زیبایی

ليزر ری سرفیسینگ برای زیباسازی پوست: مزایا، عوارض جانبی و متوسط هزینه ها

لیزر ری سرفیسینگ درمانی برای کاهش چین و چروک صورت و بی نظمی های پوستی مانند لک ها یا زخم های آکنه است. در این تکنیک، پرتوهای نور را در پوست نامنظم هدایت می کند و دقیقاً لایه به لایه پوست را بر می دارند. این روش محبوب نیز لیزابریشن، لیزر لایه برداری پوست و یا لیزر واپوریزیسیون نامیده می شود.

 

چه کسی کاندیدای خوبی برای ليزر ری سرفیسینگ است؟

اگر خطوط یا چین و چروک در اطراف چشم یا دهان و یا در پیشانی خود داشته باشید اسکارهای سطحی از آکنه یا پوست بدون واکنش، پس از لیفت صورت دارید پس شما ممکن است یک کاندید مناسب برای لایه برداری با ليزر ری سرفیسینگ پوست باشید.
اگر آکنه فعال دارید یا اگر پوست بسیار تیره داشته باشید ممکن است نامزد نباشید. این روش نیز برای علائم کشش توصیه نمی شود. قبل از انجام این روش باید با پزشک مشورت کنید.
اگر شما دارای مشکلات پیری، ناشی از خورشید یا آکنه مربوط به مراقبت از پوست که با داروهای بدون نسخه (OTC) قابل درمان نیستید ممکن است این روش را در نظر داشته باشید.
برای درمان یک یا چند نگرانی پوستی زیر استفاده می شود:
لکه های سنی
زخم ها
جای جوش
چین و چروک
پوست پنجه کلاغی
پوست خم شده
تن پوست ناجور
غدد لنفاوی بزرگ
زگیل
تن پوست طبیعی شما همچنین می تواند تعیین کند که آیا این بهترین نوع روش زیبایی برای شماست. افرادی که دارای تن پوست های سبک تر هستند معمولاً نامزدهای خوبی هستند زیرا خطر ابتلا به هیپرپیگمانتاسیون را کاهش می دهند.
با این حال، هیئت آمریکایی جراحان زیبایی (ABCS) می گوید این یک تصور غلط است که تراش لیزر پوست فقط برای پوست روشن است. کلید کار با متخصص پوست و یا پزشک است که می داند که کدام نوع لیزر برای پوست های تیره تر (مثلا لیزر اربیوم) بهتر عمل می کند.
این روش ممکن است برای افراد مبتلا به شیوع آکنه فعال یا پوست تیره بیش از حد مناسب نباشد.
ABCS همچنین توصیه می کند که این روش در پاییز یا زمستان انجام شود. این می تواند به کاهش قرار گرفتن در معرض آفتاب که می تواند پوست ظریف را آسیب برساند کمک کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه لیزر ری سرفیسینگ روی پوست کار می کند؟

دو نوع لیزر که اغلب در لیزر ری سرفیسینگ استفاده می شود عبارتند از دی اکسید کربن (CO2) و اربیوم می باشند. هر لیزر سلولهای پوستی آسیب دیده در سطح را تبخیر می کند.

لیزر CO2 Resurfacing

این روش سال ها برای درمان مسائل پوستی مختلف، از جمله چین و چروک، زخم، زگیل، غدد چربی بزرگ بر روی بینی و سایر شرایط استفاده شده است.
جدیدترین نسخه لیزر CO2 لیزر با استفاده از انرژی نور با پالس بسیار کوتاه (به نام ultrapulse) یا پرتوهای مداوم که در یک الگوی اسکن برای انتقال لایه های نازک پوست با حداقل آسیب حرارت استفاده می شود. بازیابی تا دو هفته طول می کشد.

لیزر  Erbium Resurfacing

لیزر اربیوم ری سرفیسینگ طراحی شده است تا سطوح سطحی و خطوط عمیق و چین و چروک روی صورت، دستها، گردن یا سینه را حذف کند. یکی از مزایای استفاده از لیزر Erbium حداقل سوزاندن بافت های اطراف است. این لیزر باعث کاهش عوارض جانبی مانند تورم، کبودی و قرمزی می شود تا زمان ریکاوری شما سریعتر از تزریق لیزر CO2 باشد. در برخی موارد، بهبود ممکن است تنها یک هفته طول بکشد. از پزشک خود بپرسید که چقدر طول می کشد تا بهبودی برای شما ایجاد شود.
اگر یک پوست تیره تر داشته باشید لیزر Erbium ممکن است برای شما بهتر کار کند.

آماده شدن برای لیزر ری سرفیسینگ

برای پیدا کردن یک نامزد خوب، با مشاوره یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که یک دکتر را انتخاب کنید که دارای تمرین و تجارب مستند در لایه برداری پوست با لیزر است. پزشک پس از بررسی سابقه پزشکی، سلامت جسمی و نتایج مورد نظر، بهترین درمان لیزر را برای شما تعیین خواهد کرد.
اگر زخم های سرد و یا تب تاول را در اطراف دهان خود داشته باشید به پزشک بگویید.
اگر تصمیم به لایه برداری با لیزر پوست دارید پزشک شما از شما می خواهد از مصرف هر گونه دارو یا مکمل هایی مانند آسپرین، ایبوپروفن یا ویتامین E که ممکن است بر روی لخته شدن تاثیر بگذارد تا 10 روز قبل از عمل جراحی جلوگیری کند.
اگر سیگار می کشید باید از دو هفته قبل و بعد از عمل متوقف کنید. سیگار کشیدن می تواند بهبودی را طولانی تر کند.
پزشک شما ممکن است یک آنتی بیوتیک را از قبل برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی و همچنین داروهای ضد ویروسی در صورت ابتلا به زخم های سرد یا تب تاول تجویز کند.
به طور کلی، لیزر مجاورت یک روش سرپایی است به این معنی که هیچ توقف شبانه وجود ندارد.
پزشک ممکن است چروک های فردی را در اطراف چشمان، دهان و یا پیشانی شما درمان کند و یا کل صورت شما را درمان کند. برای مناطق کوچک، پزشک مناطق تحت درمان را با بی حسی موضعی بی حس خواهد کرد. پزشک همچنین ممکن است شما را آرام کند. اگر کلیه صورت شما درمان شود ممکن است بی حسی عمومی دریافت کنید.
اگر پزشک فقط بخش هایی از صورت شما را درمان کند این عمل حدود 30 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید. درمان کامل صورت تا دو ساعت طول می کشد.
به دنبال روش لیزر، پزشک محل درمان شده را باند می کند. 24 ساعت بعد از درمان، شما باید چهار تا پنج بار در روز محل را تمیز کنید. سپس شما باید از پماد، مانند ژل پترولیوم استفاده کنید تا از تشکیل دلمه جلوگیری شود. این مراقبت از زخم برای جلوگیری از هر گونه تشکیل چروک در نظر گرفته شده است. به طور کلی، در 10 تا 21 روز، بسته به شرایطی که تحت درمان قرار گرفتند مناطق بهبودی می یابد.
پس از لیزر شدن پوست، طبیعی است که تورم داشته باشید. پزشک شما ممکن است استروئیدها را تجویز کند تا تورم اطراف چشم شما را کنترل کند. خواب بر روی یک بالش اضافی در شب می تواند به کاهش تورم کمک کند. قرار دادن یخ در منطقه تحت درمان نیز در اولین 24 تا 48 ساعت پس از لیزر استفاده می شود.
شما ممکن است بعد از 12 تا 72 ساعت بعد از عمل خارش داشته باشید. پنج تا هفت روز پس از لیزر، پوست شما خشک و پوست می شود.
هنگامی که پوست بهبود می یابد می توانید گریم بدون روغن انجام دهید تا قرمزی را به حداقل برساند که معمولاً در دو تا سه ماه از بین می رود.
شما احتمالاً متوجه خواهید شد که پوست شما بعد از جراحی برای مدت کوتاهی سبک تر است. به ویژه مهم است که از یک کرم ضدآفتاب "طیف گسترده ای" استفاده کنید که اشعه ماوراء بنفش B و اشعه ماوراء بنفش A را برای پوست شما محافظت کند. هنگام انتخاب یک کرم ضد آفتاب، به دنبال یک فرمول مخصوص برای استفاده در صورت باشید. این باید یک عامل حفاظت از خورشید (SPF) 50 و یا بالاتر داشته باشد.
مهم است که پوست جدید خود را مرطوب نگه دارید. اگر از داروهای ضد رتین Aیا اسید گلیکولیک استفاده می کنید باید شش هفته صبر کنید یا زمانی که پزشک می گوید می توانید استفاده کنید.
هنگامی که مناطق درمان شده شفا می گیرند می توانید آرایش را برای پنهان کردن رنگ صورتی تا قرمز که معمولاً پس از لایه برداری پوست با لیزر دیده می شود بپوشانید. آرایشهای مبتنی بر سبز به ویژه برای این استتار مناسب هستند زیرا رنگ قرمز را خنثی می کنند. آرایش صورت بدون نیاز به روغن پس از لیزر، توصیه می شود. قرمزی در محل های درمان شده با لیزر معمولاً در دو تا سه ماه از بین می رود. اما ممکن است شش ماه طول بکشد تا قرمزی کاملاً ناپدید شود. قرمزی عموماً در افرادی با پوست لطیف بیشتر طول می کشد.
افراد مبتلا به پوست تیره تر احتمالا رنگدانه تیره تر را دریافت می کنند. این ممکن است با استفاده از یک عامل سفید کننده قبل و بعد از لایه برداری با لیزر پوست به حداقل برسد.

عوارض ليزر ری سرفیسینگ

اگر چه ری سرفیسینگ پوست نمیتواند پوست کامل تولید کند می تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد. خطرات بالقوه این روش عبارتند از:
سوختگی یا آسیب از گرمای لیزر ری سرفیسینگ.
تغییر در رنگدانه پوست، از جمله مناطق تیره و روشن شدن پوست.
فعال شدن مجدد زخم های سرد تبخال.
عفونت باکتریایی.
میلیا، که توده های سفید کوچک هستند ممکن است در مناطق تحت درمان لیزر در طول بهبودی ظاهر شود. پزشک شما می تواند آن ها را درمان کند.

هزینه لیزر Resurfacing پوست

از آن جا که تراش لیزر پوست به عنوان یک روش زیبایی شناخته می شود اکثر شرکت های بیمه درمانی آن را پوشش نمی دهند. ممکن است یک استثناء وجود داشته باشد اگر روش برای اصلاح زخم ها باشد.
هزینه های لیزر مورد استفاده متفاوت است. طبق گزارش انجمن آمریکایی جراحان پلاستیک (ASPS) درمان های لیزر غیر انتزاعی هزینه ای حدود 1031 دلار در هر جلسه نیاز دارد در حالی که درمان های ضدعفونی کننده حدود 2،330 دلار در هر جلسه است.
هزینه کلی شما نیز بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز و همچنین منطقه تحت درمان دارد. بعضی از متخصصین پوستی با تجربه نیز ممکن است در هر جلسه بیشتر هزینه کنند. به احتمال زیاد شما نیاز به چندین جلسه لیزر نیاز دارید تا زمانی که نتایج دلخواه خود را به دست آورید. 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search