1. علی
  2. رژیم غذایی و تغدیه
  3. دوشنبه, 20 دی 1395

من در حدود 190  گرم پروتئین در روز مصرف می کنم و واقعاً می خواهم حدود 10 پوند عضله اضافه نمایم به این دلیل پروتئین بیش از حد مصرف می کنم آیا این مقدار برای اندازه من مناسب است؟ وزن من 183 پوند و سعی می کنم در حدود5 - 6  وعده های غذا در روز بخورم. ممنون از پاسخ گویی شما

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
همانطور که خوردن بیش از حد هر چیزی می تواند برخی از عوارض جانبی داشته باشند قطعاً پروتئین نیز از این قاعده مستثنی نیست خوردن بیش از حد پروتئین بر کلیه بسیار فشار وارد کرده زیرا سعی می کند کتون تولید شده توسط تجزیه پروتئین را از بین ببرد و کلیه های ما برای زنده نگه داشتن ما حیاتی هستند ما قطعاً نمی خواهیم به آنها استرس بیش از نیاز وارد کنیم اما چقدر پروتئین بیش از حد است؟ و چه سطح برای مصرف بهینه پروتئین است مقدار پروتئین مورد نیاز بدن واقعاً بستگی به فرد دارد توصیه می شود روزانه مقدار مجاز (RDA) برای پروتئین 0.36 گرم در هر پوند از وزن بدن است بنابراین در 183 پوند تقریباً 65-75 گرم پروتئین در هر روز است این است که چقدر پروتئین برای بدن شما جهت حفظ عملکردهای اساسی آن توصیه می شود برخی از این توابع عبارتند از: ارائه بلوک های ساختمان برای عضله، استخوان، بافت همبند و مو. سنتز هورمون و آنزیم. حفظ تعادل مایعات. تعمیر آسیب به بدن از طریق لخته شدن خون و بافت اسکار. هنگام تمرین های قدرتی، بدن وارد حالت آنابولیک می شود که در آن بافت های بدن برای دست آوردن مواد و انرژی برای تعمیر و نگهداری و رشد در یک حالت بسیار فعال هستند از این رو نیاز به یک مصرف مقدار بیشتری از پروتئین می باشد. این مهم است که توجه داشته باشید که این افزایش به پروتئین محدود نمی شود نیاز به افزایش در تمام مواد مغذی ضروری برای انجام بهینه حالت آنابولیک می باشد به همین دلیل خوردن وعده های غذایی متراکم مواد مغذی متعادل در طول روز ضروری است. بنابراین مقدار پروتئین که شما نیاز به مصرف دارید بستگی به نوع تمرین شما دارد مرجع مشترک برای افراد فعال 1 گرم در هر پوند از وزن بدن است اما دوباره این یک ادعا است پیدا کردن مقدار بهینه برای بدن شما بر اساس تمرین های شما واقعاً نیاز به برخی از آزمایش ها دارد.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search