پزشکی

مصرف روزانه آسپرین زندگی "بدون معلولیت" را طولانی تر نمی کند

مصرف روزانه آسپرین

یک آزمایش بالینی بزرگ روی هزاران سالمند که بدون سابقه بیماری قلبی یا سکته مغزی هستند متوجه می شوند که مصرف دوز پایین روزانه آسپیرین به آنها کمک نمی کند تا زندگی طولانی تری از جمله عدم توانایی و زوال عقل پیدا کنند.


محققان، با این حال، اشاره می کنند که برای تعیین خطر ابتلا به بیماری های خاص از جمله بیماری های قلبی و سرطان، باید تجزیه و تحلیل بیشتری انجام شود. آسپرین در کاهش حوادث در سالمندان (ASPREE)، یک محاکمه دوسویه کور، تصادفی و کنترل شده با پلاسبو هنوز ادامه دارد و یافته های جدید نتایج اولیه است. سه مقاله در حال حاضر در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده و در مورد این یافته های اولیه بحث می کنند: اول، در مورد حوادث قلبی و عروقی و خونریزی، دومین مسئله بقاء بدون ناتوانی است و سوم، نگرانی مرگ بر همه علل است.

نیاز به ارزیابی مزایا، خطرات در افراد مسن

مطالعات قبلی نشان داده است که "درمان با آسپیرین با دوز کم" می تواند خطر وقایع عروقی مانند حمله قلبی و سکته را کاهش دهد اما این افراد عمدتاً افراد میانسال بودند.
همچنین، آنها عمدتاً بر نتایج قلب و عروق متمرکز بودند در حالی که "مطلوب ترین" تأثیر داروهای پیشگیرانه در افراد مسن"بدون اختلال عملکردی" باید برای کمک به آنها طولانی تر باشد.
ریچارد جود هودز مدیر موسسه ملی پیری (NIA) می گوید: "دستورالعمل های بالینی، منافع آسپرین را برای جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی در افراد مبتلا به بیماری های عروقی مانند بیماری عروق کرونر یادآور می شود."
او افزود: "نگرانی ناامنی در مورد اینکه آیا آسپرین برای افراد دیگر سالخورده سالم بدون این شرایط مفید است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

طراحی مطالعه

ASPREE در سال 2010 آغاز شد و 16،703 پیرمرد 70 سال و بالاتر در استرالیا و 2411 نفر در ایالات متحده را استخدام کرد. پیگیری میانگین برای یافته های اخیر 4.7 سال بود. تاریخ تکمیل نهایی ژانویه 2019 است.
سن پذیرش 65 ساله فقط برای کارکنان آفریقایی - آمریکایی و اسپانیایی در ایالات متحده است زیرا این گروه ها دارای خطر بالایی در زمینه بیماری های قلبی - عروقی و زوال عقل هستند.
هر کسی که دارای معلولیت جسمی، زوال عقل یا یکی از شرایطی است که آنها به آسپرین نیاز داشت از مطالعه حذف شد.
از 19،114 نفر که استخدام شده بودند 9،525 نفر به صورت تصادفی 100 میلی گرم آسپیرین در روز و 9،589 نفر پلاسبو مصرف شدند.

یافته های کلیدی اولیه

به طور کلی، یافته ها تاکنون نشان داد که مصرف روزانه آسپیرین با دوز کم، هیچ تاثیری بر دمانس و بقای بدون ناتوانی در مقایسه با پلاسبو ندارد.
از افرادی که آسپیرین مصرف می کردند 90.3 درصد زنده و بدون زوال عقل و "ناتوانی فیزیکی مداوم" در پایان دوره پیگیری بودند. این در مقایسه با 90.5 درصد است که دارونما را در نظر گرفتند. شانس ابتلا به زوال عقل در هر دو گروه مشابه بود و نرخ ناتوانی در اکثر موارد مشابه بود.
نرخهای حملات قلبی غیرطبیعی، بیماری قلبی عروقی و سکته مغزی ایسکمیک غير کشنده و کشنده نيز در گروه آسپيرين و پلاسبو مشابه بود.
به خوبی شناخته شده است که مصرف آسپرین به طور مرتب می تواند خطر خونریزی قابل توجه را افزایش دهد. نتایج اخیر در گروه آسپیرین خطر بالاتر این اتفاق را در معده و روده و همچنین مغز نشان می دهد.
نیمی از مرگ و میر در طی پیگیری در افراد مبتلا به سرطان اتفاق افتاد. این در مطالعه پیری بزرگسالان غیر منتظره نیست.
شگفت آور این بود که به نظر می رسد خطر مرگ و میر مرتبط با کانسر در گروه آسپیرین بالا بوده است در صورتی که مطالعات نشان داده اند که آسپرین می تواند آن را کاهش دهد.
این تیم در حال حاضر تجزیه و تحلیل تمام داده های مربوط به سرطان مربوط به محاکمه را انجام می دهد و از دیگران خواست تا این یافته خاص را با "احتیاط" درمان کنند تا زمانی که این تجزیه و تحلیل کامل شود.
19 درصد مرگ و میر ناشی از سکته مغزی و بیماری قلبی و 5 درصد خونریزی شدید بود.

کار بیشتر باید انجام شود

ایوان هادلی، مدیر بخش جراحی و جراحی بالینی NIA می گوید: "پیگیری مستمر از شرکت کنندگان ASPREE بسیار مهم است به ویژه از آنجاییکه اثرات درازمدت بر خطرات ناشی از نتایج مانند سرطان و زوال عقل ممکن است متفاوت باشد.
این تیم قبلا برنامه های خود را برای نظارت بر افراد در بلندمدت آغاز کرده و برای تجزیه و تحلیل داده ها ادامه داده است.
در عین حال، هادلی می گوید افراد مسن باید از پزشکان خود در مورد استفاده از آسپرین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مشاوره بگیرند.
او توضیح می دهد که نقطه این تحقیق این نیست که افرادی را که آسپرین مصرف می کنند مطالعه کنند زیرا شناخته شده است که آنها در معرض خطر بیشتر در حوادث قلب و عروق هستند و بنابراین نمی توانند در مورد این گروه نظر دهند.
همچنین یافته های مربوط به کسانی که در سن 65 سالگی نیستند علاوه بر این، نتایج به اندازه کافی قوی نیستند تا نشان دهند که آیا افراد مسن سالم که قبلا مصرف آسپیرین را به عنوان اقدام پیشگیرانه مصرف می کنند باید ادامه یا متوقف کنند. فقط یک مطالعه بیشتر می تواند به این سوال پاسخ دهد.
"این یافته های اولیه کمک می کند تا نقش آسپیرین را در پیشگیری از بیماری در بزرگسالان سالخورده روشن کنیم، اما باید بیشتر یاد بگیریم.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.




سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search