زیبایی

ماسک خاک بنتونیت: استفاده از خاک بنتونیت کلسیم برای صورت و پوست

ماسک خارک رس بنتونیت

خاک رس بنتونیت یک خاک طبیعی با بافت نرم وعالی است. هنگامی که با آب مخلوط شود خمیری را تشکیل می دهد. برخی از افراد از این خمیر برای مزایای پزشکی یا آرایشی مانند درمان بثورات و آکنه یا به عنوان ماسک مو استفاده می کنند.

مردم هزاران سال است که از خاک رس بنتونیت برای از بین بردن ناخالصی های روی پوست مانند روغن ها و سموم بدن استفاده می کنند.
خاک رس بنتونیت در بسیاری از محصولات پوستی وجود دارد اما برخی افراد نیز با هدف تسکین در مشکلات گوارشی یا از بین بردن سموم بدن، آن را به مواد غذایی یا نوشیدنی اضافه می کنند.
خاک رس بنتونیت bentonite (خاک رس بنتونیت کلسیم) یک خاک رس طبیعی است که حاوی مواد معدنی و برای پوست شما مفید است. خاک رس بنتونیت از خاکستر آتشفشانی قدیمی تشکیل شده است. ماسک های رس بنتونیت برای درمان پوست های روغنی، لایه برداری سلول های مرده پوست و باز کردن انسداد منافذ مفید است. از آنجا که این یک خاک رس شفابخش است می توانید از ماسک های خاک بنتونیت نیز برای درمان جوش های آکنه، تسکین پوست تحریک شده یا کمک به بهبود سریعتر زخم ها استفاده کنید. خاک رس بنتونیت کلسیم همچنین یک ماده سم زدایی طبیعی است که می توانید به صورت داخلی یا خارجی استفاده کنید. بسیاری از افراد دوست دارند از رس بنتونیت کلسیم درجه یک مواد غذایی برای سم زدایی، تقویت سلامتی دستگاه گوارش و حتی به کاهش وزن کمک کنند. با این وجود برخی از عوارض جانبی رس بنتونیت وجود دارد که باید قبل از تهیه نوشیدنی های خاک رس از آن آگاه شوید.
خاک رس بنتونیت شامل مواد معدنی طبیعی مانند کلسیم، منیزیم و آهن است که ممکن است مزایای دیگری را به همراه آورد.
رس بنتونیت از خاکستر آتشفشانی شکل می گیرد. این نام را از Fort Benton در وایومینگ دریافت می کند ، جایی که در مقادیر زیادی رخ می دهد. مردم همچنین می توانند این خشت را در مکانهای دیگری که خاکستر آتشفشانی در زمین مستقر شده است ، پیدا کنند. گل رس Montmorillonite، که در فرانسه به نام Montmorillon نامگذاری شده ، همان نوع خاک رس است.
دانشمندان معتقدند كه رس بنتونیت با جذب روغن و گرد و غبار از پوست كار می كند.
نظریه این است که خاک رس بنتونیت مواد را با چسبیدن به مولکولها یا یونهای خود جذب می کند. همانطور که خاک رس از بدن خارج می شود سموم یا سایر مولکول ها را با خود می برد.
هنگامی که فرد از آن روی پوست استفاده می کند خاک رس بنتونیت ممکن است قدرت جذب روغن و باکتری ها را داشته باشد. هنگامی که این گلها را مصرف می کنند ممکن است سموم یا سایر مواد ناخواسته را از دستگاه گوارش جذب کند.
در این مقاله با مزایای خاک رس بنتونیت برای پوست خود و نحوه استفاده از آن به صورت داخلی آشنا می شوید.
همچنین برخی از دستور العمل های ماسک رس بنتونیت را تهیه می کنید که تهیه آن در خانه آسان است.
در انتهای مقاله با عوارض و اقدامات احتیاطی خاک رس بنتونیت آشنا می شوید.

خاک بنتونیت (خاک رس بنتونیت کلسیم) چیست و چگونه کار می کند

خاک رس بنتونیت (که به آن خاک رس بنتونیت کلسیم نیز گفته می شود) یک خاک رس درمانی غنی از مواد معدنی است که دارای خواص مفیدی برای پوست و بدن است. رس بنتونیت از خاکستر آتشفشانی قدیمی تشکیل شده است.
نام خاک رس بنتونیت از بزرگترین منبع این خاک شفابخش در ایالات متحده، فورت بنتون است. خاک رس بنتونیت نیز به خاک رس Montmorillonite گفته می شود که در منطقه فرانسه جایی است که خاک رس استخراج می شود. خاک رس بنتونیت کلسیم و خاک رس بنتونیت سدیم نامهای دیگری برای آن هستند.
پودر بنتونیت حاوی مخلوطی از مواد معدنی مختلف است که برای سلامتی شما مفید است. به عنوان مثال نمونه هایی از خاک رس بنتونیت نشان می دهد که حاوی کلسیم، پتاسیم، آهن، سدیم و آلومینا است.
برای استفاده از خاک بنتونیت به دلیل فواید درمانی آن، پودر خاک رس را با آب مخلوط می کنند تا خمیری ایجاد شود و بر روی پوست استفاده می کنند یا با مقدار زیادی آب یک نوشیدنی خاک رس بنتونیتی ایجاد می کنند. اگر از خاک بنتونیت داخلی استفاده می کنید همیشه باید از گل رس بنتونیت بر پایه مواد غذایی استفاده کنید تا مطمئن شوید که مصرف آن بی خطر است.
محققان می گویند خاک رس بنتونیت کلسیم با داشتن بار منفی کار می کند که باعث جذب و نگه داشتن مواد مغذی و غیر مغذی مثبت (مانند سموم) می شود. تأثیر در بدن شما این است که خاک رس سموم را جذب می کند و به خلاص شدن بدن شما از شر سموم کمک می کند.
بار الکتریکی خاک رس درمانی مانند بنتونیت کلسیم یا بنتونیت سدیم نیز می تواند به بهبود سلامت پوست شما کمک کند. خاک رس بنتونیت کلسیم به تمیز کردن، طراوت و بهبود تونیسیته پوست کمک می کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مزایای خاک بنتونیت برای پوست و صورت

بیایید با جزئیات بیشتری به دلایل مختلفی برای ساختن ماسک های خاک بنتونیتی برای بهره مندی پوست خود بپردازیم.
بنتونیت خاک رس کمک می کند تا پوست خود را تمیز کنید
ماسک های سفالی بنتونیت می تواند به پاکسازی پوست شما کمک کند. محققان دریافتند که ماسک های سفالی به جذب سموم و مواد آلاینده از پوست کمک می کند. یون های دارای بار الکتریکی در خاک های ترمیم نیز دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند که باعث از بین رفتن عوامل بیماری زا می شوند.
مقداری از خاک بنتونیت را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر یکدست ایجاد شود. ماسک را روی صورت خود بمالید و 20 دقیقه بگذارید تا پوست شما سم زدایی شود. و سپس با آب گرم شستشو دهید.

ماسک صورت خاک بنتونیت کلسیم ممکن است به باز کردن منافذ پوست کمک کند

اثر پاک کننده ماسکهای خاک رس می تواند به کاهش تجمع آهک و باکتری در منافذ کمک کند.
یک ماسک بنتونیت برای پوست شما باید به بیرون کشیدن روغن، خاک و باکتری ها از منافذ شما کمک کند. استفاده از خاک بنتونیت کلسیم به باز کردن منافذ کمک می کند.
با ترکیبی از خاک بنتونیت و مقداری آب گل سرخ می توانید یک ماسک سفالی ایجاد کنید تا منافذ پوست باز شود. 20 دقیقه قبل از شستشو با آب، ماسک شفابخش را روی پوست خود بگذارید.

خاک رس بنتونیت برای کاهش ظاهر خطوط کمک می کند

از آنجا که ماسک های رس بنتونیت برای سلامتی پوست شما مفید هستند استفاده از آنها به طور مرتب می تواند به جوان تر نگاه داشتن پوست کمک کند.
برخی مطالعات نشان داده اند که ماسک های سفالی می توانند تأثیر مثبتی در تولید کلاژن داشته باشند. این پروتئینی است که برای نرم نگه داشتن پوست و جلوگیری از بروز خطوط و چین و چروک ها ضروری است. یک مطالعه روی موش ها نشان داد که استفاده از ماسک های سفالی روزانه به مدت 7 روز به افزایش تعداد الیاف کلاژن کمک می کند.
اگرچه هیچ مطالعه ای در مورد انسان صورت نگرفته است اما برخی از افراد خاک شفابخشAztec هند (مانند این مورد) را توصیه می کنند.
گفته می شود ماسک سفالی درمانی Aztec یک ماسک قدرتمند صورت است که در هنگام ترکیب با سرکه سیب (ACV) باعث کاهش چین و چروک می شود. یک قسمت از سرکه سیب و 2 قسمت آب مخلوط کنید. به پودر خاک آزتک اضافه کنید تا خمیر ریز ایجاد شود و بین 10 تا 20 دقیقه ماسک را بر روی صورت خود بمالید تا به جوانی به پوست شما کمک کند.

خاک رس بنتونیت می تواند به کاهش روغن پوست کمک کند

یکی از فواید بسیار زیاد استفاده از خاک رس بنتونیت برای صورت شما این است که به کاهش تولید سبوم کمک می کند.
سبوم روغن طبیعی است که پوست شما تولید می کند تا پوست شما را مرطوب و آبرسان نگه دارد. با این حال، سبوم بیش از حد می تواند ظاهری روغنی به پوست شما بدهد.
محققان هنگام بررسی راه های اندازه گیری تولید سبوم در موارد آکنه التهابی، از ماسک های خاک رس بنتونیت استفاده کردند. ماسک های شفابخش قادر به جذب سبوم از منافذ برای از بین بردن رسوبات روغنی از پوست بودند.
باید دریابید که پوست شما از اعمال منظم ماسک های بنتونیت بر روی پوست شما سود می برد. این می تواند به کاهش تعداد لکه های پوستی شما و جلوگیری از شیوع آن کمک کند.

خاک رس کلسیم بنتونیت می تواند به درمان آکنه کمک کند

اگر از پوستی مستعد به آکنه رنج می برید استفاده از ماسک های خاک رس بنتونیت می تواند به خلاص شدن از شر جوش های ناخوشایند کمک کند.
همانطور که قبلاً نیز گفته شد تولید بیش از حد سبوم می تواند باعث ایجاد جوش های آکنه ای ملتهب قرمز، پاپول ها یا پوسچول ها شود. فایده ماسک خاک رس بنتونیت این است که می تواند روغن اضافی را از پوست شما جذب کند.
همچنین، خاصیت درمانی ضد التهابی و ضد باکتریایی خاک رس هند به کاهش تعداد ضایعات آکنه بر روی پوست شما کمک می کند.
همچنین تحقیقات علمی در مورد دستور العمل های مخصوص خاک بنتونیت برای آکنه وجود دارد. یک مطالعه مقدماتی مشاهده ای که شامل 200 فرد بزرگسال است نشان داد که ترکیب روغن جوجوبا و رس بنتونیت برای پوستهای مستعد آکنه مناسب است. استفاده از خاک بنتونیت 2-3 بار در هفته به پاکسازی آکنه در یک دوره 6 هفته کمک کرد.
هیچ تحقیقی در دست نیست که نشان می دهد خاک رس درمانی آزتک جای زخم های آکنه را از بین می برد. با این حال، این واقعیت که ماسک های سفالی به پوست شما کمک می کنند تا بهتر بهبود یابد به معنای این است که ممکن است از بروز اسکارهای آکنه جلوگیری کنند.
در مورد راه های استفاده از مواد ضد التهابی مانند روغن درخت چای در ماسک های صورت برای درمان جوش های آکنه اطلاعاتی کسب کنید.

خاک رس بنتونیت سلولهای مرده پوست را از چهره خارج می کند

یکی دیگر از دلایل استفاده از ماسک های خاک بنتونیت شفابخش به عنوان بخشی از روال معمول مراقبت از پوست، از بین بردن سلول های مرده پوست است.
آکادمی پوست آمریکا گزارش می دهد که لایه برداری، سلولهای مرده پوست را از لایه بیرونی پوست شما خارج می کند. در بیشتر موارد، این می تواند ظاهر پوست شما را بهبود بخشد و همچنین به درمان های موضعی اجازه می دهد تا به پوست عمیق تر نفوذ کنند.
بسیاری از افراد از خاک رس بنتونیت کلسیم به عنوان یک نرم کننده ملایم پوست استفاده می کنند. یک خمیر ساده از پودر بنتونیت و آب حاوی هیچ ماده شیمیایی سختی نیست که بتواند پوست شما را تحریک کند.
برای کمک به پاکسازی پوست از یک ماسک خاک رس روی صورت و گردن استفاده کنید. ماسک لایه برداری بنتونیت را با استفاده از حرکات دایره ای به مدت 30 ثانیه بمالید تا سلول های مرده پوست را به آرامی پاک کنید. 10-15 دقیقه بگذارید تا به بیرون کشیدن روغن اضافی از منافذ کمک کند. با آب گرم بشویید. بلافاصله پس از لایه برداری از مرطوب کننده مناسب روی پوست استفاده کنید.

خاک رس بنتونیت کلسیم برای به تسکین اگزما کمک می کند (درماتیتیس)

ماسک های خاک بنتونیت همچنین می تواند به درمان شرایط التهابی پوست کمک کند.
درماتیت ناشی از قرار گرفتن در معرض ماده تحریک کننده یا ماده ای است که باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شود. خواص ضد التهابی رس بنتونیت می تواند به تسکین خارش، قرمزی و سوزش کمک کند.
به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که ترکیبات موجود در خاک رس بنتونیت می تواند به جلوگیری یا درمان درماتیت تماسی کمک کند. محققان لوسیون بنتونیت quaternium-18 5٪ را برای درمان و تسکین واکنشهای آلرژیک پوستی استفاده کردند.
مطالعه دیگری نشان داد که یک کرم مرطوب کننده حاوی مواد بنتونیت به بهبود علائم درماتیت کمک می کند.

خاک رس بنتونیت برای اکثر انواع پوست مناسب است

یکی از دلایل محبوبیت این دستور العمل های خاک رس بنتونیت این است که برای اکثر انواع پوست مناسب هستند.
از آنجا که خاک رس بنتونیت برای جذب روغن اضافی مناسب است ماده ای عالی برای ماسک های صورت برای پوست های روغنی است. خاک رس بنتونیت برای انواع طبیعی پوست نیز مناسب است.
با این وجود، اگر پوست بسیار خشک یا حساسی دارید ممکن است خاک رس کائولن (خاک رس سفید) برای ماسک های صورت انتخاب مناسبی باشد.
خاک رس بنتونیت ممکن است به زخم ها کمک کند تا سریعتر بهبود یابند
خاک رس بنتونیت درمانی است که در تسریع در روند بهبودی به زخم ها نیز کمک می کند.
در یک کارآزمایی که روی موش ها انجام شد مشخص شد که استفاده از داروی بنتونیت به درمان زخم ها کمک می کند. خواص درمانی خاک رس باعث بهبود التهاب و چرک می شود. استفاده از خاک رس بنتونیت برای زخم ها نسبت به گروه کنترل که زخم ها را با استفاده از تنها آب پاک می کرد موثرتر بود.
همچنین می توانید با استفاده از خاک رس بنتونیت و آب، خمیری را برای درمان نیش، سوختگی یا گزش حشرات تهیه کنید.

خاک رس بنتونیت برای ترمیم پوست لکه دار موثر است

فواید پوستی بنتونیت به این معنی است که استفاده از ماسک خاک رس یک یا دو بار در هفته می تواند حتی به تسکین پوست شما کمک کند.
همانطور که قبلاً نیز گفته شد رس بنتونیت به لایه برداری پوست، رفع انسداد منافذ، کاهش التهاب و سم زدایی پوست کمک می کند. بسیاری از افراد دریافتند که این اثرات ماسک بنتونیت به جلوگیری و کاهش لکه های پوستی در پوست آنها کمک می کند.
Bentonite Clay برای رفع بثورات پوشک
تحقیقات همچنین نشان داده است که رس بنتونیت به اندازه کافی ملایم است تا درماتیت شیرخوار ناشی از پوشک را درمان کند.
یک مطالعه 2015 نشان داد که استفاده از کرم بنتونیت به بهبود علائم بثورات پوشک ظرف 6 ساعت کمک می کند. در مقایسه با کرم کالندولا، داروی

خاک رس بنتونیت در درمان درماتیت پوشک مؤثرتر بود.

چگونه می توان ماسک خاک شفابخش هند را برای شفاف سازی پوست صورت تهیه کرد
ساده ترین راه استفاده از خاک رس آزتک و به دست آوردن تمام فواید بنتونیت استفاده از مخلوط ساده ای از خاک رس و آب است.

برای ساختن ماسک DIY آزتک، این کاری است که باید انجام دهید:

2 قاشق غذا خوری بنتونیت را فقط با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر غلیظ شود.
داروی خانگی بنتونیت را روی پوست خود بمالید تا به منقبض شدن منافذ و سم زدایی پوست شما کمک کند.
بگذارید تا ماسک خاک بنتونیت قبل از شستشو با آب گرم سخت شود.
هفته ای 1 تا 2 بار استفاده کنید و همیشه بعد از استفاده از ماسک خاک رس از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

طرز تهیه ماسک خاک بنتونیت برای داشتن پوست درخشان

اگر می خواهید ظاهر تونیسیته پوست خود را بهبود بخشید می توانید با استفاده از آب لیمو و عسل ماسک خاک بنتونیت خود را تهیه کنید.
برای استفاده از خاک بنتونیت برای داشتن پوست درخشان، موارد زیر را انجام دهید:
مقادیر مساوی از خاک رس بنتونیت و عسل خام را با هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود.
به میزان کافی آب لیموترش تازه اضافه کنید تا یک قوام که کاربرد آن ساده تر باشد ایجاد کنید.
2-3 قطره روغن اسطوخودوس را برای خواص ضد باکتریایی آن اضافه کنید.
ماسک صورت بنتونیت و آب لیمو را با استفاده از حرکات دایره ای بمالید و مراقب باشید از ناحیه اطراف چشم خودداری کنید.
به مدت 15 دقیقه بگذارید تا بتواند روی پوست شما اثر بگذارد.
با آب گرم بشویید و مرطوب کننده مورد علاقه خود را بمالید.
برای بهترین نتیجه از ماسک 1-2 بار در هفته استفاده کنید.
طرز تهیه ماسک خاک بنتونیت برای پوستهای مستعد آکنه
ماسک های رس بنتونیت کلسیم برای مدیریت شیوع آکنه و برای بهبود چهره پوست بسیار مناسب است.
اگر به طور مرتب از ماسک بنتونیت برای آکنه استفاده می کنید باید قبل و بعد از استفاده از ماسک در چهره روغنی پوست خود متوجه تفاوت بشوید. ماسک خاک رس دارویی باید به کاهش تعداد جوشهای سرسیاه، سرهای سفید، جوش ها و پوسچول ها کمک کند.

در اینجا دستورالعمل ماسک رس بنتونیتی برای کمک به کنترل آکنه آورده شده است:

2 قاشق غذا خوری بنتونیت را با روغن جوجوبا به اندازه کافی مخلوط کنید تا خمیر غنی شود.
3 - 4 قطره روغن درخت چای را با ان مخلوط کنید تا به از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه کمک کنید.
با استفاده از حرکات دایره ای ملایم روی صورت خود بمالید و بگذارید 15-20 دقیقه خشک شود.
با آب گرم بشویید و آهسته خشک کنید.
کمی روغن جوجوبا را به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی بمالید تا پوست شما را مرطوب و محافظت کند.
سایر موارد استفاده و مزایای خاک رس بنتونیت
به غیر از کمک به بهبود سلامت و زیبایی پوست، چگونه سلامتی شما در استفاده از خاک رس بنتونیت سود می برد؟

خاک بنتونیت برای دندان

خواص ضد باکتریایی پودر رس بنتونیت طبیعی می تواند به بهبود سلامت دندان شما کمک کند.
ادعا می شود که محتوای معدنی رس بنتونیت برای سلامتی دندان های شما مفید است. می توانید یک قاشق چای خوری بنتونیت را در یک فنجان آب مخلوط کنید تا یک دهانشویه دوباره معدنی کردن ایجاد کند. پس از مسواک زدن دندان خود را با داروی بنتونیت بشویید. شستشو و بیرون ریختن را تا زمانی که از مایعات استفاده نکرده اید ادامه دهید.

حمام خاک بنتونیت

می توانید از خاک بنتونیت برای ایجاد یک حمام سم زدایی استفاده کنید و به نرمی و لطافت پوست خود کمک کنید. کافی است یک فنجان خاک رس بنتونیت را به آب حمام خود بیفزایید و خوب مخلوط کنید. برای کمک به آرامش، 12-15 قطره روغن اسطوخودوس رقیق شده در 1 اونس (30 میلی لیتر) روغن حامل برای رفع استرس و نگرانی های خود اضافه کنید.
همچنین می توانید این حمام های سم زدایی را برای تمیز کردن، آرامش و جوانسازی خود امتحان کنید.

خاک رس بنتونیت برای مصارف داخلی

همچنین می توانید بنتونیت خوراکی که از نظر درجه مواد غذایی بوده و مصرف آن بی خطر باشد را خریداری کنید. درست همانطور که رس بنتونیت به جذب سموم از پوست شما کمک می کند هنگامی که آن را به صورت داخلی مصرف می کنید اثر مشابهی نیز دارد.
بیایید به برخی از بهترین راه های نوشیدن رس بنتونیت به دلیل فواید سلامتی آن نگاهی بیندازیم.

خاک رس بنتونیت باعث کاهش وزن می شود

یکی از فواید نوشیدن رس بنتونیت این است که ممکن است به شما در کاهش وزن سریعتر کمک کند.
یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که استفاده از نوشیدنی های رس بنتونیتی می تواند به عنوان بخشی از یک برنامه رژیم غذایی کاهش وزن سالم به کاهش وزن کمک کند. این مطالعه شامل نوشیدنی های سم زدایی، پروبیوتیک ها و پربیوتیک ها، غذاهای حاوی قلیایی و خاک رس بنتونیت است. در طی چند هفته، محققان متوجه کاهش وزن و کاهش کلسترول در شرکت کنندگان شدند.

خاک رس بنتونیت برای هضم

مصرف نوشیدنی های رس بنتونیت می تواند برای سلامتی دستگاه گوارش شما مفید باشد زیرا به پاکسازی بدن کمک می کند.
مصرف خاک رس بنتونیت به صورت خوراکی یک درمان طولانی مدت برای اسهال بوده است. خاک رس بنتونیت به کاهش اسپاسم روده، از بین بردن عفونت های ویروسی و باکتریایی و کاهش التهاب کمک می کند.
محققان همچنین دریافتند که نوشیدن رس بنتونیت می تواند به کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) کمک کند. مصرف 3 گرم رس بنتونیت روزانه به مدت 8 هفته به کاهش گرفتگی معده، یبوست، اسهال و نفخ کمک می کند.

خاک رس بنتونیت برای Detox

مصرف نوشیدنی های رس بنتونیت برای سم زدایی می تواند به خلاص شدن از شر سموم بدن کمک کند.
در یک مطالعه مشخص شد که خاک رس بنتونیت نسبت به خاک رس ذغال یا کائولین برای سم زدایی مؤثر است. یک قاشق چای خوری بنتونیت را در یک لیوان آب مخلوط کنید. خوب مخلوط کنید تا پودر کاملاً ترکیب شود. روزانه در طول رژیم سم زدایی بنوشید تا سموم از بدن شما خارج شود.

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی خاک رس بنتونیت

به گفته پزشکان WebMD، به طور کلی می توان از خاک رس بنتونیت برای مصارف داخلی ایمن استفاده کرد. دوز توصیه شده 3 گرم روزانه تا مدت 3 ماه است.
استفاده از خاک رس برای مدت زمان طولانی می تواند بر میزان پتاسیم و آهن شما تأثیر بگذارد و ممکن است منجر به برخی از عوارض سلامتی شود. بنابراین، مصرف خاک رس دارویی به صورت مصرف داخلی برای بیش از 3 ماه توصیه نمی شود.
هنگام درست کردن ماسک های خاک رس بنتونیت در خانه، باید از ظروف فلزی برای تهیه دستور العمل های سفالی خودداری کنید. برای جلوگیری از به خطر افتادن در اثر خاک رس بنتونیت از وسایل غیر واکنشی مانند شیشه یا چوب استفاده کنید.

از کجا می توان خاک رس بنتونیت را خریداری کرد

می توانید خاک رس بنتونیت را در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی طبیعی و یا بصورت آنلاین خریداری کنید. بسیاری از مردم گزارش می دهند که خاک رس شفابخش Aztec Healing Clay هند بهترین خاک رس بنتونیتی برای خرید است. با این حال، شما می توانید بررسی آنلاین در مورد انواع دیگر خاک رس بنتونیت داشته باشید.
نکته: به عنوان احتیاط هنگام استفاده از خاک بنتونیت، باید از مارک هایی که ممکن است آلوده کننده باشند خودداری کنید. FDA نسبت به برخی از محصولات خاک رس بنتونیتی که حاوی مقادیر زیادی سرب هستند هشدار داده است.

در ادامه بخوانید: 5 ماسک صورت خانگی ساده برای نوجوانان

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search