پزشکی

درد قفسه سینه چیست؟

درد سینهدرد قفسه سینه یک علامت شایع در بیماری شدید قلبی عروقی و تنفسی از جمله حمله قلبی و آمبولی ریوی است. با این وجود، درد قفسه سینه در نتیجه شرایط کمتری نیز مانند سوزش سینه ایجاد می شود.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ( CDC )، درد قفسه سینه یکی از شایع ترین دلایل مراجعه اورژانس در افراد سنین 15 و بالاتر است. درد قفسه سینه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این درد ممکن است مانند یک درد تیز و مبهم احساس شود. در حالی که درد قفسه سینه ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی مربوط به قلب باشد. هنگامی که شما درد قفسه سینه دارید اولین فکر ممکن است داشتن یک حمله قلبی باشد. در حالی که درد قفسه سینه ممکن است یک نشانه از یک مشکل قلبی باشد بسیاری از شرایط کمتر جدی دیگر، نیز می تواند سبب درد قفسه سینه شود. درد قفسه سینه نیز ممکن است با مشکلاتی در ریه ها، مری، عضلات، دنده ها و یا اعصاب ایجاد شود به عنوان مثال برخی از این شرایط جدی و تهدید کننده حیات هستند و برخی جدی نیستند. بیدار شدن از درد در قفسه سینه می تواند وحشتناک باشد. درد در مرکز یا سمت چپ قفسه سینه ممکن است نشان دهنده یک وضعیت قلبی مانند بیماری عروق کرونر (CAD)، التهاب قلب یا حمله قلبی باشد.
افراد ممکن است درد قفسه سینه مرتبط با قلب را سنگینی یا سفتی در قفسه سینه و قسمت تحتانی کمر توصیف کنند. در این مقاله، علل مختلف درد قفسه سینه، علائم مرتبط و گزینه های درمانی را بررسی می کنیم.

علل قلبی مرتبط با درد قفسه سینه

علل قلبی مانند ( سکته، درد آنژین قفسه سینه به علت انسداد در عروق خونی قلب، پریکاردیت، التهاب کیسه اطراف قلب، میوکاردیت، التهاب عضله قلب، بیماری عضله قلب، دایسکشن آئورت بیماری نادر شامل پارگی شریان اصلی قلب ) موجب درد قفسه سینه می شوند.
آنژین صدری - انسداد در رگ های خونی قلب که جریان خون و اکسیژن به عضله قلب کاهش یافته و باعث درد یا آسیب دائمی به قلب می شود. درد قفسه سینه ممکن است به بازو، شانه، فک یا پشت انتشار یابد. این ممکن است مانند یک فشار و یا احساس فشردن قفسه سینه باشد. درد قفسه سینه ناشی از آنژین می تواند با ورزش، هیجان یا ناراحتی عاطفی ایجاد شود و با استراحت از بین برود.
انفارکتوس میوکارد ( حمله قلبی ) - کاهش جریان خون در عروق خونی قلب باعث مرگ سلول های عضلانی قلب می شود اگر چه شبیه به درد آنژین صدری است در حمله قلبی معمولا درد شدید تر و خرد کننده که با استراحت تسکین نمی یابد درد ممکن است با عرق کردن، تهوع یا ضعف شدید همراه باشد.
حمله قلبی، که به عنوان انفارکتوس میوکارد نیز شناخته می شود در مواقعی رخ می دهد که عضله قلب آسیب دیده یا می میرد زیرا به دلیل انسداد یا پارگی عروق کرونر، خون غنی از اکسیژن را دریافت نمی کند.
علائم حمله قلبی شامل موارد زیر است:
درد قفسه سینه یا ناراحتی که می تواند تا گردن، بازوها، پشت، شانه ها یا قسمت فوقانی شکم گسترش یابد
تنگی نفس
شیوع عرق سرد
خستگی ناگهانی
حالت تهوع
سرگیجه
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، مردان و زنان به عنوان علامت سکته قلبی، معمولاً درد قفسه سینه یا ناراحتی در قفسه سینه را تجربه می کنند. با این وجود، زنان نسبت به مردان بیشتر از سایر علائم، به ویژه تنگی نفس و درد در ناحیه کمر یا فک را تجربه می کنند.
اگر فردی علائم حمله قلبی را تجربه می کند فوراً به کمک پزشکی فوری نیاز دارد.
ورم عضله قلب - علاوه بر درد قفسه سینه، التهاب عضله قلب ممکن است سبب تب، خستگی و مشکل تنفسی شود. اگر چه هیچ انسدادی وجود ندارد علائم میوکاردیت می تواند شبیه به حمله قلبی باشد.
پریکاردیت - یک التهاب یا عفونت کیسه اطراف قلب است پریکاردیت می تواند دردی مشابه آنژین ایجاد کند با این حال، اغلب باعث درد مداوم و تیز در امتداد گردن و عضلات شانه می شود. گاهی اوقات با بلع غذا و یا دراز کشیدن به پشت و نفس کشیدن بدتر می شود.
کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک - هنگامی رخ می دهد که عضله قلب ضخیم شود این کار قلب را برای پمپ کردن خون سخت می کند. همراه با درد قفسه سینه، این نوع کاردیومیوپاتی ممکن است سبب سرگیجه، احساس سبکی سر، تنگی نفس و سایر علایم شود.
پرولاپس دریچه میترال - پرولاپس دریچه میترال یک بیماری است که در آن یک دریچه قلب نتواند بسته شود انواع علائم با پرولاپس دریچه میترال مانند درد قفسه سینه، تپش قلب و سرگیجه است هر چند این بیماری می تواند بدون علامت باشد به خصوص اگر پرولاپس خفیف است .
دیسکسیون عروق کرونر - عوامل گوناگونی می تواند سبب این وضعیت نادر شود که ممکن است یک درد ناگهانی شدید با پاره شدن و یا احساس پارگی و کشیده شدن به پشت گردن یا شکم مشخص می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

درد قفسه سینه ناشی از علل گوارشی

مشکلات دستگاه گوارش که می تواند باعث درد قفسه سینه شود عبارتند از:
بیماری ریفلاکس معده و مری ( GERD ) - همچنین به عنوان رفلکس اسید شناخته شده است GERD هنگامی رخ می دهد که محتویات معده به گلو حرکت می کند این ممکن است سبب یک مزه ترش در دهان و احساس سوزش در قفسه سینه و یا گلو شده و به عنوان سوزش سر دل شناخته شده است. عواملی مانند چاقی، سیگار کشیدن، بارداری و غذاهای پرادویه و یا چرب ممکن است سبب آغاز رفلکس اسید شود درد قلب و سوزش معده به علت اشتراک گذاری شبکه های عصبی تا حدودی مشابه هستند.
اختلالات انقباضی مری - انقباضات ناهماهنگ عضلات ( اسپاسم ) و انقباضات فشار بالا ( مری فندق شکن ) سبب مشکلات در مری که می تواند باعث درد قفسه سینه شود .
حساسیت مری - این زمانی اتفاق می افتد که مری با کوچکترین تغییر در فشار و یا قرار گرفتن در معرض اسید، بسیار دردناک می شود. علت این حساسیت ناشناخته است.
پارگی مری -  یک درد ناگهانی  و شدید قفسه سینه همراه با استفراغ ممکن است نشانه ای از یک پارگی در مری باشد .
زخم های گوارشی - زخم های دردناک در آستر مخاط معده یا قسمت اول روده کوچک که بیشتر در افراد سیگاری، نوشیدن مقدار زیادی الکل و یا مصرف مسکن مانند آسپیرین یا NSAID ایجاد می شود درد با خوردن آنتی اسید اغلب بهتر می شود.
فتق هیاتال - این مشکل زمانی رخ می دهد که قسمت بالای معده پس از خوردن غذا به داخل قفسه سینه هل داده می شود درد با دراز کشیدن بدتر می شود.
پانکراتیت - پانکراتیت دردی در پایین قفسه سینه است که اغلب با دراز کشیدن بدتر و با خم شدن به جلو بهتر می شود.
مشکلات سنگ های صفراوی - احساس پری و درد در سمت راست پایین قفسه سینه یا سمت بالا طرف راست شکم پس از خوردن یک وعده غذایی چرب ناشی از سنگ های صفراوی است.

درد قفسه سینه ناشی از علل ریوی

مشکلات ریه ها می تواند انواع مختلف درد قفسه سینه ایجاد کنند علل این مشکلات عبارتند از:
برونشیت ویروسی
علل عضلات و درد استخوانهای قفسه سینه
دنده کبود یا شکسته
ماهیچه های دردناک و یا سندرم درد مزمن
شکستگی هایی که باعث فشار بر روی عصب می شود
پلوریت - همچنین به عنوان ذات الریه شناخته شده است، این بیماری یک التهاب یا تحریک مخاط ریه ها و قفسه سینه است شما به احتمال زیاد احساس درد شدید در هنگام تنفس، سرفه یا عطسه دارید. شایع ترین علل درد قفسه سینه مبتلا به ذات الجنب عفونت باکتریایی یا ویروسی، آمبولی ریه و پنوموتوراکس می باشد علل کمتر شایع دیگر عبارت از آرتریت روماتوئید، لوپوس و سرطان می باشد.
آبسه ریه - این عفونت ریه می تواند سبب درد عمیق قفسه سینه شود پنومونی اغلب به طور ناگهانی سبب تب، لرز، سرفه و چرک از دستگاه تنفسی می شود .
آمبولی ریه - هنگامی که یک لخته خون از طریق جریان خون وارد ریه ها شود این می تواند سبب پلوریت حاد، تنفس مشکل و یک ضربان قلب تند شود همچنین ممکن است سبب تب و شوک شود آمبولی ریه به احتمال زیاد شبیه به ترومبوز ورید های عمقی بعد از بی حرکت بودن، برای چند روز پس از عمل جراحی ایجاد می شود .
پنوموتوراکس - اغلب به وسیله یک ضربه به قفسه سینه ایجاد می شود پنوموتوراکس هنگامی رخ می دهد که بخشی از ریه فرو می ریزد و هوا آزادانه به داخل حفره قفسه سینه می رود این درد با تنفس بدتر می شود و همچنین علائمی مانند فشار خون پایین وجود دارد.
پرفشاری خون ریوی - درد قفسه سینه شبیه آنژین صدری است فشار خون بالا در شریان ریه در سمت راست، کار قلب را بیش از حد سخت می سازد.
آسم - باعث تنگی نفس، خس خس، سرفه و گاهی اوقات درد قفسه سینه می شود آسم یک بیماری التهابی راههای هوایی است .

سایر علل درد قفسه سینه

زونا، عفونت اعصاب و پوست ناشی از ویروس آبله مرغان
علائم دیگری که ممکن است همراه درد قفسه سینه باشد
درد قفسه سینه ممکن است با علائم دیگری که به تشخیص کمک می کند همراه باشد.
علائم قلبی مرتبط
در حالی که درد شایعترین علامت یک مشکل قلبی است برخی از مردم تجربه علائم دیگر، با یا بدون همراهی درد قفسه سینه را دارند زنان با علائم غیر معمول که برای آنها بیماری قلبی تشخیص داده شده است عبارتند از:
فشار یا سفتی در قفسه سینه، پشت، فک یا درد بازو
خستگی
احساس سبک سر، سرگیجه یا تنگی نفس
درد شکم و یا حالت تهوع
درد پس از فعالیت
علایم دیگر
علائمی که ممکن است نشان دهد درد قفسه سینه شما مربوط به قلب نیست عبارتند از:
طعم و مزه ترش یا اسیدی در دهان
درد تنها پس از شما فرو بردن و یا خوردن یا اشکال در بلع
بهتر یا بدتر درد، بسته به وضعیت بدن
درد که با تنفس یا سرفه عمیق بدتر می شود
درد همراه با ( راش، تب، درد ، لرز، آبریزش بینی یا سرفه، افزایش ونتیلاسیون، احساس وحشت و اضطراب )
درد کمر که به جلوی قفسه سینه کشیده شود

چگونه درد قفسه سینه تشخیص داده می شود؟

اگر شما فکر می کنید ممکن است دچار حمله قلبی شده باشید این مهم است که شما بلافاصله به دنبال درمان اورژانس باشید به خصوص اگر درد قفسه سینه جدید، غیر قابل توضیح یا بیش از چند لحظه طول بکشد.
پزشک تعدادی سوال برای کمک به تشخیص علت درد قفسه سینه می پرسد آماده باشید تا در مورد هر گونه علائم مربوط به بیماری یا اطلاعات در مورد دارو، درمان و یا دیگر وضعیت های پزشکی که ممکن است داشته باشید را در اختیار پزشک قرار دهید.
تست های تشخیصی
پزشک ممکن است آزمایش هایی برای کمک به تشخیص سفارش دهد.
نوار قلب که سوابق فعالیت الکتریکی قلب شما را نشان می دهد.
آزمایش خون برای اندازه گیری سطح آنزیم ها
گرافی قفسه سینه برای بررسی قلب، ریه ها و رگ های خونی
اکوکاردیوگرام با استفاده از امواج صوتی برای ضبط تصاویر متحرک از قلب
توموگرافی کامپیوتری ( CT ) اسکن برای بررسی انسداد در عروق خونی
تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی ( MRI ) برای آسیب به قلب و آئورت
تست ورزش برای اندازه گیری عملکرد قلب
آنژیوگرام برای تشخیص انسداد در عروق خاص

چگونه درد قفسه سینه درمان می شود؟

درمان درد قفسه سینه بستگی به علت آن دارد. درد قفسه سینه ممکن است با دارو، روش غیر تهاجمی، جراحی  و یا ترکیبی از همه موارد فوق درمان می شود.
درمان های مرتبط با قلب
داروها، از جمله نیتروگلیسرین و دیگر گشاد کننده های عروقی، داروهای متلاشی کننده لخته و رقیق کننده های خون
کاتتریزاسیون قلبی با استفاده از بالن و یا استنت برای باز کردن رگ های خونی بسته
جراحی بازسازی عروق
درمان های دیگر
آنتی اسیدها یا درمان خاص برای رفلکس اسید و سوزش سر دل
داروهای ضد اضطراب برای درد قفسه سینه مربوط به حملات هراسی پانیک

سرانجام درد قفسه سینه

بسیاری از علل شایع درد قفسه سینه می تواند به آسانی درمان و مشکل حل می شود. با این حال، درد قفسه سینه نیز می تواند علامتی از یک بیماری تهدید کننده زندگی باشد.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (55)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

 1. ناهید

سلام وقتتون بخیر

یک هفته پیش درد شدید سمت چپ قفسه سینه داشتم (با سرگیجه و درد دست و پا) که الان سمت راست هم احساس سنگینی قفسه سینه و درد دارم آزمایش خون و سونوگرافی... نرمال بوده و فقط کم خونی رو نشون داده

اخیرا کمی احساس گلو درد دارم، تب...

سلام وقتتون بخیر

یک هفته پیش درد شدید سمت چپ قفسه سینه داشتم (با سرگیجه و درد دست و پا) که الان سمت راست هم احساس سنگینی قفسه سینه و درد دارم آزمایش خون و سونوگرافی... نرمال بوده و فقط کم خونی رو نشون داده

اخیرا کمی احساس گلو درد دارم، تب ندارم

لازم هست که دوباره به پزشک مراجعه کنم؟ ممکنه عفونت ریه یا کورنا باشه؟

تشکر از شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام محمدم ۱۵ ساله سینه هام شدیدا درد میکنه وقتی هم فشار عصبی بهم میاد شروع میشه لطفا کمکم کنید خیلی میترسم که از قلب باشه

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام اقای دکتر من محمدم ۱۵ ساله وقتی اضطراب یا استرس میگیرم سینم خیلی درد میکنه نفسم بالا نمیاد چیکار کنم خیلی میترسم لطفا کمکم کنید روم نمیشه به کسی هم بگم

  پیوست ها
 

 1. حسین بهروزی

با سلام، من یکسال و نیم پیش دردی در کنار سینه نزدیک زیر بغل داشتم که به سمت چپ نمیتوانستم بخوابم به پزشک رجوع کردم و از نوار قلبی شروع شد تا اسکن هسته ای با تزریق همراه با تست ورزش، ولی تمامی آزمایشها خوب بود ولی این درد همچنان بامن هستش و جدیدا...

با سلام، من یکسال و نیم پیش دردی در کنار سینه نزدیک زیر بغل داشتم که به سمت چپ نمیتوانستم بخوابم به پزشک رجوع کردم و از نوار قلبی شروع شد تا اسکن هسته ای با تزریق همراه با تست ورزش، ولی تمامی آزمایشها خوب بود ولی این درد همچنان بامن هستش و جدیدا به جناق سینه وپشت هم سرایت کرده ترو خدا راهنماییم کنید در ضمن 47سال سن دارم با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مانی

سلام دکترمن یه مشکل روحی دارم...هرسری که بهش فکرمیکنم وناامید میشم وازاینده میترسم قلبم دردمیگیره چند سال پیش نوارقلب دادم چیزی نبوداماچندوقتیه خیلی قفسه سینه م دردمیکنه چندوقت شبانمیذاشت بخوابم امممم امشب خیلی بیشترشده نمیدونم واس چی؟!18سالمه...

سلام دکترمن یه مشکل روحی دارم...هرسری که بهش فکرمیکنم وناامید میشم وازاینده میترسم قلبم دردمیگیره چند سال پیش نوارقلب دادم چیزی نبوداماچندوقتیه خیلی قفسه سینه م دردمیکنه چندوقت شبانمیذاشت بخوابم امممم امشب خیلی بیشترشده نمیدونم واس چی؟!18سالمه ممنون میشم جوابوبه ایمیل نفرستید واس من نیس

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حامد

سلام پدر من بعد از فعالیت یا برداشتن شی سنگین دچار درد شدید سینه و گرفتگی صدا و تنگی نفس میشود دو سال است دنبال علتش هستیم طب هسته ای هم رفتیم از قلب و ریه نیست ده روز هم قرص معده خورد تزریق رانیتیدین کردن ولی اثری نداشت ما باید چیکار کنیم البته...

سلام پدر من بعد از فعالیت یا برداشتن شی سنگین دچار درد شدید سینه و گرفتگی صدا و تنگی نفس میشود دو سال است دنبال علتش هستیم طب هسته ای هم رفتیم از قلب و ریه نیست ده روز هم قرص معده خورد تزریق رانیتیدین کردن ولی اثری نداشت ما باید چیکار کنیم البته یک سال هم هست قرص اعصابم میخورد
ممنون اگه راهنمایی کنید
سپاس و درود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حامد

با سلام
درد سینه همراه با فعالیت باید از نظر قلبی بررسی شوند توصیه می شود از متخصص قلب کمک بگیرید

  پیوست ها
 

 1. عباس

اسلام.تیرکشیدن ریه سمت راست هنگام تنفس عمیق وتنگی نفس هنگام کاربدنی که یک دفعه باحالتی شبیه فرورفتن شی تیزدرریه بوجودآمدکه دم وبازدم را برایم دردناک کرد وبازدن ضربه به پشتم تنفس برایم راحتتر شدوبعدگذشت چندروز تنفس راحتترشده ولی هنگام نفس عمیق سمت...

اسلام.تیرکشیدن ریه سمت راست هنگام تنفس عمیق وتنگی نفس هنگام کاربدنی که یک دفعه باحالتی شبیه فرورفتن شی تیزدرریه بوجودآمدکه دم وبازدم را برایم دردناک کرد وبازدن ضربه به پشتم تنفس برایم راحتتر شدوبعدگذشت چندروز تنفس راحتترشده ولی هنگام نفس عمیق سمت راست ریه تیرمیکشد و تنگی تنفس هنگام فعالیت بدنی دارم لطفا دلیل این وضعیت وراه چاره برای بهبودرابفرماییدباتشکر.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    عباس

با سلام
برای تشخیص مشکل شما نیاز به معاینه می باشد ولی با توجه به توضیحات احتمال التهاب بین دنده ای بالا است لذا نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود و موضع نیز گرم نگهدارید.

  پیوست ها
 

 1. داود

بسمه تعالی،با عرض سلام،حدود ۳ هفته پیش درد قفسه سینه داشتم،پیش متخصص قلب رفتم،تست ورزش دادم،گفتن چیزی نیست،ناشی از فشار عصبی هستش،موقعی که به چیز ناخوشایندی فکر میکنم،درد پراکنده در قفسه سینه،دست چپ یا جای دیگه ایجاد میشه،راه درمان چیه

  پیوست ها
 

 1. هاشم

سلام من چندماهی هست که قفسه سینم درد میکنه و میزنه به گردنم و پشتم ولی هیچ کس نتونسته منشا دردم پیدا کنه گاهی درد به بازوی سمت چپم میزنه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    هاشم

با سلام اگر درد شما با فعالیت شروع می شود و با استراحت از بین می رود احتمالا قلبی می باسد و برای تشخیص نیاز به تست ورزش می باشد نزد متخصص قلب بروید تا اقدامات لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام خسته نباشید
من چند روز پیش ناگهان قفسه سینه ام سمت راستش درد گرفت و بعد از 2الی 3 روز خوب شد
میخواستم بدونم لازم هست به دکتر مراجعه کنم یا مشکلی نداره درد سمت راست قفسه سینه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حسین

با سلام
این بستگی به سن شما و سابقه بیماری های قبلی دارد اگر مجدد شروع شد حتما به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. رزسفید

سلام آقای دکترممنون ،ازاینکه جواب سئوالمودادین،ببخشیددومرتبه مزاحم شدم نگفتین به کدوم پزشک مراجعه کنم؟
باآرزوی موفقیت روزافزون.

  پیوست ها
 

 1. رزسفید

سلام آقای دکتر،بنده ۲۹سالمه،چندسالی هستش که دردزیادی روتوی قفسه ی سینه م حس میکنم واین دردباسرفه،نفس کشیدن وحتی عطسه همراه هستش،باعطسه بیشترمیشه تاجایی که هنگام عطسه کردن ازشدت دردزانوهام خودبه خودخم میشن واین دردبه پشت سینه م هم میزنه،دکترهم...

سلام آقای دکتر،بنده ۲۹سالمه،چندسالی هستش که دردزیادی روتوی قفسه ی سینه م حس میکنم واین دردباسرفه،نفس کشیدن وحتی عطسه همراه هستش،باعطسه بیشترمیشه تاجایی که هنگام عطسه کردن ازشدت دردزانوهام خودبه خودخم میشن واین دردبه پشت سینه م هم میزنه،دکترهم زیادرفتم ولی متٵسفانه ....خواهش میکنم راهنماییم کنید،خیلی خسته شدم وخیـــــلی هم درد دارم،منتظرجوابتون هستم باسپاس فراوان.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رزسفید

با سلام
این درد احتمالاً به علت التهاب بین دنده ها می باشد برای مدتی با نسخه پزشک از داروهای ضد التهاب استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. hassan

قفسه سینم به علت قلیون کشیدن درد میکنه...چیکار کنم دردش از بین بره؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. علی

باسلام مدتی هستش صبحها وقتی از خواب بیدار می شوم کل قفسه سینه ام درد حالت خشک شدن می گیرد. نزد پزشک رفتم و ایشان گفتند ربط به معده ام دارد و به بنده قرص دادند. کمی بهتر شدم ولی کماکان درد همرام هست.ممنون می شوم راهنماییم کنید.

  پیوست ها
 

 1. مهسا

با سلام بنده22 ساله هستم بعضی وقتا سینه سمت چپم درد میکنه که نفس کشیدن برام سخت میشه به تازگی بازو دست چپ و پشت سینه سمته چپم درد میکنه(البته ستون فقراتم درد میکرد بعدا از پشت قفسه سینه اول سمت راست و بعد چپم درد میکرد) نوار قلب دادم میگن...

با سلام بنده22 ساله هستم بعضی وقتا سینه سمت چپم درد میکنه که نفس کشیدن برام سخت میشه به تازگی بازو دست چپ و پشت سینه سمته چپم درد میکنه(البته ستون فقراتم درد میکرد بعدا از پشت قفسه سینه اول سمت راست و بعد چپم درد میکرد) نوار قلب دادم میگن مشکلی نیست.ایا ممکن دردمن عصبی باشه ؟اخه قبلا که به روانپزشک مراجعه کرده بودم درد اصلا نداشتم البته اینم بگم که همیشه درد نمیکنه . وبه روانپزشک به خاطر اظطرابم رفته بودم ولی وسطهاش داروهارو قطع کردم .ببخشید ممکن درد معده باشه؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهسا

با سلام
درد قلبی با فعالیت شروع و با استراحت بهبود پیدا می کند اگر چنین است باید تست وززش انجام دهید تا از نداشتن درد قلبی مطمئن شوید به پزشک مراجعه نمایید تا با معاینه درد های عصلانی و معده بررسی شود تشخیص قطعی نیاز به معاینه دارد.

  پیوست ها
 

 1. سانی

من هنگام سرفه کردن قسمت راست سینم بد جور درد میکنه اگه میشه راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سانی

با سلام
اگر درد سینه همراه با سرفه و تب باشد می تواند یک پنومونی باشد ولی اگز درد سینه با سرفه تشدید می شود یک التهاب بین دنده می تواند عامل باشد

  پیوست ها
 

 1. الف

سلام من قسمت سمت راست سینه ام تیر میکشه نفش عمیق کشیدن برام سخته دردمیگیره لطفا راهنمایی کنید حتما باید برم دکتر یانیاز نیست

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    الف

با سلام
احتمال التهاب بین دنده ای وحود دارد از پماد رزماری استفاده نمایید و در صورت عدم تسکین به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. ساناز

ba salam sanaz hastam 23 salame man rie ham ofoonat kard daroo masraf kardam khob shodam ta emrooz ke sorfe kardam va dochare iste tanafosi shodam 3 bar betori ke ta 10 sanie nafaam bala nemiomad torokhoda dr komak konin bayad chikar konam?khoob...

ba salam sanaz hastam 23 salame man rie ham ofoonat kard daroo masraf kardam khob shodam ta emrooz ke sorfe kardam va dochare iste tanafosi shodam 3 bar betori ke ta 10 sanie nafaam bala nemiomad torokhoda dr komak konin bayad chikar konam?khoob misham?

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ساناز

با سلام
شما باید یک عکس ریه بگیرید و اگر عفونت داشتید درمان نمایید ولی اگر عفونت ریه نداشتید احتمال آلرژی وجود دارد با یک متخصص ریه مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. ساغر

باسلام من کودکی سه ساله دترم که در حال بزی کردن سمت چپ قفسه سینه او با مبل برخورد کرد وباعث قرمزی و درد در او شد و بعد از پنج دقیقه شروع به سرفه کردن کرد و صورتش برافروخته شد وکمی استفراغ کرد و بعد از آن به حالت عادی برگشت و الان مشکل ظاهری...

باسلام من کودکی سه ساله دترم که در حال بزی کردن سمت چپ قفسه سینه او با مبل برخورد کرد وباعث قرمزی و درد در او شد و بعد از پنج دقیقه شروع به سرفه کردن کرد و صورتش برافروخته شد وکمی استفراغ کرد و بعد از آن به حالت عادی برگشت و الان مشکل ظاهری ندارد.آیا ممکن است که قلب او آسیب دیده باشد؟لطفا من را راهنمایی کنید تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ساغر

با سلام
کودک خود را نزد پزشک ببرید تا معاینه انجام شود در برخورد های سمت چپ احتمال اسیب طحال وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. یلدا

ممنون از سایت خوبتون

  پیوست ها
 

 1. شیدا

سلام من از دیشب تاحالا قفسه سینه ام درد میکنه وحالا هم دردش بیشتر شده وهم به دست راستم منتقل شده و32 سال هم سن دارم .

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شیدا

با سلام
لازم است به پزشک مراجعه نمایید ابتدا یک نوار قلب بگیرید در صورتی که مشکلی نداشتید از نظر گوارش بررسی شود درد های گوارشی می تواند به دست راست شیفت پیدا نماید.

  پیوست ها
 

 1. morteza

سلام
من سمت چپ سينه درد دارم بعد فشار كمي هم بادستم وارد ميكنم باز درد ميگيره نميدونم چيكار كنم سنم 22.
راهنمايي كنيد.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    morteza

با سلام
اگر درد سینه شما دائمی است و با فشار زیاد می شود عضلانی است و شما می توانید برای چند روز از مسکن های ضد التهاب خوراکی استفاده نمایید و از یک پماد مانند رزماری به صورت موضعی نیز استفاده کنید اگر بهتر نشدید به پزشک مراجعه تا دارو برایتان...

با سلام
اگر درد سینه شما دائمی است و با فشار زیاد می شود عضلانی است و شما می توانید برای چند روز از مسکن های ضد التهاب خوراکی استفاده نمایید و از یک پماد مانند رزماری به صورت موضعی نیز استفاده کنید اگر بهتر نشدید به پزشک مراجعه تا دارو برایتان نسخه نماید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. هادی

سلام
با تشکر از سایت مفیدتون
درد ناشی از فشردن قفسه سینه (بالای سینه) چیست؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    هادی

با سلام
این نوع درد احتمالاً قلبی است و باید به پزشک متخصص قلب مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. میثم

با سلام و احترام
خواهشن اگه میشه بهم جواب بدین هرچه سریع تر
من 24سالمه حدود دو ماهی هست که وقتی دراز میکشم طرف چپ قفسه سینم درد میگیره و این درد معمولا با تغییر پوزیشن کمی بهتر میشه ولی بعداز گذشت چند دقیقه از دوباره شروع میشه و با تنفس عمیق...

با سلام و احترام
خواهشن اگه میشه بهم جواب بدین هرچه سریع تر
من 24سالمه حدود دو ماهی هست که وقتی دراز میکشم طرف چپ قفسه سینم درد میگیره و این درد معمولا با تغییر پوزیشن کمی بهتر میشه ولی بعداز گذشت چند دقیقه از دوباره شروع میشه و با تنفس عمیق خیلی دردش بیشتر میشه و از ترس شبا خوابم نمیبره ،بیشتر در حالت دراز کشیدن دردم بوجود میاد و دردش طوری هست که به کتف یا گردن یا پشت انتشار پیدا نمیکنه فقط تقریبا در شعاع 5 سانتی متری نیپل احساس میشه. تورو خدا کمکم کنید حداقل نوع بیماری رو بهم بگید . خیلی ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    میثم

با سلام . مشکل شما با توجه به توضیحات داده شده می تواند به علل مشکلات زیر باشد لذا بهتر است نزد پزشک متخصص داخلی رقته تا بررسی شوید
بیماری ریفلاکس دستگاه گوارش (GORD)
بیماری ریفلاکس دستگاه گوارش (GORD) یک بیماری شایع که در آن اسید از معده تا به...

با سلام . مشکل شما با توجه به توضیحات داده شده می تواند به علل مشکلات زیر باشد لذا بهتر است نزد پزشک متخصص داخلی رقته تا بررسی شوید
بیماری ریفلاکس دستگاه گوارش (GORD)
بیماری ریفلاکس دستگاه گوارش (GORD) یک بیماری شایع که در آن اسید از معده تا به مری (gullet) می آید.
علائم شایع GORD عبارتند از:
درد قفسه سینه ( سوزش سر دل )
طعم نامطبوع در دهان ناشی از اسید معده
این علائم معمولاً به زودی پس از خوردن رخ می دهد و با دراز کشیدن بدتر می شود.
GORD را اغلب می توان با ایجاد تغییرات در شیوه زندگی و در صورت لزوم، با استفاده از دارو درمان کرد.
مشکلات استخوان یا عضله
اگر قفسه سینه شما دردناک و به لمس حساس است آن ممکن است توسط یک کشش عضله در دیواره قفسه سینه شما ایجاد شود. این می تواند شگفت آور دردناک باشد اما درد با استراحت به راحتی بهبود و عضله در طول زمان التیام می یابد.
اگر شما درد دارید و این درد با تورم و حساسیت در اطراف دنده ها ایجاد شده باشد درد های شما با دراز کشیدن، تنفس عمیق، سرفه یا عطسه بدتر می شود لذا شما ممکن است یک بیماری به نام التهاب غضروفی و دنده ای داشته باشید.
این درد با التهاب در مفاصل بین غضروفی که دنده ها را به استخوان قفسه سینه ( استرنوم ) پیوند می دهند رخ می دهد. نشانه ها اغلب بعد از چند هفته بهبود و ممکن است با مسکن رها شوند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. وحید مقدم

با سلام به مدت چهار روز هست ک سمت راست سینه م زیر قففسه درد شدیدی دارم حتی وقتی اب یا چیزی میخورم درد برای چند لحظه شدید تر میشه ممنون میشمراهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. Amir

سلام بنده چند روزی است که سمت راست سینه ام درد شدیدی دارم به دکتر قلب هم مراجعه کردم و هیچ مشکل قلبی نداشته ام لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

  پیوست ها
 

 1. مهتاب

با سلام مادر من درد قفسیه سینه دارد که به قلبش می زند به کدام دکتر برود بهتر است باتشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهتاب

با سلام
مادر خود را نزد متخصص قلب یا داخلی ببرید

  پیوست ها
 

 1. بينا

سلام من ناحيه سينم درد خيلي شديدي ميگيره بعضي وقتا جوري كه انگار نفسم بالا نمياد بيشتر تو قشمت راست ووسطه گاهي هم قسمت چپه ولي كمتر،فك ميكنم بيشتر وقتيه كه مضطرب ميشم ميشه بگين چكار بايد بكنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بينا

با سلام
در موقع درد یک نواز قلب بگیرید اگر مشکلی نداشت ممکن است ناراحتی معده باشد برای درمان نزد متخصص گوارش بروید

  پیوست ها
 

 1. سپیده

سلام.من 22سالمه از کودکی مشکل تنفسی داشتم طوری که شبها دچار ایست تنفسی میشدم.چند سالی کاملا خوب شدم تا اینکه از سن 15 سالگی مشکلم شروع شد.یه مدت احساس فشار و درد در قفسه سینه داشتم و قلبم pvcرد میکرد الان بهتر شده ولی باز هم درد دارم.با خوردن...

سلام.من 22سالمه از کودکی مشکل تنفسی داشتم طوری که شبها دچار ایست تنفسی میشدم.چند سالی کاملا خوب شدم تا اینکه از سن 15 سالگی مشکلم شروع شد.یه مدت احساس فشار و درد در قفسه سینه داشتم و قلبم pvcرد میکرد الان بهتر شده ولی باز هم درد دارم.با خوردن غداهای شیرین بدتر میشم و اخیرا فشارم بالا و پایین میشه ازمایش دادم و مشکل خاصی ندارم.فقط کم خونم الانم پزشکا میگن سالم هستم.اگر سالمم چرا اینقدر درد دارم و نفس کشیدن برام سخته؟خواهش میکنم راهنماییم کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ازاده

سلام من خانم ۲۸ ساله هستم چند ماهه از تنگی نفس رنج میبرم و همراه ان درد در قفسه سینه و ناحیه پشتی سینه حالت هایی از عفونت ریه را داشتم که از بین رفت اما درد امانم را بریده لطفا راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. ملیکا

سلام ببخشید من 41سال دارم مدتی هست کخ ورماحیه قفسه سینه به هنگام خوابیدن احساس دردشدیدی میکنم ووقتی که قفسه سینه ام را رادست فشار میدهم درسمت چپ قفسه سینه ام احساس دردمیکنم.قبلا هم نوارقلب داده ام ولی مشکلی مشاهده نشد البته گاه گاهی سرفه های ریزی...

سلام ببخشید من 41سال دارم مدتی هست کخ ورماحیه قفسه سینه به هنگام خوابیدن احساس دردشدیدی میکنم ووقتی که قفسه سینه ام را رادست فشار میدهم درسمت چپ قفسه سینه ام احساس دردمیکنم.قبلا هم نوارقلب داده ام ولی مشکلی مشاهده نشد البته گاه گاهی سرفه های ریزی میزنم.مشکل من قلبی یاریوی؟ممنون.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ملیکا

با سلام
برای تشخیص نیاز به معاینه می باشد شما نزد پزشک متخصص داخلی رفته تا پس از انجام معاینه در صورت نیاز یک عکس رخ و نیمرخ از ریه سفارش داده و تشخیص مشخص شود.

  پیوست ها
 

 1. لاله

با سلام . من یه دختر 15 ساله هستم و خیلی اوقات با سوزش و تیر کشیدن قلب و قفسه ی سینه مواجه هستم جوری که حتی نفس کشیدن برام مشکل میشه . باید چیکار کنم؟؟ خواهشا جواب بدید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    لاله

با سلام
مشکلات ناحیه قفسه سینه می تواند مربوط به اعضای داخلی ( قلب، ریه، گوارش ) و عضلات اسکلت بدن می باشد لذا برای تشخیص نیاز به معاینه و بررسی می باشد توصیه می شود به یک پزشک متخصص داخلی مراجعه نمایید.

  پیوست ها
 

 1. محمد اميرى

با سلام و تقديم شايسته ترين احترامات ، جناب آقاى دكتر من گاهى درد در سمت راست (مخالف سمت قلب) احساس ميكنم لطفا من را راهنماي كنيد به چه دكترى مراجعه كنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد اميرى

با سلام
به متخصص گوارش یا داخلی مراجعه نمایید

  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 9 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. فريدسعيدي

سلام دردي دروسط سينه درقسمت پايين دارم که خيلي اذيتم ميکنددقيقا بالاي معده احساس ميکنم استخوان قفسه سينم ضربه خورده ودردميکندلطفاجواب را ميل کنيد مرسي

  پیوست ها
 

 1. ماندانا

باسلام
بنده گاهی فکر میکنم وقتی در معرض سرما قرار میگیرم درد قفسه سینه دارم این درد به هنگام دم ومخصوصا بازدم که قفسه سینه به سمت پایین میرود بیشتر میشود در موارد دیگر شدیدتر هم بوده
ویکشب حتی با نفس خیلی آرام هم درد شدید داشته ام.هم چنین در
مف...

باسلام
بنده گاهی فکر میکنم وقتی در معرض سرما قرار میگیرم درد قفسه سینه دارم این درد به هنگام دم ومخصوصا بازدم که قفسه سینه به سمت پایین میرود بیشتر میشود در موارد دیگر شدیدتر هم بوده
ویکشب حتی با نفس خیلی آرام هم درد شدید داشته ام.هم چنین در
مفصل شصت پا و یکی از انگشتان دست راست درد ممتد دارم .نزدسه پزشک متخصص ارتپد رفتم وعکس پایم را نشان دادم و هر کدام نظر متفاوت دادند.یکی نظرش این بود که انگشتم کمی انحراف دارد یکی گفت عکس مشکلی ندارد احتمالا مشکلی در آزمایشات باید باشد یکی گفت کفش نامناسب باعث کوچک شدن استخوان های سزامویید شده...آزمایش خون فقط قند روی عدد 100بود
وana منفی...
بنظر شما برای درد قفسه سینه باید به پزشک مراجعه کنم؟درد دست و قفسه سینه را با پزشک درمیان نگذاشتم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سامان

با سلام
دیشب زمانیکه نشسته بودم با یک عطسه درست زیر قلبم زیر سینه ام گرفت و دردش شروع شد و تا الان که یه روز میگذره هنوز درد میکنه در زمان دست زدن دردمیگیره نمیدونم مشکلش چیه
سن 30 سال، جنس: مرد، خواهشا راهنمایی بفرمایید، احساس اینکه انگار چیزی...

با سلام
دیشب زمانیکه نشسته بودم با یک عطسه درست زیر قلبم زیر سینه ام گرفت و دردش شروع شد و تا الان که یه روز میگذره هنوز درد میکنه در زمان دست زدن دردمیگیره نمیدونم مشکلش چیه
سن 30 سال، جنس: مرد، خواهشا راهنمایی بفرمایید، احساس اینکه انگار چیزی پاره شده باشه تو بالای شکم همون نقطه رو دارم...

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search