پزشکی

CPAP نیاز به تهویه تهاجمی بیماران Covid را کاهش می دهد

سی پپ برای اکسیژن درمانی

به گفته مطالعه کوئین، استفاده معمول از اکسیژناسیون بینی با جریان بالا باید تجدید نظر شود تحقیقات جدید از دانشگاه کوئینز بلفاست نشان می دهد که درمان بیماران مبتلا به کروناویروس مبتلا به نارسایی حاد تنفسی با فشار مداوم مثبت راه هوایی (CPAP) نیاز به تهویه مکانیکی تهاجمی را کاهش می دهد.

داده های اولیه این مطالعه همچنین نشان می دهد که استفاده معمول از اکسیژن رسانی بینی با جریان بالا (HFNO) باید مورد تجدید نظر قرار گیرد زیرا در مقایسه با درمان با اکسیژن معمولی، نتایج را برای بیماران مبتلا به کووید -19 بهبود نمی بخشد.
محققان پیشنهاد می کنند یافته های آنها می تواند به کاهش فشار بر واحدهای مراقبت های ویژه (ICU) کمک کند.
استراتژی های تنفسی در Covid-19 ، CPAP ، High-flow و Standard Care (Recovery-RS)، تحت رهبری Queen's و دانشگاه وارویک، بزرگترین کارآزمایی حمایتی غیرتهاجمی تنفسی در جهان برای کووید -19 است. بیش از 1200 شرکت کننده در 48 بیمارستان انگلستان شرکت کردند.
دنی مک آولی، محقق ارشد و استاد و مشاور در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان رویال ویکتوریا و دانشگاه کویین بلفاست، گفت: "نتایج این کارآزمایی واقعاً دلگرم کننده است زیرا نشان داده است که با استفاده از CPAP، ممکن است برای تهویه تهاجمی مورد نیاز نباشد. بسیاری از بیماران مبتلا به کووید -19 نیاز به سطوح بالای اکسیژن دارند.
"اجتناب از تهویه تهاجمی نه تنها برای بیماران بهتر است بلکه منابع مهمی نیز دارد زیرا ظرفیت ICU را آزاد می کند.
این تحقیق باید به متخصصان مراقبت های سلامتی در انگلستان و فراتر از آن برای مدیریت بیماران مبتلا به Covid-19 کمک کند تا نتایج بیماران را بهبود بخشیده و در عین حال به کاهش بار منابع نیز کمک کند. "
محققان استفاده از CPAP (اکسیژن و فشار مثبت تحویل داده شده از طریق ماسک مناسب) را با HFNO (اکسیژن با فشار بالا به بینی منتقل می کنند)، با مراقبت های استاندارد (اکسیژن درمانی استاندارد) مقایسه کردند.
هر سه روش معمولاً برای درمان بیماران مبتلا به کووید قبل از انتقال به تهویه تهاجمی در بستر مراقبت های ویژه استفاده می شود. اما معلوم نبود که در صورت وجود کدام نتیجه بهتری را به دنبال داشت.
بیماران
بین آوریل 2020 و مه 2021، 1272 بیمار مبتلا به کووید -19 بستری در بیمارستان با نارسایی حاد تنفسی، بالای 18 سال، برای انجام این مطالعه انتخاب شدند.
آنها به طور تصادفی برای دریافت یکی از سه مداخله حمایتی تنفسی به عنوان بخشی از مراقبت های بیمارستانی خود اختصاص داده شدند.
حدود 380 شرکت کننده (29.9 درصد) CPAP ، 417 نفر (32.8 درصد) شرکت کننده HFNO و 475 نفر (37.3 درصد) اکسیژن درمانی معمولی دریافت کردند.
در مقایسه CPAP و اکسیژن درمانی معمولی، احتمال اینکه بیمارانی که نیاز به تهویه مکانیکی تهاجمی دارند یا در 30 روز پس از درمان جان خود را از دست می دهند در افرادی که تحت CPAP تحت درمان قرار گرفته بودند به طور قابل توجهی کمتر از افرادی بود که تحت مراقبت استاندارد قرار گرفتند.
در گروه CPAP ، 137 نفر از 377 شرکت کننده (36.3 درصد) به تهویه مکانیکی احتیاج داشتند یا در عرض 30 روز فوت کردند در حالی که 158 نفر از 356 شرکت کننده (44.4 درصد) در گروه درمان با اکسیژن معمولی به تهویه مکانیکی احتیاج داشتند یا در عرض 30 روز فوت کردند.
در این مطالعه، که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است مشخص شد که هیچ تفاوتی بین بیماران در گروه های HFNO و اکسیژن درمانی معمولی وجود ندارد.
بر اساس این نتایج، محققان می گویند به ازای هر 12 نفری که با CPAP به جای اکسیژن درمانی معمولی تحت درمان قرار می گیرند یک نفر از نیاز به تهویه تهاجمی در ICU ها اجتناب می کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search