درمان های خانگی

بهترین آنتی بیوتیک طبیعی و نحوه استفاده از آنها

بهترین آنتی بیوتیک طبیعی

آنتی بیوتیک ها دسته ای از داروها با فرمول شیمیایی هستند که رشد باکتری ها را از بین می برند یا از آن جلوگیری می کنند. آنها می توانند به شکل پمادهای موضعی، قرص های خوراکی و اسپری باشند و ممکن است بدون نسخه یا با نسخه در دسترس باشند.

آنتی بیوتیک های طبیعی که می توانید استفاده کنید
اولین قرص آنتی بیوتیک در دهه 1940 ساخته شد و استفاده از آن تنها در طول سال ها افزایش یافته است، به طوری که کل دنیای پزشکی برای درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی به شدت به این داروها وابسته است.
استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها آنها را در برابر گونه های متعدد باکتریایی که تکامل یافته و یاد گرفته اند از مکانیسم این داروها پیشی بگیرند بی اثر کرده است. به علاوه، این واقعیت که آنها اساساً مواد شیمیایی هستند به این معنی است که آنها با عوارض جانبی همراه هستند و بار سمی کلیه شما را افزایش می دهند.
علاوه بر این، باکتری‌های خوب را به همراه باکتری‌های مضر از بین می ‌برند و میکروبیوم سالم داخل بدن را مختل می ‌کنند و منجر به اثرات نامطلوب سلامتی می‌شوند. بنابراین، اتکای بیش از حد به آنتی بیوتیک ها معکوس است و باید از آن اجتناب کرد.
در حالی که شما نمی توانید این داروهای نجات دهنده را به طور کامل کنار بگذارید، راه هایی برای به حداقل رساندن مصرف آنها وجود دارد. این را می توان با آزمایش برخی از مواد طبیعی که دارای خواص ضد باکتریایی قوی هستند انجام داد.
برای قرن‌ها، طب سنتی از قدرت شفابخشی چنین موادی برای مبارزه با عفونت‌های باکتریایی مختلف استفاده می ‌کرده است و بسیاری از پزشکان کل نگر هنوز به آنها سوگند یاد می‌ کنند.
با این حال، بسیاری از این بر اساس شواهد حکایتی است و فاقد پشتوانه علمی کافی است. برای درک مکانیسم، اثربخشی و ایمنی چنین آنتی بیوتیک های غیر متعارف، باید تحقیقات دقیق تری انجام شود.
بنابراین، همیشه ایده خوبی است که آنها را قبل از استفاده توسط پزشک خود اجرا کنید.

آنتی بیوتیک های طبیعی و نحوه استفاده از آنها

در اینجا چند ماده طبیعی وجود دارد که ممکن است به درمان عفونت های باکتریایی کمک کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. سیر

توانایی سیر در مبارزه با عفونت ها، آن را به یک آنتی بیوتیک طبیعی تبدیل می کند
استفاده دارویی از سیر به تمدن های مختلف باستانی از جمله رومی ها، یونانی ها، بابلی ها و مصری ها برمی گردد. برای هزاران سال، این ماده طبیعی در طب چینی و آیورودا برای درمان انواع بیماری ها و عفونت ها استفاده شده است.
بنابراین، به جرات می توان گفت که پتانسیل درمانی سیر امتحان خود را پس داده است. بیشتر آن را می توان به ترکیب فعال اصلی آلیسین نسبت داد که همراه با سایر ترکیبات گوگردی در پیاز ریشه گیاه یافت می شود.
یکی از این اثرات درمانی سیر توانایی آن در دفع عفونت های مختلف باکتریایی است. حتی در طول دو جنگ جهانی اول به عنوان یک ضد عفونی کننده برای محافظت از زخم ها در برابر عفونت و ایجاد قانقاریا یا مرگ بافت مورد استفاده قرار گرفت.
نکته خوب این است که این ماده طبیعی اثرات ضد باکتریایی قوی با کمترین عوارض جانبی دارد که در مورد آنتی بیوتیک های معمولی صدق نمی کند.
نحوه استفاده:
هر روز 2 تا 3 حبه سیر خام را له کنید و بخورید تا ایمنی خود را در برابر عفونت های باکتریایی و همچنین سایر انواع عفونت ها تقویت کنید.
همچنین می توانید سیر تازه له شده را به سالاد، سوپ و نوشیدنی های خود اضافه کنید.
توجه داشته باشید:
سیر زمانی که له می شود آلیسین آزاد می کند، بنابراین باید سیر خام را قبل از مصرف له کنید تا اثرات آنتی بیوتیکی آن به حداکثر برسد.
پختن سیر فقط آلیسین را در اثر حرارت از بین می برد و در نتیجه پتانسیل درمانی سیر را کاهش می دهد. بنابراین، بهتر است آن را به صورت خام و له شده مصرف کنید.

2. عسل

عسل می تواند به مهار عفونت ها کمک کند و به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل کند
عسل دارای خواص ضد باکتریایی منحصر به فردی است که عفونت ها را در سطوح مختلف مهار می کند و مقاومت باکتری ها را در برابر آن سخت تر می کند.
اثر درمانی عسل را می توان به محتوای پراکسید هیدروژن، قندهای طبیعی و ترکیبات آنتی اکسیدانی پلی فنلی و همچنین خاصیت اسیدی آن نسبت داد.
بنابراین، عسل از مکانیسم‌های مختلفی برای انجام یک حمله چند جانبه علیه میکروب‌های عامل عفونت استفاده می ‌کند، اما بدون تأثیر بر رشد ضروری باکتری‌های خوب، که در مورد آنتی‌بیوتیک‌های معمولی صدق نمی ‌کند.
این به حفظ یک میکروبیوم روده سالم کمک می کند و شما را از ناراحتی های گوارشی که با داروهای آنتی بیوتیک مرتبط است نجات می دهد. به علاوه، باکتری های خوب برای حفظ ایمنی و سلامت کلی شما مهم هستند.
عسل همچنین می‌ تواند آن دسته از باکتری‌هایی را که به چندین داروی آنتی‌بیوتیک مقاومت کرده‌اند، از بین ببرد، اما این دارو زمانی که همراه با آنتی‌بیوتیک استفاده می‌ شود، بهتر عمل می ‌کند. مزیت دیگری که عسل نسبت به آنتی بیوتیک های سنتی دارد این است که عوارض جانبی ناخواسته ایجاد نمی کند و در مقابل ویروس ها نیز موثر است.
نحوه استفاده:
یک بار در روز مخلوطی از مقادیر مساوی عسل و دارچین بخورید تا ایمنی خود را در هنگام عفونت تقویت کنید.
از عسل برای شیرین کردن چای، اسموتی ها و آبمیوه های خود استفاده کنید، که راه آسان دیگری برای گنجاندن آن در رژیم غذایی روزانه و بهره مندی از مزایای سلامتی آن است.

3. عصاره دانه گریپ فروت

عصاره دانه گریپ فروت ایمنی را تقویت می کند و یک آنتی بیوتیک طبیعی است
عصاره دانه گریپ فروت (GSE) دارای فعالیت ضد میکروبی استثنایی با طیف گسترده ای است که می تواند بیش از 800 گونه مختلف باکتری و ویروس و همچنین بیش از 100 گونه مختلف قارچ و انگل را از بین ببرد. این طیف وسیعی از میکروب های گرم منفی و گرم مثبت را پوشش می دهد.
GSE همچنین مملو از آنتی اکسیدان هایی است که می توانند رادیکال های آزاد را خنثی کنند، ایمنی را تقویت کنند و به رفع مشکلات گوارشی مزمن کمک کنند.
نحوه استفاده:
برای عفونت های پوستی: 8 تا 10 قطره GSE را در 1 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و سپس به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه عفونی بمالید و سپس آن را بشویید.
برای درمان آکنه: صورت و کف دست خود را مرطوب کنید، 2 تا 3 قطره عصاره دانه گریپ فروت را در دستان خود بریزید، آن را به آرامی روی صورت خود ماساژ دهید، بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید.
برای استفاده داخلی: 10-15 قطره GSE را در ½ لیوان آب اضافه کنید، آن را خوب مخلوط کنید و این محلول را 2 تا 3 بار در روز بنوشید.

4. پونه کوهی یا روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای مبارزه با عفونت ها عمل می کند
پونه کوهی سرشار از ترکیبات گیاهی متعددی مانند فنل ها، ترپن ها و ترپنوئیدها است که خواص ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی از خود نشان می دهند.
کارواکرول، یک مونوترپنوئید، فراوان ترین فنل موجود در پونه کوهی است و توانایی کشتن طیف وسیعی از میکروب های عامل عفونت را دارد. تیمول یکی دیگر از فنل های مونوترپنوئیدی در پونه کوهی است که دارای اثرات طبیعی ضد قارچی و تقویت کننده سیستم ایمنی است.
پتانسیل درمانی پونه کوهی بیشتر در روغن استخراج شده از آن متمرکز است که به روغن پونه کوهی یا کاراکول معروف است. این اسانس بیشتر به دلیل فعالیت ضد باکتریایی قوی خود شناخته شده است که با بسیاری از آنتی بیوتیک های سنتی قابل مقایسه است.
اگر این کافی نبود، حتی ممکن است در کنترل عفونت های باکتریایی که به داروهای مختلف آنتی بیوتیک مقاوم هستند، موثر باشد. اینها شامل باکتری MRSA است که باعث عفونت استاف می شود.
نحوه استفاده:
برای عفونت پا یا ناخن پا: وان یا سطل را با آب گرم پر کنید، 2 تا 3 قاشق چایخوری روغن پونه کوهی را مخلوط کنید و پاهای خود را به مدت 30 تا 40 دقیقه در آن غوطه ور کنید. این کار را یک بار در روز به مدت یک هفته انجام دهید.
برای عفونت های سینوسی و سایر عفونت های تنفسی فوقانی: در قابلمه ای مقداری آب بجوشانید و چند قطره روغن پونه کوهی به آن اضافه کنید و بخار آن را استنشاق کنید. این کار را یک بار در روز انجام دهید تا زمانی که عفونت برطرف شود.
سلب مسئولیت:
اسانس پونه کوهی به شکل خالص بسیار قوی است و در صورت استفاده مستقیم می تواند پوست شما را تحریک یا بسوزاند. بنابراین، همیشه قبل از استفاده موضعی آن را با روغن حامل رقیق کنید.
این روغن نباید مصرف شود زیرا می تواند منجر به سمیت شود.

5. Goldenseal

گلدن سیل یک گیاه دارویی است که معمولا به عنوان کمک کننده گوارشی و آنتی بیوتیک طبیعی استفاده می شود. این گیاه اغلب همراه با یک گیاه علفی دیگر به نام اکیناسه مصرف می شود که خواص درمانی مشابهی نیز دارد. هر دوی این مواد برای ارائه نتایج بهتر، قدرت یکدیگر را افزایش می دهند.
گلدن سیل ممکن است به افزایش تعداد گلبول های سفید در بدن و تقویت توانایی آن در مبارزه با عفونت های باکتریایی کمک کند، اما برای تایید این ادعا به مطالعات بیشتری نیاز است.
نحوه استفاده:
برای مصارف داخلی: 1 قاشق چایخوری پودر گلدنسل را در 1 فنجان آب داغ دم کنید، صاف کنید و این دمنوش گیاهی گرم را یک بار در روز بنوشید.
برای استفاده خارجی: روغن حاصل از چند کپسول ویتامین E را با 1 قاشق چایخوری پودر گلدنسل مخلوط کرده، آنها را خوب مخلوط کنید و خمیر را روزی سه بار روی ناحیه آلوده بمالید.
توجه: این گیاه را بیش از چند هفته به طور مداوم مصرف نکنید.

6. زردچوبه

زردچوبه به دفع عفونت ها کمک می کند و یک آنتی بیوتیک طبیعی است
زردچوبه به طور گسترده ای در سیستم های دارویی آیورودا و چینی برای قرن ها برای کاهش انواع بیماری ها استفاده شده است. به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی قوی در درمان طیف وسیعی از عفونت های باکتریایی کاملاً مؤثر است.
این دارو حتی در برابر برخی از گونه‌های باکتری مقاوم به آنتی‌بیوتیک مانند MRSA عمل می‌ کند و می‌ت واند به صورت موضعی برای درمان عفونت استاف ناشی از آنها استفاده شود.
زردچوبه را می ‌توان روی زخم‌ها و ضایعات پوستی نیز استفاده کرد تا سریع‌ تر بهبود یابد. هنگامی که روی زخم باز اعمال می شود، این عامل ضد میکروبی به محافظت از پوست آسیب دیده در برابر عفونت کمک می کند.
بعلاوه، می توانید زردچوبه را به صورت داخلی مصرف کنید تا ایمنی خود را بهبود ببخشید و به بدن خود در مبارزه با عفونت از داخل کمک کنید.
نحوه استفاده:
برای التیام زخم و از بین بردن عفونت های پوستی: یک پیمانه زردچوبه را با مقداری عسل ارگانیک مخلوط کنید و مخلوط را روی زخم یا ناحیه عفونی بمالید.
برای ایمنی بهتر: 1 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را به 5 تا 6 قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید، آنها را با هم مخلوط کنید و مخلوط را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. ½ قاشق چایخوری از این مخلوط را 2 بار در روز مصرف کنید. همچنین می توانید از پزشک ما بخواهید که مکمل زردچوبه را برای شما شروع کند.

7. اکیناسه

اکیناسه یک گیاه دارویی است که به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند
اکیناسه یک گیاه دارویی است که به طور سنتی برای درمان مسمومیت های خونی، زخم های باز، دیفتری و طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی برای هزاران سال استفاده می شود.
امروزه بیشتر برای تسکین سرماخوردگی و آنفولانزا شناخته شده است. برای مبارزه با عفونت های باکتریایی و تقویت ایمنی شما با گلدن سیل به خوبی کار می کند.
نحوه استفاده:
برای اگزما، پسوریازیس و زخم های باز: کرم یا پماد اکیناسه را روی تکه های اگزما یا پسوریازیس و زخم های باز بمالید تا از پوست حساس آسیب دیده در برابر عفونت باکتریایی محافظت کنید.
برای تقویت ایمنی: روزانه 1 تا 2 فنجان چای اکیناسه مصرف کنید. همچنین می توانید از پزشک خود بخواهید که مکمل اکیناسه را برای شما تجویز کند.

8. عصاره برگ زیتون

عصاره برگ زیتون به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند
اولئوروپئین ترکیب اصلی فنولی موجود در برگ زیتون است که دارای فعالیت ضد میکروبی قابل توجهی در برابر سویه های مختلف باکتری، از جمله برخی که به آنتی بیوتیک های سنتی مقاوم هستند، می باشد.
اولئوروپین همچنین دارای خواص ضد ویروسی قوی است و به تقویت ایمنی شما کمک می کند.
طرز تهیه عصاره برگ زیتون در خانه:
یک مشت برگ زیتون تازه را ریز خرد کنید.
آنها را در یک ظرف شیشه ای درب دار قرار دهید.
ودکا را به اندازه ای در آن بریزید که برگ ها کاملاً غوطه ور شوند.
درب ظرف را ببندید و ظرف را به مدت 4 تا 5 هفته در گوشه ای تاریک قرار دهید.
پس از مدت زمان انتظار، مایع را با استفاده از یک پارچه پنیر تمیز از ظرف به ظرف دیگری صاف کنید.
از این عصاره برگ زیتون خانگی برای مبارزه با عفونت های باکتریایی استفاده کنید.
گزینه دیگر مصرف عصاره برگ زیتون به صورت مکمل است، اما تنها پس از مشورت با پزشک.

9. دارچین

جزء اصلی روغن دارچین یک ترکیب آلی به نام سینامالدئید (CAD) است که می تواند به پاک کردن برخی عفونت های باکتریایی کمک کند. این کار با شکستن لایه محافظی که سلول های باکتری را پوشانده است، از بین می برد.
این اثر بر روی باکتری محیطی سودوموناس آئروژینوزا که باعث ایجاد طیف گسترده ای از عفونت های کشنده، به ویژه در بیماران بستری در بیمارستان می شود، مورد مطالعه قرار گرفت.
CAD همچنین از توانایی باکتری برای رشد و انتشار جلوگیری می کند.
نحوه استفاده:
مقداری دارچین و عسل را در 1 لیوان آب مخلوط کنید و این مقوی را بنوشید تا از سرماخوردگی، سرفه و عفونت مثانه خلاص شوید.
مقداری دارچین را با عسل مخلوط کنید و این خمیر را روی ضایعات آکنه، نیش حشرات، دندان دردناک، تکه های اگزما، بثورات کرم حلقوی و سایر عفونت های پوستی بمالید.

10. روغن چریش

روغن چریش فعالیت ضد باکتریایی دارد و یک آنتی بیوتیک طبیعی است
روغن چریش دارای خواص درمانی متعددی است که از دیرباز در طب سنتی برای تسکین انواع بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌ گرفته است، اما این روغن به دلیل فعالیت ضد میکروبی استثنایی آن بسیار ارزشمند است. می تواند پاتوژن های مختلفی را از بین ببرد که شامل باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و انگل ها می شود.
جای تعجب نیست که روغن چریش اغلب در درمان شپش، کرم حلقوی، گال و انواع عفونت های باکتریایی پوست استفاده می شود. حتی در پاکسازی برخی از عفونت های باکتریایی مقاربتی مانند سوزاک نیز موثر بود.
روغن چریش حتی می‌ تواند باکتری‌هایی را که در برابر آنتی‌بیوتیک‌های معمولی مقاومت کرده‌اند، از بین ببرد. این در یک مطالعه در سال 2016 نشان داده شد که در آن از روغن چریش بر روی 107 سویه از باکتری MRSA استفاده شد که به یک کلاس کامل از داروهای آنتی بیوتیکی مقاوم هستند. محققان دریافتند که همه سویه‌های باکتری در 12 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض روغن چریش از بین می‌روند که 56 سویه آن در عرض 1 ساعت از بین رفتند.
نحوه استفاده:
از محصولات پوستی و زیبایی حاوی چریش به عنوان یکی از مواد اصلی برای کاهش خطر عفونت های پوستی استفاده کنید.
در مورد مصرف مکمل های چریش برای پاکسازی سموم، پاتوژن ها و انگل ها از بدن با پزشک خود مشورت کنید.

11. زنجبیل

زنجبیل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی معجزه می کند
زنجبیل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای دفع و درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با باکتری عمل می کند.
زنجبیل تازه به ویژه در برابر باکتری های منتقله از غذا مانند سالمونلا موثر است. همچنین در برابر عفونت های تنفسی و پریودنتال فعالیت ضد باکتریایی دارد.
نحوه استفاده:
برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی:
یک تکه 1 اینچی زنجبیل تازه را رنده کرده و در 1 و نیم فنجان آب به مدت 10 دقیقه بجوشانید. مایع را در یک فنجان صاف کنید، مقداری عسل و آب لیمو را برای طعم دادن با آن مخلوط کنید و هر روز این چای زنجبیل را بنوشید.
تا جایی که می توانید از زنجبیل خشک یا تازه در آشپزی خود استفاده کنید.
در مورد مصرف مکمل های زنجبیل با پزشک خود مشورت کنید.

خطرات آنتی بیوتیک های طبیعی

عوامل ضد باکتری طبیعی به ندرت به خودی خود عوارض جانبی ایجاد می کنند، اما می توانند با سایر داروها، مکمل ها یا غذاها تداخل داشته باشند و باعث واکنش های نامطلوب شوند. آنها همچنین می توانند برخی از بیماری های قبلی را تشدید کنند.
بنابراین، قبل از استفاده از هر آنتی بیوتیک طبیعی برای مدیریت عفونت، احتیاط کنید و با پزشک خود مشورت کنید.
کلمه پایانی
اختراع آنتی بیوتیک ها انقلابی در زمینه پزشکی ایجاد کرد و شدت و میزان مرگ و میر مرتبط با بیماری های خاص را بسیار کاهش داد. آنها همچنان بخش مهمی از مراقبت های سلامت هستند. با این حال، بسیاری از بیماران تحت درمان با آنتی بیوتیک اغلب از عوارض جانبی ناخواسته رنج می برند که از واکنش های آلرژیک خفیف تا ناراحتی های جدی دستگاه گوارش را شامل می شود.
می‌توانید دسته‌ای از داروهای طبیعی را امتحان کنید که شناخته شده‌اند مانند آنتی‌بیوتیک‌های معمولی منهای عوارض جانبی، فعالیت باکتری‌ کشی دارند.
فقط مطمئن شوید که قبل از خوددرمانی با این آنتی بیوتیک های طبیعی با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که آنها برای شما بی خطر هستند و در واقع علیه عفونت خاص شما کار می کنند. آنها ممکن است بهترین انتخاب برای عفونت های جدی نباشند، بنابراین هیچ خطری را متحمل نشوید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search