پزشکی

سلامت کودکان: علائم و نشانه برای مراقبت از آنها

علائم تشخیص بیماری در کودکان

به عنوان یک والدین، سلامتی فرزندان شما هرگز دور از ذهن شما نیست چه با جوش پوستی روبرو باشید و چه اینکه درجه حرارت بالا مسئله جدی تری است وقتی نگران فرزند خود هستید یافتن توصیه های واقعی و منطقی از طریق اینترنت دشوار است.

مرکز سلامت کودکان توصیه هایی به والدین ارائه می دهد که می توانید برای همه نیازهای سلامتی فرزندان خود اعتماد کنید. " همکاری با خانواده، دوستان و پزشکان به والدین راهنمایی های خاصی می دهد تا در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا علائم فرزندان آنها مشابه تجربه قبلی می باشد.
وقتی بعضی اوقات بچه ها تکانهای عجیب و غریبی انجام می دهند شنیدن اینکه پدربزرگ و مادربزرگ ابراز می کند که پدر یا مادر همان رفتارها را داشته و بسیار خوب رشد کردند آرامش بخش است.
متخصصان اطفال به خوبی آموزش دیده اند تا علائم کودکان را برای بیماری ها و سایر چالش های سلامتی کنترل کنند.
بنابراین، بازدیدهای سلامتی را به موقع برنامه ریزی کنید تا تغییر فیزیکی بدن و رشد فرزندان خود را بررسی کنید.

علائم متداول مبنی بر عدم سلامتی کودک شما

هنگامی که کودک شرکت در فعالیت های معمول خانواده را متوقف می کند این می تواند نتیجه بیماری باشد.
علائم رایج دیگری که باید مراقب آنها باشید:

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. تب بالا

این یک تظاهرات شایع از مشکلات مختلف سلامتی است. کودک ممکن است در هنگام تب احساس گرما، سرخ شدن، تعریق و تشنگی کند.

2. تشنگی شدید

در حالی که کودکان، به ویژه کودکان نوپا، آب می نوشند و مرتبا ادرار می کنند افزایش غیرطبیعی این فعالیت ها می تواند نشان دهنده دیابت باشد.

3. مشکل تنفس

خس خس سینه یک مشکل شایع با دلایل مختلف است که آسم یک دلیل شایع است.
تنفس سریع می تواند به دلیل مشکلات تنفسی مانند ذات الریه و برونشیولیت رخ دهد. با این حال، دشواری ناگهانی در تنفس می تواند ناشی از خفگی یا انسداد مجاری تنفسی باشد.

4. درد شکم طولانی مدت

درد شکم غالباً با یبوست همراه است. اگرچه در نوزادان نادر است اما در کودکان بزرگتر یک علامت شایع است.
دلایل دیگر درد شکم شامل عفونت های دستگاه ادراری (UTI)، آپاندیسیت، مسمومیت با سرب، آلرژی به شیر و ناراحتی عاطفی است.

5. درد هنگام ادرار کردن

احساس دردناک هنگام ادرار، همراه با افزایش دفعات ادرار، از علائم عفونت ادراری است که یک عفونت باکتریایی بسیار شایع در بین کودکان است.

6. خستگی مفرط

اگر کودک شما دچار ضعف عضلانی ناگهانی شد لازم است با پزشک خود مشورت کنید. ضعف واقعی می تواند به دلیل مشکلات در نخاع و اعصاب آشکار شود.

7. تورم صورت

هرگونه واکنش آلرژیک، کهیر، عفونت پوستی یا تشکیل کیست چربی می تواند منجر به تورم صورت شود.

8. لب های آبی

از نظر پزشکی به نام سیانوز شناخته می شود یک رنگ بنفش مایل به آبی در لب ها، لاله گوش، ناخن ها یا دهان ناشی از کمبود اکسیژن در جریان خون است.

9. بثورات شدید

ظاهر بثورات قرمز یا صورتی بر روی پوست می تواند از عفونت ویروسی، گزش حشرات، روزآسه، بثورات دارویی یا بثورات پتشی باشد.

10. مشکل در تمرکز

بعضی از بچه ها به راحتی حواس پرت می شوند و بنابراین در تمرکز، رعایت دستورالعمل ها، به خاطر سپردن جزئیات و اتمام کارها مشکل دارند.

11. وزن گیری آهسته

این ممکن است به دلیل تعداد زیادی از عواملی که مانع دسترسی به غذا می شوند یا مانع هضم آن می شوند رخ دهد.
بنابراین، افزایش وزن آهسته ممکن است به دلیل اختلالات متابولیکی، مشکلات مالی یا اغلب ترکیبی از عوامل مختلف باشد.
علائم جسمی می تواند نشانه پریشانی ذهنی باشد
با افزایش توانایی تمرکز بر سلامت کلی کودکان، ما درمورد مشکلات اضطراب و افسردگی که می توانند شکایات جسمی ایجاد کنند بیشتر آگاه می شویم.
هنگامی که کودک در محیط های اجتماعی به درستی کار نمی کند احساساتی مانند انزوا یا تنهایی ممکن است باعث شکایت از خستگی، درد شکم یا سردرد شود که می تواند منجر به عدم شرکت کودک در فعالیت های خانوادگی شود.
وقتی والدین این شکایات را با اندازه گیری دمای کودک و ارزیابی علائم بیماری ارزیابی می کنند بسیار مفید است.
بحث و گفتگو با کودک در مورد اینکه چه موقع علائم را مشاهده کرده و آنچه در آن زمان در اطراف او اتفاق می افتد ممکن است مفید باشد. اگر علائم در خارج از خانه وجود دارد ممکن است با یک مهد کودک یا معلم مشورت کنند.
اگر والدین هنوز نگران هستند مشورت با پزشک می تواند به کشف علت کمک کند و راهی برای توانمند سازی کودک در بحث درباره احساسات و حوادث مربوط به آنها شود.
تشنگی شبانه در میان کودکان
اگر کودک چندین مرتبه در شب به طور مداوم بیدار می شود این چیزی است که باید با یک پزشک مشورت کنید.
کودکان علاوه بر انجام کار ساده ای مانند نوشیدن، ممکن است به دنبال یک خواب ناخوشایند به عنوان یک درخواست اطمینان خاطر از بزرگسالان، نوشیدنی بخواهند.

آیا در هنگام ورزش یا بازی، نفس نفس کشیدن در کودکان معمول است؟

اگر ورزش جدید، طولانی مدت یا در شرایط گرم یا دشوار باشد می تواند باعث نیاز به استراحت در کودکان شود.
معمولاً با انجام فعالیت های مکرر و استفاده از وقفه های مناسب، کودکان بهتر می توانند ورزش را تحمل کنند.

چرا کودکان مدفوع و ادرار خود را نگه می دارند؟

کودکان گاهی اوقات از دفع مدفوع و ادرار معمولاً در حین تمرینات کوچک می ترسند.
کودکان می دانند این یک وظیفه مهم برای والدین است و اگر احساس کنند که آن را به درستی انجام نمی دهند می توانند بسیار ناراحت شوند. اگر این امر در خارج از آموزش احتیاط رخ داد با پزشک کودک مشورت کنید.

آیا تورم و بثورات صورت همیشه علائم واکنش آلرژیک در کودکان است؟

انواع مختلفی از واکنشهای "آلرژیک" وجود دارد که در انسانها با چالشهای مختلف بروز می کند. بیشتر آنها به طور مداوم مضر نیستند.
نواحی متورم و قرمز روی پوست و نسبتاً بدون چالش کودکان، آسان ترین واکنش برای دیدن است. واکنش ها معمولاً به دلیل تحریک شدن پوست توسط چیزی ایجاد می شود.
پاسخ پوست این است که یک واکنش هیستامین فراخوانی می کند که باعث ایجاد یک کهیر مجزا بر روی پوست می شود و اطراف آن قرمز روشن می شود.
ماده تحریک کننده ممکن است چیزی باشد که پوست مستقیماً لمس کرده، چیزی که کودک خورده است یا عفونت ویروسی است که در آن علائم دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند. این واکنش ممکن است به هیچ وجه نشانه حساسیت نباشد اما پاسخ منطقی بدن به چیزی است که آن را آزار می دهد.
گاهی اوقات، اگر واکنش طولانی مدت باشد یا واقعاً ناراحت کننده باشد یک داروی آنتی هیستامین توسط پزشک توصیه می شود.

چگونه از کودکان مبتلا به ADHD مراقبت کنیم؟

اختلال بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD) یا اختلال کم توجهی (ADD) باید توسط یک متخصص با اعتبار، مانند پزشک، روانشناس یا روانپزشک تشخیص داده و کنترل شود.
از آنجا که ADHD از بسیاری جهات بر زندگی کودک و خانواده تأثیر می گذارد مهم است که کودک و خانواده احساس کنند که این نظارت نگرانی های آنها را درگیر می کند.
برای اطمینان از موفقیت شخصی، در مدرسه و خانه، باید هماهنگی لازم برای درک سطح عملکرد کودک در همه محیط ها وجود داشته باشد.

افزایش غیر طبیعی وزن در کودکان

طبق تئوری نقطه تنظیم وزن بدن، وزن فرد تحت تأثیر عوامل هورمونی، ژنتیکی و متابولیکی است. بنابراین، افزایش وزن یا چاقی آهسته می تواند از طریق مراجعه به پزشک به خوبی کنترل شود.
برخی از اختلالات که می توانند باعث چاقی شوند سندرم Prader-Willi و کم کاری تیروئید است.
مشکلات روانشناختی مانند اضطراب و افسردگی نیز می تواند دلیل اصلی چاقی کودکان باشد.

افسردگی در کودکان

دوره های افسردگی می توانند علائم مختلفی مانند تحریک پذیری و گوشه گیری در کودکان ایجاد کنند.
والدینی درگیر که به طور منظم با کودکان خود از طریق بازی، غذا خوردن با هم و داشتن هر روز وقت برای چک کردن با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا ببینند که چه چیزهایی می تواند در سلامتی فرزندان تغییر ایجاد کند.

درمان درد شکم در کودکان

کودکان تمایل به مصرف انواع غذاها و چیزهای ناخوشایند دارند که اغلب منجر به درد شکم می شوند. شکم درد یکی از سخت ترین علائم برای تشخیص برای والدین و پزشکان است.
معمول است که انتخاب های غذایی بسیار گسترده باشد و شامل موارد بسیاری می باشد مانند غذاهای بیش از حد فرآوری شده که حتی غذا نیستند. برای یک وعده غذایی غنی از آب ساده، برخی محصولات لبنی و غذاهای سالم و کامل برای وعده های غذایی و میان وعده تمرکز کنید.
وقتی درد تا حدی است که باعث اسهال، استفراغ، یبوست یا بیدار شدن کودک در شب می شود مشاوره با پزشک مفید است.

خستگی مفرط در کودکان

بیماری ها توسط پزشک قابل ارزیابی است. دلایل دیگر می تواند افسردگی یا اضطراب باشد و باید همان دلیل قانع کننده ای برای کمک گرفتن از پزشک باشد.
حرف آخر
بازی کنید صحبت کنید بخندید کودک خود را در بحث ها و فعالیت های خانوادگی مانند کارهای خانه بگنجانید و علایق مشترک را کشف و به اشتراک بگذارید.
از همه مهمتر، به طور فعال به فرزند خود گوش دهید و اطمینان حاصل کنید که او را دوست دارید از او محافظت می کنید و از بودن در کنار او لذت ببرد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search