4 از 5 بر مبنای 13 رای

 1. زیبا

سلام ممنون از مطالب آموزندتون
علت درد نبضی و موقت در قسمت پایینی روده بزرگ (همون سمت چپ پایین شکم)و دفع تکه تکه مدفوع نشانه چه نوع بیماری در روده یا بدن ممکنه باشه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زیبا
 1. 5 / 5

سلام احتمال سندرم روده تحریک پذیر وجود دارد با متخصص گوارش مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. بهرام

سلام و ممنون.ایا اسپاسم رودهای باعث بیماریهای اعصاب می شود و اگر دستشوی بزرگ وحتی خارج شدن گاز معده باعث منقبض شدن شدید در دست پا و گردن باشد دستور چی هست؟ باسپاس بهرام

  پیوست ها
 

 1. وحید

سلام
آیا ضربه برای تصادف رانندگی می‌تواند باعث اسپاسم روده گردد؟

  پیوست ها
 

 1. shahab

با سلام من مدت ۹ ماه است که التهاب معده در قسمت پایین دارم و ۴ ماه هست که سمت چپ شکم و معده گرفتگی شدید عضله دارم که به زیر بغل هم رسیده کاونوسکپی نرمال بوده و چیزی نشان نداده این گرفتگی از سر معده به سمت پهلو و پایین پهلو می ره و خیلی بازار...

با سلام من مدت ۹ ماه است که التهاب معده در قسمت پایین دارم و ۴ ماه هست که سمت چپ شکم و معده گرفتگی شدید عضله دارم که به زیر بغل هم رسیده کاونوسکپی نرمال بوده و چیزی نشان نداده این گرفتگی از سر معده به سمت پهلو و پایین پهلو می ره و خیلی بازار دهندس حتی از روی لباس هم مشخص هست و درد و سوزش خفیف دارد دکترها نتونستم تشخیص بدن چی هست ایا امکان داره که مربوط به التهاب معده باشه چون با خوردن بعضی داروها و یا ادویه معده درد میگیرم برای چند روز و علایم گرفتگی بیشتر میشه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون ؟؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    shahab
 1. 5 / 5

سلام می تواند مربوط به معده باشد یک دوره درمان آنتی اسید انجام دهید تا دو ساعت بعد از غذا نخوابید و غذاهای چرب و چر ادویه نخورید

  پیوست ها
 

 1. هادی

سلام من ۲۵ساله حدود دو ساله از درد شدید روده بزرگ که در کلونوسکوپی به ترشح مزمن سلول های آماسی روده تعبیر شد. رنج میبرم..خط های ورم کرده در عکس که در روده بزرگ بود کاملا پیدا بود که به دلیل یبوست شدید این اتفاق برام افتاد..کمو زیاد اجابت مزاجم حل...

سلام من ۲۵ساله حدود دو ساله از درد شدید روده بزرگ که در کلونوسکوپی به ترشح مزمن سلول های آماسی روده تعبیر شد. رنج میبرم..خط های ورم کرده در عکس که در روده بزرگ بود کاملا پیدا بود که به دلیل یبوست شدید این اتفاق برام افتاد..کمو زیاد اجابت مزاجم حل شد ولی از درد همیشگی می‌خوام روده هامو با چاقو توش فشار بدم...دیگه دارم ناامید میشم از زندگی از درد..ی اتاقم قرص و پودر واینارا دارم که از بینشون فقط لاکتولوز درد قسمت ابتدای دوازده رو بهتر کرد و چندین شیشه دیگش هیچ تاثیری نداشت..چکار کنم از درد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فاطمه    هادی
 1. 0.5 / 5

خواهش میکنم جواب بدید
سلام خسته نباشید ضمن تشکرازرانمایی هاتون یک سوالی داشتم. من حدود ۵سالی هست با مشکل درد خیلی خیلی شدید روده بزرگ درگیرم اما انقدر این درد وسعت داشت یعنی به شکم پهلو کمر و ران هام فشارمیاوردکه اولایل متوجه نبودم درد ازکجاست و...

خواهش میکنم جواب بدید
سلام خسته نباشید ضمن تشکرازرانمایی هاتون یک سوالی داشتم. من حدود ۵سالی هست با مشکل درد خیلی خیلی شدید روده بزرگ درگیرم اما انقدر این درد وسعت داشت یعنی به شکم پهلو کمر و ران هام فشارمیاوردکه اولایل متوجه نبودم درد ازکجاست و هنوزه هنوزه هیچ دکتری متوجه نشده این درد چیه اما وقتی استرس و اضراب دارم سراغم میاد و روزها هفته ها ماه ها خواب ندارم از درد و روزها ازدرد فقط به خودم میپیچم دردم به این صورته که حس میکنم رودم مثل ی رگ میگیره و مثل قلب شروع میکنه به زدن که درد های شدید ایجادمیکنه ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام خسته نباشید ضمن تشکرازرانمایی هاتون یک سوالی داشتم. من حدود ۵سالی هست با مشکل درد خیلی خیلی شدید روده بزرگ درگیرم اما انقدر این درد وسعت داشت یعنی به شکم پهلو کمر و ران هام فشارمیاوردکه اولایل متوجه نبودم درد ازکجاست و هنوزه هنوزه هیچ دکتری...

سلام خسته نباشید ضمن تشکرازرانمایی هاتون یک سوالی داشتم. من حدود ۵سالی هست با مشکل درد خیلی خیلی شدید روده بزرگ درگیرم اما انقدر این درد وسعت داشت یعنی به شکم پهلو کمر و ران هام فشارمیاوردکه اولایل متوجه نبودم درد ازکجاست و هنوزه هنوزه هیچ دکتری متوجه نشده این درد چیه اما وقتی استرس و اضراب دارم سراغم میاد و روزها هفته ها ماه ها خواب ندارم از درد و روزها ازدرد فقط به خودم میپیچم دردم به این صورته که حس میکنم رودم مثل ی رگ میگیره و مثل قلب شروع میکنه به زدن که درد های شدید ایجادمیکنه ممنون میشم کمکم کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. قادر قدمی

سلام
وقتتون بخیر
بنده بخاطر کرونا 15روز خودم رو توی خونه بخاطر اینکه کارشناس بهداشت توی شرکتها بودم و در حال آموزش کرونا ب کارگران بودم خودم رو قرنطینه خانگی کردم
بعد از حدود ده روز بعد از اتمام قرنطینه حدود یک هفته اسهال و درد درد رو تجربه...

سلام
وقتتون بخیر
بنده بخاطر کرونا 15روز خودم رو توی خونه بخاطر اینکه کارشناس بهداشت توی شرکتها بودم و در حال آموزش کرونا ب کارگران بودم خودم رو قرنطینه خانگی کردم
بعد از حدود ده روز بعد از اتمام قرنطینه حدود یک هفته اسهال و درد درد رو تجربه کردم اما با قرص یدوکینول و دمنوشها چند روزی تقریبا این درد و بیرون روی قطع شد
اما بعد از یک هفته مجددا درد مزمنی شروع شده ک الان نزدیک به چهل روزه دل درد بطور تقریبا پیوسته وجود داره
زمانی که شکمم خالی تره دردش کمتره و وقتی غذا میخورم دردش بیشتر میشه.البته ناگفته نماند با نظر دو تا پزشکا ک از دوستانم هستن قرصهای مجزا برای بازه زمانی تقریبا بیست روزه برای هر کدوم خوردم اما هیچکدوم فعلا نتیجه و درمان نبودن برام.بیست روز قرص مترونیدازول و دی سیکلومین یدوکینول خوردم
نتیجه نداد اون یکی دوستم ک ایشونم پزشک متخصص طب کار هستن قرصهای امپرازول.کلیدینیوم سی فاموتیدین و قطره سوپر مینت تجویز کردن و تقریبا25روز هم دارم این قرصها رو میخورم
اما بازم هنوز درد دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    قادر قدمی
 1. 4.5 / 5

سلام شما یک تست جهت هلیکوباکتر پیلوری انجام دهید اگر مثبت بود درمان لازم را انجام دهید

  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام آقای دکتر,
من حدود یک ماه هست که درد شدید روده دارم (نمیدونم روده کوچک هست یا بزرگ) و به پزشک مراجعه کردم و کلونوسکوپی انجام داد و بعد از اون آندوسکوپی معده و گفت همه چیز عادی هست و داروهای Mebeverine و Alverine و Hyoscine butylbromide...

سلام آقای دکتر,
من حدود یک ماه هست که درد شدید روده دارم (نمیدونم روده کوچک هست یا بزرگ) و به پزشک مراجعه کردم و کلونوسکوپی انجام داد و بعد از اون آندوسکوپی معده و گفت همه چیز عادی هست و داروهای Mebeverine و Alverine و Hyoscine butylbromide تجویز کرد که روزی 2 بار استفاده میکنم ودرد را مقداری کاهش میده ولی قطع نمیکنه و تقریبا 4 ساعت بعد از غذا حتی اگر دارو هم مصرف کرده باشم درد زیاد برمیگرده بطوری که مانع خواب میشه و مشکلات زیاد ایجاد کرده
در کل این داروها درد را قطع نکردند
با توجه به درد و اسپاسم دائمی روده و عدم تاثیر دارو بنظرتون این IBS هست ؟ آیا بیماری و علتی دیگه میتونه داشته باشه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. بابك

با سلام
اقاي دكتر من مدتي است غور غور شكمم رو هميشه ميشنوم و حالت تهوّع هم گاهي دارم و با يك مريضي دو ماه خيلي كم اشتها شدم و وزن سرماخوردگي شديدي گرفتم
وزن هم كم كردم و لاغر شدم
پيشنهاد شما چيست ؟ ٤٢ سال سن دارم
ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بابك
 1. 5 / 5

سلام از غذاهای با فودمپ پایین استفاده نمایید و اگر مشکل شما رفع نشد به پزشک گوارش مراجعه نمایید با تشکر

  پیوست ها
 

 1. حمید

سلام . میخواستم بدونم سندروم روده ی تحریک پذیر دائمی است یا قابل درمان هست ؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حمید
 1. 4.5 / 5

هیچ درمانی برای IBS وجود ندارد اما تعدادی روش درمانی وجود دارد که می تواند در مدیریت آن مؤثر باشد.
گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:
اگر یبوست مسئله ای است فیبر بیشتری مصرف کنید.
داروهای ضد اسهال. برخی از داروهای ضد اسپاسم می توانند به رفع...

هیچ درمانی برای IBS وجود ندارد اما تعدادی روش درمانی وجود دارد که می تواند در مدیریت آن مؤثر باشد.
گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:
اگر یبوست مسئله ای است فیبر بیشتری مصرف کنید.
داروهای ضد اسهال. برخی از داروهای ضد اسپاسم می توانند به رفع اسهال و گرفتگی عضلات کمک کنند.
پروبیوتیک. این موارد گاهی اوقات می تواند به گاز، نفخ و اسهال کمک کند.
آنتی بیوتیک ها. به گفته بنیاد بین المللی اختلالات دستگاه گوارش، این نوع از داروها می تواند به برخی از افراد مبتلا به IBS که "باکتری های بد" در روده دارند کمک کند.
کاهش استرس. دیدن یک درمانگر آموزش دیده یا تلاش برای داروهای افسردگی یا اضطراب می تواند به کاهش علائم IBS در برخی از افراد کمک کند

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سهيل

سلام و عرضه خسته نباشيد آقاي دكتر حدود ٣ هفتست حسي كه دارم اينجوره كه انگار يكي يه قسمتي از شكمم رو از داخل ميگيره فشار ميده و حالت قلقلكي داره هيچ دردي نداره و علائمي مربوط به اسپاسم رو ندارم مشكل چيست با تشكر

  پیوست ها
 

 1. سهیلا پورامین

سلام. وقت تون بخیر. من مادرم 58 سالشونه و گاهی نمیتونند مدفوع و نفخ شکمشون رو کنترل کنند. به دکترای مختلفی مراجعه کردیم مغز اعصاب و زنان و متخصص روده. مشکلی تو انواع ازمایشات و ام ار آی و نوار عصب و ... نداشتند متخصص گوارش بعد از کولونوسکوپی...

سلام. وقت تون بخیر. من مادرم 58 سالشونه و گاهی نمیتونند مدفوع و نفخ شکمشون رو کنترل کنند. به دکترای مختلفی مراجعه کردیم مغز اعصاب و زنان و متخصص روده. مشکلی تو انواع ازمایشات و ام ار آی و نوار عصب و ... نداشتند متخصص گوارش بعد از کولونوسکوپی گفتند روده اشون مشکلی نداره گفتند اسپاسم روده دارند که به خاطر مشکلات عصبیه. آیا اسپاسم روده میتونی علت این بی اختیاری ها باشه ؟ کولونوسکوپی این مورد رو نشون میده ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سهیلا پورامین

درمان بی اختیاری گاز ممکن است شامل موارد زیر باشد:
حرکات ورزشی تقویت کننده عضلات
استفاده از داروهای ضد اسهال
تغیییر رژیم غذایی
بایو فیدبک
اصلاح عضلات از طریق جراحی
این مقاله را نیز بخوانید

  پیوست ها
 

 1. دکتر خانی

سلام با توجه به اینکه نزدیک به یکسال است عمل کنسر کولن در ناحیه سیگمویید که حدود هشت سانت با آنال ورج فاصله داشته انجام داده ام تا کنون از درد ناحیه رکتوم و آنال که به صورت کولیکی میباشد رنج میبرم ودر آخرین کولونوسکوپی انجام شده در مهر ۹۷ نمونه...

سلام با توجه به اینکه نزدیک به یکسال است عمل کنسر کولن در ناحیه سیگمویید که حدود هشت سانت با آنال ورج فاصله داشته انجام داده ام تا کنون از درد ناحیه رکتوم و آنال که به صورت کولیکی میباشد رنج میبرم ودر آخرین کولونوسکوپی انجام شده در مهر ۹۷ نمونه برداری شده و جواب پاتولوژی بافت بدخیمی را گزارش نکرده اند.عمل کنسر کولن در بهمن ۹۶ بوده در ضمن بدلیل آونو کارسینومای معده توتال گاسترکتومی تیر ماه ۹۵ نیز شده ام. آیا این دردهای کولیکی و اسپاسم های شدید بر طرف خواهند شد وآیا درمانی دارند؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    دکتر خانی
 1. 4.5 / 5

با سلام. درد اغلب اتفاق می افتد زیرا جراحی آسیب می رساند. جراحی برای سرطان کولورکتال یک عمل عمده است پس ممکن است درد بعد از جراحی برطرف شود. شدت درد بستگی به نوع عمل جراحی و نحوه درمان شما و اینکه چقدر درد را تحمل می کنید دارد. پزشک معالج شما...

با سلام. درد اغلب اتفاق می افتد زیرا جراحی آسیب می رساند. جراحی برای سرطان کولورکتال یک عمل عمده است پس ممکن است درد بعد از جراحی برطرف شود. شدت درد بستگی به نوع عمل جراحی و نحوه درمان شما و اینکه چقدر درد را تحمل می کنید دارد. پزشک معالج شما داروهایی را برای کنترل درد تجویز می کند. اگر درد با این داروها کنترل نمی شود با پزشک خود در میان بگذارید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد ن

سلام عمل بواسیر باز داشتم دوتا پاکه برداشتن و یه شقاق خفیف داشتم در کنار اونا که الان عود کرده و برجسته بود دو روز و الان دو روزه ترک داره و درد داره.البته تا چشم میبندم بخابم بی اختیار با یه دستور حمله که انگار از ستون فقراتم میاد منقبض میشه و...

سلام عمل بواسیر باز داشتم دوتا پاکه برداشتن و یه شقاق خفیف داشتم در کنار اونا که الان عود کرده و برجسته بود دو روز و الان دو روزه ترک داره و درد داره.البته تا چشم میبندم بخابم بی اختیار با یه دستور حمله که انگار از ستون فقراتم میاد منقبض میشه و درد ناک و چند بار هم تکرار میشه.چیکار کنم رفتم دکتر جراح میگه لگن آب و دوهفته استراحت ولی داره بدتر میشه نه بهتر؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد
 1. 0.5 / 5

سلام دکتر روز بخیر
بزرگترین علائم اسپاسم بی اختیاری گاز روده از مقعده که شما اینو نگفتین دل پیچه دل درد آروغ زدن حالت تهوع اینا در برابر بی اختیاری گاز روده هیچی نیستن. متاسفانه بیشتر سایت ها که درباره علائم اسپاسم روده مینویسن فقط همین علائم...

سلام دکتر روز بخیر
بزرگترین علائم اسپاسم بی اختیاری گاز روده از مقعده که شما اینو نگفتین دل پیچه دل درد آروغ زدن حالت تهوع اینا در برابر بی اختیاری گاز روده هیچی نیستن. متاسفانه بیشتر سایت ها که درباره علائم اسپاسم روده مینویسن فقط همین علائم بالا رو که اینجاست ذکر میکنند در حالی که تنها علائم اسپاسم روده که آزار دهنده است یعنی بی اختیاری گاز روده رو نمینوسن. خواهشا حقیقت رو بگین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهدی
 1. 1 / 5

باسلام و عرض ادب خدمت دکتر گرامی
بنده ۳۴ سال سن دارم و در ۲۶ سالگی عمل لاپاراسکوپی مری به دلیل شلی دریچه داشتم الان سوال بنده اینه مدتی هست که هس میکنم اون قسمتی از مری که عمل شده دیگه اون کارایی زمان عمل رو نداره و همش احساس میکنم که دریچه باز...

باسلام و عرض ادب خدمت دکتر گرامی
بنده ۳۴ سال سن دارم و در ۲۶ سالگی عمل لاپاراسکوپی مری به دلیل شلی دریچه داشتم الان سوال بنده اینه مدتی هست که هس میکنم اون قسمتی از مری که عمل شده دیگه اون کارایی زمان عمل رو نداره و همش احساس میکنم که دریچه باز شل شده و انگاری دهانه مری بازه به خودی خود، از طرفی این مشکل رو مرتبط میدونم با انقباض بیش از حد انتهای رودم یعنی یه حالت منقبضی در انتهای رودم و نزدیک معقد هس میکنم میخواستم بدون این صحبت بنده تا چه حد علمی و مربوطه چون خودم از بدن خودم این حسرو میکنم که ای انقباض به شلی دربچه مری مربوطه اگر حرف بنده درست هست چه راهی و احیانن چه داروههای برای منقبض بودن اون لازم هست.
باسپاس از پاسختون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مامان حنا

سلام خسته نباشید٬پدرم چند وقتی هست که یه نقطه در بالای نافشون سفت میشه که همراه با درد٬ضعف و تعریق هست.میخواستم ببینم این میتونه نشانه اسپاسم باشه.ممنون میشم جواب بدید.
ه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مامان حنا
 1. 4 / 5

با سلام
درد بالای ناف می تواند مربوط به معده، قلب، کیسه صفرا و پانکراس باشد لذا شما باید نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود و در صورت نیاز اقدامات پاراکلینیک درخواست شود

  پیوست ها
 

 1. احمد

سلام آقای دکتر من در بیشتر اوقات تقریبا ماهی یا چهل و پنج رو یک بار ناگهان درد مبهم که شبیه گرفتگی یا همون اسپاسم عضلانی روده هست به سراغم میآید که درد آن زیاد نیست و مقطع(گرفتن و ول کردن)میباشد که نفخ و گاز زیاد هم به همراه دارد.و تغییر عادت...

سلام آقای دکتر من در بیشتر اوقات تقریبا ماهی یا چهل و پنج رو یک بار ناگهان درد مبهم که شبیه گرفتگی یا همون اسپاسم عضلانی روده هست به سراغم میآید که درد آن زیاد نیست و مقطع(گرفتن و ول کردن)میباشد که نفخ و گاز زیاد هم به همراه دارد.و تغییر عادت مزاجی هم به دنبال دارد.و مدت زمان آن هم دو روز است تا دو ماه دیگر.نمیدانم مشگل چیست ؟نمیدانم مشگل از تغذیه یا قولنج(سرد و گرمی )رودست؟آیا خطرناک است؟ممنونم میشوم اگر جواب من را بدهید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مصطفی محمد دانی
 1. 5 / 5

سلام ، من دوساله که با اسپاسم دستو پنجه نرم میکنم و هر کاری میکنم خوب نمیشم پیشه چندتا دکتر رفتم هربار که رفتم همش همون دارو های تکراری رو بهم میدادن و جوابی نمیگرفتم ، یعنی دارو هارو هم مصرف میکردم هیچ فرقی نمی کردم ، یک سال پیش یبار خوب شدم...

سلام ، من دوساله که با اسپاسم دستو پنجه نرم میکنم و هر کاری میکنم خوب نمیشم پیشه چندتا دکتر رفتم هربار که رفتم همش همون دارو های تکراری رو بهم میدادن و جوابی نمیگرفتم ، یعنی دارو هارو هم مصرف میکردم هیچ فرقی نمی کردم ، یک سال پیش یبار خوب شدم زمانی که کلونوسکوپی شدم بد از بیست روز دوباره اسپاسمم برگشت،، چهار ماهه پیش تو گوگل گشتم و یه رژیم پیدا کردم که نوشته بود شکر و روغن و پنیر نخورید منم اون رژیمو گرفتم بهتر شدم ولی خوب نشدم هنوز اذیت میکنه ، ترو خدا کمکم کنید خسته شدم دیگه من بیست سالمه ، دوساله که از کارو زندگیم افتادم ، کمکم کنید جبران میکنم بخدا

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. رسول    مصطفی محمد دانی

عزیزدل من هم ب مشگل شما موجهم دوساله و مثل شما کارزندگیم ازدستم رفته والان تازه فهمیدم باید عمل کنم شما ب یه جراح خوب مراجعه کن عکس ازرودت اول بگیربعد برو پیش جراح مطمئن باش عمل داری ودارو نتیجه نمیده منم کلی داروخریدم ایندوسالوهیچ نتیجه نگرفتم...

عزیزدل من هم ب مشگل شما موجهم دوساله و مثل شما کارزندگیم ازدستم رفته والان تازه فهمیدم باید عمل کنم شما ب یه جراح خوب مراجعه کن عکس ازرودت اول بگیربعد برو پیش جراح مطمئن باش عمل داری ودارو نتیجه نمیده منم کلی داروخریدم ایندوسالوهیچ نتیجه نگرفتم چون شرایطم همانندت بود دلم میخاست ب همنوعم ک میفهمم چ زجری تحمل میکنه هرروز کمک کنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فاطیما
 1. 5 / 5

با سلام و عرض تبریک سال نو.مدت دو روز هست که در قسمت انتهای روده خود احساس گرفتگی دارم که با نشستن درد لحظه ای و شدیدی را در قسمت انتهای روده و شکمم حس میکنم.البته در دوران پریود هم هستم.یبوست ندارم و اجابت مزاج به راحتی و روان انجام شده ولی...

با سلام و عرض تبریک سال نو.مدت دو روز هست که در قسمت انتهای روده خود احساس گرفتگی دارم که با نشستن درد لحظه ای و شدیدی را در قسمت انتهای روده و شکمم حس میکنم.البته در دوران پریود هم هستم.یبوست ندارم و اجابت مزاج به راحتی و روان انجام شده ولی مقدار تخلیه کم بوده.از شما پزشک محترم تقاضا دارم کمک و راهنمایی بفرمایید که چگونه این مشکل را برطرف کنم و آیا نیاز به نراجعه به پزشک متخصص هست یا خیر.ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطیما
 1. 4.5 / 5

با سلام. برخی علل گرفتگی در روده شامل مدفوع سخت و دشوار، چرخش روده، بافت اسکار در روده، تومور داخل دستگاه گوارش و تومور در خارج از دستگاه گوارش می باشد اما چون با درد همراه است ممکن است شقاق با بواسیر باشد لذا به پزشک مراجعه نماید تا یک معاینه...

با سلام. برخی علل گرفتگی در روده شامل مدفوع سخت و دشوار، چرخش روده، بافت اسکار در روده، تومور داخل دستگاه گوارش و تومور در خارج از دستگاه گوارش می باشد اما چون با درد همراه است ممکن است شقاق با بواسیر باشد لذا به پزشک مراجعه نماید تا یک معاینه انجام شود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام اقای دکتر ایا اسپاسم میتونه به معنی کارنکردن عضله های روده باشه؟
ممنونم

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search