1. سعید
  2. مباحث پزشکی
  3. سه شنبه, 09 ارديبهشت 1393

با سلام

مدتی است که سردرد دارم و به پزشک مراجعه کردم گفتند علائم سردرد شما میگرن است اگر امکان دارد علائم سردرد میگرنی را برایم توضیح دهید

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام میگرن سردرد ضربان دار، اغلب در یک طرف سر و با فعالیت بدنی تشدید می شود، اما علائم می تواند از فرد به فرد و از یک حمله به حمله ی دیگر متفاوت است. [b]Aura[/b] - 1 اورا پیش درآمد آن شایع ترین تصاویری مانند سوسوی نورها، لکه و یا خطوط می باشد. 2 -[b] افسردگی، تحریک پذیری و یا هیجان[/b] تغییر حالت می تواند نشانه ای از میگرن باشد. محققان هلندی اخیرا یک ارتباط ژنتیکی بین افسردگی و میگرن، به خصوص میگرن همراه با اورا پیدا کرده اند.اطلاعات در آکادمی نورولوژی آمریکا در سال 2010 نشان می دهد که افسردگی متوسط یا شدید خطر تبدیل شدن میگرن اپیزودیک به مزمن را افزایش می دهد. 3 - [b]نداشتن خواب آرام[/b] بیدار شدن از خواب، خستگی و یا مشکل در به خواب رفتن از مشکلات شایع در افراد مبتلا به میگرن هستند. 4 [b]- گرفتگی بینی یا آبریزش از چشم[/b] برخی از افراد مبتلا به میگرن با علائم سینوس، مانند گرفتگی بینی، ترشح بینی، افتادگی پلک و یا پاره شدن همراه است 5 - [b]هوس[/b] برخی از مردم طلب غذاهای خاص ( ولع مصرف شکلات ) قبل از حمله میگرن دارند. 6 - [b]درد ضربانی در یک یا هر دو طرف سر[/b] درد ضربان دار، نشانه های از میگرن کلاسیک است که اغلب در یک طرف سر احساس می شود 7 - [b]درد چشم[/b] درد میگرن اغلب در پشت چشم وجود دارد. 8 - [b]گردن درد[/b] بسیاری از مردم می گویند ابتدا گردن آنها سفت می شود و پس از آن سردرد می گیرند. 9 - ادرار کردن مکرر این یکی از نشانه ها که درست قبل از یک حمله میگرن رخ می دهد این علائم هشدار دهنده، همچنین به عنوان فاز prodome از میگرن شناخته شده است. 10 - [b]خمیازه[/b] خستگی سبب خمیازه کشیدن و در عرض چند دقیقه رخ می دهد. 11 - [b]بی حسی یا سوزن سوزن شدن[/b] برخی از افراد مبتلا به میگرن باید اورا حس کند. آنها ممکن است فقدان موقت حس یا احساس سوزن سوزن سوزن داشته باشد 12 - [b]تهوع یا استفراغ[/b] 13 - [b]فعالیت باعث بدتر شدن درد[/b] فعالیت های معمول مانند راه رفتن یا بالا رفتن از پله می تواند درد میگرن را بدتر کند. 14 - [b]مشکل در صحبت کردن[/b] مشکلات گفتاری می تواند نشانه دیگری از اینکه که میگرن در راه است باشد. 15 - [b]ضعف در یک طرف بدن[/b] لنگی یک بازو می تواند نشانه ای از یک میگرن باشد. برخی از مردم قبل از حمله میگرن ضعف عضلات در یک طرف از بدن را تجربه می کنند. 16 - [b]سرگیجه و یا دو بینی[/b] یک نوع از میگرن، به نام میگرن بازیلر می تواند سبب سرگیجه، دوبینی یا از دست دادن بینایی شود 17 - [b]باقی ماندن اثر سردرد[/b] یک فرد پس از عبور از میگرن ممکن است احساس کوبیده شده بدن بنماید در یک مطالعه اخیر محققان با بیماران مبتلا به میگرن مصاحبه و متوجه شد که آنها معمولا با علائمی مانند خستگی، مشکل در تمرکز، ضعف، سرگیجه، احساس سبکی سر و از دست رفتن انرژی در طول دوره بعد از میگرن را تجربه می کنند.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search